Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

stary sata (I) to to samo prawie co SATA (II) - kable i zasilanie to samo, jeśli masz sata na płycie głównej to sata 2 tez pójdzie :D tak czy inaczej jeden interfejs

różnica teoretyczna polega tylko na maksymalnej prędkości przesyłu danych (150 mb/s sata1 i 300 mb/s sata2); w ale praktyce nie ma żadnej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:10, morthi napisał:

tyle ze starsze wersje biosu moga sobie nie poradzic z wykryciem dysku w standardzie sata2
:)


pewnie masz rację - ale nie słyszałem o takim przypadku. to tak jak w płytach ze starym eide - jak miałeś dysk ata 133 (co nie było oficjalnym standardem; najwyższy oficjalny to 100) a miałeś płytę z kontrolerem ata 66 (ja tak miałem) to dysk wykrywało i tak normalnie - bez specjalnego update biosu; jedyne co trzeba było sie martwić, to że nowsze dyski z szybszym interfejsem były zwykle większe od poprzedników, a to mógł byc czasem problem przy wykrywaniu dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady, musze kupic tani komputer dla moich rodzicow, cos bardzo prostego i taniego, ma sluzyc do przegladania www, poczty i komunikatorow gadu, skajp. Czy warto kupowac cos nowego czy moze raczej zainwestowac w cos uzywanego. Cenna calosci powinna sie zmiescic w 500 pln. bez monitora (dam jakis swoj stary :)


dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:17, Dominik84 napisał:

Potrzebuje porady, musze kupic tani komputer dla moich rodzicow, cos bardzo prostego i taniego,
ma sluzyc do przegladania www, poczty i komunikatorow gadu, skajp. Czy warto kupowac cos nowego
czy moze raczej zainwestowac w cos uzywanego. Cenna calosci powinna sie zmiescic w 500 pln.
bez monitora (dam jakis swoj stary :)


A na jakim poziomie Skype? Sam tekst czy wideokonferencje? Jeśli to drugie, to niezła kamerka będzie najcennniejszą częścią w tym zestawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:36, SwenG napisał:

>Cenna calosci powinna sie zmiescic w 500 pln.
Za taką cenę nie kupisz nic nowego. Kup używkę.



ok, ale jakies konkretne propoyzcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:34, Matteos napisał:

A na jakim poziomie Skype? Sam tekst czy wideokonferencje? Jeśli to drugie, to niezła kamerka
będzie najcennniejszą częścią w tym zestawie ;)



mysle, ze mikrofon wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 10:41, Pitkit napisał:

W tym temacie czytałem że Gaile nie są polecane przez Asus i mogą sprawiać problemy.
Niedawno był poruszony problem. http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=3684


Hmmm rzeczywiście coś tu nie tak. Będzie trzeba się temu przyjrzeć.

Dnia 20.08.2006 o 10:41, Pitkit napisał:

Według mnie nie opłaca sie podkręcać ramów bo wzrost wydajności/szybkości jest przy tym minimalny,
a czasami nawet nie zauważalny.


Jedyna uznawana przeze mnie forma podkręcania to odblokowywanie potoków w kartach graficznych. Jakoś nie mam zacięcia do wyciskania ostatnich potów z głównych podzespołów (procesor, grafika), a co dopiero z RAMu. Jednak producenci podążają w innym kierunku, a niektóre środowiska graczy za nimi - i tacy polecają od razu jakieś nieziemsko drogie wersje "Pro", "Extreme" i takie tam. Dlatego od zaznaczyłem, że nie będę grzebał w sprzęcie.

Ech, i znowu to samo. Najtrudniejszą częścią do wybrania jest dla mnie... obudowa. Te droższe są świetnie wykonane, ale wyglądają po prostu paskudnie (z oferty Chiefteca nic mi się nie podoba). Od kiedy w budkach montowane są te niepraktyczne zasłony na cały przód? Preferuje nieskrępowany dostęp do napędów, przycisków power/reset, a tu jak na złość wszyscy montują udziwnienia... Chyba dziwny ze mnie klient, strasznie wybredny ;] Na szczęście jeszcze jest w czym wybierać, Tracer i Modecom mają ładne modele (z zasilaczami już gorzej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:57, Matteos napisał:

> /.../ Od kiedy w budkach montowane są te niepraktyczne zasłony na cały przód? /.../

O to, to właśnie! Już dawno zmieniłbym obudowę, gdyby była jakaś porządna, z blachy aluminiowej, minimum 1,8 mm, bez okna z boku i bez drzwiczek z przodu tylko z dostępem do wszystkiego. Bo ja lubię mieć przynajmniej jeden dysk w kieszeni, jak się coś walnie, to wkładam zapasowy i gram dalej (ewentualnie z niewielką stratą, bo nie zgrałem sejwa)... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem teraz sa lepsze SG gdyz Maxtory zostaly wykupione wlasnie przez SG :)
ale jezeli Ci zalezy na szybkim dysku to lepszego od WD Raptor nie znajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 14:40, conradzik napisał:

Które dyski, są według Was lepsze Seagate Barracuda, czy WD Caviar?


Firma firmą, a model modelem. Lepiej porównywać konkretne dyski niż nalepkę z producentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze byłem za caviaram (przez jakies 10 lat)i; Żygejty - zawsze się grzały i chroboczxały najgłośniej (nowe też)- zwykle byłem całkowicie na anty; obecnie mam Samsunga SataII 200GB (kupiony rok temu) i nawet go nie słysze jak robi defragmentację (a wentylatory w kompie sa prawie zatrzymane!). Do tego zimny i szybki! Wszystko zalezy od serii - i tego kiedy się kupuje; wiadomoze teraz juz będą lepsze dyski od mojego; ale w tamtym czasie to był THE BEST i tyle - dlatego zmieniłem na "nieznanego'' Samsunga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 14:56, Martimat napisał:

- dlatego zmieniłem na "nieznanego'' Samsunga!


Miałem dwa dyski Samsunga, jeden do dzisiaj i nigdy nie było problemów, a dyski bardzo dobre. Za to stale słyszę o "padających" jak muchy samsungach. Nie wiem, ludzie bawią się magnesami przy komputerze? Może po prostu szczeście mam... Albo sposnsorowane egzeplarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:57, Matteos napisał:

> W tym temacie czytałem że Gaile nie są polecane przez Asus i mogą sprawiać problemy.

> Niedawno był poruszony problem. http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=3684

Hmmm rzeczywiście coś tu nie tak. Będzie trzeba się temu przyjrzeć.

Z Geilami jest ostatnio jakoś więcej problemów - przeglądam różne fora i często ludzie się skarżą na nie; w komputroniku też mi nie polecali [a ten to trochę sprzętu przecież sprzedaje]

Dnia 21.08.2006 o 12:57, Matteos napisał:

Ech, i znowu to samo. Najtrudniejszą częścią do wybrania jest dla mnie... obudowa.

He - ja miałem tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam geile z komputronika ddr 400 cl 2,5 (4 kostki 512 mb) i nie nażekam! (juz ponad rok); to zalezy od płyt głównych - z jakimi współpracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się