Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2008 o 19:05, oOreVenOo napisał:

Ramożerność ? hmm.. a czego Ty się spodziewałeś po systemie operacyjnym, który ma odpalone
wszystkie możliwe bajery ? Że będzie Ci zjadał 256 ram ? Nie rozśmieszaj mnie, idziemy
do przodu wraz z wymaganiami trudno żeby Aero+DreamScene nie zżerały Ci 1Gb ram. Brak
kompatybilności z grami ? Nie wiem, z którymi. Każda gra jaką zainstalowałem śmigała
na Viscie bez żadnych problemów, nawet gry mające już po 5-8 lat. Jeżeli ktoś był na
tyle głupi i myślał, że DX10 coś zmieni to jego problem, każdy mądry doskonale sobie
zdawał sprawę, że prawdziwy DX10 ukaże się najwcześniej za 1-2 lata.

Przeczytaj sam siebie i zasanów sie kto tu sobie z czego sprawy nie zdaje. Bronisz czegoś w co sam nie wierzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:05, oOreVenOo napisał:

> Wcale. Pomijając ramożerność i brak kompatybilności z grami, początkowe problemy
z większością
> programów i zwykłym monopolem po wykupieniu DX to Vista jak i M$ są bogami.

Ramożerność ? hmm.. a czego Ty się spodziewałeś po systemie operacyjnym, który ma odpalone
wszystkie możliwe bajery ? Że będzie Ci zjadał 256 ram ? Nie rozśmieszaj mnie, idziemy
do przodu wraz z wymaganiami trudno żeby Aero+DreamScene nie zżerały Ci 1Gb ram.


Nie trudno. Wystarczy pisać kod a nie skrypt. Otóż Vista zżera 1 GB a najmocniejsza gra chce 3 GB więc po co więcej niż 4 Gb ? I,że niby idziemy do przodu ? A w jakiej kwestii ? Grafiki oraz zwiększamy horrendalnie wymagania.Niedługo maszyna bez 8 GB to będzie złom a 16 GB to standard ? W dodatku system to nie ma być świecidełko. Ma być szybki i wydajny by robił to co do niego należy i służył w takim celu w jakim pierwotnie robione były OS do komunikacji użytkownika z komputerem. A nie do zabawy nim.

Dnia 27.02.2008 o 19:05, oOreVenOo napisał:

Brak
kompatybilności z grami ? Nie wiem, z którymi. Każda gra jaką zainstalowałem śmigała
na Viscie bez żadnych problemów, nawet gry mające już po 5-8 lat.


Czy kolega wyżej coś o Wiedźminie nie pisał ?

>Jeżeli ktoś był na

Dnia 27.02.2008 o 19:05, oOreVenOo napisał:

tyle głupi i myślał, że DX10 coś zmieni to jego problem, każdy mądry doskonale sobie
zdawał sprawę, że prawdziwy DX10 ukaże się najwcześniej za 1-2 lata.


Czytania ze zrozumieniem to cię nie nauczyli. Kto mówił o zmienianiu przez DX 10 czegokolwiek ? Chodzi o to,że jest dostępny jedynie w Viście bo tam jest zaimplementowany na starcie. Na tym to polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak na razie jedna jedyna gra, która wprawdzie działa ale co jakiś czas się wywala to Bionicle Heroes mojego syna. Poza tą wszystkie jakie dotychczas próbowałem działają. Niektóre nawet lepiej na Viście niż na XP.
Co do pamięciożerności. W chwili obecnej XP SP2 "zjada" mi ~400MB pamięci. Vista zjada ~800MB, co w obliczu jej bezawaryjności i stabilności jest do przyjęcia.
Poza tym, czy ktoś zmusza Cię abyś korzystał z Visty? Większość ludzi po kilku tygodniach czy miesiącach pracy na Viście nie ma zamiaru wracać do XP. Ciekawe dlaczego... Pewnie właśnie przez przytoczoną pamięciożerność i niekompatybilność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:14, dawidos170 napisał:

Czytania ze zrozumieniem to cię nie nauczyli. Kto mówił o zmienianiu przez DX 10 czegokolwiek
? Chodzi o to,że jest dostępny jedynie w Viście bo tam jest zaimplementowany na starcie.
Na tym to polega.


Zwykły chwyt marketingowy prosta sprawa, zresztą to samo byś zrobił gdybyś chciał zarobić. Wiedźmin ? Eee dziwne, że mi śmigał bez żadnych problemów zaraz po premierze bez instalowania jakichkolwiek patchy. Nie pasuje Ci Vista cukierkowa ? To możesz mieć normalną bez świecidełek, da się to zrobić. Jak kto woli tak ma. Mi Vista zżera 1GB ram + inne programy z czego czasem na gry zostaje mi od 1-750mb ram. Każda gra chodzi mi na maksymalnie możliwych ustawieniach i działa płynnie, wyjątkiem jest Crysis. Gdybym miał 3GB było by cudnie, wcale nie trzeba mieć 4GB. Sprawa jest bardzo prosta Ty wolisz XP a ja wole to co mam na daną chwile, może być XPek, może być Vista jeden diabeł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:20, mrosi napisał:

Co do pamięciożerności. W chwili obecnej XP SP2 "zjada" mi ~400MB pamięci. Vista zjada
~800MB, co w obliczu jej bezawaryjności i stabilności jest do przyjęcia.


Hmm bezawaryjności i stabilności ? Kurczę to mój XP SP2 pewnie wymięka. Pomijając to,że system stawiam na nowo tylko po to by wyczyścić dysk do zera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:30, dawidos170 napisał:

Hmm bezawaryjności i stabilności ? Kurczę to mój XP SP2 pewnie wymięka.


Nie wiem czy wymięka mój czy Twój. Według mnie, po półrocznym obcowaniu z Vistą (dla uściślenia Ultimate 32bit) stwierdzam (być może subiektywnie), że XP jest mniej stabilny niż Vista.

Dnia 27.02.2008 o 19:30, dawidos170 napisał:

Pomijając to,że system stawiam na nowo tylko po to by wyczyścić dysk do zera...


Ja z kolei żeby wyczyścić dysk całkowicie oddaję kumplowi do serwisu, żeby tam, używając ichnich urządzonek (czy co tam mają) zrobili mi "niski" format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2008 o 19:35, mrosi napisał:


Nie wiem czy wymięka mój czy Twój. Według mnie, po półrocznym obcowaniu z Vistą (dla
uściślenia Ultimate 32bit) stwierdzam (być może subiektywnie), że XP jest mniej stabilny
niż Vista.



hmm, XP nie zawiesił mi sie, nie zrestartował od hmmm... 4 lat ? Tak, coś około 4 lat, jeśli nie wiecej. Moj kumpel ma dwa systemy na kompie (viste i XP). Jak go vista do szału doprowadzi (restarty, zawiechy czy coś) albo jak czegoś nie może na niej zainstalować (gry - chociażby już wspomniany wiedźmin, programy etc.) wtedy przełacza sie na XP i już nie ma tego problemu. Nie mówie, że zdarza sie nagminnie, ale zdarza sie, a nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie wiem dlaczego, ale kiedy czytam o awaryjności Visty w różnych postach to mam wrażenie, że używam zupełnie innej Visty. Każdy ma swoje bardziej- lub mniejlubienie. Ja, bazując na własnych doświadczeniach wybieram Vistę. I to bez chwili zastanowienia.

Dnia 27.02.2008 o 19:43, GANGSTERR napisał:

(gry - chociażby już wspomniany wiedźmin, programy etc.)


Jak na razie widzę jedną, przewijającą się w kilku postach - Wiedźmin. Może dodatkowe przykłady...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:52, mrosi napisał:

/.../

Nie wiem dlaczego, ale kiedy czytam o awaryjności Visty w różnych postach to mam wrażenie,
że używam zupełnie innej Visty. Każdy ma swoje bardziej- lub mniejlubienie. Ja, bazując
na własnych doświadczeniach wybieram Vistę. I to bez chwili zastanowienia.


widocznie poprostu masz szczeście

Dnia 27.02.2008 o 19:52, mrosi napisał:


> (gry - chociażby już wspomniany wiedźmin, programy etc.)

Jak na razie widzę jedną, przewijającą się w kilku postach - Wiedźmin. Może dodatkowe
przykłady...?


gra to tylko przykład, sa też programy. Może nie jest ich dużo, ale takie sytuacje w ogóle nie powinny mieć miejsca. Nie podam ci, bo nie używam Visty, wystarcza mi opowiadania moich znajomych, żeby jej nie instalować (domyślam sie co odpiszesz, ale trudno). O Viscie pomysle, jak dokupie ram, albo w ogole wymienie kompa, żeby ją udźwignąć i jak zapowiadany SP1 wyeliminuje niedociągnięcia Visty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no podczas uruchamiania kompa masz napisan e jaka masz plyte głowna. a jesli chesz sprzwdzic wiecej rzeczy proponuje programem everest gdyz pokaze ci on wszystki informacje i szczegoly na temat twojej plyty glownej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 20:12, MLODY2K6 napisał:

no podczas uruchamiania kompa masz napisan e jaka masz plyte głowna. a jesli chesz sprzwdzic
wiecej rzeczy proponuje programem everest gdyz pokaze ci on wszystki informacje i szczegoly
na temat twojej plyty glownej


a bez programy ?,tylko w systemie da sie sprawdzic (nie licząc uruchamiania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 20:45, MLODY2K6 napisał:

System ci nie pokaze. w menadzeze urzadzen wyswietli ci tylko pozostale urzadzenia bez
nazwy plyty glownej


właśnie zauwazylem :/ ,obejde sie z tym inaczej,bo mam to jutro zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 20:09, GANGSTERR napisał:

widocznie poprostu masz szczeście


On masz szczęście, ja mam szczęście, a wy nie ? Sorry mistrzu ale nie brzmi to zbyt przekonująco ani tym bardziej realnie. Jedyny program jaki nie działał, nie wiem czy teraz działa na Viscie był ZoneAlarm (Firewall), było to spowodowane tym, że Vista ma wbudowanego firewalla Windows Defendera i gryzły się one nawzajem, nie wiem jak jest teraz.

Takie pytanko posiadam 2Gb KingStone ale 667Mhz i teraz pytanie czy jest sens kupować 800stki ? Bo podobno różnica między 667 a 800 jest żadna, nawet między 1k nie jest zauważalna dopiero na C2DQ i Phenom różnica jest widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się raczej w podkręcanie nie bawię, ewentualnie karty graf. chociaż i tego dawno nie robiłem. No nic zobaczę co jest w sklepach i pasuje coś zamówić niedługo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 21:45, oOreVenOo napisał:

Ja się raczej w podkręcanie nie bawię, ewentualnie karty graf. chociaż i tego dawno nie
robiłem. No nic zobaczę co jest w sklepach i pasuje coś zamówić niedługo. :)



ale wiesz jak zamawiasz to zamow takie same zeby nie bylo ze jedne masz na 667 a drugie wezmiesz na 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, wiadomo. Tyle że zastanawiałem się nad 2Gb KingStone 667 albo stare 2Gb wymienić na 800stki + 2Gb 800setek. Nie wiedziałem co wybrać ale myślę, że zostanę chyba przy 667, różnica żadna a parę groszy w portfelu zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 21:53, oOreVenOo napisał:

Nie no jasne, wiadomo. Tyle że zastanawiałem się nad 2Gb KingStone 667 albo stare 2Gb
wymienić na 800stki + 2Gb 800setek. Nie wiedziałem co wybrać ale myślę, że zostanę chyba
przy 667, różnica żadna a parę groszy w portfelu zostanie.


wiesz no to juz twoj portfel. Masz 667 to sedz na nich no chyba ze nie chcesz to je sprzedaj i kup sobie 4xGB GEIL ULTRA 800 CL4 ja takie mam i jestem z nch bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się