Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Kolega zamierza kupić kompa i chce na to przeznaczyć ok 3500zł. Oczywiście chodzi tu o samo pudło i ma służyć głównie do grania w full HD. Podajcie jakiś ciekawy zestaw w tej cenie i nie trzeba windowsa 7 bo to już kolega ma :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 12:39, Kaapiszon napisał:

Ale czy na tej karcie dam radę pograć w
BF3 tak jak na 6850 na niskiej rozdzielczości /.../

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/HD_7770_OC/8.html
Wg. tego testu HD7770 osiąga w BF 3 nawet trochę lepsze wyniki od HD6850, więc nie powinno być z tym problemu. Podkręcony model Gigabyte to dodatkowo kilka kl/s więcej od standardowo taktowanego HD7770. Oczywiście w multi wyniki będą zawsze nieco słabsze, niż w singlu, ale wciąż powinno być lepiej, niż na HD6850.

Dnia 16.06.2012 o 12:39, Kaapiszon napisał:

Nie bardzo wiem o co chodzi z tą zerokościa
magistrali pamięci, która w przypadku 7770 wynosi 128 bit /.../

Jest węższa i tyle. Nie powinno to wpływać na wyniki w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, czy kolega planuje podkręcać procesor, bo w tej cenie można złożyć zarówno zestaw przeznaczony do OC ze słabszą kartą graficzną, lub zestaw bez OC z lepszą kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej potrzebuje pomocy w doborze karty graficznej PCI-E za max 150zł +przesyłka do takiego kompa:
AMd Atchlon 64x2 5000+
2 GB ram.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moglibyście wycenić komputer z nizej wymienionymi częściami bymbył rad.
PŁYTA GŁÓWNA -> ASUS P5BSE
PROCESOR -> quadCore Intel Core 2 Quad Q6600
KARTA GRAFICZNA -> NVIDIA GeForce GTX 260 896 MB GAINWARD
DYSK TWARDY -> SEAGATE BARAGUDA F200.12 500GB
ZASILACZ -> Tacer 600W
nagrywarka DVD i czytnik DVD oba firmy LG
Monitor -> Samsung SyncMaster 961BW 19" LCD
Windows XP Profesional SP1
Sprzęt jest w pełni sprawny całość ma 3 lata. Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to zdecydowalem sie na Radka HD6850. Czy ktos moglby mi doradzic w sprawie producenta? Ludzie chwala 3 wersje: Asus DirectCU, Gigabyte WindForce i MSI Cyclone. Mial ktos jakies stycznosci z tymi kartami?

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś obudowy SilentiumPC Brutus 410 Pure Black?
Dobrze się spisuje wiatraczek dmuchający an dyski ?

Mam 4 dyski i się tak zastanawiam czy się wyrobi przy tych upałach
Niestety ciekawsze obudowy zostały wycofane

A potrzebna mi jest w granicach 250zł z miejscem an dyski im więcej tym lepiej
Miałem na oku nzxt source 220 8 slotów na dyski ale na zamówienie w tym momencie jedynie z czego nie ma pewności czy się ją jeszcze dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się jeszcze za SilentiumPC Gladius 800 Pure Black i Fractal Design Core 3000. Obie mają po 6 miejsc na dyski, ale mają też z przodu wentylatory, które na nie dmuchają, czego nie zapewnia wymieniona przez Ciebie obudowa NZXT. Ma ona tylko po jednym wentylatorze u góry i z tyłu. Nie wiem, jaką masz płytę główną, SilentiumPC i Fractal Design mają na froncie USB 2.0, NZXT ma po jednym USB 2.0 i USB 3.0. Po wentylatorach fabrycznie zamontowanych w obudowie cudów nie oczekuj, w znacznej większości są to jednostki budżetowe, jeśli zależy Ci na czymś lepszym, będziesz musiał dokupić wentylatory osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej do mojego kompa ale nie wiem na jaką się zdecydować, więc jeśli moglibyście cos doradzić byłbym wdzięczny. Mój komp to
Intel Core i3 540 3,06GHz
GF GTS450 1GB Gainward
zasilacz Chieftec ( GPS-550A ) 550W bulk
płyta główna Asus P7P55D
Chodziło by mi o kartę która zapewnia możliwość płynnej gry w rozdzielczości 1920x1080 tak w granicach 600zł. I w miarę możliwości bez konieczności podkręcania procesora bo szczerze mówiąc nie chcę się w to bawić. Na jednym z forów polecono mi GTX560 ale nie wiem jaki model byłby najlepszy, a może mielibyście jakieś inne propozycje.
Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o sens kupna procesora? Jeśli tak, to wiedz, że go nie podkręcisz, jest to niestety niemożliwe. Najlepiej kup i3-2120 + płytę na chipsecie B75, np. MSI B75MA-P45 rozmiarze mATX czy trochę droższą MSI B75A-G43 w pełnym ATX. Swoją drogą, w najbliższym czasie mają wyjść nowe i3 Ivy Bridge, więc warto na nie zaczekać, prawdopodobnie będą jakieś 10% wydajniejsze od obecnych i3 Sandy Bridge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ mój stary monitor CRT od LG dosłownie poszedł dzisiaj z dymem, jestem zmuszony zaopatrzeć się w nowy monitor. Niestety za dobrze nie znam się na monitorach, w tym na producentach, więc nie wiem jaki monitor kupić. Dodatkowo nie posiadam za dużo srodków, wiec za max 350 zł chciałbym zaopatrzyć się w przyzwoity monitor. Najlepiej by monitor można było kupić w arest.pl lub proline.pl.

Dziękuję i czekam na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki, mam tylko pytanie, bo gdzieś czytałem iż mogą byc problemy ze zmianą karty nvidii na radeona i łączeniem procesorów intela z radeonami, i chciałbym wiedzieć czy to prawda. Bo szczerze powiedziawszy to od zawsze polegałem na geforce''ach i kompletnie się na tym nie znam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to F DC 300 cena około 270-300zł
Ten Gladius 800 wydaje się ciekawe
Ale nie zadławi się w biurku bo miejsce na nią to jakieś 21,5cm szerokości ^^''

NZXT jest dość ciekawy i to miejsce an dyski mi odpowiada ale puki co sklepy nie wiedzą czy będą miały dostawę tej obudowy
Jeden mocny wentylator na przód można dokupić i problemów by nie było bo obudowa wytrzyma lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 01:12, Szynkars napisał:

AOC e950Swda / Philips 196V3LSB:
http://www.ceneo.pl/13610180
http://www.ceneo.pl/13685158
Chyba, że będziesz w stanie dopłacić do BenQ G2020HD / BenQ G2222HDL:
http://www.ceneo.pl/3430973
http://www.ceneo.pl/15017710


Możliwe że będę w stanie dopłacić do tego BenQ G2020HD, znalazłem ale też trochę tańszego BenQ G2025HDA i nie widze specjalnie żadnej różnicy między nim,i więc nie wiem czy nie będzie się bardziej opłacać.
http://www.arest.pl/produkt/Monitory-LCD/22,145,,,0,0,0,,/23288/BENQ-G2025HDA-20-5-ms-1000-1-250-cd-m2-czarny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie powinno być żadnych problemów :) na Twoim miejscu usunąłbym jedynie sterowniki nVidii wcześniej, a później zainstalował te od radka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się