Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Thief - już graliśmy

29 postów w tym temacie

>> Jak ktoś chce rzeźni, to niech sobie poszuka innych gier. Takie to proste.

Dnia 27.01.2014 o 14:28, Ring5 napisał:

Nieśmiało i cichutko zapytam "ale dlaczego?".


Bo nie widzę powodu, by Thief umożliwiał beztroską jatkę. Jest od groma tego typu gier, więc po co dawać to samo w kolejnej? Jak pisałem wyżej, nie jestem za tym, by zabijanie wyrzucić, tylko by promować określony typ gameplayu. Generalnie balans, jaki zachowano w oryginalnych dwóch częściach, uważam za optymalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 14:43, Vojtas napisał:

Bo nie widzę powodu, by Thief umożliwiał beztroską jatkę.


A ja owszem - bo dzięki temu być może zainteresuje się nim więcej osób, gra zarobi więcej kasy i, być może, nie będzie ostatnią odsłoną serii. Chyba lepiej, by gra oferowała więcej możliwości (i to od gracza zależało, czy z nich skorzysta), niż by była bardziej ograniczona? Zresztą nikt nie mówi o bezcelowej, beztroskiej jatce, tylko o tym, by była ona możliwa, by była jednym ze sposobów na grę. Raz jeszcze podkreślę: tak, jak miało to miejsce w Dishonored.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 16:30, Vojtas napisał:

Moim zdaniem zostawianie furtki dla niewyżytych jest błędem.


Po tym co przeczytałem w artykułach różnych serwisów, mniemam, że walka będzie najmniejszym problemem dla fanów cichego, złodziejskiego podejścia do gry. Gratka dla tych którzy oczekiwali Thief: Dishonored Edition. Reszta dziadków może w spokoju odpalić dwie pierwsze odsłony z modami. Polecam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opis świata gry brzmi okropnie - w sensie takim, że pierwsze co mi do głowy przychodzi to zwrot "kalka Dishonored".
Przecież początek w/w gry był niemal identyczny (pomijając zupełnie początkową scenkę z cesarzową) z tego co pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy piszecie Thief ma być Thiefem a nie innym szajsem z zabijaniem jak dishonored.
xystof thief powstał wcześniej niż dishonored więc nic nie pisz bo można powiedzieć że to dishonored jest kopią thiefa tylko w ciut innym znaczeniu!!!

według mnie nowy thief 4 jest bardzo dobry widać to po samej grafikę, sprzęcie oraz nowych umiejętnościach Garretta są również misje poboczne przez co możemy więcej czasu spędzić z grą.
Jeśli chodzi o zabijanie czasem jest konieczne ale nie może być jak battelfild że strzelamy ze strzał w każdego kto bd szedł tak by nie powinno!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak jak do tej pory uważam to ma być kontynuacja a nie oddzielna gra.

to by było na tyle z mojej strony ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2014 o 15:16, thiefprzemo napisał:

Co wy piszecie Thief ma być Thiefem a nie innym szajsem z zabijaniem jak dishonored.


Może tak troszkę ostrożniej z radykalnymi opiniami? Każdy ma prawo do własnego zdania, ale wszystko ma swoje granice.

Dnia 28.01.2014 o 15:16, thiefprzemo napisał:

xystof thief powstał wcześniej niż dishonored więc nic nie pisz bo można powiedzieć że
to dishonored jest kopią thiefa tylko w ciut innym znaczeniu!!!


Biorąc pod uwagę fakt, że chodzi tu o nowego Thiefa, który jest rebootem serii i wychodzi po Dishonored, Twój argument jest inwalidą ;)

Dnia 28.01.2014 o 15:16, thiefprzemo napisał:

według mnie nowy thief 4 jest bardzo dobry widać to po samej grafikę,


Serio? Oceniasz jakość gry, która jeszcze nie wyszła (i w którą grali do tej pory nieliczni) na podstawie grafiki?! Rozumiem, że jakość samochodów oceniasz po ich wyglądzie?

Dnia 28.01.2014 o 15:16, thiefprzemo napisał:

są również misje poboczne przez co możemy więcej czasu spędzić z grą.


To również ma świadczyć o jakości gry? O_o Przecież misje poboczne występują teraz praktycznie w każdej grze, to nie jest żadna nowość ani nic wyjątkowego. Bardziej bym się zdziwił, gdyby ich nie było.

Dnia 28.01.2014 o 15:16, thiefprzemo napisał:

Jeśli chodzi o zabijanie czasem jest konieczne ale nie może być jak battelfild że strzelamy
ze strzał w każdego kto bd szedł tak by nie powinno!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Czemu? Każdy gra tak, jak chce - jeśli ktoś chce mordować każdego strażnika po drodze, to gra powinna mu tu umożliwić, ale również "dostosować" się do takiego sposobu grania, zwiększając liczbę strażników w kolejnych misjach, robiąc ich bardziej czujnymi itp.

Dnia 28.01.2014 o 15:16, thiefprzemo napisał:

Tak jak do tej pory uważam to ma być kontynuacja a nie oddzielna gra.


Może i ma, ale na razie to twórcy decydują, czym ta gra ma być, a oni zadecydowali, że nie będzie kontynuacją, tylko rebootem. Może zatem "powinna", a nie "ma"? ;)

I na koniec:
- dwadzieścia wykrzykników nie sprawi, że nagle Twoja wypowiedź stanie się prawdą objawioną. Będzie po prostu dziwnie wyglądała i tyle. W kwestii wielu wykrzykników proponuję poczytać Terry''ego Pratchetta;
- pisz po polsku, a nie jakimiś dziwnymi skrótami typu "bd" zamiast "będzie";
- interpunkcja również się kłania, przecinki, wbrew pozorom, nie są niczyim wrogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ring5
Jak ktoś nie lubi przechodzić gry po cichu to niech zagra w grę gdzie jest inny model zabawy. A nie tutaj. Tworzenie gier pod większość typów graczy spłyca ich główną koncepcję. Jeśli thief ma być "dla wszystkich" to zmieni się to w FPS z elementami skradania. A idea tej gry, jej główne założenie jest właśnie skradanie. Garrett To nie wojownik, tylko złodziej. Nie masz zabijać każdego napotkanego. Powinieneś mieć z tym trudności lub po prostu możesz włączyć sobie najłatwiejszy poziom trudności gdzie strażnicy zapewne będą padać na strzała.

Metaforycznie thiefa można nazwać piłką nożną. Czyli chodzi w niej o to aby kopać piłkę, a nie chwycić w ręce i rzucać do braki. Jak się nie podoba to radzę zagrać w inne gry.

Sam artykuł niby jest pozytywny, ale ja i tak nastawiam się na rozczarowanie, bo po prostu im nie ufam. Niektórych tytułów nie powinno się ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować