Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Małe porównanie Resident Evil 4 Ultimate HD Edition przed i po liftingu

10 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Resident Evil 4 dostaje drugi już port na PC-ta, więc sprawdźmy, na jak duże zmiany możemy liczyć. I skoro już to czytacie - szykujcie się na oglądanie drzew w imię nauki i porównywania wysiłków developerów.

Przeczytaj cały tekst "Małe porównanie Resident Evil 4 Ultimate HD Edition przed i po liftingu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica, nie ma co ukrywać. Inna sprawa, że fani zmodyfikowali RE4 do dużo lepszego poziomu graficznego. Jeśli poprawią sterowanie - grą będzie można się zainteresować - jednak dopiero wtedy, jak cena spadnie z 20 do może 5 euro. Jeśli sterowanie będzie bez zmian - nie widzę żadnego sensu dokładania do tego tytułu - tekstury ''hd'' ciągle wyglądają słabiutko.

Inna sprawa - jak kogoś ominęło RE4 warto w niego zagrać - gra jest fantastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 10:29, Mikko91 napisał:

Jest duża różnica, nie ma co ukrywać. Inna sprawa, że fani zmodyfikowali RE4 do dużo
lepszego poziomu graficznego. Jeśli poprawią sterowanie - grą będzie można się zainteresować
- jednak dopiero wtedy, jak cena spadnie z 20 do może 5 euro. Jeśli sterowanie będzie
bez zmian - nie widzę żadnego sensu dokładania do tego tytułu - tekstury ''hd'' ciągle
wyglądają słabiutko.

W zasadzie tekstury można olać w wersji pc bo jak sam pisałeś pc''towcy dawno to poprawili. Mi bardziej zależy na małych detalach które niestety były tylko na GC a spartaczono je najpierw przenosząc na ps2 potem na pc. Chodzi o efekty typu mgła, oświetlenie (pamiętam jak burza robiła fenomenalne wrażenie a w nocy było naprawdę mrocznie na GC), czy chociażby celownik laserowy który na pc przypominał miecz świetlny od ciebie do przeciwnika. No i może w końcu będzie to wersja z filmami na silnika a nie nagranymi wcześniej w gorszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomoya-kun ma rację. Jak zobaczyłem RE4 na GC albo na wii to naprawdę mnie grafika zaskoczyła. Lepsze cienie i błyszczące elementy np. hełm Hunka albo cutscenki na silniku gry a nie nagrane w kiepskiej jakości (na konsolach nintendo jak wybrało się niestandardowy strój to w filmikach także one były, w innych wersjach to spie@#$%!). Nie mam ani PS3 ani xbox 360 bo tam jakiś czas temu wyszła reedycja RE4 w HD. Tak więc wersja pc to pewnie ta sama wersja i można zobaczyć czy warto kupić na pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że na GC nie było jednego dodatku z Adą (były z nią dwa), ale za to filmiki nie były nagrane, a odpalane na silniku co dodawało frajdy, gdy grało się w innym kostiumie. W wersji na PS2 i PC cutscenki te były zgrane z GC i do tego w miernej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 10:52, Mikko91 napisał:

Wiesz może jak te efekty z GC mają się do wersji HD na konsolach?

Wersja HD z konsol to podkręcona wersja z Wii która jest podkręconą wersją z CG. Tak więc z tego co udało mi się dowiedzieć te wszystkie efekty będą też na pc (o ile ktoś nie zwali portu). Tak więc i oświetlenie (w końcu porządna noc) jak i sceny w czasie rzeczywistym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem, więc jak cena spadnie do kilku € na pewno Steam je ode mnie dostanie. Musi jeszcze bezboleśnie działać na Win7... co nie jest takie oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować