Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/../
Dzięki, zrobię jeszcze fotkę (jak podłączony stary zasilacz) i jakoś pójdzie ;) Dzięki za pomoc wszystkim Wam ;) A złącze mam 24 pin jak coś :D || A to z tym gościem dobre xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:37, Steven8 napisał:

wszystkim Wam ;) A złącze mam 24 pin jak coś :D || A to z tym gościem dobre xDD


Nie ma sprawy. Ten gość to fakt. Najzabawniejsze, że wcześniej pytałem go jaką ma kartę obecnie. Odpowiedział, że FX5500. Powiedziałem mu: "to kup kartę na AGP". Był inteligentny "inaczej" i zrobił to co zrobił. Musiał kupić i nową płytę i nową kartę (dodatkowo oczywiści). Niestety za głupotę się płaci.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:59, Damian14BO napisał:

http://allegro.pl/item251703543__pentium_e_2140_1gb_320gb_dvdrw_gf8600gt_wifi.html - co sądzicie
o tym PC? Czy starczy do grania w gry, które wyjdą... nie. Czy starczy do grania na mid w gry,
które wyszły do wakacji br.?


ja bym takiego nie wziął. pamięci mało, płyta wg. mnie też wątpliwa... ale to gier jakiech piszesz powinien wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie przypuszczam. Ani nie podają producenta karty, ani jej danych. I co najważniejsze. Zero danych o zasilaczu. Napisać, że ma PFC każdy może. Tracer też ma zasilacze z PFC. Tyle tylko, że z pasywnym. To samo jest tutaj. Beznazwowy zasilacz o niewiadomej mocy, który nie dość, że może nie uciągnąć tej karty (markowy zasilacz wytwarza moc taką jak na etykiecie lub większą. Beznazwowy 370W ma pewnie jakieś 300W rzeczywistej mocy). Ja bym się w to nie bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2007 o 21:17, mrosi napisał:

Opinie opiniami, ja montuję Fell III do komputerów i jakoś nie zauważyłem żadnych niepokojących
oznak. Tym bardziej, że mam kontakt z tymi osobami bo pomagam im w razie jakichkolwiek problemów.
Żaden zasilacz jeszcze nie sprawił problemów.


czy mozna powiedziec ze Feel III jest porownywalny z Modecom MC ? zastanawialem sie ostatnio czy warto dokladac do tego MC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 22:33, dobrakos napisał:

czy mozna powiedziec ze Feel III jest porownywalny z Modecom MC ? zastanawialem sie ostatnio
czy warto dokladac do tego MC...


Nie potrafię Ci odpowiedzieć. Przynajmniej nie - z autopsji.Nigdy nie miałem bezpośredniej styczności z MC. Feel III jak wcześniej pisałem używałem wielokrotnie (Feel II zresztą też) i żaden nie sprawił problemów. Czy warto dokładać do MC? Osobiście wolałbym w tym momencie kupić Chiefteca. Cenowo podobnie a jakoś marka Chieftec bardziej do mnie przemawia. Chociażby z tego względu, że też miałem parokrotnie styczność z tymi zasilaczami a poza tym czytałem sporo testów świadczących o bardzo dobrej wydajności tych zasilaczy. Zasilacze Chiefteca mają niestety jedną wadę. Są głośne. I to nawet bardzo. Pod tym względem bezapelacyjnie przegrywają w moim odczuciu z ModeCom''ami, które są z kolei nad podziw ciche. Zarówno modele II jak i III serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2007 o 23:32, mrosi napisał:

Nie potrafię Ci odpowiedzieć. <ciach>. Zasilacze Chiefteca mają
niestety jedną wadę. Są głośne. I to nawet bardzo. Pod tym względem bezapelacyjnie przegrywają
w moim odczuciu z ModeCom''ami, które są z kolei nad podziw ciche. Zarówno modele II jak i
III serii.

no ta wlasnie wada skutecznie mnie odstrasza od Chiefteca, mam w tej chwili potwornie glosny zasilacz co mnie doprowadza do pasji, z kolei co do Modecoma to jednak mam obawy. Potrzebuje ok 400W mocy i chce wydac ok 150zl, ewentualnie niewiele wiecej, zostaje mi chyba tylko Amacrox Warrior, duzo dobrych opinii o nim slyszalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy grafika GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit nadaje sie do takich gier jak Gothic III itp.??? Prosze o szybką odp bo dziś kupuje całą stacje i niewiem na co sie zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 07:54, G.R.U.Bass napisał:

Witam. Mam pytanie czy grafika GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit nadaje sie do takich gier jak
Gothic III itp.??? Prosze o szybką odp bo dziś kupuje całą stacje i niewiem na co sie zdecydować.


szczeze powiedziawszy to 8600gt wogole nie est dobra karta a nie mogbys doplacic sobie do 8800gts?? napisz co bierzesz to moze na czyms sprobujemy zaoszczedzic a dokladajac do 3 razy mocniejszej grafiki na ktorej wszytskie nowe gry super Ci beda dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 09:10, MLODY2K6 napisał:

> Witam. Mam pytanie czy grafika GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit nadaje sie do takich gier
jak
> Gothic III itp.??? Prosze o szybką odp bo dziś kupuje całą stacje i niewiem na co sie
zdecydować.

szczeze powiedziawszy to 8600gt wogole nie est dobra karta a nie mogbys doplacic sobie do 8800gts??
napisz co bierzesz to moze na czyms sprobujemy zaoszczedzic a dokladajac do 3 razy mocniejszej
grafiki na ktorej wszytskie nowe gry super Ci beda dzialac


Mlody2k6 ma racje....8600gt jest za slaba do "gothica III". 8800gts 320bit \ 320mb jest dobrym wyborem tym bardziej, ze kosztuje miedzy 950 a 1000 pln. a po podkreceniu jest blizona wydajnoscia do 8800 gtx. Niestety wersja 320 mb ma za malo pamieci do grania w rozdzialkach 1600 i wyzej :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2007 o 09:44, Misquamaqus napisał:


Mlody2k6 ma racje....8600gt jest za slaba do "gothica III". 8800gts 320bit \ 320mb
jest dobrym wyborem tym bardziej, ze kosztuje miedzy 950 a 1000 pln. a po podkreceniu jest
blizona wydajnoscia do 8800 gtx. Niestety wersja 320 mb ma za malo pamieci do grania w rozdzialkach
1600 i wyzej :(.


jestem pewien ze osoba ktora kupuje taka karte nie ma 22 cali monitora o nie bedzie grala w takich rozdzilakach wiec 8800gts 320mb wystarczy do spokojnej pracy w 1280x1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić sobie nową kartę graficzną do 300 zł. Mój sprzęt:

2,66ghz P4
1gb ddram
GeForce fx5200

i jaka najlepiej kupić żeby była dobra, ale tez nie tak dobra by wyrastała ponad możliwości mojego sprzętu? Rozumiecie mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 10:56, lOkErS napisał:

Chcę kupić sobie nową kartę graficzną do 300 zł.
/.../
Rozumiecie mnie?


Rozumiem dosnkonale. Jestem w niemal identycznej sytuacji ;)
Cały czas natomiast waham się pomiędzy kupnem samej grafiki a wymianą całego kompa. Jeżeli skończy się na tym pierwszym to najprawdopodobniej będzie to ta karta: http://www.komputronik.pl/pelny,id,31060/
Rozumiem, że masz na płycie głównej złącze AGP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 11:16, lOkErS napisał:

szczerze mówiąc nie wiem... nie jestem obeznany w tych sprawach... jak to sprawdzić?


Jak podasz model i producenta płyty głównej, to wystarczy żeby sprawdzić. Jak nie masz żadnej intrukcji, czy papierów od komputera, ściagnij programik: http://www.cpuid.com/download/cpu-z-141.zip, uwuchom go, przejdź do zakładki Mainboard i podaj co masz napisane w polach Manufacturer i Model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 11:33, Klimos napisał:

> szczerze mówiąc nie wiem... nie jestem obeznany w tych sprawach... jak to sprawdzić?


Jak podasz model i producenta płyty głównej, to wystarczy żeby sprawdzić. Jak nie masz żadnej
intrukcji, czy papierów od komputera, ściagnij programik: http://www.cpuid.com/download/cpu-z-141.zip,
uwuchom go, przejdź do zakładki Mainboard i podaj co masz napisane w polach Manufacturer i
Model.



Manufacturer: MICRO-STAR INC.
Model: MS_6788 | 10A

to jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się