Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2007 o 14:57, Kris_bla napisał:

Sciagnalem sobie i juz wszystko dziala, jest config... ubogi, ale jest ;-D

BTW Byl tez jak sie okazalo wczesniej, ale w starszej wersji ;-)

Czy on taki ubogi to ja nie wiem. A czego byś chciał od kamery internetowej? ;) Te oprogramowanie ma fajne funkcje. Np. takie motion detection xD Jak nie jesteś pewny, czy nikt ci w pokoju nie grzebie jak Cię nie ma, zostawiasz kompa włączonego, odpalasz tę funkcję... I co? Jak ktoś się wbije, wejdzie w kadr kamery, to kamera zacznie sama nagrywać. I potem skończy. I masz dowody że ktoś cwaniakuje. Mnie ta opcja cieszy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 16:11, ziptofaf napisał:

Fajny zestaw zbudowałeś. Ram - w życiu o firmie nie słyszałem.

Widać, że masz zaległości, chociaż ja wybrałem Goodram głównie ze względu na patriotyzm ;-)

Dnia 15.03.2007 o 16:11, ziptofaf napisał:

Płyta główna - DFI jest dobre, ale drogie i ma dość krótką gwarancję.

Nie ma co się przywiązywać do firmy(bo tutaj w każdej zdarzają się lepsze i gorsze produkty), ale do konkretnego modelu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 21:14, Cheed napisał:

> Fajny zestaw zbudowałeś. Ram - w życiu o firmie nie słyszałem.
Widać, że masz zaległości, chociaż ja wybrałem Goodram głównie ze względu na patriotyzm ;-)

Goodram to dobre pamiątki :P , jak trafisz na dobry model to się nieźle kręcą, i są w miarę tanie, Sam mam 1GB i nie sprawiają problemów.

Dnia 15.03.2007 o 21:14, Cheed napisał:

> Płyta główna - DFI jest dobre, ale drogie i ma dość krótką gwarancję.
Nie ma co się przywiązywać do firmy(bo tutaj w każdej zdarzają się lepsze i gorsze produkty),
ale do konkretnego modelu ;-)

To, że droga to pół biedy, w zasadzie za jakość się płaci, no za firmę też, ale warto mieć dobrą płytę, modele co raz nowe wychodzą, ciężko wybrać optymalne rozwiązanie, ale masz rację, nawet w solidnej firmie zdarzają się buble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo na monitach, wiec zapytam Was. Jaki jest najlepszy monitor panoramiczny 20'''' - 22'''' do 2000zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam Nvidia GeForce FX 5200 jaką nowszą kartę mogę mkupić żeby posiadała pixel shader i nie była zbyt droga
???????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:12, W.S.A.D napisał:

mam Nvidia GeForce FX 5200 jaką nowszą kartę mogę mkupić żeby posiadała pixel shader i nie
była zbyt droga
???????????????????????????????


Skoro masz FX to AGP złącze. podaj max budżet na kartę, chcesz żeby była w miarę dobra i tania, to prawdopodobnie GF 7600GT, może GS jak kasy bedzie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 13:47, Fum4R napisał:

Nie znam sie za bardzo na monitach, wiec zapytam Was. Jaki jest najlepszy monitor panoramiczny
20'''' - 22'''' do 2000zl?

Masz na myśli moniotr LCD tak ? Sam jestem teraz przed zakupem monitorka i powiem Ci, że to trudniejsze niż myślałem :P. Powiedz do czego ten moniotr ma służyć : gry ? filmy ? internet ? biuro ? To bardzo ważne bo od tego zależy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:45, hehe napisał:

> Nie znam sie za bardzo na monitach, wiec zapytam Was. Jaki jest najlepszy monitor panoramiczny

> 20'''' - 22'''' do 2000zl?
Masz na myśli moniotr LCD tak ? Sam jestem teraz przed zakupem monitorka i powiem Ci, że
to trudniejsze niż myślałem :P. Powiedz do czego ten moniotr ma służyć : gry ? filmy ? internet
? biuro ? To bardzo ważne bo od tego zależy wybór.


Powiem ci,że siedze już w lcd z tydzień, czytam, czytam, szukam, ciężka sprawa... Jak kumpel wróci z urlopu to dostanę do testów jaki bede chciał monitor, na pewno nie kupie w ciemno. Myślę o panoramie 22 cale, co będzie połączone z kupnem GF 8800 GTS i może później z 17 LCD.
Monitor musi byc przede wszystkim do filmów i gier w moim przypadku, do pracy w necie dodatkowo będzie 17.
Ciężko tak sobie wybrać monitor, chodzi o to ,żeby nie wydac niepotrzebnie 1600 zł jak można by było 1200. Często zdarza się ,że monitory droższe z lepszą matrycą mają gorsze parametry niż te tańsze. Dziś nie zawsze droższe znaczy lepsze i na odwrót.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:45, hehe napisał:

> Nie znam sie za bardzo na monitach, wiec zapytam Was. Jaki jest najlepszy monitor panoramiczny

> 20'''' - 22'''' do 2000zl?
Masz na myśli moniotr LCD tak ? Sam jestem teraz przed zakupem monitorka i powiem Ci, że
to trudniejsze niż myślałem :P. Powiedz do czego ten moniotr ma służyć : gry ? filmy ? internet
? biuro ? To bardzo ważne bo od tego zależy wybór.



Ano, LCD. Sluzyc ma glownie do gier i filmow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 15:03, Fum4R napisał:

Ano, LCD. Sluzyc ma glownie do gier i filmow.


Wybór monitora, to swego rodzaju kompromis. Musisz się zdecydować czy bardziej zależy ci na jakości kolorów czy na szybkości matrycy. Matryce TN to najstarsze i najszybsze matryce, ale mają najgorsze odwzorowanie kolorów. Podobno najlepsze do gier. No i kąty widzenia są słabe. Martyce S-IPS to super kolory, super kąty, gorsza czerń, no i czas reakcji średni. Wyskoi czas reakcji może powodować smużenie w grach, ale to podobno zależy od człowieka, jedni to widzą, a inni nie. Najlepiej zobaczyć moniotr w akcji i wtedy się zdecydować. ja ososbiście chciałem monitor NEC 1970 NX na matrycy S-IPS, ale boję się tego smużenia w dynamiczych grach. Dlatego zamierzam pojechać i obejrzec w sklepie. Jeżeli chcesz panoramę to podobno niezłym wyborem jest
http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/NEC/20_LCD_i_wieksze/20_NEC_MultiSync_20WGX2_PRO_silver_black/pelny,id,35868/
Podobno dostał ten monitorek sporo nagród i wyróżnień. Ma jednak wadę w postaci szkalnego filtra który odbija światło. Warto odwiedxić serwis www.mva.pl w którym masz mnóstwo testów i forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 15:18, hehe napisał:



Skoro tak to bardziej do gier bylby mi potrzebny ofkoz. Zastanawiam sie nad tym http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Belinea/22_/22_Belinea_22W_AL_/pelny,id,33238/
albo tym http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Belinea/20_/20_1_Belinea_102035W_silver_black/pelny,id,22267/
aczkolwiek innych nie wykluczam. Slyszalem, ze Samsungi i LG sa b. dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że Komputronik jeżeli chodzi o monitory ma stare ( nieaktualne ) specyfikacje podane w opisach. Nie wiem czy jest to niedopatrenie, czy sprzedają stary towar. Dla przykładu : NEC 1970 ma wpisaną matryce o czasie reakcji 25 ms. Takich już nie produkują, teraz są już takie monitory na matrycy 18 ms. Tak więc przed zakupem czegoś, należałoby sprawdzić na stronie producenta, oraz dowiedzieć się w sklepie dokładnie o specyfikacje, żeby nie zostać delikatnie mówiąc wyrolowanym :) Co do moniotrów, to poleciłbym ci odwiedzić www.mva.pl Serwis w całości poświęcony monitorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 17:34, Dead-pl napisał:

a tak w ogóle to zastanawiam się jaka różnica jest między CL4 a CL3. 1% wydajności ?

25% krótszego czasu dostępu dla najlepszego przypadku dostępu do słowa maszynowego zgodnego z wielokrotnością przesyłanej paczki po szynie danych. Jeżeli pamięć jest 64-bitowa, to oznacza paczki 8 bajtów o adresach będących wielokrotnościami 8. Lepsze pamięci mają przyspieszone również cykle dla gorszych przypadków dostępu do komórek pamięci, a nie tylko dla najlepszego. Tak więc można powiedzieć o polepszeniu średniego czasu dostępu do pamięci o ok. 25%. To mało? Dla DDR2 CL3, to pamięć zabójczo szybka. Bardziej niż CL2 dla DDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 11:00, Olamagato napisał:

> a tak w ogóle to zastanawiam się jaka różnica jest między CL4 a CL3. 1% wydajności ?
25% krótszego czasu dostępu dla najlepszego przypadku dostępu do słowa maszynowego zgodnego
z wielokrotnością przesyłanej paczki po szynie danych. Jeżeli pamięć jest 64-bitowa, to oznacza
paczki 8 bajtów o adresach będących wielokrotnościami 8. Lepsze pamięci mają przyspieszone
również cykle dla gorszych przypadków dostępu do komórek pamięci, a nie tylko dla najlepszego.
Tak więc można powiedzieć o polepszeniu średniego czasu dostępu do pamięci o ok. 25%. To mało?
Dla DDR2 CL3, to pamięć zabójczo szybka. Bardziej niż CL2 dla DDR.


Czyli jeżeli dobrze rozumiem to opłaca mi się sprzedać moje CL4 i kupić CL3 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie, że wydajniejsze jest posiadanie pamięci 800MHz CL5 niż 667MHz CL4 przy nowych procesorach Intela(np. Core 2 Duo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 13:01, Dead-pl napisał:

Czyli jeżeli dobrze rozumiem to opłaca mi się sprzedać moje CL4 i kupić CL3 ;-)

Nie bo czasy dostępu nic nie mówią o opłacalności. Różnica między pamięciami o różnych timingach dotyczy tylko pamięciach o tych samych prędkościach transferu czyli taktowanych tą samą częstotliwością. Przeliczanie szybkości między pamięciami o różnych taktowaniach i czasach dostępu jest dość skomplikowane i trochę matematyki i statystyki wymaga. Bo tak naprawdę chodzi o to, żeby informacja z pamięci jak najszybciej znalazła się w rejestrze procesora i z powrotem. A czynników, które dzisiaj na to wpływają jest conajmniej kilkanaście. Część z nich zależy od samej budowy pamięci, część od płyty głównej, części od kontrolera pamięci w procesorze, a część od konfiguracji i od samego oprogramowania.
Czasem lepiej jest mieć wolniejszy czas dostępu, ale szybszą transmisję, która nadrobi to opóźnienie, a czasem odwrotnie. W przypadku przesyłania danych spod kolejnych adresów większe znaczenia ma prędkośc transmisji, a w przypadku losowego odczytu i zapisu zupełnie różnych komórek pamięci większe znaczenie może mieć czas dostępu. Ostatnio zaczyna dominować to pierwsze ponieważ przy operowaniu gigabajtami przetwarza się dane często z kolejnych adresów. Dlatego dzisiaj używa się pamięci DDR2, które mają gorsze (dłuzsze) czasy dostępu, ale za to lepsze transfery bo można je taktować wyższymi częstotliwościami lub na tej samej częstotliwości przesyłają więcej danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakiś wygodny skrypt do wyceny sprzętu? Bo mi się nie chce liczyć. :)
Prosiłbym o link bezpośrednio do skryptu, jeśli można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmontować komputer taki średniawy czyli nie za drogi ;P

Użyć ten procesor http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Pentium_D__S775_dual_core_64_bit_/Intel_Pentium_D_915_S775_2_80_GHz__2x2MB_cac he_BOX/pelny,id,31162/


Doradźcie jaką płytę główna, ramy (żeby był z 1gb), karte graficzną (może jakiś radeon) i zasilacz ?? Możecie sie wyrobić w ramach 2000 zł?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się