Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 15:26, blacklio napisał:

Frei ma odpinane kable i bardzo fajna zasiłka


No moj akurat nie ma odpinanych kabli, tutaj massz linka do zjdecia mojego kompa. brakuje mi tylko grafiki ale dzisiaj dzwonie do EVGA i pytam co sie z nia dzieje.
http://forum.pclab.pl/index.php?act=module&module=gallery&cmd=si&img=13392

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie wyszło by taniej z zasilaczem np. Chiefteca - BeQuiety to dobra jakość, ale też wysoka cena. Chociaż ktoś kiedyś pisał tutaj (kiedy sam prosiłem o komentarze do zestawu), że Chiefteci dość głośne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 07:26, MLODY2K6 napisał:

> Frei ma odpinane kable i bardzo fajna zasiłka

No moj akurat nie ma odpinanych kabli, tutaj massz linka do zjdecia mojego kompa. brakuje mi
tylko grafiki ale dzisiaj dzwonie do EVGA i pytam co sie z nia dzieje.
http://forum.pclab.pl/index.php?act=module&module=gallery&cmd=si&img=13392


Coś musiałem pomylić, masz rację Frei nie ma odpinanych kabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 07:13, Bluray napisał:

> Furiza nie dubluj postów

Sam piszesz posta pod postem... :/


Co innego post pod postem, a co innego dublowanie (powielanie/kopiowanie) postów ;p

>Po pierwsze - jesteś nowy więc nie wiesz o co chodzi. To ma być sklep z filią a nie internetowy. Po drugie na >kiego grzyba mi zasilacz 500 wat ? Mam brać ten szit 8500 albo 8600 ? Chcesz - bierz. Ja tego nie wezmę nigdy >w życiu. Powiadasz, że ramy beznadziejne ? Hmmm a dlaczego tak uważasz ?

Dostać wszystkie części w jednym sklepie jest naprawdę bardzo ciężko. A skoro składasz kompa za taką kasę to skup się raczej na kupieniu tego co chcesz, a nie tego co akurat mają w sklepie... Taka moja rada. Co do GF 8500 - też odradzam, ale 8600 już nie. Jakim szitem by nie był, od 7300 i tak będzie lepszy :p Kompletnie za to nie wiem co kolega ma do pamięci Patriotów, moze jakieś złe doświadczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 07:13, Bluray napisał:

> Furiza nie dubluj postów

Sam piszesz posta pod postem... :/



I co z tego że piszę, jeśłi odpowiedz jest skierowana do innej osoby, pozatym jest róznica na tym forum pisanie posta pod postem, a kopiowanie wartosci merytorycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym parę rzeczy pozmieniał:
-AMD AM2 Athlon64 X2 4200+ (65W) (64bit) BOX 340,00 zł
-Abit KN9 249,00 zł
-Kingston DDR II 2GB (2x1GB) 667MHz Dual CL5 239,00 zł
-Palit PCI-E XpertVision Geforce 7900GS 256MB DDR3 256bit 535,00 zł
- Seagate 250GB 7200rpm 16MB SATA-II Barracuda 229,00zł
-Obudowa dowolna 100,00zł
-Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 199,00zł

SUMA: 1891zł

Składane w: www.bitcomputer.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 22:14, Bluray napisał:

Co do nagrywarek Lite-On, to spokojnie jestem w stanie stwierdzić, że to shit. Nie ma co porównywać
do LG czy Plextora, beznadziejna jakość wykonania, duże problemy i awaryjność, oraz hałasowanie.

Być może. Ja takich problemów z Liteonami nie miałem. Zauważ jednak, że za cenę jednego Plextora możesz sobie często kupić 3 Liteony, co oznacza, że nawet jak padną Ci dwa, rok po roku, to i tak zostaje jeszcze trzeci. A co do awaryjności to każdy napęd nawet najlepszej firmy może paść nie ma na to żadnej reguły - padają Nec, Liteony, Plextory, LG, Samsungi - wszystkie.
Natomiast LG ma (w kazdym razie do niedawna miał) fatalne możliwości poprawiania firmware. Niektóre napędy w ogóle nie mają takiej możliwości. A jest to dla napędów tej firmy potrzebne ponieważ dziwnym trafem to właśnie napędy LG mają bardzo często problemy ze zgodnością np. z systemami zabezpieczeń różnych gier o czym się sam niejednokrotnie przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 20:17, pendejo napisał:

A teraz ja zadam pytanie myślicie że opłaca mi się dokupić pamięci 2x512 Corsaira 533MHz ddr2
bym miał 2 GB w czterech takich samych kościach, a może lepiej kupić 2x 1 GB i może szybsze
jakieś?

Pamiętaj, że ogrnaiczenia kontrolerów pamięci są takie, że im więcej modułów dimm, tym większe opóźnienia. Jak masz 3 moduły, to często chodzą z CL wyższym od jeden niż gdybyś miał dwa moduły podobnej pojemności. To samo jezeli chodzi o 4. Jezeli komuś zależy na wydajności komputera powinien starać się o ile to możliwe mieć cała pamięc w jednym lub maks. dwóch modułach. Dlatego moduły dużej pojemności są bardziej cenne od małych, a jednocześnie mają niższą cenę niż dwa małe. Tak więc o ile to możliwe zawsze polecam wymianę zamiast dokładania w kompach nastawionych na dużą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LG miał (nie wiem jak teraz) jeszcze jeden zasadniczy problem.
Niezbyt dobrze rozwiązany układ obiegu powietrza (chłodzenia płyty) i strasznie je grzał.
Płyty zarysowane albo oklejone (nierówno - choćby małe babelki) często padały ofiarą...

Ogólnie:

Ja miałem wiele CD-ROMów i innych napędów i musze stwierdzić, że w ogóle nie ma reguły...

Najlepszy CD-ROM??? ASUS x52 ale ASUS x50 już nie...(czasami nie problemy z CD, źle zamontowana taśma przesyłowa, która z czasem się wyginała i zawadzała o szufladkę - wycierała się - a z czasem blokowała laser na prowadnicy - bez interwencji CD-ROM stawał się niesprawny => testowane na 3 egzemparzach różnych serii) => działa dalej bez problemów, świetne szybkie pomijanie błędnych sektorów przy odczytach, świetna korekcja błędów, czyta wszystko co jeszcze jest możliwe.
Najlepsze Combo, które miałem??? Liteon SOHC-5232 => działa dalej bez problemów!!! Świetnie radzi sobie z DPM. Bardzo dobrze nagrywa płyty.
Najlepsze CD-RW??? TEAC x12 - nagrywała wszystko świetnie, do tej pory mam płyty nagrane tą RW i nadal działają :)
Najlesze DVD-RW??? Tu nie wiem bo mam Benq 1640 i Pioneer DVR-111D => każdy z nich ma dobre ale i złe strony...

Najgorsze napędy, które pamiętam:

CD-ROM BTC x32 i x24 - nic nie czytały (tylko na zastepstwo przed Toshibą x32 - napęd średni)
CD-RW ASUS x52x16x52 - do kitu, nic nie chciał nagrywać, ja już to nagrywał z błędami, nie lubił wielu płyt nawet markowych producentów. Zaraz na drugim miejscu LG x48 - tu dodatkowo zwiechy i niechęć do oddawania krążków.
DVD-ROM LG (nie wiem jaki) - ciągłe problemy, długi czas dostępu, nie radził sobie z CD...

Gdyby więcej dawać przykładów okazałoby się zapewne, że sporo zależy też od egzemplarza.
Ale i tak widać, że różne modele jednej firmy wypadają zupełnie odmiennie.
Zatem nie można polegać na 1 marce, nie można też zawsze uważać, że skoro dany producent kiedyś byl zły, to taki pozostanie.

Ostatnio ładnie to widać przy testach dysków twardych od 200 do 300 GB (tu różnice pomiędzy modelami już są ciekawe) :) a jak porówna się wyniki dla firm sprzed 2 a potem 5 lat, to w ogóle jest ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo, mój pc ma 6-7lat dvd mi płyt nie czyta po resecie znika :P

Cd-rom-owa kontrolka się świeci brzęczy ale nie da się szufladki wysunąć a komp go nie widzi.
Mam kartę graficzną Nividia GForce 2 32 ramy:P
Mam 256 ram proc 1,2 celeron.


Mam moim blaszakiem sporo problemów : włącz się różnie czasem od razu a czasem nawet biosa nie odpali w 3 godziny!!!!!!!!!!!!!! Zawiesza mi się na necie, tnie się na mini grach w normalne to się wogule nie da grać o ile napęd będzie czytał płytę.-
płyta główna jest bardzo przestarzała i mam obawy czy można na nią coś lepszego wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:03, pendejo napisał:

ale czy to się sprawdza też w dual channel bo wtedy system by mi widział te kości 4x512MB jako
2x1GB


System będzie widział 4*512, dual jest przy 2 lub 4 kościach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:45, Adamo 55 napisał:

Yo, mój pc ma 6-7lat dvd mi płyt nie czyta po resecie znika :P

Cd-rom-owa kontrolka się świeci brzęczy ale nie da się szufladki wysunąć a komp go nie widzi.
Mam kartę graficzną Nividia GForce 2 32 ramy:P
Mam 256 ram proc 1,2 celeron.


Mam moim blaszakiem sporo problemów : włącz się różnie czasem od razu a czasem nawet biosa
nie odpali w 3 godziny!!!!!!!!!!!!!! Zawiesza mi się na necie, tnie się na mini grach w normalne
to się wogule nie da grać o ile napęd będzie czytał płytę.-
płyta główna jest bardzo przestarzała i mam obawy czy można na nią coś lepszego wstawić.


Jeśli masz problem ze swoim kompem to nie ten wątek

Zobacz czy kable masz podociskane, potestuj pamieć może jest wadliwa, trochę wiecej pamięci przydałoby się,
mam P3 450@500 TNTM64 i 512 ramu XP i gierki dobrze chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:58, Doreczek napisał:

Mam takie pytanko : Dlaczego Athlony dwurdzeniowe są o wiele tańsze od procesorów Intel Core
2 Duo ??


Bo po OC są o wiele wiele wydajniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:03, pendejo napisał:

ale czy to się sprawdza też w dual channel bo wtedy system by mi widział te kości 4x512MB jako
2x1GB


Dual channel to po prostu dwa kanały. Nie dwa sloty, a dwa kanały. Przeważnie są 4 sloty i 2 kanały, tak że na jeden kanał przypadają dwa sloty. Czyli nie wolno mylić pojęć: slot i kanał. Jeśli są zajęte 4 sloty, to komputer działa nadal w Dual Channelu, to samo z zajętymi dwoma slotami. Wystarczy, że jedną pamięć włożymy do slotu należącego do kanału 1 a drugą pamięć do slotu należącego do kanału 2. Pamiętajcie: pamięci nie będą działać w trybie Dual Channel, gdy włożymy obydwie pamięci TYLKO do jednego kanału. Jednak jeśli mamy 4 pamięci, to wypełniamy wszystkie sloty i nadal mamy Dual Channel. Pamiętajcie, że w każdym kanale musi być jednakowa ilość pamięci, czyli praktycznie są dwie opcje kiedy pamięć nie działa w trybie Dual Channel, gdy mamy jedną kość lub trzy koście. Pamiętajcie również, że żeby pamięć działała w trybie Dual Channel, koście RAMu muszą być IDENTYCZNE - i to pod każdym względem.

Przytoczę może definicję Dual Channelu:
Architektura dual-channel (dwukanałowa) – technologia stosowana w płytach głównych do wydajniejszej obsługi pamięci DDR SDRAM. Polega na podwojeniu przepustowości przesyłu danych przez magistralę łączącą pamięć RAM z mostkiem północnym (ang. northbridge), pełniącego rolę kontrolera pamięci. Technologia dual-channel wykorzystuje dwa 64-bitowe kanały, co razem daje kanał szerokości 128 bitów dla przesyłu danych pomiędzy pamięcią RAM a procesorem. (Źródło: wikipedia.pl)

Czyli patrząc na rysunek niżej, w tym przykładzie możemy umieścić pamięci w takich kombinacjach:
- slot 1 i slot 3
- slot 2 i slot 4
- wszystkie sloty

20070611135534

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wiem jak działa dual tylko się zastanawiam czy lepiej dokupić i mieć 4x512MB czy lepiej kupić nowe 2x1GB, moja płytka pociągnie 4 kości w dualu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 07:31, Hopeless napisał:

Nie wiem, czy nie wyszło by taniej z zasilaczem np. Chiefteca - BeQuiety to dobra jakość, ale
też wysoka cena. Chociaż ktoś kiedyś pisał tutaj (kiedy sam prosiłem o komentarze do zestawu),
że Chiefteci dość głośne są.



No właśnie dlatego wziąłem Be Quiet bo Cheiftec i tańszy jest ale głośniejszy ( nie każdy to lubi a jak komp chodzi całą nockę to już w ogóle ).

>Składane w: www.bitcomputer.pl

Następny pan nie w temacie ;) Chodzi o to,że to ma być sklep ogólnopolski a nie, z własnego podwórka sobie złożysz komputer. Myślisz,że ktoś ze Szczecina będzie kompa składał w Krakowie ? A co do zasiłki - wyżej masz odpowiedź czemu tak.

BTW. Za 2000 to ja mogę złożyć na 7900 GS i 4600+ i 2 GB ramu ale w innym sklepie gdzie nie ma KN9 tylko odpowiednik MSI jest. W dodatku miej na uwadze,że to komputronik jest.

***********

Teraz o mnie - załamałem się :/ Poznań takie &^$%$ wielkie miasto i co ? Na 3 sklepy tylko jeden oferuje KN9 :| proline i znak nie mają jej w ofercie. Chyba muszę poszukać jakiegoś mniejszego sklepu co to ma na składzie Abity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:05, blacklio napisał:

> Mam takie pytanko : Dlaczego Athlony dwurdzeniowe są o wiele tańsze od procesorów Intel
Core
> 2 Duo ??

Bo po OC są o wiele wiele wydajniejsze


Nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi... Co jest po OC wiele wiele wydajniejsze ?

Poza tym tu nie o samą wydajność chodzi a o jakość procków, architekturę, oczekiwania producenta względem ceny jednego procesora. itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się