Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2008 o 13:37, mrosi napisał:

Chyba nie mówisz o max detalach u Ciebie? Bo nie uwierzę. Na moim sprzęcie dopiero teraz
działa płynnie na max detalach (a mam 2 x HD 4870 z Q9300)...

Nie wiem co masz na myśli przez "max detale u mnie"? Konkretnie chodzi mi o max detale na DX10, czyli Ultra High w Crysisie przy rozdzielczości 1280x1024 i przy nich właśnie nie zawsze daje się utrzymać płynność (komp po OC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To patrioty czy geile?? patrioty są tańsze o kilkadziesiat zlotych wiec chyba je wezme.
A ta płyta to pisze że są jakies podwojne restarty czy cuś w komentarzach... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 13:35, Aurelinus I napisał:

Więc ponanawiam pytanie:
po co?

Już mówię: zmieniam kompa raz na ok. 3 lata - starczy? Tyle, że do tej pory zmieniałem całego kompa a teraz chciałem wykonać upgrade ale widzę, że przy tak szybkim rozwoju techniki i wzroście mocy kompów bardziej opłaca się poczekać jeszcze ten rok i znowu kompa od zera poskładać :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:31, Wukas napisał:

To patrioty czy geile?? patrioty są tańsze o kilkadziesiat zlotych wiec chyba je wezme.

GeIL Ultra są po prostu lepsze. Ale nie wiem po co pytasz, skoro i tak chcesz wziąć gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:31, Wukas napisał:

To patrioty czy geile?? patrioty są tańsze o kilkadziesiat zlotych wiec chyba je wezme.
A ta płyta to pisze że są jakies podwojne restarty czy cuś w komentarzach... o.O


podwojn restart jest na kazdej plycie glowniej z chipsetem intela. Ma on jednak miejsce tylko po wylaczeniu i wlaczeniu pradu. Jak komp caly czas bedzie mial zasilanie nie bedzie zadnego podwojnego restartu

ziptofaf, nie przesadzaj. Jak wezmie patrioty to tez bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:35, GANGSTERR napisał:

ziptofaf, nie przesadzaj. Jak wezmie patrioty to tez bedzie dobrze

Tja, szczególnie w podkręcaniu. Patrioty nie są złe, ale ustępują GeIL-om Ultra. Szczególnie, że różnica cenowa niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:36, ziptofaf napisał:

> ziptofaf, nie przesadzaj. Jak wezmie patrioty to tez bedzie dobrze
Tja, szczególnie w podkręcaniu. Patrioty nie są złe, ale ustępują GeIL-om Ultra. Szczególnie,
że różnica cenowa niewielka.

kilkadziesiat zł ? przy tych cenach. Przelicz to sobie na procenty to wtedy zmienisz zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:39, GANGSTERR napisał:

kilkadziesiat zł ? przy tych cenach. Przelicz to sobie na procenty to wtedy zmienisz
zdanie


No dobra...jest różnica. Zasugerowałem się jednym postem wyżej, gdzie pisało, ze to 30 zł różnicy. Notabene, tańsze o kolejne kilkanaście zł są OCZ-y Platinum, które byłyby chyba najlepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:30, MKRaven napisał:

Nie wiem co masz na myśli przez "max detale u mnie"? Konkretnie chodzi mi o max detale
na DX10, czyli Ultra High w Crysisie przy rozdzielczości 1280x1024 i przy nich właśnie
nie zawsze daje się utrzymać płynność (komp po OC).


Dokładnie o to. DX10 (Vista), 1280x1024, detale "Very High" i AAx8.
Pisałeś, że chodzi u Ciebie na max, więc zrozumiałem to właśnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plyta- Asus P5Q Pro P45
Grafa- hd4870 (Asus, Gigabyte, Sapphire, Powercolor)
Procek- Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz
Pamięć RAM- 2x 2gb A-Data Extreme Edition DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL4 lub Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
Zasilacz - 550W Chieftec GPS albo 650W Corsair lub Be Quiet Straight Power BQT E5-600W ATX
Obudowa-Cooler Master
Nagrywarka- Pioneer
Dysk twardy- Napewno 500 gb. Firma chyba Samsung chociaz jeszcze nie wiem.
System- Zostaje na xp

Wstepnie moj nowy komputer. Teraz pytanie co warto wybrac lub ewentualnie zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedna rzecz.Otóż na allegro prawie wszystkie zestawienia kompów sprzedawane są z kartą 8600GT 1024MB?A podobno to nie jest dobra karta.Więc lepiej kupić coś w sklepie z komputerami czy na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 16:38, Ajacu15 napisał:

Dziwi mnie jedna rzecz.Otóż na allegro prawie wszystkie zestawienia kompów sprzedawane
są z kartą 8600GT 1024MB?A podobno to nie jest dobra karta.Więc lepiej kupić coś w sklepie
z komputerami czy na allegro?


Zależy jak blisko masz do sklepu i jakie ceny masz w nim, jak jest 1GB ramu to chyba grafa jest na DDR2, w bądź razie szukaj czegoś z DDR3 i 512 ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 16:38, Ajacu15 napisał:

Dziwi mnie jedna rzecz.Otóż na allegro prawie wszystkie zestawienia kompów sprzedawane
są z kartą 8600GT 1024MB?A podobno to nie jest dobra karta.Więc lepiej kupić coś w sklepie
z komputerami czy na allegro?

Na allegro ludzie szukają "jeleni", którzy nie znają się na sprzęcie i kupią chłam. Lepiej kupować s klepie komputerowym, ale i tam nie warto słuchać (w większości przypadków) sprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 13:37, MLODY2K6 napisał:

Akurat nie ma sie czym chwalic ze masz Q6600 bo to ten procek akurat wg mnie i wielu
wielu innych nie jest zbyt dobrym prockiem a mozna by pwoiedziec ze nie potrzebnie sie
przesiadles z 6600 na Q6600. Lepiej bylo kupic juz E6750 ktory jest wydajniejszy albo
kupic juz E8400 bardzo dobry procek swietnie sie kreci i na nomnialnym taktowaniu jest
o niebo lepszy niz ten Q6600. Jesli chodzi o twoja Mobo to akurat ja zwolennikiem chipsetu
Nforce nie jestem, jakos Interl jest dla mnie o niebo lepszy. Co do padania musisz sobie
zalozyc pozadne chlodzenie na procka bez tego beda ci sie zdazac wlasnie tego typu problemy.

Q6600 kupiłem za 409 zł, kiedy wymieniane przez ciebie procesory kosztowały nie mniej niż 600 za E8400 czy E6750, więc uważam, że zrobiłem dobry interes. Jeśli chodzi o chłodzenie, to nie ma na powietrzu nic lepszego niż Zalman 9700, więc nie wiem, co miałbym jeszcze wymienić, chyba, że za kolejne 1000 zł wodę, do czego nie czuję pociągu. Kiedy na zewnątrz jest 30 st. komputery płyną i nic w tym nadzwyczajnego nie ma.
Jeśli chodzi o chipsety, to w zakresie wydajności na tych samych komponentach nie ma żadnej rożnicy między intelami, AMD i nVidią. Więcej zalezy od producenta płyty i tego jak bardzo poważnie podchodzi do swoich produktow - EVGA wogole nie ma w ofercie inteli, Asus nie umie robić płyt na nVidii a i niektore płyty na intelu to badziewie (np. Commando). Niestety duzo tez ostatnio zalezy od szczęścia, szczegolnie przy zakupach w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 13:38, mrosi napisał:

> Więc ponanawiam pytanie: po co?

Jest też coś takiego jak zwykła ludzka satysfakcja... :-D


Zamiast wywalać 700 zł na nowa kartę (mając 8800) lepiej pojechać na wakacje za te pieniądze. To jest satysfakcja.
Albo odłozyć i poczekac na coś pokroju 4870 X2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 17:16, Aurelinus I napisał:

Zamiast wywalać 700 zł na nowa kartę (mając 8800) lepiej pojechać na wakacje za te pieniądze.
To jest satysfakcja.


Jeśli się ma kartę...

Dnia 27.07.2008 o 17:16, Aurelinus I napisał:

Albo odłozyć i poczekac na coś pokroju 4870 X2.


No to według zapowiedzi i wstępnych testów nie jest nic na tyle ciekawego na co warto byłoby czekać tak jak na HD 4870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się