Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

To ja poproszę o złożenie kompa bez monitora za mniej więcej 3200 zł.Prosiłbym o:
-procesor AMD o zegarze trochę większym niż 3 GHz
-2GB RAM-u z Kingstona
-płyta główna ASUS
-Karta graficzna GeForce z serii 8 z przynajmniej 256 pamięci (miło widziane więcej)
-do tego odpowiedni zasilacz
-dysk twardy nie musi mieć dużej pojemności
-obudowa nieprzekraczająca ceny 200 zł
Cena może ewentualnie trochę przekroczyć minimum.Umówmy się że obudowa nie wlicza się do ceny minimalnej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:35, Mikez88 napisał:

> No to robisz najgorsze co jest do zrobienia przy składaniu komputera...

No nie powiedziałbym ;) Miałem zamiar wziąć MSI K9N Platinum (nForce 570) za 375 zł, ale zdecydowałem
się na Abita KN9 (nForce 4 Ultra), który jest dużo, dużo lepszy, a kosztuje 265 :) Więc moja
oszczędność nie polega na zakupie gorszej płyty za mniejszą cenę, ale na paradoksie (lepsza
= tańsza) :P


A no chyba, że :D Wiadomo, że K9N jest najlepsze w swojej klasie.

Dnia 10.06.2007 o 18:35, Mikez88 napisał:


> Swoją drogą - dużo masz kasy skoro stać Cię na ten sklep :P

Chodzi Ci o zenfist?


Nie o komputronik ;) Stamtąd są obudowy


Co do pamiątek - też to mam, że 329 zł. Nie wiem dlaczego ? Ja patrzę na cennikowe cenny z neta - Ty też tak rób. Bo np. w gazetce były karty SD do aparatu za 35 zł a w necie za 39 i tyle zapłaciłem w sklepie w Poznaniu - 39 zł.


Linux - nie wydaje mi się. Cykle zegarowe są liczone w ns więc nie masz szans. No chyba,że zbawi Cię od 2ch do 10 sekund na kompresji czegoś. Inaczej sprawa ma się z grami. W jednej różnica wynosi zaledwie 1,5 fps ( doom3) ale w earth 2160 to już ponad 8 fps na korzyść CL4. W HL2 różnica od 6 do ponad 12(!) FPS http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1680-5 polecam to i zwracać uwagę na szare słupki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:45, Master J napisał:

To ja poproszę o złożenie kompa bez monitora za mniej więcej 3200 zł.Prosiłbym o:
-procesor AMD o zegarze trochę większym niż 3 GHz


Rozmarzyłeś się.

Dnia 10.06.2007 o 18:45, Master J napisał:

-2GB RAM-u z Kingstona



Dnia 10.06.2007 o 18:45, Master J napisał:

-płyta główna ASUS
-Karta graficzna GeForce z serii 8 z przynajmniej 256 pamięci (miło widziane więcej)


Od kiedy to GF seria 88 ma mniej niż 256 ? Bo innej nikt Ci tu nie poleci. No chyba,że 8600 GE ale to jak nie wymagasz DX10

Zdecyduj się czy mamy Ci polecić komputer czy sam już sobie wybrałeś komponenty co ? To tak jakbym powiedział artyście,że ma mi zrobić obraz ale mówił mu jak ma namalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E6600 /2,4GHz, 4MB/ BOX
830 zł

Płyta główna:
EVGA 122-CK-NF66-T1 /nForce 650i ultra/
360 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL5 SpecialOps
325 zł

Dysk twardy:
Western Digital 160GB 7200rpm 16MB cache SATAII RAID
210 zł

Karta graficzna:
Galaxy GeForce 8800GTS 320MB DDRIII /320-bit/ HDTV 2xDVI
1039 zł

Nagrywarka DVD:
NEC AD-7170S-0S SATA (Silver)
115 zł

Obudowa:
Cooler Master Centurion 541 Black (bez zasilacza)
185 zł

Zasilacz:
BeQuiet StraightPower 450W
290 zł

Suma 3354 zł, buda rzecz gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blacklio - ja nawet nie składam. kolo chciał AM 2 ;) z AMD X2 powyżej 3 Ghz taktowaniem... W dodatku płytę Asusa do tego... Jak wie co chce to niech sam złoży. Bo ja na niczym innym jak K9N i odmianach nie złoże. A po drugie - za 3 K kompa to na bank nie na AM2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:55, dawidos160 napisał:

Blacklio - ja nawet nie składam. kolo chciał AM 2 ;) z AMD X2 powyżej 3 Ghz taktowaniem...
W dodatku płytę Asusa do tego... Jak wie co chce to niech sam złoży. Bo ja na niczym innym
jak K9N i odmianach nie złoże. A po drugie - za 3 K kompa to na bank nie na AM2.


Widziałem 3Ghz, takie rzeczy to tylko w erze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:29, blacklio napisał:

> > > >>>..............
>
> Śmieszne te wasze opinie. Ja mam LiteOna od 5 lat i nigdy się nie popsul. Dwóch kolegów
też
> ma i też wszystko ok. A wy sie kierujecie tylko jakimiś cyferkami i innymi bzdetami. Ważne

> jak to się ma w praktyce a nie cyfry na wykresach

A dla mnie śmieszne jest to co ty powiedziałeś, nie porównuj produktów z przed 5 lat do obecnych.
Wystarczy poczytać testy, prawda jest taka co było kiedyś już teraz niekoniecznie jest dobre



Takie rzeczy jak napędy optyczne naprawdę prawie niczym się nie różnią i nie można mówić, o o te to omijać z daleka. A co takiego niby się ma dziać z LiteOnami? Naczytałeś się jakichś głupich tabel a sam nigdy nie miałeś więc jak możesz tego nie polecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:58, blacklio napisał:

Widziałem 3Ghz, takie rzeczy to tylko w erze


3Ghz wyciąga tylko 6000+ za 870 zeta. To ja już wolę za tyle C2D E660 2.4 Ghz, który się kręci jak głupi i przynajmniej ma dobrą architekturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 19:05, dawidos160 napisał:

> Widziałem 3Ghz, takie rzeczy to tylko w erze

3Ghz wyciąga tylko 6000+ za 870 zeta. To ja już wolę za tyle C2D E660 2.4 Ghz, który się kręci
jak głupi i przynajmniej ma dobrą architekturę.

e6600 wymiata do tego jest zrobiony w 65nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 19:05, awesome napisał:

> > > > /.../ A co takiego niby się ma dziać z LiteOnami? /.../

A niby co ma się dziać? Padł mi po 4 miesiącach a NEC jeden chodzi bodaj czwarty rok a drugi trzeci rok. Dokładnie to juz sam nie pamiętam, bo obydwa już gwarancji nie maja, więc papiery wyrzuciłem (inaczej bym w papierach tonął)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podaję prawdopodobnie ostateczny konfig mojego przyszłego kompa:

Procesor:
-Intel Core 2 Duo E4300

Płyta główna:
-Asus P5B (rewizja 1.04G)
/lub/
-Gigabyte GA-965P-DS3 (rewizja 3.3)

Pamięć RAM:
-Kingston 1GB DDR2 667MHz CL5

Dysk twardy:
-Samsung 160GB 7200rpm SATA2 ( 8MB cache, NCQ)

Karta graficzna:
-Galaxy GeForce 7900GS 256MB (1.2ns, DDR3 / 256bit) Cooler Master
/lub/
-Galaxy GeForce 7600GS 256MB (1.2ns, DDR3 / 128bit) Zalman

Nagrywarka:
-Samsung DVD-Rec LightScribe 18x

Obudowa:
-Chieftec BG-02B-B-B (bez zasilacza)

Zasilacz:
-ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC (400W)

Przy płycie głównej i grafice są dwie pozycje, bo jutro w sklepie jeszcze zobaczę dokładne ceny (kompa składam w normalnym sklepie komputerowym w mojej mieścinie).

Jeśli wszystko w porządku, to idę jutro zamawiać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 20:02, blacklio napisał:

Prawie robi róznicę poczytaj sobie www.cdrinfo.pl dopiero oceniaj i bzdur nie pisz



Testy to jedno, życie to drugie. Ja nigdy nie zwracałem uwagi na takie rzeczy jak nagrywarka bo i po co. Jest jaka jest, dla mnie liczy się tylko prędkość nagrywania a nie jakieś nie miarodajne testy. Nie zawsze to co piszą jest prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że prędkość nagrywania ma się nijak do jakości sprzętu. Bo co z tego, że nagrywarka wg. producenta może nagrywać DVD x20, skoro nie osiąga x12?

A nagrywarki DVD Lite-On są chyba najgorszymi z dostępnych. Jak komuś działa dłużej jak rok, to ma niebywałe szczęście. Znam parę osób, które miały te nagrywarki, ale jeśli dwie sztuki u jednego gościa padają w przeciągu 4 miesięcy, to coś tu jest nie tak. I to nie był odosobniony przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 20:08, Arclight napisał:

Prawda jest taka, że prędkość nagrywania ma się nijak do jakości sprzętu. Bo co z tego, że
nagrywarka wg. producenta może nagrywać DVD x20, skoro nie osiąga x12?

A nagrywarki DVD Lite-On są chyba najgorszymi z dostępnych. Jak komuś działa dłużej jak rok,
to ma niebywałe szczęście. Znam parę osób, które miały te nagrywarki, ale jeśli dwie sztuki
u jednego gościa padają w przeciągu 4 miesięcy, to coś tu jest nie tak. I to nie był odosobniony
przypadek.


Jakoś ja mam już piąty rok nagrywarkę CD od Liteona i drugi rok nagrywarkę DVD i jakoś zero problemów. Podobnie z nagrywarkami Liteon które mają moi koledzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarki CD to Lite-On robił dobre. Ale DVD to porażka, paru exposiadaczy nagrywarek DVD tej firmy znam i na dzień dzisiejszy żaden już nie ma sprzętu nagrywającego tej firmy. Co z tego, że dostali nowy napęd skoro po paru miesiącach i on odmawiał posłuszeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja nagrywara CD liteona zaczyna padać, ale mam ją już jakieś 6 lat więc sie nie widze. Braciszek z kolei ma już drugi rok nagryware DVD liteona i jakoś nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się