Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A ja ma taki problem : NIe moge wyłączyć komputera od pewnego czasu ... a jak go włączam to sie wyswietla ikonka czy cos takiego i jest napisane ( pasager error ; ) i musze kliknąc to z 20 razy w i wtedy przeniesie mnie do logowania systemu..!! WIe ktoś co z takim przpadkiem zrobić ...? Miał ktoś juz coś takiego podobnego w swoim PC..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 22:22, Kobzon92 napisał:

A ja ma taki problem : NIe moge wyłączyć komputera od pewnego czasu ... a jak go włączam
to sie wyswietla ikonka czy cos takiego i jest napisane ( pasager error ; ) i musze
kliknąc to z 20 razy w i wtedy przeniesie mnie do logowania systemu..!! WIe ktoś co
z takim przpadkiem zrobić ...? Miał ktoś juz coś takiego podobnego w swoim PC..???


Ale to chyba nie ma związku z tytułem tego wątku

Masz od tego
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=20109
http://forum.gram.pl/foru m_post.asp?tid=89&u=1678

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 22:01, GANGSTERR napisał:

Nie wiem czy chcesz sie bawić w CF ale nic nie pisałeś na ten temat (a napewno ja nic
nie wyczytałem na ten temat ;) ), wiec jesli nie, to zrezygnuj z P5Q na rzecz Foxconn''a
P35A-S, zasilke weź Corsair VX 450W i zamiast E8200 bierz E8400. Co do radka, ja bym
brał PowerColora ale te tez moga byc.,. Różnią sie tylko wyposażeniem pudełka. No i nagrywarkę
bierz model DVR 215.


mam do ciebie prosbe:jezeli bys mogl to tak jakby zloz mi kompa i podaj mi linki do komponentow:)

a co do CF to nie mam zamiaru sie bawic,chce miec tylko szybka i mocna machine do gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jam dylemat :/

Mam laptopa i blaszaka.Internet(neostrada) 512.

Zrobiłem sieć lokalną z internetem na dwóch przy pomocy "kabla Cross".I nie jestem pewien czy nie zostane obciążony dodatkowymi kosztami z powodu(np. niby bezpośredniego połączenia z sięcia telefoniczną).

Proszę o szybko odpowiedź,śpieszy mi sie bardzo i PZDR =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 09:57, MLODY2K6 napisał:

Małe info zwiazane ze zblizajaca sie premiera nowych procesorow INTEL-a.

http://www.in4.pl/komentarze_Bloomfield,_Lynnfield_i_Havendale,16565.htm


Z tego info dla mnie wynika tyle, że znowu na Quada mnie stać nie będzie, chyba że jakiegoś z dzisiejszych jeżeli stanieją. Bo 1000zł za najwolniejszego, do tego trzeba liczyć się z wymianą płyty głównej (a nie wiadomo czy też ramu na DDR3 jeżeli Intelowi coś odwali i zrezygnuje z DDR2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Obecnie mam kompa z neostradą i drukarką. Jak kupię sobie tego new kompa to myślałem nad zrobieniem jakiejś bezprzewodowej sieci między tymi dwoma kompami bo do nowego nie ma miejsca na biurku na drukarkę a neta nie bede przez pol chaty ciagnal kablem. Więc co muszę kupić żeby połączyć te 2 kompy żeby był wspolny net i drukarka? Jakiś ruter? Jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wukas: router z modemem ADSL anex A (jak dobrze pamietam) i modulem WiFi. Z neostrada mam malo do czynienia jedynie w biurze zakladalem ten wynalazek ;). Ale w tym wypadku to Linksys WAG200 (dosc drogie rozwiazanie ale w biurze chozi od paru miesiecy caly czas on-line i problemow wiekszych nie ma). Co prawda bardzo ubogi QoS ale jka nie masz wiecej urzadzen podpietych to wystarczy szybka konfiguracja (trwa to kokolo 15minut) i mozna zapomniec.

kolarek1995: wewnarz lokalu mozesz sobie podzielic neo. Ale sposob podzialu malo elegancki i efektywny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powracam z pewnym pytanie. Otóż do mojego kompa, który docelowo będzie miał 2 Radeony 4870 radziliście włożyć zasilacz Be-quiet Dark Power P7-PRO-650W. Dzisiaj czytam sobie informacje o nim i napisane jest, że obsługuje jednego Radeona 4870, a o dwóch nie ma mowy. Obsługuje za to 2x 4850. Z kolei w dodatkowych informacjach posiada certyfikat ATI CrossFire, ale być może nie odnosi się on do CF 4870? Jeśli nie będę mógł zainstalować z tym zasilaczem dwóch kart 4870, to jaki zasilacz 650W mi doradzacie? Proszę o szybką odpowiedź, gdyż w przeciągu kilku godzin jadę do sklepu po kompa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wymiana nastąpiła. Jednak w związku z faktem, że posiadałem trochę gotówki zdecydowałem się wziąć po raz pierwszy coś od ATI. Tym bardziej, że serwis wymienił mi 8800 na GTX260, który w zestawieniu z obecnym tandemem od Sapphire "lekko" odstaje...

Dnia 27.07.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

Nie ma jednak dwóch zdań, że jeśli nVidia nadal zamierza sprzedawać swoje 260 i 280 w
aktualnych cenach, to szybko pójdzie z torbami i bardzo dobrze, bo to złodzieje. Dobrze,
że ATI przestało brać z nich przykład i powróciło do polityki z czasów Radka 9700/9800.


A na obniżki cen się nie zanosi bo "zieloni" musieliby zacząć sprzedawać produkty poniżej kosztów produkcji. A to już jest kiepski biznes. Choć z drugiej strony lepiej sprzedać z niewielką stratą niż nie sprzedać w ogóle...
Co zaś do ATI. Przyznam szczerze, że "czerwoni" w ciągu ostatnich kilku tygodni tak namieszali na rynku kart graficznych, że póki co (to moje zdanie) NVidia leży i kwiczy. Sam widzę to na swoim kompie. Co robi w sławetnym Crysisie tandem dwóch Radków w cenie niższej niż pojedyncza karta od NVidii, która to oprócz wyższej ceny oferuje ... niższą wydajność... Pozamiatane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:42, Cubstone napisał:

Powracam z pewnym pytanie. Otóż do mojego kompa, który docelowo będzie miał 2 Radeony
4870 radziliście włożyć zasilacz Be-quiet Dark Power P7-PRO-650W. Dzisiaj czytam sobie
informacje o nim i napisane jest, że obsługuje jednego Radeona 4870, a o dwóch nie ma
mowy. Obsługuje za to 2x 4850. Z kolei w dodatkowych informacjach posiada certyfikat
ATI CrossFire, ale być może nie odnosi się on do CF 4870? Jeśli nie będę mógł zainstalować
z tym zasilaczem dwóch kart 4870, to jaki zasilacz 650W mi doradzacie? Proszę o szybką
odpowiedź, gdyż w przeciągu kilku godzin jadę do sklepu po kompa;)

Pojęcie "obsługuje" CF jest tutaj co najmniej dziwne bo jeśli nie obsługuje dwóch 4870, z powodu braku mocy to żaden 650W nie da rady, a jeśli nie obsługuje z powodu braku np. odpowiedniej ilości wtyczek to co innego. Wystarczy poszukać w necie i poczytać co jest potrzebne (moc i może właśnie ta ilość złącz bo nie wiem, czy 4870 np. dwóch nie wymaga do zasilenia jednej karty) i potem przeczytać specyfikacje zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś jakąś stronkę, gdzie są testy wydajności poszczególnych części do kompa??
Np. pamięci RAM, które są wydajniejsze albo płyty głowne itp.
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

Nie ma jednak dwóch zdań, że jeśli nVidia nadal zamierza sprzedawać swoje 260 i 280 w
aktualnych cenach, to szybko pójdzie z torbami i bardzo dobrze, bo to złodzieje. Dobrze,
że ATI przestało brać z nich przykład i powróciło do polityki z czasów Radka 9700/9800.

Dobrze? Jak zostanie jedna firma i będzie miała monopol to dobrze? Ceny pójdą w górę, a szybki rozwój ustanie. Ja jestem pewien jednak, że nVidia do tego nie dopuści i niedługo zobaczymy ich kontrofensywę, co przy tak szybko rozwijających się technologiach jest nieuniknione. I raczej nie będziemy na nią czekać tyle co na powrót ATI do żywych przez kilkanaście miesięcy, kiedy to firma przez swoją wspaniałą politykę była bliska upadkowi.
Nie wiem jak wy, ale ja tam kibicuje jak najszybszemu rozwojowi i jak najniższym cenom ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Core 2 Duo E7200
Płyta główna: Asus P5Q Pro
Karta graficzna: Powercolor Radeon HD4870
Zasilacz: Chieftec 650W

Macie jakąś propozycję nieco tanszego procesora? 2 rdzenie (oczywiście trochę gorszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 12:26, Nevrac napisał:

Macie jakąś propozycję nieco tanszego procesora? 2 rdzenie (oczywiście trochę gorszy)

no to zjeżdżaj w dół taktowań w C2D. żaden problem. na tej płycie x2 nie odpalisz [znaczy procesorów od AMD], więc zostają ci tylko Intele na s775. Pentium D ci raczej nie polecam, więc po prostu weź trochę słabszego C2D ;)

@wukas
pclab.pl
egielda.pl
in4.pl
google?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktos kilka dobrych monitorów LCD (byłbym wdzięczny gdyby podać odrazu cene) ? zastanawiam sie czy za jakiś czas nie przesiąść się z CRT na LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moooże:
Intel Core 2 Duo E4600 2,4 GHz ?
Intel Core 2 Duo E6550 2,33 GHz ?
Intel Core 2 Duo E4400 2,0 GHz ?
Intel Core 2 Duo E4500 2,2 GHz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 12:26, Nevrac napisał:

Macie jakąś propozycję nieco tanszego procesora? 2 rdzenie (oczywiście trochę gorszy)

Tak jak poprzednicy pisali - jedź w dół taktowań C2D. Raczej na pewno zostań przy S775 bo przynajmniej będziesz pewien, że potem będziesz miał możliwość zmiany na coś mocniejszego i to w dodatku pewnie z duużym wyborem nawet może za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się