Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Hmm... Zintegrowana grafa jest do niczego... Przez ten czas raczej zapomnij o graniu.

Pomysł może nawet i dobry, ale jeżeli wytrzymasz to wstrzymaj się jeszcze na kilka miechów.

PS. Zintegrowaną grafę weź od nVidii o chipsecie 630i jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 17:16, mokra skarpeta napisał:

paluje kupno kompa juz od jakiegos czasu ale z braku kasy termin sie przekłada jak myslicie
czy kupienie jakiegos dobrego core2duo i plyty z zintegrowana grafa i 2gb dobrego ramu a potem
jak zaoszczedze to dokupic mocna karte co o tym myslicie

nie jest najgorsza opcja - sam się nad taką zastanawiałem ale zależy od modelu karty zintegrowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 17:22, DJ Danielus napisał:

Hmm... Zintegrowana grafa jest do niczego... Przez ten czas raczej zapomnij o graniu.

Wcale nie jest. To sie tak na to patrzy, ale ciekaw jestem, czy sam kiedyś miałeś. Ja mam Intela GMA 910 i mi HoMM5 na najniższych nie tnie...
Wiadomo, że w Wiedźmina się nie pogra, ale na GeForcu 6100 (najczęściej stosowana zintegrowana karta w płytach głównych "pudełkowych" PCtów) takie gry jak Flatout 2 powinny chodzić. Szczyt to może nie jest, ale w końcu przejściowe.. (sam zamierzam niedługo zrobić coś podobnego, bo mi na grafe od razu nie starczy)

Dnia 13.11.2007 o 17:22, DJ Danielus napisał:

Pomysł może nawet i dobry, ale jeżeli wytrzymasz to wstrzymaj się jeszcze na kilka miechów.

A potem jeszcze kilka miechów, i jeszcze kilka miechów bo kase trudno utrzymać na miejscu... ;)

Dnia 13.11.2007 o 17:22, DJ Danielus napisał:

PS. Zintegrowaną grafę weź od nVidii o chipsecie 630i jak coś.

Różne chipsety, różne karty. Nie należy tu dyskryminować wszystkich, oprócz tej jednej jedynej, bo to może zaślepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 16:33, DJ Danielus napisał:

> EDYCJA : A czy płyta Asusa P5N-E 650I SLI (LGA775) też jest w porządku ? ;-)
Płyta nawet nie zła... Aczkolwiek w podobnej cenie są lepsze:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-26


Poza tą w.w., to chyba tylko Abit IP35-E albo EVGA nForce 650i Ultra mogłyby wchodzić w rachubę (patrząc głównie na ceny oczywiście).
Którą z tych trzech moglibyście najbardziej polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 18:28, Dann napisał:

Poza tą w.w., to chyba tylko Abit IP35-E albo EVGA nForce 650i Ultra mogłyby wchodzić w rachubę
(patrząc głównie na ceny oczywiście).
Którą z tych trzech moglibyście najbardziej polecić ?


Osobiście Abita IP35-E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 17:34, elekrin napisał:

Wcale nie jest. To sie tak na to patrzy, ale ciekaw jestem, czy sam kiedyś miałeś. Ja mam Intela
GMA 910 i mi HoMM5 na najniższych nie tnie...
Wiadomo, że w Wiedźmina się nie pogra, ale na GeForcu 6100 (najczęściej stosowana zintegrowana
karta w płytach głównych "pudełkowych" PCtów) takie gry jak Flatout 2 powinny chodzić. Szczyt
to może nie jest, ale w końcu przejściowe.. (sam zamierzam niedługo zrobić coś podobnego, bo
mi na grafe od razu nie starczy)

W sumie może masz rację - zintegrowanej grafu nigdy nie miałem i opieram się na testach....

Dnia 13.11.2007 o 17:34, elekrin napisał:

A potem jeszcze kilka miechów, i jeszcze kilka miechów bo kase trudno utrzymać na miejscu...
;)

Ech... To już znam... No cóż, czasem trzeba się zebrać w sobie i powiedzieć "NIE!" dla niepotrzebnych wydatków.

Dnia 13.11.2007 o 17:34, elekrin napisał:

Różne chipsety, różne karty. Nie należy tu dyskryminować wszystkich, oprócz tej jednej jedynej,
bo to może zaślepiać.

To prawda - najlepiej porównać kilka modeli, ale 630i wypada bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 17:34, elekrin napisał:

> Pomysł może nawet i dobry, ale jeżeli wytrzymasz to wstrzymaj się jeszcze na kilka miechów.

A potem jeszcze kilka miechów, i jeszcze kilka miechów bo kase trudno utrzymać na miejscu...
;)


Hmm ... czy my się czasem nie znamy ? :-D
Ja niestety problem opisany przez Ciebie powyżej mam od ponad pięciu lat, ale teraz dosyć ! :-P
Czas wreszcie coś zmienić, nawet jeśli nie będzie to sprzęt z najwyższej półki. Po prostu : na sprzęt stricte high-endowy, to ja zbieram pieniądze odkąd mam komputer PC , czyli od ładnych kilkunastu lat. :-P
I również nie polecam takiego toku rozumowania. ;-)
A komputer wbrew pozorom może starczyć na znacznie dłużej niż jeden rok czy dwa (również do gier), nawet jeśli nie jest najdroższy w swojej klasie w momencie kupowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel zamierza na święta kupić kompa,ale nie wie jakiego.Powiedział mi że komp ma być do 1700 zł. no i jak najlepszy.Może mi powiedzie jakiego kompa najlepiej żeby kupił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 18:39, rafalski10 napisał:

Mój kumpel zamierza na święta kupić kompa,ale nie wie jakiego.Powiedział mi że komp ma być
do 1700 zł. no i jak najlepszy.Może mi powiedzie jakiego kompa najlepiej żeby kupił?


Coś przekłada ze starego do nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 18:39, rafalski10 napisał:

Mój kumpel zamierza na święta kupić kompa,ale nie wie jakiego.Powiedział mi że komp ma być
do 1700 zł. no i jak najlepszy.Może mi powiedzie jakiego kompa najlepiej żeby kupił?


Powiedz mu by poczekał do połowy stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 18:38, blacklio2 napisał:

zobacz jeszcze za MSI P6N SLI-F v2 to samo co EVGA ale ma lepsze wyposażenie
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_158&products_id=9350


Tak, też zwróciłem na nią uwagę, ale nie wymieniłem z powodu tego, że kiedyś miałem dość nieprzyjemne problemy z płytą od MSI. ;-)
Aczkolwiek to stare dzieje już są i w sumie teraz pewnie już takich problemów by nie było.
Mimo wszystko najpewniej wybiorę Abita albo Asusa. Kwestia do rozpatrzenia już na miejscu w sklepie.
Dzięki za rady raz jeszcze. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2007 o 18:40, blacklio2 napisał:

Coś przekłada ze starego do nowego?

nie,ma zamiar kupić nowy kuomputer.Zostawi tylko monitor,klawiature,mysz i głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 18:57, rafalski10 napisał:


> Coś przekłada ze starego do nowego?
nie,ma zamiar kupić nowy kuomputer.Zostawi tylko monitor,klawiature,mysz i głośniki.

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1MB, 800MHz, BOX/
215 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A /Intel P35/
349 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0
220 zł

Dysk twardy:
Samsung 160GB 7200rpm 8mb cache SATA-II
170 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon X1950Pro (Arctic Cooling) 256MB DDRIII /256bit/ TV-out DVI-out
399 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-112DBK (black)
110 zł

Obudowa:
Cooler Master Centurion 541 Black (bez zasilacza)
160 zł

Zasilacz:
ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC
169 zł

Suma 1792 zł, trzeba gdzieś ciachać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nadal waham się pomiędzy GF 8600 a Radeonem X1950PRO...
Chciałbym mieć kartę, która nie byłaby za droga, ale dałoby się pograć z nią w nowsze gry na sensownych detalach, tak gdzieś przez co najmniej 2 lata. Chodzi też mi DirectX 10, którego później gry będą wymagały. Na 8800 nie będę miał kasy, więc pozostaje 8600.
Chciałbym sobie pograć w np. Crysisa na co najmniej średnich detalach... Czy będzie to możliwe na Radeonie X1950PRO?? Czy może lepiej opłaca się GF 8600??
Proszę o odpowiedź :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:04, tomek ostry napisał:

Kurczę, nadal waham się pomiędzy GF 8600 a Radeonem X1950PRO...
Chciałbym mieć kartę, która nie byłaby za droga, ale dałoby się pograć z nią w nowsze gry na
sensownych detalach, tak gdzieś przez co najmniej 2 lata. Chodzi też mi DirectX 10, którego
później gry będą wymagały. Na 8800 nie będę miał kasy, więc pozostaje 8600.
Chciałbym sobie pograć w np. Crysisa na co najmniej średnich detalach... Czy będzie to możliwe
na Radeonie X1950PRO?? Czy może lepiej opłaca się GF 8600??
Proszę o odpowiedź :]


Prędziej w kryzys pograsz na radeonie niż na GF. Nie wiem być może nikt Ci nie napisał. DX 10 POZWALA GRAĆ TYLKO NA KARCIE 8800 GTX a być może też na GT. NIE na kartach z serii 8500/8600 - jakiejkolwiek. A na radeonie śmiało pograsz jeszcze 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się