Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2007 o 21:20, makli napisał:

Procesor- Intel Core2Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX- 920zł

E6750 ci wystarczy i jest tańszy kosztuje ok 600 zł

Dnia 24.12.2007 o 21:20, makli napisał:

Karta graficzna- GeForce 8800GT ASUS 512MB tv&2xDVI(PCI-E)-1179zł

Zastanów się nad 8800GTS 512MB ASUS''a można doatać od ok 1050zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem. Włączyłem sobie dziś grę Black & White 2 i gram przez pół godziny. Potem nagle gra się zacina minimalizuje i pojawia się okno dźwięku informując że głośniki zostały podłączone itp. klikam ok. i wracam do gry. po 2 sec. znowu to samo. Ciagle to okno się włącza mimo że głos jest normalny. żadnych błędów itp. czy da się coś z tym zrobić np. zeby nie pojawiało się ponownie bo szukałem i nie znalazłem a przez ten komunikat nie moge grać...

20071224222011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 22:37, Dominix napisał:

moze ktos mi pomoc z wyborem monitora?


Podaj przedział cenowy, oraz podstawowe wyznaczniki Twojego zakupu, tj. np. ile chcesz mieć cali, jaki kolor, jakiej firmy, z jaką rozdzielczością...
Szczerze, to nawet nie wiem, czy chodzi Ci o LCD czy CRT ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
szukam pomocy odnosnie wyboru płyty głównej,
w styczniu albo w lutym szykuje mi sie upgrade.
kupuje procesor C2D 2,66, ramy geil dual 2x1gb, pozniej dokupie kolejne 2gb lub zmienie na 2gb ddr3
do tego GF 8800 GT.

z płytą mam niemały dylemat, 2x pci express, ddr2 i ddr3 ma kilka płyt Gigabyte i Asusa, np ta:
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_z_rodziny_Intel_P35/Asus_P5KC_Intel_P35/pelny,id,41447 /
tylko Asus ostatnio ma nienajlepsze opinie. szukam płyty stabilnej, chłodnej z ddr3, 2x pci-express, tak żebym za jakis rok mógł zmienic ramy i dokupić gf 8800gt. No i musi byc prosta bo jestem w tej dziedzinie calkowitym laikiem. czy w ogole warto zabiegac o te ddr3? Może kupic płyte nieco droższą, mającą lepsze opinie z ddr2. mysle o ukladach z p35 lub x38

cena do około 600 zl. o pci express 2.0 w takiej cenie raczej nie mam co marzyć ;) widzialem gigabyte x38 za 800zl z ddr2-1066 i wlasnie z pci-express 2.0, ale to troche za drogo.

Dodam jeszcze że mam audigy 2 zs wiec karta dźwiękowa zintegrowana może być kiepska - i tak ją wyłącze.
Zastanawiam sie też jak podłączyć do płyty z sata dwa dyski ata i dwie nagrywarti ata, rozumiem że przez przejściówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mój komputer to: procesor Pentium 4 2,8GHz, 1GB RAM-u, a karta graficzna to Radeon 9800. I jak na razie wszystko, w co chciałem sobie pograć chodziło całkiem znośnie, aż dostałem Test Drive: Unlimited. Przy tej grze już jest trochę gorzej. ;) Dlatego doszedłem do wniosku, że przydałaby mi się trochę lepsza karta graficzna (wiem, że powinienem już myśleć o wymianie prawie wszystkiego, ale niestety mnie na to nie stać aktualnie). Dlatego chciałbym wiedzieć, jaka karta graficzna byłaby odpowiednia do reszty, to znaczy żeby nie była zbyt szybka dla mojego procesora? Musi ona być na szynę AGP.
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 10:55, matiz123 napisał:

Mam pytanie. Mój komputer to: procesor Pentium 4 2,8GHz, 1GB RAM-u, a karta graficzna to Radeon
9800. I jak na razie wszystko, w co chciałem sobie pograć chodziło całkiem znośnie, aż dostałem
Test Drive: Unlimited. Przy tej grze już jest trochę gorzej. ;) Dlatego doszedłem do wniosku,
że przydałaby mi się trochę lepsza karta graficzna (wiem, że powinienem już myśleć o wymianie
prawie wszystkiego, ale niestety mnie na to nie stać aktualnie). Dlatego chciałbym wiedzieć,
jaka karta graficzna byłaby odpowiednia do reszty, to znaczy żeby nie była zbyt szybka dla
mojego procesora? Musi ona być na szynę AGP.
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)


może Radeon x1950 pro? nie jest to karta najnowsza a z agp pod dx9 chyba jedna z wydajniejszych. przydałby Ci sie jeszcze 1gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile możesz na to przeznaczyć. Za trochę ponad 400zł jest X1950PRO, za ok. 400zł jest wersja GT, a dobra i tania karta to 7600GS Galaxy z Zalmanem DDR3 (ok. 300zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś wyjaśnic o co chodzi z tym: 2x PCI Express x16 (x16 + x4), jeden slot x16 drugi x4, jak pod tym beda chodzic np dwa radeony cross fire? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 10:57, kkamil88 napisał:

może Radeon x1950 pro? nie jest to karta najnowsza a z agp pod dx9 chyba jedna z wydajniejszych.

Myślę, że to może być dobry pomysł. Widziałem na Allegro, że można tę kartę kupić za około 400 złotych, a taka cena mi nawet odpowiada. :)

Dnia 25.12.2007 o 10:57, kkamil88 napisał:

przydałby Ci sie jeszcze 1gb ramu.

To jest bardzo możliwe, tylko że mój komputer jest trochę stary i ten ram to jest chyba zwykły DDR. A jeśli się nie mylę, to DDR2 będzie wymagał innej płyty głównej. Dlatego kupowanie ramu będę musiał sobie chyba zostawić na czas większych zmian. :)

@DJ Danielus

Dnia 25.12.2007 o 10:57, kkamil88 napisał:

Zależy ile możesz na to przeznaczyć

No właśnie tak myślę, że mógłbym dać na to jakieś 400 złotych.

@blacklio2

Dnia 25.12.2007 o 10:57, kkamil88 napisał:

X1950Pro powinno wyjaśnić sprawę, kwestia jeszcze zasilacza jaki masz

Mój zasilacz to Chieftec 360W. Chyba powinien wystarczyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 11:17, matiz123 napisał:

> X1950Pro powinno wyjaśnić sprawę, kwestia jeszcze zasilacza jaki masz
Mój zasilacz to Chieftec 360W. Chyba powinien wystarczyć? :)


mysle ze powinienes zmienic na 450 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poszukaj X1950GT, bo na PRO raczej nie wystarczy (zależy czy wybierzesz wersję z 512MB, czy 256MB).

Zasilacz raczej na pewno wystarczy. Sama karta ciągnie ok. 60W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, końcowe pytanie. Już wszystko mam zaplanowane do kupna, tylko jeszcze zasilacz. Nie wiem czy Amacroxa Frei Erde 500W czy Corsaira 550W. Cena taka sama, no ale nie wiem. Sprzęt: C2D E6750, Foxconn P35A, 4GB RAM''u Patriot''a CL4 800MHz, Zotac 8800GT OC 512MB, Samsung 320GB 7200RPM, Scythe Mugen Scinf-1000. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki byście mi radzili zakupić sprzecior przynajmniej tak na 3-5 lat żeby w na nim można bylo spokojnie ciupnąc w Crysis? nie mowie tu a jakiś najwyżych detalach i najwyższej rodzielczośc ale tak w miare i czy za takiego kompa trzeba by dać więcej niż 3000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi :)
wczesniej nie zwróciłem nawet uwagi na foxconn mars, wydaje sie całkiem niezły i ma dobre mozliwosci oc. u nas dosc drogo ale w usa 187$ z tym ze nie bede miec gwarancji
Czy to dobra cena jak za taką płyte? 470 zł około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się