Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2007 o 19:24, DJ Danielus napisał:

Masz 300W i to dobrej firmy! Karta pożera ok. 30W więc będzie działać.


HmHm to jest Feel nie MC do X1950Pro na pewno się nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 21:05, DJ Danielus napisał:

Hmm.... Ale myślę, że na tamtym pójdzie - po co robić sobie niepotrzebne koszta?

Chwila to ile ta karta potrzbuje pradu skoro bierze 30 W a mam 300 W aprzecież proc nie bierze to czemu miałby nie dać radyzasilacz?w takim wypadku ponawiam pytanie: czy ten zzasilacz mi wystarczy zy nie bo musze dziś zamowić ta karte by miec ja przed wiedzminem. Prosze o szybka odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 21:17, Tieru napisał:

> Hmm.... Ale myślę, że na tamtym pójdzie - po co robić sobie niepotrzebne koszta?
Chwila to ile ta karta potrzbuje pradu skoro bierze 30 W a mam 300 W aprzecież proc nie bierze
to czemu miałby nie dać radyzasilacz?w takim wypadku ponawiam pytanie: czy ten zzasilacz mi
wystarczy zy nie bo musze dziś zamowić ta karte by miec ja przed wiedzminem. Prosze o szybka
odp.


Jak proc nie bierze? Dysk bierze, CD-ROM''y biorą, płyta główna bierze, pamięci biorą, chłodzenie dodatkowe bierze, sam zasilacz na wentylatorek trochę potrzebuje, procesor tym bardziej pożera.
Jednak mi się również wydaje, że przy tym zasilaczu taka karta powinna śmigać. Ale ręki sobie uciąć nie dam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 21:19, Choinix napisał:

> > Hmm.... Ale myślę, że na tamtym pójdzie - po co robić sobie niepotrzebne koszta?

> Chwila to ile ta karta potrzbuje pradu skoro bierze 30 W a mam 300 W aprzecież proc nie
bierze
> to czemu miałby nie dać radyzasilacz?w takim wypadku ponawiam pytanie: czy ten zzasilacz
mi
> wystarczy zy nie bo musze dziś zamowić ta karte by miec ja przed wiedzminem. Prosze o
szybka
> odp.

Jak proc nie bierze? Dysk bierze, CD-ROM''y biorą, płyta główna bierze, pamięci biorą, chłodzenie
dodatkowe bierze, sam zasilacz na wentylatorek trochę potrzebuje, procesor tym bardziej pożera.
Jednak mi się również wydaje, że przy tym zasilaczu taka karta powinna śmigać. Ale ręki sobie
uciąć nie dam :).

A powiedz mi co się stanie jeśli zailacz okaże się za słaby? Może mi się cś spalić czy coś takiego ? Napiszcie prosze , bo nieżle mnie straszycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze ten problem pasuje jakos do tego tematu

Gdy kupiłem komputer miałem 512 mb ram (to bylo kilka lat temu). Gdzieś tak po roku dokupiłem sobie 1 gb ram. We właściwościach "Mojego Komputera" miałem wpisane "1,5gb ram" ( ostatni raz sprawdzałem z pół roku temu)
Ostatnio (miesiąc temu) robilem sobie pierwszy format plików systemowych. Miałem także wymienianą kartę graficzną i wiatraczek. Dzisiaj, szukając informacji o pamięci w "Moim komputerze" zobaczylem, że mam 1,25 gb ram. Everest wykazał 1279 ram.
Co mogło być przyczyną utraty pamięci??
Jak to można odzyskać??

P.S. Żeby nie był offtop:
większość nowych gier ( gram szczególnie w strzelanki tpp i fpp) tnie mi się na wyższych ustawieniach.
Co może być przyczyna słabszej wydajności?
P4 2,8 ghz
1,5 gb ram ( no wlaśnie podobno 1,25 :/), jednostki prawdopodbnie bez DDR lub z DDR1 ( właśnie?? jak to sprawdzić??
Gf 6800 gs 256/256 ddr3 AGP

Dzięki za ew. odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem nie ma się czego bać - Twoja zasiłka jest dużo lepsza od mojej także jestem pewien, że pójdzie.

No cóż, jeżeli okaże się za słaby to się spali i może zabrać też inne komponenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Dziwny problem.... Sprawdź, czy dobrze są pamięci wyczyszczone, jak coś to ostrożnie je wyczyść.


Zależy od gier (wymagań sprzętowych). RAM''u masz dużo, procek trochę słaby, a karta nawet, nawet, choć na dzisiejsze czasy jest to już słaby model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 21:30, DJ Danielus napisał:

Jak już mówiłem nie ma się czego bać - Twoja zasiłka jest dużo lepsza od mojej także jestem
pewien, że pójdzie.

No cóż, jeżeli okaże się za słaby to się spali i może zabrać też inne komponenty...

Dziekuję ci szczerze za poświęcony mi czas i uwagę . Jestem ci dozgonnie wdzięczny za pomoc. Zaraz zamawiam tą karte i od razu zamowie se Enemy Territory : Quake Wars. Czy Ktoś gra może? Bo chciałbym grać z kimś z gram.pl. Jeszze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 22:18, DJ Danielus napisał:

Spoko! Od tego jest forum - nie wiesz? - pytaj - odpowiemy!

Cieszę się, że mogłem pomóc! Pozdrawiam!

Sorki ale mam jeszze jedno pytanie. Nie wiem czy to pomoże ale am aktualnie Geforce 5500 FX więc czy to rzua jakieś światlo na działanie zasialcza z ta nową kartą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli wymieniali ci te części w sklepie to może sobie pożyczyli twoje 512 i wsadzili 256, choć to by było chamskie, a ilość pamięci pokazuje się jak włączasz kompa te szare literki na czarnym tle czasem jest napisane ile tego masz, może po prostu system ma błąd i obcina pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam gef8800gts320 pentim c2d e6750 2,66 kingston 2GB ram i 500 zasilacz........tak wspominacie o tych palących się komponentach...czy mi to grozi jeśli tak to szybo mówcie!! nie chce stracic sprzetu......dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym coś zrobić z moim "złomem" tzn. trochę go ulepszyć no ale niestety jak najmniejszym kosztem! Mam nadzieję, że doradzicie mi co mam zrobić...chciałbym móc pograć swobodnie w tytuły takie jak np. Test Drive Unlimited, Call of Duty 4 czy chociażby MoH: Airborne na niezłych detalach i komfortowo bez żadnej ścinki. No i teraz patrząc na mój sprzęt co byście radzili? Sprzęt nie był w żaden sposób poddawany O/C! Myślę nad zmianą chłodzenia na procku i założeniu radiatora na karte graficzną oraz dokupieniu RAM`u - jak sądzicie czy ma to jakiś sens? Czy do tych gier od razu musiałbym zmienić grafę? Z góry dzięki za wszelkie rady ;) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się