Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Thief w 30 klatkach na konsolach nowej generacji - Xbox One z niższą rozdzielczością

100 postów w tym temacie

sie okaże :) a jakies wrózenia z fusow jakieś redaktorzyny to wiesz :D pozatym jeszzce nie widzialem gry ktora wspolpracowala z mad i dodawala physx przyklad nowy tomb rider:) predzej amd TressFX bedzie niz PhysX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 14:01, kaczor112 napisał:

Ludzkie oko rejestruje max okolo 30-35 FPS wiec bez frapsa nie wiedzieli byscie nawet
czy to 30 czy 60 fps tyle w temacie :)


Naprawdę myślałem że ludzie już przestali powtarzać tę bzdurę :/
Ludzkie oko przy ok. 25 klatkach widzi płynny obraz - dostrzeganie różnicy jest natomiast mocno indywidualne.

http://frames-per-second.appspot.com/
Bez problemu widzę różnicę między 48 a 60 - nie mówiąc już o 30 vs 60
(naprawdę pobawcie się tym)

Co do tematu - samo 30fps w takiej grze jak Thief nie jest tragiczne. Poza tym znacznie lepiej i bardziej komfortowa grać w stałych 30fps niż w 60 ze spadkami do np. 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> sie okaże :) a jakies wrózenia z fusow jakieś redaktorzyny to wiesz :D pozatym jeszzce
> nie widzialem gry ktora wspolpracowala z mad i dodawala physx przyklad nowy tomb rider:)
> predzej amd TressFX bedzie niz PhysX

Weź przeczytaj źródło które podałem i nie rób z siebie idioty - CYTAT ZE ŹRÓDŁA: "Przedstawiciel studia Eidos Montreal potwierdził w rozmowie z serwisem DSOGaming, że skradanka Thief będzie wyglądała najładniej na komputerach PC, gdzie skorzysta z wielu zaawansowanych efektów graficznych.

- Wersja PC zaoferuje wszystkie możliwości graficzne nowych konsol oraz liczne usprawnienia, w tym lepsze wygładzanie krawędzi, wyższą rozdzielczość cieni i wsparcie dla wielu monitorów. Thief jest także jednym z tytułów korzystających z technologii Mantle od AMD - zapewniał Jean-Normand Bucci, dyrektor techniczny grafiki. - W opcjach znajdziemy suwak do zmiany kątów widzenia (FOV) oraz ustawienia czułości myszki.
Ważną rolę w najnowszej odsłonie przygód Garretta odegrają także cienie i fizyka, wspomagana technologią PhysX."

To są słowa PANA Z EIDOS MONTREAL, KTÓRY (UWAGA!!) ROBI TĄ GRĘ, a nie "jakiś redaktorzyna."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że PhysX to tylko silnik fizyczny i może być liczony na procesorze a nie tylko na GPU od nVidii. To nawet na PS3/X360 było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, powyżej do komfortu wystarczą 24 klatki, potem powyżej 30 klatek różnica nie jest już taka znacząca. Skoro różnica nie jest taka wielka to dlaczego przy 60 klatkach gra wygląda/działa lepiej niż przy 30 ? A no dlatego że odświeżanie monitora wynosi 60Hz i mając 60 klatek mamy idealne dopasowanie generowanego obrazu do odświeżania obrazu - za każdym refreshem obrazu mamy nową klatkę. I to że gra przy 60 jest płynniejsza niż przy 30 jest mocno przesadzone. Odczuwamy to lepiej ponieważ nie doświadczamy wtedy powielania klatek w ciągu tych 60Hz i nie ma wynikającego z tego takiego smużenia. Na stornie którą podał aY227 bardzo dobrze to widać.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceniam gry nie po ilości klatek, a po tym jak fajnie mi się w nie gra. Niemniej tak będzie jeszcze dłłłuuugooo. A przynajmniej na tyle na ile będą wychodzić te same gry na starą i nową generację. Twórcy szybko nie zrezygnują z tworzenia gier na X360 i PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh pomijajac kwestie fps i rozdzialke, to jesli chodzi o roznice miedzy poprzednimi a obcnymi konsoalmi wystarczy zobaczyc Ryse i Killzone.

Najpierw wszyscy pieją jak to super wygladaj w.w. gry by pozniej o nimch zapomniec. Oczywiscie ze gry multiplatformowe nie wygladaja tak jak powinny vs gry PC.

O kwestie FPS tez nie warto sie kłócić. Jest to kwestia czesto bardzo subiektywna i tyle. Kazdy bedzie przy swoich racjach i nikt nie przetlumaczy drugiej stronie.

IMO 30fps w grach mniej dynamicznych jest calkowicie wystarczalne a w shooterach lepiej miec 60 chociaz w mniej dynamicznych nawet te 30 byloby dobre ale nie ma co debatowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 12:59, Eternal101 napisał:

Ta "nowa generacja" to dla mnie śmiech na sali i tyle xD. Miały być gry w 60 fpsach a
są w 30 z trochę podciągniętą grafiką niż na starej generacji xboxa 360 i PS 3.


A konsolowcy i tak będą zaklinać rzeczywistość, pisząc, że jest super i tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 13:10, Kafar napisał:

Między 30 klatek a 60 w innych grach niż FPS gdzie jest duża dynamika kompletnie nic
nie daje i nie jest zauważalne. Ważne by było jak napisał że to jest faktycznie 30 klatek
no i stałe 30 klatek.


Mam nadzieję, że kiedyś zdasz sobie sprawę z tego, jaką głupotę tutaj napisałeś. "Nie ma różnicy między 30, a 60 fps" xD Dobre, dobre, oby więcej takich dowcipów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho wiedziałem znowu PCtowcy i ich żałosny elitaryzm. Jak zwykle żerują na temacie, który zawsze mogą wygrać, bo to wynika ze specyfiki ich platformy(no chyba, że dev się uprze to i mody nie mogą np. NBA2K14). Tylko powiedzcie mi, gdzie się chowacie PCtowcy w temacie sterów, błędów, bugów. Zawsze mnie to ciekawiło z jaką łatwością w jednym temacie PCtowiec piszę jak to żałośnie działa BF4 na "next-genach", a w drugim wiesza psy na EA jak mogli tak "ch...." zoptymalizować BF4, że "DŻI FORS ZA 1K !!1", że spadki do 10 FPS, że jak tak można, że sterowników brak, a patch dopiero za miesiąc. Albo z TR:DE, gdzie mówili, że małe różnice albo ich brak, a teraz słyszę, że "FIZYKA I EFEKTY GNOJU!!1". Napisałabym więcej o tej waszej nudnej krucjacie, elitaryzmowi, robieniu kur** z logiki, ale na szczęście napisał już o tym Sirondel przy podobnym temacie o Wieśku 3 :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 00:59, Ksywiarz napisał:

Oho wiedziałem znowu PCtowcy i ich żałosny elitaryzm.


Właśnie dlatego są tacy zabawni, określenie Glorious PC Gaming Master Race nie wzięło się znikąd. ;P Internet potrzebuje i takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A ty co, Thiefa już grałeś? Przeszedłeś? Nie? To skąd wiesz co się tam może dziać?"

Nie, nie grałem i nie przeszedłem. Czytam szereg recenzji jakie już w sieci można znaleźć, oglądam gameplaye i dopasowuję to wszystko do trzech poprzednich części. Jak na razie wynika z tego tyle, że uświadczymy starego, acz trochę bardziej "nasterydowanego" Thiefa w nowej oprawie graficznej, stąd też wniosek, iż ostrej akcji rodem z przygód 007 spodziewać się tam nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 23:20, SplitGrave napisał:

A konsolowcy i tak będą zaklinać rzeczywistość, pisząc, że jest super i tak powinno być.


Jak na razie to PCtowcy typu eternala zaklinają rzeczywistość. Po sprzęcie za 1,5-2k nie należało się spodziewać, że gry zawsze będą chodzić w godlike FHD&60FPS. Tak swoją drogą posiadacze xone/ps4 są imo w lepszej sytuacji niż posiadacze ps3/x360. Wystarczy spojrzeć na ceny akcesoriów, HD TV,poziomie grafiki itp. na początku poprzedniej generacji.Już przed premierą John Carmack( czyli imo osoba, która ojak nikt inny zna się na kwestiach technicznych ) mówił, że napalanie się na 1080p i 60 FPS to czysta naiwność. Mi 30FPS o ile jest płynne całkowicie nie przeszkadza. Square Enix akurat dużo o tym wie, bo np. w FFXIII na ps3 grało mi się przyjemniej ze stałymi 30 FPS niż w rwące z 60 FPS CoD. I owszem różnica między 30-60 FPS jest widoczna, ale co mi z tego skoro 30 FPS już daję satysfakcjonujący mi gameplay. 60 FPS w grze, w której głównie planujemy i cierpliwie obserwujemy jest mi tak samo potrzebne jak 60 FPS w Mrocznych Wiekach 2.

PS: Taka małą dygresja. Zastanawia mnie ile komentujących tu rzeczywiście ma konfig do odpalania Thief 4 na maksymalnych detalach (i nie ma, że coś jest zbędnym efektem to wyłączamy, oj nie) oraz ile z tych osób śmiejących się z mocy next-genów widziało The Order 1866 albo Ryse(Pewnie większość, ale walić to, że te gry mają grafikę jakiej nie było na pctach za 5k gimmmi 60fps&fhd, bo inaczej to nie next-gen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 00:59, Ksywiarz napisał:

Oho wiedziałem znowu PCtowcy i ich żałosny elitaryzm. Jak zwykle żerują na temacie, który
zawsze mogą wygrać, bo to wynika ze specyfiki ich platformy(no chyba, że dev się uprze
to i mody nie mogą np. NBA2K14). Tylko powiedzcie mi, gdzie się chowacie PCtowcy w temacie
sterów, błędów, bugów. Zawsze mnie to ciekawiło z jaką łatwością w jednym temacie PCtowiec
piszę jak to żałośnie działa BF4 na "next-genach", a w drugim wiesza psy na EA jak mogli
tak "ch...." zoptymalizować BF4, że "DŻI FORS ZA 1K !!1", że spadki do 10 FPS, że jak
tak można, że sterowników brak, a patch dopiero za miesiąc. Albo z TR:DE, gdzie mówili,
że małe różnice albo ich brak, a teraz słyszę, że "FIZYKA I EFEKTY GNOJU!!1". Napisałabym
więcej o tej waszej nudnej krucjacie, elitaryzmowi, robieniu kur** z logiki, ale na szczęście
napisał już o tym Sirondel przy podobnym temacie o Wieśku 3 :3


Jeśli Ci spada w BF 4 framerate do 10 fpsów, to radzę ten karton zwany komputerem z przed 10 lat wymienić na coś nowszego ;>. Po 2 ilu to konsolowców wmawia nawet do tej pory że różnicy graficznej nie ma między PS 3, xbox 360 a PC gdzie różnicę nawet sami developerzy mówią, do tego mody nie pomogą? Skyrim, Oblivion, GTA nawet do Gothica wyszły mody poprawiające grafikę wprowadzające nowe wątki fabularne przedłużające zabawę przy danej produkcji... GF za 1k nie daje rady? Chyba nigdy takowego nie używałeś, mój GTX 560 daję radę z paluszkiem w czterech literkach z grami i uwierz mi na słowo że na wysokich detalach (hmmm czyżby takie same jak PS 4 i xOne) wyciąga więcej fps niż konsole. Bugi? Pokaż mi bugi na PC których nie ma konsola, ahh czyżby sławny AC 3 jak to szło, PS 3 zacinał się po za miastem czy w mieście? A na xboxie było na odwrót ;>, gdzie do tej pory patche tego nie połatały i sporo ludzi przeniosło się do gry na PC... TR DE, patrz że wersja na PC''ty ma rok, gdyby wychodziła na równi z next genami to znów pobiła by na łeb na szyje konsolowe wersję... Wiem że konsolowców bół w tyłku ściska (nie wszystkich oczywiście) że gry na PC działają lepiej i wyglądają lepiej i dominują na starcie nad next genami, ale radze zacisnąć zęby i przestać siać jad, bo jak czytam bzdury jak te twoje bez pokrycia to mi się słabo robi... Może czasami napisałem bzdury ale nigdy nie wymyśliłem takiej jak twoja, do tego nie zllicze jak na forum np takiego GoL''a było płaczy "Czemu, wiedźmin nie wychodzi na moje PS 3?". Sterów? Chodzi o sterowniki jak mniemam, a co z nimi jest źle? Co aż tak leniwy jesteś by wgrać sobie sterowniki? Aż to skomplikowane jest? Btw mój GF w tej chwili kosztuję chyba 600 zł albo mniej (nie powiem dokładnie bo nie wiem ) i uwierz że nie mam spadków do 10 fpsów, do tego powiedz mi czy na tych GLORIOUS konsolach odbyła się jakaś impreza e-sportowa? Raczej nie, chyba że w mario na pegasusie jak jeszcze internet nie był tak popularny w Polsce ;>. O NBA2K14 nie będę się wypowiadał bo nie grałem jedynie czytałem opinie ludzi na jej temat i nie było problemów... I to TY i paru tobie podobnych naginasz rzeczywistość i nie możesz się z nią pogodzić wywołują w tej chwili wojenkę w którą wciągasz mnie i paru innych użytkowników... Mam nadzieję że długo nie zagościsz na tym forum. BTW Człowieku gdzie ja do jasnej anieli napisałem coś o tym że gry nie chodzą mi w 60 fpsach albo cokolwiek o moim komputerze wcześniej, skończ wymyślać swoje bzdury... Fanboystwem od Ciebie śmierdzi na lata świetlne ;>.

Nilfheim To jest złośliwe określenie na PC''towców, stworzone przez tą fanboyską część konsolowców :). Nie uważam by PC był nie zastąpiony ale pod względem wydajności przewyższa konsole, i to jest prawda której nie zaprzeczy nikt, gdyby było inaczej to gry nie powstawały by na PC'tach a na konsolach xD (czekalibyśmy nie 5 lat na produkcje Rockstara a 20 lat wtedy :D).


Wybaczcie za bulwers ale takie głupoty jak czytam muszę skomentować, bo nienawidzę osób które patrzą tylko na błędy ludzi mających inne platformy a sami swoje zamazują chodź popełniają takie same albo i gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować