Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Maciej Szcześnik z CDP Red chwali konsole nowej generacji; walka w grze ma stać na wysokim poziomie

56 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2014 o 16:00, Henrar napisał:

http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm

Przestańmy szerzyć mit, że powyżej 60FPSów nie widzimy różnicy. Jak najbardziej ją widać.
Jak nie wierzysz - zobacz, jak wygląda gra w 144/120 klatkach na sekundę na 144/120Hz
monitorze.


To nie mit tylko teorie wysnute przez naukowców którzy zajmują się badaniem oka ludzkiego i ogólnie widzialności, Patrzyłem w sieci kilka filmików i naprawdę nie widzę różnicy i zapewne większość osób nie widzi takowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie mit tylko teorie wysnute przez naukowców którzy zajmują się badaniem oka ludzkiego i ogólnie widzialności, Patrzyłem w sieci kilka filmików i naprawdę nie widzę różnicy i zapewne większość osób nie widzi takowej, między 30 a 60 zauważam choćby w WoW''ie ale między 60 a 200 fpsami np nie widzę różnicy.

Ehh zamiast edytuj dałęm odpowiedź, genius... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 16:09, Eternal101 napisał:

To nie mit tylko teorie wysnute przez naukowców którzy zajmują się badaniem oka ludzkiego i ogólnie widzialności /.../


Artykuły do jakich udało mi się dotrzeć jasno sugerują, że sprzęt, nie ludzie oko stanowi ograniczenie. Sprawdź gry na 120Hz/240Hz monitorach, bo materiały na YT blokowane w 30FPS to kiepskie źródło porównań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są programy, które pozwalają oglądać filmiki na YT w 60fps, standardowy player oferuje tylko 30..Czy jakoś tak ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 17:16, Eternal101 napisał:

No raczej w realu nie sprawdzę bo nie mam jak niestety ;/, a na YT znalazłem filmik nagrany w 60 fpsach ;>.


Autorytatywne wypowiadanie się na jakiś temat bazując tylko na internetowych materiałach, często mija się z celem. Pewne rzeczy ocenić można tylko na żywo, najbardziej barwne recenzje czy piękne ujęcia tego nie zastąpią. Ba, potrafią wprowadzić w błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 16:09, Eternal101 napisał:

To nie mit tylko teorie wysnute przez naukowców którzy zajmują się badaniem oka ludzkiego
i ogólnie widzialności, Patrzyłem w sieci kilka filmików i naprawdę nie widzę różnicy
i zapewne większość osób nie widzi takowej, między 30 a 60 zauważam choćby w WoW''ie
ale między 60 a 200 fpsami np nie widzę różnicy.

Trudno się dziwić, że nie zauważasz różnicy, skoro twój monitor ma najpewniej odświeżanie 60Hz i nie potrafi więcej wyświetlić niż te 60 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 21:27, Henrar napisał:

Trudno się dziwić, że nie zauważasz różnicy, skoro twój monitor ma najpewniej odświeżanie
60Hz i nie potrafi więcej wyświetlić niż te 60 klatek.

Miałem monitor Benq z odświeżaniem 75Hz i powyżej 60 klatek nie zauważałem różnicy, jak to wyjaśnisz? Tak samo ziomek, ziomka ziomek nie widział, może ślepi jesteśmy albo mamy niedorozwój oczu? :D

http://img14.tablica.pl/images_tablicapl/74450029_1_644x461_monitor-benq-19-cali-legnica.jpg Coś takiego miałem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 21:48, Eternal101 napisał:

Miałem monitor Benq z odświeżaniem 75Hz i powyżej 60 klatek nie zauważałem różnicy, jak
to wyjaśnisz? Tak samo ziomek, ziomka ziomek nie widział, może ślepi jesteśmy albo mamy
niedorozwój oczu? :D

Tak, że jedne osoby są w stanie zobaczyć takie rzeczy, a inne nie.

Razem ze znajomym byliśmy w stanie zobaczyć migotanie świetlówek, którego nie widzieli nasi niegrający znajomi, ale nikomu nie przydzielaliśmy niedorozwoju oczu, albo nie określaliśmy się jako ludzie o supermocach.
... okej, to ostatnie jest nieco naciągane, bo mocno byliśmy z tego dumni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 22:18, Numenpl napisał:

Ciekawi mnie jaki to flamewar będzie jak w końcu gra wyjdzie i będą porównywane wersje
PS4, XBX1 oraz PC??

No powiem Ci że jeśli zoptymalizuja dobrze to nie będzie framewarów a jeśli będą to tylko wywoływane przez fanboyów platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ja widzę - i wydaje mi się, że po coś telewizory z 600 Hz jednak powstają i rzeczywiście
>
> > widać na nich różnicę. Jest sporo lektury w Sieci do poczytania na ten temat,
>
> > więc polecam.
> Ludzkie oko nie widzi więcej niż 60 fpsów. TV takie sobie mogą powstawać ale ludzkiego
> oka raczej nie wymienisz na nowszy model który będzie widział różnicę :). http://pl.wikipedia.org/wiki/Oko
> błyski opisane tutaj można porównać do fpsów ;>. Więc podsumowując TV z 600 Hz swoją
> drogą, oko ludzkie swoją :).
To po co powstają monitory 120 HZ i 144 HZ , jest różnica między 60 HZ a 120 HZ , tylko trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt , aby jednak tych klatek było , więcej niż 60. Co do telewizory to nie byłbym taki pewny , czy to działa , te 600 HZ może okazać się zbędnym chwytem marketingowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 21:56, ww3pl napisał:

> Miałem monitor Benq z odświeżaniem 75Hz i powyżej 60 klatek nie zauważałem różnicy,
jak
> to wyjaśnisz? Tak samo ziomek, ziomka ziomek nie widział, może ślepi jesteśmy albo
mamy
> niedorozwój oczu? :D
Tak, że jedne osoby są w stanie zobaczyć takie rzeczy, a inne nie.

Razem ze znajomym byliśmy w stanie zobaczyć migotanie świetlówek, którego nie widzieli
nasi niegrający znajomi, ale nikomu nie przydzielaliśmy niedorozwoju oczu, albo nie określaliśmy
się jako ludzie o supermocach.
... okej, to ostatnie jest nieco naciągane, bo mocno byliśmy z tego dumni.


Praktycznie każdy jest w stanie to zobaczyć , wystarczy odpowiedni monitor i wydajny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 20:49, adam_wielki napisał:

To po co powstają monitory 120 HZ i 144 HZ , jest różnica między 60 HZ a 120 HZ , tylko
trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt , aby jednak tych klatek było , więcej niż 60.
Co do telewizory to nie byłbym taki pewny , czy to działa , te 600 HZ może okazać się
zbędnym chwytem marketingowym.


Miałem monitor 75Hz i mam 60 Hz i nie widzę ŻADNEJ różnicy w przeciwieństwie 30 do 60 ;>, i nikt mi nie wmówi że jest inaczej, chyba że jesteś nadczłowiek i masz super oczy... Więc twoja teza "posiadania sprzętu odpowiedniego" właśnie legła w gruzach i będzie tam spoczywać ;>. A 600 Hz w TV? Tani chwyt marketingowy żeby ludzie kupowali droższe sprzęty i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować