Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2007 o 23:47, Doreczek napisał:

1. Procesor - Intel Core 2 Duo E6600 2.40 GHz BOX
2. Płyta główna - ??????????
3. Pamięć - Patriot Dual Channel 2 x 1GB DDR2
4. Karta graficzna - GeForce 8800 GTS
5. Dysk twardy - SEAGATE 160GB 7200 OBR.8MB SATA II
6. Monitor - LCD 19 Cali BENQ
7. Zasilacz - Be Quiet! Straight Power E5-450W

Jaką płytę główną polecacie do tego zestawu ?? Prosił bym może o płytki z diodami :p


Na dzień dzieśiejszy Abit AB9, MSI P6N SLI-FI,EVGA 650 Ultra
Przyszłosciowe Asus P5K Deluxe /Intel P35/, Gigabyte P35C-DS3R /intel P35/ lub Gigabyte P35-DS3R /intel P35/, Microstar P35 NEO-F Intel P35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 18:46, blacklio napisał:

Przyszłosciowe Asus P5K Deluxe /Intel P35/, Gigabyte P35C-DS3R /intel P35/ lub Gigabyte P35-DS3R
/intel P35/, Microstar P35 NEO-F Intel P35


Strasznie znajomo brzmi ;) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=11129

BTW. Chyba poproszę jakiegoś moda o przypięcie polecanych przez większość klamotów - płyty główne, procki, ramy, grafiki, dyski, zasilacze.

Takie małe kompedium wraz z cenami. Bo kurde niedługo się zaskładamy tych kompów ;) A klamoty ciągle te same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 19:01, blacklio napisał:

Kwestia czy mod będzie chciał


Można zagadać. Zrobi się 3 kategorie - dla spłukanych , dla wszystkich , dla nadzianych ( wersja robocza ;)) i tam opisze konfigi na AM 2 i C2D oprócz tego części proponowane w danym przedziale cenowym ( np. do 250 zł do 550 zł i powyżej ). Tylko to trzeba przedyskutować a czas na to będę miał dopiero we wtorek ( po zaliczeniu ostatniego przedmiotu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa - zapomniałem. Szukamy najtańszych części czy sklepu gdzie cały zestaw wyjdzie najtaniej ?

Tzn. Np. procesor ze znaku, ramy z proline, mobo z komputronika czy np. najtaniej wychodzi zestaw w proline bierzemy wszystkie części z stamtąd ? sklepy of course przykładowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 19:13, dawidos160 napisał:

Aaaa - zapomniałem. Szukamy najtańszych części czy sklepu gdzie cały zestaw wyjdzie najtaniej
?

Tzn. Np. procesor ze znaku, ramy z proline, mobo z komputronika czy np. najtaniej wychodzi
zestaw w proline bierzemy wszystkie części z stamtąd ? sklepy of course przykładowe.


Nie, połowa osób kupuje w tradycyjnych sklepach w mieście a nie przez neta to może robić to na podstawie 3 sklepów z 3 miast i podawać zawsze średnią cenę która jest w tych 3 sklepach.
Zeby było dobrze to proponuje jakies 3 sklepy z 3 regionów Polski, może np: Kraków, Warszawa, Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 20:09, awesome napisał:

Zeby było dobrze to proponuje jakies 3 sklepy z 3 regionów Polski, może np: Kraków, Warszawa,
Wrocław


Nie rozpędzaj się. Zapomniałeś o Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie. Zróbtak - ogólnopolskie sklepy niech będą. Mające swoje przedstawicielstwa w większych miastach. Np. Proline, Komputronik,Znak, Atom Pc ( nie wiem czy jest poza Poznaniem ) Rainbow PC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 20:18, dawidos160 napisał:

> Zeby było dobrze to proponuje jakies 3 sklepy z 3 regionów Polski, może np: Kraków, Warszawa,

> Wrocław

Nie rozpędzaj się. Zapomniałeś o Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie. Zróbtak - ogólnopolskie
sklepy niech będą. Mające swoje przedstawicielstwa w większych miastach. Np. Proline, Komputronik,Znak,
Atom Pc ( nie wiem czy jest poza Poznaniem ) Rainbow PC ?


Hmm, u mnie w mieście we wtorek otwierają PLAZE a wraz z nią Komputronik to może być. Pisz do moda.
(We wtorek nowy PC :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 17:28, dawidos160 napisał:



Ekhem gdybyś czytał co się pisze to to samo pisałem na poprzedniej stronie... W dodatku w 90
% sklepach składają za free... A bulić 3 stówy więcej "bo mi złożą " ? Widać za dużo kasy masz
;)

To nie za zlozenie zabulilem tylko za to ze kupilem czesci w jednym sklepie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 20:33, Barkley napisał:

>
>
> Ekhem gdybyś czytał co się pisze to to samo pisałem na poprzedniej stronie... W dodatku
w 90
> % sklepach składają za free... A bulić 3 stówy więcej "bo mi złożą " ? Widać za dużo kasy
masz
> ;)
To nie za zlozenie zabulilem tylko za to ze kupilem czesci w jednym sklepie wszystkie.



Kupiłeś całego kompa w 1 sklepie i dodatkowo jeszcze zapłaciłeś za to???!!! Nie rozumiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 20:33, Barkley napisał:

>
>
> Ekhem gdybyś czytał co się pisze to to samo pisałem na poprzedniej stronie... W dodatku
w 90
> % sklepach składają za free... A bulić 3 stówy więcej "bo mi złożą " ? Widać za dużo kasy
masz
> ;)
To nie za zlozenie zabulilem tylko za to ze kupilem czesci w jednym sklepie wszystkie.



Ty tu czegoś ostro nie kminisz ;) W innym sklepie złożyłbyś to samo za mniejsze pieniądze. I też by Ci to do kupy złożyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 20:46, dawidos160 napisał:

> >
> >
> > Ekhem gdybyś czytał co się pisze to to samo pisałem na poprzedniej stronie... W dodatku

> w 90
> > % sklepach składają za free... A bulić 3 stówy więcej "bo mi złożą " ? Widać za dużo
kasy
> masz
> > ;)
> To nie za zlozenie zabulilem tylko za to ze kupilem czesci w jednym sklepie wszystkie.



Ty tu czegoś ostro nie kminisz ;) W innym sklepie złożyłbyś to samo za mniejsze pieniądze.
I też by Ci to do kupy złożyli.

Chodzi o to ze byloby taniej ale w 3 sklepach przesylki doszlyby w roznym czasie i musialbym sam skladac bo bylo tak ze jak chcialem z jednego bo bylo taniej to zawsze 2 -3 rzeczy brakowalo i stwierdzilem ze wole miec juz drozej wszystko z jednego sklepu jednym zamowieniem i do tego poskladane (gratis) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 21:04, Barkley napisał:

Chodzi o to ze byloby taniej ale w 3 sklepach przesylki doszlyby w roznym czasie i musialbym
sam skladac bo bylo tak ze jak chcialem z jednego bo bylo taniej to zawsze 2 -3 rzeczy brakowalo
i stwierdzilem ze wole miec juz drozej wszystko z jednego sklepu jednym zamowieniem i do tego
poskladane (gratis) .


To trzeba było zmodyfikować na podobnych parametrów podzespoły ;) Ale spoko - jak masz 3 stówki luzem to można składać i w komputroniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla was-Ja,dawidos i blackio robimy 3 przedziały cenowe.1 dla ubogich,2 dla średniaków,3 dla fanów.Są trzy sklepy:Znak-blackio,Komputronik-ja i Proline-dawidos
Pojutrze ktoś napisze od modków i zobaczymy.Zrobienie 1 konfiga zajmuje 2 godz,więc...wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 18:39, blacklio napisał:

Płyta główna:
Gigabyte 945P-DS3 /intel 965P/


Dużo się ona różni od Asusa P5B ? I dlaczego jest lepsza.

Dnia 09.06.2007 o 18:39, blacklio napisał:

Pamięć RAM:
Patriot 1GB PC800 CL5


Jak wyżej. Corsair jest CL4...

Dnia 09.06.2007 o 18:39, blacklio napisał:

Zasilacz:
ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC


Hmm, 400W starczy na 7900GS i inne ?
Planuję też delikatny OC procka, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi asus rewizja 1.04G to nie, jeśłi niżej to nie warto podobnie Gigashit rev 3.3 nizej porażka
Zobacz EVGA 650i Ultra podobna cena do Asusa i również wymiata przy OC, ale starałem się zmieścić w budżecie
http://www.frazpc.pl/artykuly/528/Plyta/ideal/EVGA/NFORCE/650i/ULTRA

Odnośnie memek calość składałem w jednym sklepie a tam Corsair niet

Ten Modecom MC starczy bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 21:04, Barkley napisał:

Chodzi o to ze byloby taniej ale w 3 sklepach przesylki doszlyby w roznym czasie i musialbym
sam skladac bo bylo tak ze jak chcialem z jednego bo bylo taniej to zawsze 2 -3 rzeczy brakowalo
i stwierdzilem ze wole miec juz drozej wszystko z jednego sklepu jednym zamowieniem i do tego
poskladane (gratis) .

Hmm, no ale nie szkoda Ci jednak kasy? W większości sklepów komputerowych (jeśli takowe są w Twoim mieście) poskładali by Ci to za 20-50zł (usługa serwisowa). 300-50=250 zł na rozpustę ;) No chyba, ze nie Ty płacisz, to pewnie Ci to tito ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>............

Jedna prośba. Możesz nie używać nazwy Gigashit bo trochę mnie to denerwuje. Z góry dzięki.

Może mi ktoś powiedzieć co to za kable są w pudełku z kartą graf? Wygrałem kartę graf radka X1950PRO i w pudełku z tym mam z 6 kabli i tak z ciekawości pytam do czego one są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się