Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2006 o 23:30, mrosi napisał:

Mam pytanie
Kupiłem zestawik Asus M2N32-SLI Deluxe z procem AMD Athlon X2 4200+(box), 2x512MB Geil Ultra
800MHz, Gigabyte GF 7900GT i zasiłkę Cheftec 450W, ale okazało się, że zasiłka piekielnie hałasuje.
Czy do tego zestawu wystarczy TAGAN 380W (z Aktywnym PFC)? Z testów wyczytałem, że są bardzo
ciche

Za ciche uważane są tagany u-22 oraz przede wszystkim seasonic. Ale hałas to sprawa bardzo subiektywna i ciężko tu obiektywnie coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze - wiesz nadal nie jestem przekonany do dwóch kart - zamiast jednej high-endowej full wypas. no a w ciągu roku to może się dużo zmienić, i miejmy nadzieję że chipy gpu pujdą w ślady cpu (czyli większa wydajność przy wcale nie większej prądożerności), choc ostatnie newsy wskazują na coś całkowicie odwrotnego. ale ati i nvidia powinna w końcu póść po rozum do głowy, i z robic to co intel - ten już nie śrubuje specyfikacji - tylko projektuje z głową ... wiesz o co chodzi przecież - core 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 23:54, mrosi napisał:

A z kolei z kalkulatora wyszło mi, że mam obciążenia na 354W, więc chba faktycznie lepiej wziąć
ten 430W i mieć mały zapas. Choć pewnie keśli w przyszłym roku dorzucę jeszce jedną grafę)
to i ten może być za słaby

Liczysz ''całościowe'' zasilanie, a nie do końca tak jest - w nowych komputerach najważniejsza jest linia 12v [mobo, gpu] i to głównie na jej obciążenie trzeba zwracać uwagę [im więcej tym lepiej]. Ale 430W Tagana raczej wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../

No właśnie na benchmark.pl testowali 430 i stwierdzili, że ma wręcz piekielnie silną 12"kę" nawet pod pełnymi obciążeniami. Pozostaje dylemat - w teście podali, że Tagan 430W U22 jest kompatybilny z AMD XP, 64, Operton. A co z X2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 00:22, mrosi napisał:

No właśnie na benchmark.pl testowali 430 i stwierdzili, że ma wręcz piekielnie silną 12"kę"
nawet pod pełnymi obciążeniami. Pozostaje dylemat - w teście podali, że Tagan 430W U22 jest
kompatybilny z AMD XP, 64, Operton. A co z X2?

zob. najlepsza polska strona na sprawdzanie zasiłek - http://zenfist.pl/pID/88.htm - u góry w opisie masz: gotowy na dual-core; żaby mieć pewność możesz się jeszcze zapytać na forum zenfist.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../

OK. I jeszcze jedno pytanie. Czy aktywne PFC oznacza, że mimo, iż zasilacz jest załóżmy 450Watowy, a komp zużywa powiedzmy 300W, to zasilacz ciągnie z sieci tylko tyle ile potrzeba do wytworzenia tych 300W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 00:22, mrosi napisał:

/../

No właśnie na benchmark.pl testowali 430 i stwierdzili, że ma wręcz piekielnie silną 12"kę"
nawet pod pełnymi obciążeniami. Pozostaje dylemat - w teście podali, że Tagan 430W U22 jest
kompatybilny z AMD XP, 64, Operton. A co z X2?


ja mogę Ci polecić Seasonic 430W:
http://zenfist.pl/pID/230.htm

ma jeszcze mocniejszą linię 12V (obciążenie na niej to 348W), jest praktycznie niesłyszlany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 11:27, Novalis napisał:

czy procka 233mHz można podkręcić do 300mHz


Zależy od płyty głównej. Jeżeli obsługuje procesor taktowany taką częstotliwością, to możesz próbować. Proponuję jednak kręcić stopniowo - nie od razu 300MHz, bo możesz go spalić. Jeżeli komputer zacznie zachowywać się niestabilnie (nagłe resety czy wyłączenia) przy niższych częstotliwościach, to bez wydajniejszego chłodzenia możesz docelowej szybkości nie uzyskać, po procek sie spali. Zależy też jaki procesor np. pierwsze Celerony (266MHz i 300MHz) spokojnie chodziły na 450MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 11:07, Martimat napisał:

> ja mogę Ci polecić Seasonic 430W:
> http://zenfist.pl/pID/230.htm
>
> ma jeszcze mocniejszą linię 12V (obciążenie na niej to 348W), jest praktycznie niesłyszlany

> :)

ma tylko trochę mniej "kulturalne" okablowanie :) ale z tym idzie sobie poradzić


nowsza rewizja ma już oploty na kablach,oraz kabel PCI-E ale kable są oczywiście nie odpinane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące kart graficznych, czy wiadomo coś o jakiejś nowej serii kart pod DX10 albo cos podobnego? Bo zastanawiam się nad kupnem karty graficznej ale jeżeli ma sie to ukazać puzniej niż w styczniu to niebardzo mi sie chce czekac a pograc chcialbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 13:43, roctez napisał:

Mam pytanie dotyczące kart graficznych, czy wiadomo coś o jakiejś nowej serii kart pod DX10
albo cos podobnego? Bo zastanawiam się nad kupnem karty graficznej ale jeżeli ma sie to ukazać
puzniej niż w styczniu to niebardzo mi sie chce czekac a pograc chcialbym.


daj spokój, kupuj kartę i nie czekaj.
1) Żeby mieć dx10 musisz mieć Vistę, tej narazie nie ma.
2) Nawet jak będzie, to kilka stówek dodatkowo (oprócz karty) trzeba liczyć na nowy system.
3) Narazie nie ma gier pod dx10 i jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie kiedy takowe powstaną (musi powstać chociażby kilka/kilkanaście dobrych pozycji, aby wogóle warto było się zastanawiać nad zmianą dobrej karty pod dx9)
4) Szkoda czasu czekając na w/w. Lepiej grać, tyle fajnych gierek się zapowiada, a i na rynku jest w czym wybierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 14:55, mdag napisał:

daj spokój, kupuj kartę i nie czekaj.
1) Żeby mieć dx10 musisz mieć Vistę, tej narazie nie ma.
2) Nawet jak będzie, to kilka stówek dodatkowo (oprócz karty) trzeba liczyć na nowy system.
3) Narazie nie ma gier pod dx10 i jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie kiedy takowe powstaną
(musi powstać chociażby kilka/kilkanaście dobrych pozycji, aby wogóle warto było się zastanawiać
nad zmianą dobrej karty pod dx9)
4) Szkoda czasu czekając na w/w. Lepiej grać, tyle fajnych gierek się zapowiada, a i na rynku
jest w czym wybierać ;)


W sumie masz dużo racji; kąkretnie czekam na Gothica III i zastanawiam się nad tą kartą i ramem.
Co moglibyście poradzic za dobraą karte graficzna z rodzinki GeForce 7xxx i jakiś ram do tego? Zastanawiałem się nad Corsair 2x 1GB (jak zaszalec to porządnie :) ) Może ma ktoś doświadczenie na jakim sprzęcie chodzi Oblivion z max ustawieniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../
A jak się ma to w stosunku do Tagana?
Orientujesz się, który jes bardziej cichy?
Pytam, bo słyszałem, że zasiłki z wentylami 12cm-wymi zawsze będą głośniejsze od tych z 8cm-wymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.Otóż chcę sobie dokupić RAMU a mam tylko 2 miejsca na kostki.Jedno jest zajęte, a chcę mieć 1024 Ramu.W tej chwili posiadam 512.Czy ktoś orientuje się, ile średnio kosztuje kostka z 1024 RAMU?No i gdzie najlepiej kupować?Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 15:05, roctez napisał:

W sumie masz dużo racji; kąkretnie czekam na Gothica III i zastanawiam się nad tą kartą i ramem.
Co moglibyście poradzic za dobraą karte graficzna z rodzinki GeForce 7xxx i jakiś ram do tego?
Zastanawiałem się nad Corsair 2x 1GB (jak zaszalec to porządnie :) ) Może ma ktoś doświadczenie
na jakim sprzęcie chodzi Oblivion z max ustawieniami?


Mam Corsair 2x1 GB 675 MHz 4-4-4-12, ustawiałem je na 800 MHz 4-4-4-12 z napięciem 2.0 V i spokojnie chodziły. Na razie wróciłem do standartowych ustawień 667 MHz. Wyniki w testach typu Sandra, Everest itp. były dobre. Gier na razie nie testowałem bo na pokładzie mam tymczasowo S3 Trio 64.

Co do Obliviona z max ustawienia - takie rzeczy to tylko w Erze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 15:15, plada napisał:

Mam pewien problem.Otóż chcę sobie dokupić RAMU a mam tylko 2 miejsca na kostki.Jedno jest
zajęte, a chcę mieć 1024 Ramu.W tej chwili posiadam 512.Czy ktoś orientuje się, ile średnio
kosztuje kostka z 1024 RAMU?No i gdzie najlepiej kupować?Z góry dziekuje za odpowiedzi.


Ceny pojedynczych kostek to od około 450 złociszy za GoodRAMy, aż do więcej za resztę ;)
Ogólnie ceny pamięci po 1024 mega są podobne jak zestawów 2x512. A co do zakupu, lepiej kupować tam gdzie w razie konfliktów z wcześniejszym RAMem, można wymienić kupny na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 00:48, mrosi napisał:

OK. I jeszcze jedno pytanie. Czy aktywne PFC oznacza, że mimo, iż zasilacz jest załóżmy 450Watowy,
a komp zużywa powiedzmy 300W, to zasilacz ciągnie z sieci tylko tyle ile potrzeba do wytworzenia
tych 300W?

Chyba nie - raczej chodzi o stabilność napięć, ale nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem, zob może tu: http://zenfist.pl/pelen.php?id=24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się