Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2008 o 21:09, dawidos170 napisał:

No wiesz jak na razie ramy są chłodniejsze procek też. a już się rozgrzały bo pracują od 20
minut


Tak. Tyle tylko, że nadal ogrzane powietrze z radiatora procesora jest przekazywane na rozgrzane moduły pamięci i robi się w budzie bardzo ładny piecyk...
Spróbuj założyć tak jak ja - wentylator wywiewający powietrze w kierunku tyłu obudowy.

[EDIT]
Jaki masz procesor? Jakie masz temperatury procesora i pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 21:19, mrosi napisał:

[EDIT]
Jaki masz procesor? Jakie masz temperatury procesora i pamięci?


Sygnaturka ;) temp rdzeni 30-33 stopnie ale pasta słaba ;) bo nie kupiłem AC silver V ( brak kasy ) a temp mem nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piszę tutaj, bo ten temat jest "najgorętszy" jeśli chodzi o sprawy związane z kompem i sprawa dotyczy też niego.
Otóż posiadam router Wi-Fi Linksys''a i czy jeśli bym podłączył do niego kompa bezprzewodowo (karta PCI), wzrosłyby mi Pingi? Wiem, że kablem lepiej ale nie chcę już ciągnąć kabla do centralnego miejsca gdzie stoi router. 54Mbps transmisja danych. Zasięg 100%. Jak to się sprawdza w praktyce?

Pozdrawiam,
Marth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 21:37, dawidos170 napisał:

Sygnaturka ;) temp rdzeni 30-33 stopnie ale pasta słaba ;) bo nie kupiłem AC silver V ( brak
kasy ) a temp mem nie wiem


To nie wiem jaki sens jest się bawić. Nawet jeśli go kręcisz to masz daleko do granicznych 80*C. Ja na swoim mam 22*C w idle i ok,33*C w stresie. Pamięci mają z reguły temperaturę ~5-10*C wyższą niż temperatura procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 23:26, Marth napisał:

Otóż posiadam router Wi-Fi Linksys''a i czy jeśli bym podłączył do niego kompa bezprzewodowo
(karta PCI), wzrosłyby mi Pingi? Wiem, że kablem lepiej ale nie chcę już ciągnąć kabla do centralnego
miejsca gdzie stoi router. 54Mbps transmisja danych. Zasięg 100%. Jak to się sprawdza w praktyce?

Witaj,
w praktyce sprawdza sie to dobrze, ale pingi raczej nie wzrosna, kablem jest pod tym wzgledem tak jak piszesz lepiej, tyle ze z kablami jest mnostwo problemow. Jezeli robisz to w domu, to nie powinienes miec problemow ani z zasiegiem ani z zakloceniami. Wazne - zwroc uwage na szyfrowanie polaczen - wybierz najlepiej autentifikacje WPA - gwarantuje znacznie wieksze bezpieczenstwo niz WEP poprzez inny protokol szyfrowanie. Z minusow Wi-Fi musisz wziac pod uwage znacznie mniejsza przepustowosc w porownaniu z LAN (do 1 Gbit/s). Poza tym czasami zdarzaja sie zaklocenia polaczen przez inne sieci, ale w domu raczej nie bedziesz mial z tym problemu

ps. nie wiem czy jest jakis osobny watek o sieciach, ale faktycznie ten watek wsrod technicznych rozwija sie najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 23:29, mrosi napisał:

> Sygnaturka ;) temp rdzeni 30-33 stopnie ale pasta słaba ;) bo nie kupiłem AC silver V
( brak
> kasy ) a temp mem nie wiem

To nie wiem jaki sens jest się bawić. Nawet jeśli go kręcisz to masz daleko do granicznych
80*C. Ja na swoim mam 22*C w idle i ok,33*C w stresie. Pamięci mają z reguły temperaturę ~5-10*C
wyższą niż temperatura procesora.


Mrosi - chodzi o to,że mam nagłe resety kompa. Nie wiem teraz czy to przegrzanie pamięci czy brak mocy. Więc chce sprawdzić. Jak brak mocy to sprzedaję szybko swojego warriora i kupię najpewniej OCZ StealthXStream 500W albo nawet 600W ( wiem głupota ale różnica 5 dych mnie już nie zbawi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 00:00, szypek26 napisał:

a może masz ustawione w biosie żeby komp zdychał przy pewnej temp?


To jestem ciekaw ile by musiała mieć i na czym. grafika i procek nie ma szans żeby przekroczyły temperatury. więc zostają pamięci albo brak mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jest bodajże 110 stopni xP więc chyba jednak nie...
co do memorek/braku mocy się nie wypowiem... bo nie znam Twojego przypadku poza tymi paroma postami z tematu o RAMie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 00:02, dawidos170 napisał:

> a może masz ustawione w biosie żeby komp zdychał przy pewnej temp?

To jestem ciekaw ile by musiała mieć i na czym. grafika i procek nie ma szans żeby przekroczyły
temperatury. więc zostają pamięci albo brak mocy.



masz wojownika 450 W ? (normalnie 400 ale jak potrzeba to 450 ?). Swojego DC pewnie wykręciłeś i to nieźle. Zasilacz powinien wystarczyć, ale nie zaszkodziłoby, gdybyś pożyczył od kogoś mocniejszy zasilacz. Ja osobiscie obstawiłbym ramy ( u mnie jest coś podobnego jak podkrecam, ale ja to juz mam strasznie dupne ramy ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 00:23, GANGSTERR napisał:

masz wojownika 450 W ? (normalnie 400 ale jak potrzeba to 450 ?). Swojego DC pewnie wykręciłeś
i to nieźle. Zasilacz powinien wystarczyć, ale nie zaszkodziłoby, gdybyś pożyczył od kogoś
mocniejszy zasilacz. Ja osobiscie obstawiłbym ramy ( u mnie jest coś podobnego jak podkrecam,
ale ja to juz mam strasznie dupne ramy ;p)


Tak mam tego wojownika i najlepsze jest to,że nie kręciłem. Nie mam czasu - szkoła mnie przygniotła i nie bawię się w to bo za dużo pracy. Nie mogę nawet podkręcić grafiki delikatnie bo od razu dostaje reset kompa. a przecież wojownik powinien wystarczyć :/ a ramy PDP LLK CL4 ( dzisiaj będę szukał gdzie w biosie mam EPP ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie.

Czy do 2100zł da radę złożyć PC na którym zagram płynnie w najnowsze gry (również w Crysisa) na minimalnych detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, bez problemu
jutro rano napiszę Ci mniej więcej jakie komponenty, dzisiaj już jestem za bardzo zmęczony, ale to z monitorem 2,1k czy bez? no i inna sprawa czy zostawiasz coś ze starego kompa, czy ma to być totalnie od zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 01:04, Onybic napisał:

tak, bez problemu

To nieźle. A czy da radę na średnich...? :>

Dnia 13.01.2008 o 01:04, Onybic napisał:

jutro rano napiszę Ci mniej więcej jakie komponenty, dzisiaj już jestem za bardzo zmęczony,

Spokojnie... :)

Dnia 13.01.2008 o 01:04, Onybic napisał:

ale to z monitorem 2,1k czy bez?

To znaczy? Jeśli chodzi o to czy razem z nowym PC kupię monitor, to tak.

Dnia 13.01.2008 o 01:04, Onybic napisał:

no i inna sprawa czy zostawiasz coś ze starego kompa, czy
ma to być totalnie od zera


Hm... mógłbym zostawić, ale nie za bardzo wiem co. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 01:16, Falconer napisał:

Hm... mógłbym zostawić, ale nie za bardzo wiem co. :)

Obudowa, ew. zasilacz jeśli jest porządny, nagrywarki, ew. dysk jeśli nie jest przestarzały. Napisz, co dokładnie posiadasz, to dowiesz się, co warto zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 01:01, Falconer napisał:

Mam proste pytanie.

Czy do 2100zł da radę złożyć PC na którym zagram płynnie w najnowsze gry (również w Crysisa)
na minimalnych detalach?


Dnia 13.01.2008 o 01:01, Falconer napisał:

Mam proste pytanie.

Czy do 2100zł da radę złożyć PC na którym zagram płynnie w najnowsze gry (również w Crysisa)
na minimalnych detalach?


Ja na swoim kompie (podpis) pocinam w Crysisa na medium (a kosztował mnie on 1200 zł ? ;p)

Procesor: Core Duo E2180 280 zł
Płyta: Gigabyte GA-P31-DS3L
Pamięć: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 180 zł
Grafa: Zotac 8800 GT AMP! 950 zł
Zasilacz: AMACROX WARRIOR AX500-A / CHIEFTEC GPS-500AB-A / Chieftec CFT-500A-12S 239 zł / 235 zł / 195 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kur...naprodukowałem sie przy edycji posta to mi tego nie zapisało..no ja pier... . To od nowa. Monitor komplikuje troche sprawe. Konfing po zmianach:

Procesor: Core Duo E2180 280 zł
Płyta: Gigabyte GA-P31-DS3L 230 zł
Pamięć: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 180 zł
Grafa: Sapphire Radeon HD 3850 256 MB 570 zł
zasilacz: AMACROX WARRIOR AX450-PNF 160 zł

Suma: 1420 zł

Zostoje Ci 680 zł na monitor. Ja osobiscie polecam LG L1919S. Sam mam taki i jestem zadowolony. Widziałem, ze mozna go kupić za mniej niż 600 zł. Jedyna jego wada to to, że nie ma złącza DVI ale z tym da sie żyć. Obudowe, dysk i napędy będziesz musiał przełożyć ze starego kompa. Na tym konfingu powinieneś odpalić Crysisa na high.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 01:39, GANGSTERR napisał:

Na tym konfingu powinieneś odpalić Crysisa na high.


O mało co z krzesła nie spadłem jak to przeczytałem. W jakich marzeniach na tym konfigu odpali to w high ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 02:11, dawidos170 napisał:

> Na tym konfingu powinieneś odpalić Crysisa na high.

O mało co z krzesła nie spadłem jak to przeczytałem. W jakich marzeniach na tym konfigu odpali
to w high ?


Jak ja lece na medium be zaciecia. Kumpel na thlonie 3800+, 2 GB RAM i 8800 GTS 320 MB leci na high w DX 10 (tak mowi, ale on nie jest z tych, co kłamią pod tym wzgledem ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 02:16, GANGSTERR napisał:

Jak ja lece na medium be zaciecia. Kumpel na thlonie 3800+, 2 GB RAM i 8800 GTS 320 MB leci
na high w DX 10 (tak mowi, ale on nie jest z tych, co kłamią pod tym wzgledem ;p)


Wiesz wg mnie zaporą na High będzie pamięć - te nieszczęsne 256 mb. Chyba,że wyłączy AA HDR i te pierdoły i odpali w 1024*786

A ja się wkurzyłem bo mi się stalker przycina w 1280*1024 na full jak gram z AA x4 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się