Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2007 o 19:00, Jaki Ganh1 napisał:

Elo :p Słuchaj. Wejdź na pcprojekt.pl, tam mają konfigurator, i jakbyś mógł, to zrób wirtualnie
taki komputerek, tylko żeby był dobry, bo jakoś nie jestem dobry w te klocki ;(

Hmm nie czytałem wcześniejszych postów ale pytanie zadać muszę - jaki limit pieniężny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 19:10, Radzisz napisał:

> Elo :p Słuchaj. Wejdź na pcprojekt.pl, tam mają konfigurator, i jakbyś mógł, to zrób wirtualnie

> taki komputerek, tylko żeby był dobry, bo jakoś nie jestem dobry w te klocki ;(
Hmm nie czytałem wcześniejszych postów ale pytanie zadać muszę - jaki limit pieniężny?


Płyta główna - Asus P5B - Lga 775 - 380 zł
procek - C2D e6400 2.13 ghz - 780 zł
chłodzenie procesora - artic cooling freezer 7 pro 70 zł
pamiątki - geil dual 2x1gb ultra ddr2 800 mhz -570 zł lub nie ultra to 540 zł
Dysk twardy - Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache - 300 zł
nagrywarka - LG H42L 18x DVD +/-RW DL Oem Light Scribe black 130 zł
zasilacz - chieftec gps-450aa-101a 450 w - 190 zł dobry ale ciut głośny
razem 2390 zł
do tego jeszcze karta graficzna. jakbym wiedział jaki dokładnie pułap cenowy... ;) całkiem niezłą grafikę wsadzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 19:25, Radzisz napisał:

C2D e6400 2.13 ghz - 780 zł


Wydaje mi się, że można równie dobrze złożyc coś na E4300. Procesor ten bardzo dobrze się podkręca, więc jakby brakowało mocy... no i jest w miarę tani. Zależy jeszcze do czego sprzęt ten ma służyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 19:32, sir Alfred napisał:

> C2D e6400 2.13 ghz - 780 zł

Wydaje mi się, że można równie dobrze złożyc coś na E4300. Procesor ten bardzo dobrze się podkręca,
więc jakby brakowało mocy... no i jest w miarę tani. Zależy jeszcze do czego sprzęt ten ma
służyc.

Bardzo możliwe, ale z tego co mówił stwierdziłem, że za bardzo się nie zna (sam powiedział) na sprzęcie. Więc raczej nie będzie podkręcał. Ale to przecież jego wybór ... To sprzęt bardzo podobny do mojego. Ja zamiast swoich pamięci corsaira wziąłbym teraz geile... i 8800 gts 320 .. =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PALIT GeForce 7600GT 256MB DDR3/128bit - około 499 zł. :)
W tej cenie pod AGPx8 nic lepszego na razie nie znajdziesz. A gothic 3 będzie na niej chodzil dość płynnie. Polecam. Sam zamierzam ją kupić bo nie mam złącza PCI-Express :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić płytę głowną w cenie do 350 zł? Wymagania:
- socket LGA 775
- obsługa Pentium4
- obsługa DDR2 RAM 667 Mhz
Z góry dzięki.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 20:02, sir Alfred napisał:

Radzisz, mógłbyś spojrzec na płytę Abit IB9 i powiedziec co o niej sądzisz ? Zastanawiam
się nad nią, a Asus P5N-E. Obydwie mają możlliwości co do OC, obie są wydajne...


Hmm przejrzałem kilka recenzji na internecie oraz wszystkie statystki. Abit prezentuje się nieźle, ale nie za bardzo jestem przekonany do tej firmy. Sam posiadam płytę asusa i jestem z niej zadowolony. Niedługo będę bawił się w kręcenie procesora, to dopiero się okaże jakie to monstrum. Samo oprogramowanie przypadło mi do gustu. I ciekawa opcja flashowania biosu. Mam najnowszy ze stycznia ;)

Odbiłem trochę od tematu.
http://www.frazpc.pl/artykuly/509/ASUS/P5NE/SLI/Krol/taniego/OC
Przeczytaj to. Całkiem dobrze opisane. Moją uwagę również przyciągnęła dźwiękówka... w zwykłym p5b jest o niebo lepsza. Ale nie dziwie się - płyta jest tania jak na sli i chipset nvidii, więc można stwierdzić że cena jest ta również dzięki ''zaniedbaniu'' dźwięku. Ale to jednak asus oraz sli... Do oc podobno całkiem niezła.
Miałem się wypowiedzieć o abicie, ale moją uwagę przykuł produkt asusa. Szkoda że nie poczekałem z zakupem nowego sprzętu. Za tą samą cenę złożyłbym coś lepszego i podejrzewam że nawet i z geforcem 8800 gts... i sli. Bo ta płyta wydaje mi się dobrym zakupem.

Zauważyłem że z płytą główną masz największy problem - co do wyboru. Ja sam myślałem długo nad płytą gigabyte - a jednak wziąłem produkt asusa. Skusiło mnie dorzucone oprogramowanie.
Ale przyznam się szczerze, że nie miałem styku z nowymi chipsetami nvidii. Sam mam na intelu 965, i nawet zadowolony jestem. ostatnio kolega zakupił płytę gigabyte pod C2D i miał jakieś problemy. Wymienili mu płytę i jest ok. Czasami już tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 20:50, cichy10 napisał:

Czy mógłby mi ktoś polecić płytę głowną w cenie do 350 zł? Wymagania:


Gigabyte GA-965P-S3 rev. 3.3 za ok. 300 zł, Asus P5B oraz Foxconn P9657AA-8KS2H za ok. 360 zł, Abit IB9 za ok. 370 zł. Moje faworyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W płycie głównej Asus P5N-E odstrasza mnie ten dźwięk, musiałbym dokupic przynajmniej Creative Sound Blaster Audigy SE, która kosztuje ok. 90 zł. Czyli musiał bym zapłacic ok. 500 zł za nią. Dlatego bardziej przekonuje mnie Abit IB9, który ma dobrej jakości układ dźwiękowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 21:21, sir Alfred napisał:

W płycie głównej Asus P5N-E odstrasza mnie ten dźwięk, musiałbym dokupic przynajmniej Creative
Sound Blaster Audigy SE, która kosztuje ok. 90 zł. Czyli musiał bym zapłacic ok. 500 zł za
nią. Dlatego bardziej przekonuje mnie Abit IB9, który ma dobrej jakości układ dźwiękowy.

Ale popatrz na to z innej strony. Do dyspozycji dostajesz obsługę SLI, no i w dodatku czarna, tak jak lubisz :P Rzeczywiście, dźwiękówka jest fatalna. Ale jak sobie popatrzyłem na konstrukcję ... to fajny srebrny radiatorek ujrzałem. Ja mam sound blastera audigy na półeczce (zakurzony hoho ;) )... nawet nie wsadziłem do tego nowego sprzętu jak usłyszałem dźwięk z zintegrowanej dźwiękówki. Kiedyś nie uwierzyłbym że to zintegrowana... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 21:21, sir Alfred napisał:

W płycie głównej Asus P5N-E odstrasza mnie ten dźwięk, musiałbym dokupic przynajmniej Creative
Sound Blaster Audigy SE, która kosztuje ok. 90 zł. Czyli musiał bym zapłacic ok. 500 zł za
nią. Dlatego bardziej przekonuje mnie Abit IB9, który ma dobrej jakości układ dźwiękowy.

A słyszałeś ten dźwięk? Nie jestem melomanem, ale do zwykłego słuchania mp3 wystarczy. Nie słyszałem większej różnicy pomiędzy moją starą zintegrowaną dzwiękówką, nową na P5N-E a SB Live ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 21:28, Cheed napisał:

A słyszałeś ten dźwięk? Nie jestem melomanem, ale do zwykłego słuchania mp3 wystarczy. Nie
słyszałem większej różnicy pomiędzy moją starą zintegrowaną dzwiękówką, nową na P5N-E a SB
Live ;-)


W tym rzecz, że ja jestem melomanem, nie korzystam z formatu mp3, tylko z FLAC, lepsza jakośc :)
Radzisz moglibyśmy porozmawiac na prv, żeby nie zaśmiecac forum ? Przez protokół Gadu-Gadu, bądź Jabberka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 21:28, Cheed napisał:

A słyszałeś ten dźwięk? Nie jestem melomanem, ale do zwykłego słuchania mp3 wystarczy. Nie
słyszałem większej różnicy pomiędzy moją starą zintegrowaną dzwiękówką, nową na P5N-E a SB
Live ;-)

Wyobraź sobie że tak. Z realtekiem mam nie miłe doświadczenie. W domu mam 2 laptopy (każdy z dźwiękówką realteka ale za to każdy inny ^^) - jeden siostry, drugi taty. Pewnego pięknego dnia tatuś podłączył moje głośniki i chciał oglądać film. Od tamtej pory daje mu oglądać filmy na swoim komputerze...
Z kolei kumpel ma realteka zintegrowanego z płytą główną i zakupił niedawno sobie nowe głośniczki i sound blasterka. Różnicę w dźwięku widać.
A co do słuchania mp3... Zależy od głośności :) Przy dobrych głośnikach ta karta wymięka. Jako że ja lubię posłuchać muzyki dosyć głośno, to zwracam uwagę na jakość dźwięku przy głośnych brzmieniach.
Ale jeżeli do amatorskiego słuchania ''od czasu do czasu'' na pewno wystarczy. Moja siostra nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeśli jestescie melomanami to do kosztu komputera musicie doliczyć 300zł na karte muzyczną i drugie tyle na głośniki ;-) Do codziennego zastosowania(czytaj ogladanie filmów i słuchanie muzyki na normalnych głośnikach i "standardowej głośności") myślę, że ta karta w zupełności wystarczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Do tego na pewno. Wiem bo oglądałem z siostrą film na jej laptopie z głośniczkami dosłownie zwykłymi i to niezbyt głośno - nie narzekałem. Ale jeżeli lubisz usiąść w fotelu, podkręcić głośność i czuć się jak w kinie to lepiej zainwestować w coś lepszego. Ja tam bym nie narzekał z sb audigy - 3 lata spędzone z tą dźwiękówką i dalej uważam ją za bardzo dobrą. A moje głośniki 5.1 są słabiutkie, ale myślę o zakupie nowych. Masz rację, przez te zamiłowanie tacy ludzie wywalają więcej kasy... Ale nie zawsze żałują ;) (lubię jak sąsiedzi nie mogą mnie już zagłuszyć :D)

@sir Alfred
Oczywiście że możemy. 7292247 - moje gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się