Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2007 o 16:00, Siemomysł napisał:

A ja mam takie małe pytanie jak to jest z tymi dwurdzeniowymi prockami. Jak porównać ich wydajność
z prockami jedno rdzeniowymi? Jeżli powiedzmy mam procek dwurdzeniowy o częstotliwości taktowania
1,73Ghz to ma on porównywalną wydajnośc do procka 3Ghz?

VaRIaT jeżeli wszystko dobrze podłączyłeś to problem może tkwić w sterownikach. spróbuj ręcznie
je ustawić.


Oj stary, wydajność jest nieporównywalna z procesorami opartymi na architekturze jednordzeniowej... Po prostu chodzi o wytwarzanie zbyt wysokiej temperatury w 1 core''owych układach, co odzwierciedla mniejsza wydajność. Natomiast zastosowanie 2 rdzeni eliminuje ten mankament... Powiem tak, nie wiem ile procent wydajności jest pomiędzy Core 2 Duo 2.0 GhZ, a Pentium 4 HT 3,2 ale powiem jedno: Lepszy dowolny procesor AMD Athlon 64 X2, lub Intel Core 2 Duo, niż jakikoliwek n-GhZ jednordzeniowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2007 o 11:24, Misquamaqus napisał:


Kurde...... a ja dalem tyle samo kasiorki za mobo, procek i ram :(, jednak co asus to asus
:).


No dla graczy liczy się tylko ASUS i GIGABYTE, gdyż robią najsolidniejsze podzespoły często właśnie pod gry. Np moja płyta głowna miała na pudełku naklejkę - Gamer''s Choice xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2007 o 21:34, TNukem napisał:


No dla graczy liczy się tylko ASUS i GIGABYTE, gdyż robią najsolidniejsze podzespoły często
właśnie pod gry. Np moja płyta głowna miała na pudełku naklejkę - Gamer''s Choice xD


Taaa....wczesniej mialem plyte glowna od MSI i szlag ja trafil po 3 miechach. 400 stowki poszly sie ..... . Teraz mam mobo od ASUSA i jak narazie "gra i buczy" ze sie tak wyraze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2007 o 21:34, TNukem napisał:

No dla graczy liczy się tylko ASUS i GIGABYTE, gdyż robią najsolidniejsze podzespoły często
właśnie pod gry.


Bzdura, powiedz to użytkownikom Asusa P5B do rewizji 1.03G włącznie, oraz P5N-E
Po odpaleniu na 30 sekund mobo padało, nawet nie skonfigurował Biosu

Zobacz na portalach czysto sprzętowych co jest polecane w zestawach Asusa tam na pewno nie uświadczysz, jak już to jest Gigabyte P35-DS3R, MSI P35 NEO2-FR, Foxconn P35A, ABIT IP35-E i to jest czołówka ( kolejność przypadkowa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 21:49, blacklio2 napisał:

Zobacz na portalach czysto sprzętowych co jest polecane w zestawach Asusa tam na pewno nie
uświadczysz, jak już to jest Gigabyte P35-DS3R, MSI P35 NEO2-FR, Foxconn P35A, ABIT IP35-E
i to jest czołówka ( kolejność przypadkowa )


Tyle tylko, że te płyty wciąż jeszcze przegrywają w testach z nieśmiertelnym P5B Deluxe na Intelu P965. Skąd więc ta czołówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było minęło, dostępność tej mobo jest znikoma. Cena robi swoje ( 580 zł za P5B Deluxe ) FSB płyt głównych na P35 550 Mhz średnio a cena kształtuje się koło 370 - 420 zł co jest przyjazna dla każdego, chłodniejszy mostek NB aniżeli w 965

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 13:32, DJ Danielus napisał:

First - daj HDD

Wolniej? Możesz wyjaśnić?


Tzn. mam Windows XP i chciałem sformatować inny dysk (dysk mojej mamy). W tym celu zrobiłem "startowy" na dyskietce i wszystko było pięknie.

Jeśli chodzi o wolne chodzenie kompa. Przy starcie sytemu (bootowaniu) pojawia się ikona windows i ta niebieska linia która ładuje system. Standardowo przechodzi ona sześć czy siedem razy, a u mnie obecnie 36 (!)

Teraz powiedziałeś mi że first ustawić HDD (wszystko inne pozostaje bez zmian, tak?). A czy nie przypadkiem cdrom na first dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc? Sam nie znam się dobrze na sprzęcie, a zamierzam zrobić upgrade. Czy może raczej nie upgrade, a wymianę wszystkiego. Zwykle przy kupowaniu sprzętu pomagał mi znajomy, który dosyć dobrze się na tym zna. Ja wprost przeciwnie, dlatego zwracam się do was, żebyście pomogli mi wybrać jakąś dobrą konfigurację. Nie mam dużych wymagań, nie chcę high-endowego sprzętu. A już na 100% nie chcę DirectX''a 10 i Visty. Więc słucham - jaka jest dobra (najlepsza?) karta graficzna bez DXa 10? Jaki procesor (może Core2 Duo?)?
A jaki jest powód tego pośpiesznego wybierania sprzętu? Wiadomo - pudełko z Wiedźminem obrasta kurzem na półce...

EDIT: Tylko mnie nie wyśmiejcie, ale ja naprawdę jestem noobem pod względem znajomości hardware'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. CD-ROM daje się tylko wtedy, jeżeli, np. instalujesz system.

Hmm... Wygląda mi to na system Windows. Zrób defragmentację, oraz sprawdzanie błędów i czyszczenie rejestru:
Easy Cleaner

Sprawdź też jakie masz uruchamiane aplikacje na starcie.

Jak coś to sprawdź tu:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=276628&n=12
(to nie jest reklama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to podsumujmy:
procesor - Core 2 Duo E4500 - 420 zł
płyta główna - Abit IP35-E - 360 zł
pamięć - Patriot Dual 2x1GB 800MHz LLK CL4 - 250zł
dysk twardy - WD 250GB - 230zł
karta graficzna - X1950PRO - 480zł
obudowa (?) - Modecom MC 400W - (?)

Dobrze wszystko zrozumiałem? Karta dźwiękowa pewnie zintegrowana z płytą główną? I trzeba by do tego dodać jakiś monitor LCD. Ile może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 16:40, Mediv napisał:

No to podsumujmy:
procesor - Core 2 Duo E4500 - 420 zł
płyta główna - Abit IP35-E - 360 zł
pamięć - Patriot Dual 2x1GB 800MHz LLK CL4 - 250zł
dysk twardy - WD 250GB - 230zł
karta graficzna - X1950PRO - 480zł
obudowa (?) - Modecom MC 400W - (?)


Jest to zasilacz - budę wybierz sam.

Dnia 23.10.2007 o 16:40, Mediv napisał:

Dobrze wszystko zrozumiałem? Karta dźwiękowa pewnie zintegrowana z płytą główną? I trzeba by
do tego dodać jakiś monitor LCD. Ile może kosztować?


Dźwięk jest na płycie głównej. Hmm... Monit to ok. 500zł w górę, niestety nie znam się na LCD.
Sam komputer - ok. 1900zł. Z monitorem i innymi bajerami - 2500zł - 3000zł (zależnie od monitora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 16:40, Mediv napisał:

Dobrze wszystko zrozumiałem? Karta dźwiękowa pewnie zintegrowana z płytą główną? I trzeba by
do tego dodać jakiś monitor LCD. Ile może kosztować?


Osobiście nie mam przekonania do nowych chipsetów, ale od biedy ta płyta mogłaby być. Karta muzyczna jest zintegrowana z płytą. Tak naprawdę przetworniki dźwięku są dzisiaj na tyle zaawansowane technologicznie, że kupowanie dodatkowej karty muzycznej jest jak dla mnie z lekka snobizmem. W karcie zintegrowanej masz dźwięk 7.1, który w zupełności wystarczy. No chyba, że masz słuch idealny. Co do zasilacza, celuj tak aby wziąć przynajmniej Feel II lub jeszcze lepiej Feel III 400-450W.
Monitor - osobiście polecam BenQ. Za niską cenę dostajesz naprawdę bardzo dobrej jakości monitor (za 19" zapłacisz < 700PLN), w modelach możesz przebierać.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 16:47, DJ Danielus napisał:

Jest to zasilacz - budę wybierz sam.


Myślałem, że to obudowa razem z zasilaczem :)
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pójdę jutro do miejscowego sklepu ze sprzętem i zapytam się o monitor LCD i o cenę całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się