Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dobry komputer to wydajny dwurdzeniowiec z dwoma gb ramu i co najmniej 8800 grafika.
Mam viste ultimate wiec nie sa mi obce wymogi i mozliwosci tego systemu.

Sama rozgrywka w dx 10 jest calkiem inna niz w dx 9.
Mniej fps a plynnosc na wyzszym poziomie.
Swietnie to widac w grze lost planet. Dla crysisa mialem za slaba grafike aby pograc w high ustawieniach na 1680/1050 wiec wypowiedziec bede sie mogl jak kupie gtx 260 i go wykrece na 280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ofertę tego Netkomu. Rzeczywiście jest taniej, ale nie mają Be-quiet''ów :(( Tak samo z E8400:/ Ale za cenę wyższą o jakieś 10zł mają E8500. Czy warto? I jak z tym systemem: czy jest różnica między Vistą Basic, a Premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i caly czas lost planet, i lost planet :/ szkoda, ze pomijasz fakt, ze to jest gra faworyzująca nvidie, ktora ty posiadasz w swoim kompie, i to razy dwa. Na takiej samej zasadzie ja moge teraz wychwalac swoja grafe i calego kompa na podstawie Call of Jurez -.- ale chyba nie o to chodzi prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 21:32, miodus napisał:

ost złozyłes mi PC ale zapomniales o karcie dzwiekowej jaka proponujesz?? Dodam ze gram
tylko w słuchawkach

Jeśli nie są to lepsze słuchawki, czyli tak za >100 zł uśredniając to nie masz po co kupować karty i wystarczy opieranie się na integrze z płyty. Jeśli jednak masz dobre słuchawki, planujesz zakup jakiś porządnych głośników, jesteś audiofilem itp. itd. to najtańsza karta najwyższej klasy oferująca wszystkie technologie, których Creative używa w swoich najlepszych kartach to Creative X-fi Xtreme Gamer, czyli wydatek około 220 - 270 zł (zależnie od sklepu, pojawiły się teraz też podobno b. dobre karty Asusa, ale nie wiem jak wypadają w porównaniu z Creativem.

PS. A propos kart dźwiękowych: wie ktoś jaka jest różnica między Creative X-Fi Xtreme Gamer, a Creative X-Fi mX Xtreme Gamer???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 22:11, MKRaven napisał:

jesteś audiofilem itp. itd. to
najtańsza karta najwyższej klasy oferująca wszystkie technologie, których Creative używa
w swoich najlepszych kartach to Creative X-fi Xtreme Gamer,


heh, to sie usmialem, "creativie" i "audiofilia" w jednym zdaniu to moim zdaniem pomylka

Dnia 28.07.2008 o 22:11, MKRaven napisał:

czyli wydatek około 220 -
270 zł


sb audigy oferuje prawie ta sama jakosc dzwieku co x-fi, w ktorych to placimy za procesor x-fi przejmujacy zadania procesora

Dnia 28.07.2008 o 22:11, MKRaven napisał:

(zależnie od sklepu, pojawiły się teraz też podobno b. dobre karty Asusa, ale
nie wiem jak wypadają w porównaniu z Creativem.


Asusy graja o wiele lepiej od creativow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2008 o 22:11, MKRaven napisał:

PS. A propos kart dźwiękowych: wie ktoś jaka jest różnica między Creative X-Fi Xtreme
Gamer, a Creative X-Fi mX Xtreme Gamer???

a nie przypadkiem w złączu pci - pcie?

swoją drogą wypadają karty asusa w pewnych zastosowaniach lepiej a w pewnych gorzej. Ogólnie jakość dźwięku i pozycjonowanie wypada lepiej w Asusie choćby najtańszym (xonar dx?), natomiast xonar d2 to wyższa półka i zastosowane w nim elementy D/A A/D są wyższej jakości niż w kartach X-Fi Platinum, podobną do Asusa jakość (bliźniacza niemal konstrukcja) prezentują karty Razer Barracuda... tylko te ceny.... co najważniejsze i Asus i Razer zadbały o właściwą pracę swoich produktów w Vista, natomiast Creative chciał jeszcze wyciągać od klientów pieniądze za prawidłową pracę ich produktów w Vista!!!!(audigy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 22:30, wiejskichlop napisał:

heh, to sie usmialem, "creativie" i "audiofilia" w jednym zdaniu to moim zdaniem pomylka

No i sam widzisz takie czasy, że każdy ma wbudowaną integre na płycie i myśłi, że lepiej być nie może. Tak więc dla jednych audiofilia i burżujstwo to dodatkowa karta Creativa, a dla niektórych takowym nie jest nawet profesjonalna karta i słuchawki Sennheiser''a za 700 zł. Ja sam podłączam do kompa dwie pokaźne kolumny, do których mam jeszcze mikser, do tego słuchawki i głośniki Creative Fatal1ty i Gigaworks T20 i stwierdziłem, że integra to badziewie i kupuje Xtreme Gamera. To też się stało dopiero jak usłyszałem różnice, a wcześniej "omamiony" dźwiękiem z mojej płyty myślałem, że tak ma być i lepiej nie będzie albo różnica nie będzie tak słyszalna. Każdy musi się po prostu sam przekonać, bo niektórzy nie zwracają na dźwięk nawet uwagi i będą zadowoleni dźwiękiem z głośników "pierdziawek".

Dnia 28.07.2008 o 22:30, wiejskichlop napisał:

sb audigy oferuje prawie ta sama jakosc dzwieku co x-fi, w ktorych to placimy za procesor
x-fi przejmujacy zadania procesora

To dla gracza też ważne poniekąd.

czaja24>> aha rzeczywiście THX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje kupić sobie całkowicie nowego kompa, ale szczerze to nie znam się zbytnio na tym, ale z kumplem uskładałem taki zestawik, i chciałbym usłyszeć od was co o tym myślicie, będzie to dobre...?:
1. Procesor:
Intel Core2 Quad Q9450 2, 66GHz (S775/45nm) BOX
2. Karta graficzna:
GeForce GTX 280 Gigabyte 1GB (PCI-E)
3. Dysk twardy IDE/SATA:
Seagate 400 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II)
4. Napęd optyczy:
Sony / NEC (Optiarc) CVC+/-RW AD-7191A LightScribe bulk black
5. System operacyjny:
Microsoft Windows Vista Home Premium PL OEM 32 Bit
6. Pamięć RAM:
GeIL Dual Black Dragon 2* 2GB DDR2 800MHz CL4
7. Płyta główna:
Asus P5N-D nVidia nForce 750i SLI


Komputer jest mi głównie potrzebny do grania i surfowania po necie. Co o nim myślicie...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po zestawie problemu z budżetem nie masz, ale myślę, że warto byłoby jeszcze chwilę poczekać bo teraz weszły najmocniejsze karty i ATI i nVidii i niedługo firmy mogą zacząć pokaźną wojnę na ceny.

Ale na chwilę obecną bardziej opłaca się wziąć najmocniejszego Radka i ew. potem drugiego do CF, tyle, że z CF jest tak, że nie wszystkie nawet najnowsze gry go obsługują.

Brakuje tutaj jeszcze zasilacza: popatrz Chieftec, BeQuiet i inne lepsze firmy bo na zasilaczu nie warto oszczędzać.

PS. Jaki monitor masz? Zostawiasz go, czy też nowy? Bo do takiego kompa to warto brać19" i więcej, żeby zobaczyć jego możliwości ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 22:48, MKRaven napisał:

Patrząc po zestawie problemu z budżetem nie masz, ale myślę, że warto byłoby jeszcze
chwilę poczekać bo teraz weszły najmocniejsze karty i ATI i nVidii i niedługo firmy mogą
zacząć pokaźną wojnę na ceny.

Ale na chwilę obecną bardziej opłaca się wziąć najmocniejszego Radka i ew. potem drugiego
do CF, tyle, że z CF jest tak, że nie wszystkie nawet najnowsze gry go obsługują.

Brakuje tutaj jeszcze zasilacza: popatrz Chieftec, BeQuiet i inne lepsze firmy bo na
zasilaczu nie warto oszczędzać.

PS. Jaki monitor masz? Zostawiasz go, czy też nowy? Bo do takiego kompa to warto brać19"
i więcej, żeby zobaczyć jego możliwości ;) .

Monitor mam 24" Panoramiczny, głosniki mam 5:1 tylko komp mi został do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko . Mam w kompie tylko 512 Mb Ram DDR2 a procka 3,2 GhZ Pentium 4 D , czy do tego procka warto dokupić 1 GB Ram lub nawet 2 GB Ram , czy nie będzie procesor za słaby na te Ramy , z góry thx za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 22:59, blacklio2 napisał:

Jaki budżet?

3500-4000zł (he trochę mało bo ostatni dużo kasy wydawałem i rodzice mówią, że to trochę za dużo było;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosiłbym was o pomoc. Mój komputer jest już dosyć stary ... Był dobry około 6 lat temu, obecnie jest słabiutki.

Ram : 256
Procesor : AMD Sempron 1.41
Pojemność dysku: 60-80 GB

Chciałbym kupić nowy dosyć dobry komputer za niewielką cenę. Bardzo prosiłbym was o poradę jaki komputer będzie najlepszy za 800-900 złotych w chwili obecnej. Jeżeli znacie takowy proszę o udzielenie mi odpowiedzi. Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 20:40, Cubstone napisał:

A na jakiej ulicy się ten NETKOM znajduje, bo kojarzę nazwę, ale nic więcej. Na pewno
taki dobry? Masz gdzieś opinie o nim w necie?


Stary wszystkie kompy ktore mam kupuje unich nie ukrywajac sam tam pracowalem kiedys. Wiec jesli chcesz to naprawde duzo mozesz zaoszczedzic bo ceny maja duzo nizsze niz w KTR. Netkom jest na sienkiewicza jak idziesz od dworca sienkiewka masz po lewej sklep active i dokladnie na przeciwko niego nasz wejscie w kamienice i tam jest NETKOM. I masz 2 wyjscia albo sie umawiamy i zalatwiam Ci taniej albo idziesz sam i powolujesz sie na mnie i tez masz troszke taniej podkreslam troszke. ja jak kupuje sobie rzeczy to bez zadnej marzy sam VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się