Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2008 o 01:06, Nevrac napisał:

NIGDY VISTY HOME PREMIUM! nie oddwarza wszystkich gier

Nigdy Windowsa XP. Nie ma DX10, więc powstających nowych gier nie uruchomisz...Zresztą - jakich to gier nie obsługuje Vista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:08, szypek26 napisał:

> Procesor: Core 2 Duo E7200 294.00
> Płyta główna: Asus P5Q Pro 326.52
> Karta graficzna: Powercolor Radeon HD4870 761,00zł
> Zasilacz: Chieftec 650W 172.97
razem: 1554,49 zł
> DDR2 2x1024MB
do tego dolicz cenę RAMu, bo nie sprecyzowałeś jaki bierzesz
ceny za skapiec.pl - niemniej kupowanie w różnych sklepach się nie opłaca, bo przesyłka
dużo kosztuje, a ja liczyłem najtańsze ceny na rynku :)
jeśli chodzi o pojedyczny sklep, ja kupuję na arche.net.pl - mają bardzo tanio

szypek26 jak bym chciał XP to maxymalnie będzie mógł mieć 3GB RAM czy tylko 2?
Edit:Aha to z przesyłką ten sklep tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:07, Nevrac napisał:

Nie. Takie koszty teraz za dużo. będe mógł najszybciej za 2 miesiące. Jak myślisz za
2 miesiące opłaca się jeszcze kupić właśnie te części?


Nie wiem. Zapytaj za dwa miesiące. Może być nawet tak, że wtedy wyjdzie jakiś HD4890, czy GTX290, który będzie najlepszą kartą graficzną na świecie.....Nie potrafię przewidzieć, co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:08, ziptofaf napisał:

> NIGDY VISTY HOME PREMIUM! nie oddwarza wszystkich gier
Nigdy Windowsa XP. Nie ma DX10, więc powstających nowych gier nie uruchomisz...Zresztą
- jakich to gier nie obsługuje Vista?

Wiele. Np. Gothic albo Fable czy jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:11, Nevrac napisał:

Wiele. Np. Gothic albo Fable czy jakoś tak...

Hmmm, Vista jest tylko rozwinięciem architektury Windows-a XP. Wątpię więc, żeby jakieś gry nie działały. Notabene, nie wiem jak z Gothiciem, ale Fable działa. U mnie. Na Viście Home Basic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:09, Nevrac napisał:

szypek26 jak bym chciał XP to maxymalnie będzie mógł mieć 3GB RAM czy tylko 2?

możesz mieć, ile chcesz. ale XP po prostu czegokolwiek, ponad 3GB "nie widzi"

Dnia 27.07.2008 o 01:09, Nevrac napisał:

Edit:Aha to z przesyłką ten sklep tak?

no to jest sklep internetowy. możesz też odebrać w ich siedzibie, w Zielonej Górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:13, ziptofaf napisał:

> Wiele. Np. Gothic albo Fable czy jakoś tak...
Hmmm, Vista jest tylko rozwinięciem architektury Windows-a XP. Wątpię więc, żeby jakieś
gry nie działały. Notabene, nie wiem jak z Gothiciem, ale Fable działa. U mnie. Na Viście
Home Basic.

Zwykle uwarzałem ją za dość niedopracowany windows bo jeszcze jakiś czas temu ponowała taka właśnie opinia "Vista jest niedopracowana". nie wiem... Co w niej takiego dobrego? jakie są wady i minusy? i ile może mieć ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:14, szypek26 napisał:

> szypek26 jak bym chciał XP to maxymalnie będzie mógł mieć 3GB RAM czy tylko 2?

możesz mieć, ile chcesz. ale XP po prostu czegokolwiek, ponad 3GB "nie widzi"
> Edit:Aha to z przesyłką ten sklep tak?
no to jest sklep internetowy. możesz też odebrać w ich siedzibie, w Zielonej Górze

xD ze szczecina do zielonej góry trochę daleko zwłaszcza jak mój ojciec otwierając piwo kluczykiem samochodowym (ze stali) złamał go... miał specjalny kod i bez tego kodu się nie odpali więc musze trochę poczekac na naprawę klucza... wolę przesyłką. Jak szybko dochodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:14, szypek26 napisał:

> szypek26 jak bym chciał XP to maxymalnie będzie mógł mieć 3GB RAM czy tylko 2?

możesz mieć, ile chcesz. ale XP po prostu czegokolwiek, ponad 3GB "nie widzi"


Sprosotwanie: nie "nie widzi" a nie jest w stanie zaadresowac, jest roznica. Jako że WinXP jest systemem 32bitowym jest w stanie zaadresowac maksymalnie 2^32 adresów. Czyli przeliczajac to na pamiec dokladnie 4GB, ale adresacja pamieci RAM jak i pozostalych podzespolow jest jedna to mozna zaadresowac 4GB RAM - (aresay karty rozszerzen, pamiec GPU, GPU, itd.). Zazwyczaj wiec pozostanie zaadresowaneych 3.5GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz rację, ale wychodzi na to samo :)
ja słyszałem, że "adresuje" tylko 3GB. ale sam nie sprawdzałem, mam 2GB
edit: dobra, już się wgryzłem :) u mnie w takim razie widziałoby 3.5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:24, szypek26 napisał:

zapewne masz rację, ale wychodzi na to samo :)
ja słyszałem, że "adresuje" tylko 3GB. ale sam nie sprawdzałem, mam 2GB

Wow w tym sklepie 200zł taniej! za sam sprzęt a na windows się jeszcze nie zdecydowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:26, Nevrac napisał:

Wow w tym sklepie 200zł taniej! za sam sprzęt a na windows się jeszcze nie zdecydowałem

tylko przypilnuj, żebyś dobre podzespoły kupił! :)
edit: idę spać. dobranoc wszystkim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:15, Nevrac napisał:

Zwykle uwarzałem ją za dość niedopracowany windows bo jeszcze jakiś czas temu ponowała
taka właśnie opinia "Vista jest niedopracowana". nie wiem... Co w niej takiego dobrego?
jakie są wady i minusy? i ile może mieć ramu?

I nadal panuje ta opinia, zwłaszcza wśród osób, które tego systemu na oczy nie widziały :)
Co w niej dobrego - obsługa DX10, trójwymiarowy pulpit Aero, obsługa więcej jak 4GB RAM-u (wersje 64-bitowe)
Co w niej złego - żre prawie 1GB RAM-u, wolniejsza o jakieś 10% w grach niż XP.
A ile może mieć RAM-u - zależy od wersji. Wszystkie 32-bitowe: max. 4GB minus pamięć karty graficznej. Wersje 64-bitowe: Home Premium - 16GB, Business - 128GB RAM-u, Ultimate - 128GB RAM-u.
EDIT
Moim zdaniem lepiej wersję 64-bitową, bo za pół roku będziesz narzekać, że nawet RAM-u dorzucić nie możesz. A pakiety 16GB RAM-u (4x4GB) już są w sprzedaży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:29, ziptofaf napisał:

> Zwykle uwarzałem ją za dość niedopracowany windows bo jeszcze jakiś czas temu ponowała

> taka właśnie opinia "Vista jest niedopracowana". nie wiem... Co w niej takiego dobrego?

> jakie są wady i minusy? i ile może mieć ramu?
I nadal panuje, zwłaszcza wśród osób, które tego systemu na oczy nie widziały :)
Co w niej dobrego - obsługa DX10, trójwymiarowy pulpit Aero, obsługa więcej jak 4GB RAM-u
(wersje 64-bitowe)
Co w niej złego - żre prawie 1GB RAM-u, wolniejsza o jakieś 10% w grach niż XP.
A ile może mieć RAM-u - zależy od wersji. Wszystkie 32-bitowe: max. 4GB minus pamięć
karty graficznej. Wersje 64-bitowe: Home Premium - 16GB, Business - 128GB RAM-u, Ultimate
- 128GB RAM-u.
EDIT
Moim zdaniem lepiej wersję 64-bitową, bo za pół roku będziesz narzekać, że nawet RAM-u
dorzucić nie możesz. A pakiety 16GB RAM-u (4x4GB) już są w sprzedaży....

jeszcze lepsze ceny najbiedniejsza wersja i w dodatku AOS za 360 zł.......... Jeśli masz Vistę i tak dobrze ją sobie chwalisz to pomuż znaleść tanio! Proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:32, Nevrac napisał:

jeszcze lepsze ceny najbiedniejsza wersja i w dodatku AOS za 360 zł.......... Jeśli masz
Vistę i tak dobrze ją sobie chwalisz to pomuż znaleść tanio! Proszę!


Cena Windows Vista Home Premium 64-bit OEM - 229 zł (www.gral.pl)
PS Visty sobie nie chwalę szczególnie (i tak najczęściej pracuję na Linuxie), ale nie widzę obecnie sensu kupowania innego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:35, ziptofaf napisał:

> jeszcze lepsze ceny najbiedniejsza wersja i w dodatku AOS za 360 zł.......... Jeśli
masz
> Vistę i tak dobrze ją sobie chwalisz to pomuż znaleść tanio! Proszę!

Cena Windows Vista Home Premium 64-bit OEM - 229 zł (www.gral.pl)
PS Visty sobie nie chwalę szczególnie (i tak najczęściej pracuję na Linuxie), ale nie
widzę obecnie sensu kupowania innego systemu.

Jeśli chodzi o OEM to jak to dokładnie jest? przenoszenie z PC-tów nie jest mi potrzebne ale jakie są jeszcze tego wady?
Edit:A przy okazji gdzie i za ile sprzedać stare części?
Pole Wartość
Właściwości płyty głównej
ID płyty głównej 62-P150-001368-00101111-040201-I845$P4I45150_P4I45D BIOS P1.50
Nazwa płyty głównej ASRock P4i45D

Właściwości magistrali FSB
Typ magistrali Intel NetBurst
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 101 MHz (QDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 406 MHz
Przepustowość 3244 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci
Typ magistrali DDR SDRAM
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 135 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 270 MHz
Przepustowość 2163 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej
Typ magistrali Intel Hub Interface
Szerokość magistrali 8-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 68 MHz (QDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 270 MHz
Przepustowość 270 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej
Liczba gniazd procesora 1 Socket 478
Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP
Liczba gniazd pamięci 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM
Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, LAN
Współczynnik postaci ATX
Rozmiar płyty głównej 240 mm x 300 mm
Mikroukład płyty głównej i845D

Producent płyty głównej
Nazwa firmy ASRock Inc.

karta graficzna: Nvidia GeForce FX 5200
Procesor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40Ghz i Ram 512 i 256 DDR 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:41, Nevrac napisał:

Jeśli chodzi o OEM to jak to dokładnie jest? przenoszenie z PC-tów nie jest mi potrzebne
ale jakie są jeszcze tego wady?


Brak pomocy technicznej. Nigdy z tego nie korzystałem, więc nie uznaję nawet za wadę :)
A co do sprzedaży starych części - www.allegro.pl
Dostaniesz za nie jakieś 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 01:43, ziptofaf napisał:

> Jeśli chodzi o OEM to jak to dokładnie jest? przenoszenie z PC-tów nie jest mi potrzebne

> ale jakie są jeszcze tego wady?

Brak pomocy technicznej. Nigdy z tego nie korzystałem, więc nie uznaję nawet za wadę
:)
A co do sprzedaży starych części - www.allegro.pl
Dostaniesz za nie jakieś 250 zł.

mam konto ale czy ktoś kupi? napisz co za ile mogę sprzedać. A ja tymczasem idę spać. Dobranoc. Dziś nieźle mi pomogłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OEM - zgodnie z nowya trescia mozesz raz odsprzedac (nie wiem czy z wprowadzenim Visty sie cos nie zmienilo); wymaga naklejenia licencji na obudowe (no i tutaj zachodzi sprzecznosc z trescia ze niby mozna odsprzedac, a jka oderwac licencje? ;] ); nie przysluguje wsparcie techniczne.

Co do ilosci pamieci jakie obsluguje Vista to kazda Vista obsluguje wiecej niz 4GB (wersje 3bbitowe) po instalacji SP1. Dzieje sie to za sprawa pelnej obslugi PAE (nie tylko jadro sysstemu [win XP] ale i sterowniki - bez tych ostatnich to pomimo tego ze XP tez ma obsluge PAE nie zaadresuje wiecej). PAE istenie od dawna w procesorach ale w Windows jest stosunkowo nowe (w Linuxie sluza do tego prekompilowane jajka bigmem, albo kompilacja z PAE lub tez z obsluga >16GB RAM).

A teraz sprawa Visty, zainstalowalem, testowalem ,wywalilem - jednym slowem porazka (i nie to zebym byl zatwardzialym uzytkownikiem Debiana i BSD :P ) poprostu zasobożerność, mnogosc zbednych pytan, odolny idiotyzm czesci rozwiazn (glownie uwstecznienie obslugi sieci) nie jest warte DX10. A co do wersji 64bitowych to porazka dwukrotna wymaga to to specjlanych instalatorow do softu, wszytko i tak upycha w program files(x86) i co najsmieszniejsze wiekszosc systemu jest 32bitowa ;).
Plusy... jakies sa, ciekawe rozwiazeni menu start, latwa instalacjia (znikoma ilosc pytan) oraz szybka, zegarek z jakims "pokemonem" w tle w sidebarze ;]
Wiec jelsi nie musi sie miec usilnie Visty to nie ma co brac, a jelsi juz sie kupuje jakis zestaw to najlepiej z ultimate lub bussines poniewaz (preinstalowana!) co umozliwi za koszty przesylki dostanie od Microsoftu Win XP prof. Dzieki czemu mamy dwa legalne systemy, ale w danej chwili moze yc zainstalowany tylko jeden z nich(!) i licencja dotyczy jedne konkretnej maszyny. Co prawda dla kupujacych desktop to ciekawastka, ale jak ktos kupuje natebooka to moze mu sie przydac, tym bardziej ze niby drozsza Vista bussines jest jakos dumpingowana w stosunku do cen tych samych laptopow z XPkiem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się