Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2008 o 19:34, GANGSTERR napisał:

płyte zmień na Gigabyte GA-P31-DS3L i zaoszczedzona kase przeznacz na zakup lepszej zasiłki.
HD 3850 bedzie znacznie lepszym wyborem niz ten GF. Dobrze byłobyt, gdybyś kupił 2 GB
ramu 800 MHz CL 4

Hehe napisaliśmy post w tym samym czasie, ten komputer jest przejściówką bo przez jakiś czas jest marnie z kasą.
Jak już napisałem kartę będe wymieniać za ok. pół roku wtedy też ramu dokupie, no i zasilacz wymienie.
Może ktos w końcu powie czy zasilacz mustang 400W wystarczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2008 o 19:38, mareczko11 napisał:

Hehe napisaliśmy post w tym samym czasie, ten komputer jest przejściówką bo przez jakiś
czas jest marnie z kasą.
Jak już napisałem kartę będe wymieniać za ok. pół roku wtedy też ramu dokupie, no i zasilacz
wymienie.
Może ktos w końcu powie czy zasilacz mustang 400W wystarczy ;]


te pół roku powinien pociągnąc. Na twoim miejscu poczekałbym te pól roku idorazu kupił to co masz kupic, bo tak to tylko kase marnujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 20:25, GANGSTERR napisał:


Tylko jeśli lubisz bezprzewody. Osobiście nie polecam. Miałem podobny zestaw (no może troszkę tańszy :P )
i klawiatura absolutnie nieporównywalna z kablową. Czasy reakcji i te inne. Po drugie baterie/akumulatory nie są zbyt wygodne. Ich zmienianie zajmuje czas, a zdarza się też że się zapomni włączyć do ładowania i jest lipa.
W tej cenie polecam DeathAddera lub Habu, no i za resztę kasy dobrać jakąś dobrą klawe. Np. G11 i jest wypasny zestaw dla gracza. Żeby się zmieścić w tych 270zł wystarczy na ceneo albo skąpcu poszukać.
Ostatnio widziałem DeathAddera za 124zł. Czyli jeszcze zostaje 146 na klawe :) Ewentualnie wziąć
słabszą klawe a kupić jakąś fajną podkładkę pod mysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem następującej treści:
nie wiem jaki monitor wziąć. Mam dwóch kandydatów:
Kandydat nr 1 zdecydowany faworyt, ale jest pare ale:
NEC MultiSync 20WGX2 PRO
http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/NEC/20_LCD_i_wieksze/20_NEC_MultiSync_20 WGX2_PRO_silver_black/pelny,id,35868/
Więc moje wątpliwości:
-podobno są często spotykane bad/martwe piksele. czy to jest powszechne zjawisko
czy opinie piszą tylko Ci którzy mają bad/martwe piksele?
-absurdalne pytanie: czy różnica miedzy 6ms a 2ms jest odczuwalna?
-czy ten monitor ma jakiś uchwyt żeby go przymocować do ściany (teoretycznie
powinno być gdzieś na stronie producenta, ale nie mogę się doszukać)
Kandydat nr 2. Ze względu że nie umiem znaleźć lepszej 20" niż on:
LG Flatron L207WT-PF
http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_16_10_panoramiczne_/ 20_22__rozdzielczosc_1680_x_1050_/LG/20_1_LG_Flatron_L207WT_PF/pelny,id,49179/

Kt órego Panowie polecacie, bo ja jestem jakby nie w temacie monitorów lcd.
Ewentualnie jakiego dobrego 20" proponujecie? Jaki jest dobry?

EDIT: jest duża różnica między matrycami TN i TFT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam do Was konkretne pytanie - Potrzebuję pojedynczej karty graficznej (Geforce''a jakiegoś) Który byłby najlepszy do tej konfiguracji Procesor : Intel Core 2 Duo 2,4GHz + 2GB Ram Samsung 667MHz DDR2 + Płyta główna : P5GC-MX/NTT/SI (Tylko, żeby podane przez was karty działały na tej płycie, pamiętajcie xD ) W piątek jadę kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 20:57, Mangekou napisał:

Dobra, mam do Was konkretne pytanie - Potrzebuję pojedynczej karty graficznej (Geforce''a
jakiegoś) Który byłby najlepszy do tej konfiguracji Procesor : Intel Core 2 Duo 2,4GHz
+ 2GB Ram Samsung 667MHz DDR2 + Płyta główna : P5GC-MX/NTT/SI (Tylko,
żeby podane przez was karty działały na tej płycie, pamiętajcie xD ) W piątek jadę kupować.

A jakiego producenta ta płyta jest bo nie mogę się jakoś doszukać?
i jaka kwota na tą karte graficzną.
I kupujesz w piątek kompa czy karte, jeśli kompa to podaj jego cene(a tak z ciekawości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 21:15, Solstheim napisał:

> Dobra, mam do Was konkretne pytanie - Potrzebuję pojedynczej karty graficznej (Geforce''a

> jakiegoś) Który byłby najlepszy do tej konfiguracji Procesor : Intel Core 2 Duo
2,4GHz
> + 2GB Ram Samsung 667MHz DDR2 + Płyta główna : P5GC-MX/NTT/SI (Tylko,

> żeby podane przez was karty działały na tej płycie, pamiętajcie xD ) W piątek jadę
kupować.
A jakiego producenta ta płyta jest bo nie mogę się jakoś doszukać?
i jaka kwota na tą karte graficzną.
I kupujesz w piątek kompa czy karte, jeśli kompa to podaj jego cene(a tak z ciekawości)


W piątek kupuję kartę :) Firma to Gigabite, a jeśli chodzi o kompa, to jego pełny config - Procesor : Core 2 Duo 2,4GHz + 2GB Ram DDR2 Samsung 667MHz + Geforce 8600GTS 256mb DDR3 shader model 4.0 i direct 10.0 + cała reszta, czyli napęd dvd, zasilacz, dysk 160GB, klawiatura, mysz itp. Za wszystko zapłaciłem 797zł (ponieważ był to ostatni model, bez pudełka xD) Tanio, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2008 o 21:19, Mangekou napisał:

W piątek kupuję kartę :) Firma to Gigabite, a jeśli chodzi o kompa, to jego pełny config
- Procesor : Core 2 Duo 2,4GHz + 2GB Ram DDR2 Samsung 667MHz + Geforce 8600GTS
256mb DDR3 shader model 4.0 i direct 10.0 + cała reszta, czyli napęd dvd, zasilacz,
dysk 160GB, klawiatura, mysz itp. Za wszystko zapłaciłem 797zł (ponieważ był to ostatni
model, bez pudełka xD) Tanio, czy nie?


nie chodzi o to, ile zapłaciłeś, tylko ile masz do wydania na grafe -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 22:22, ziptofaf napisał:

> No chciałbym kupić 800 , tyle że moja płyta główna pociągnie co najwyżej 667 mhz
...
> może dałbyś radę znaleźć jakieś dobre kości o tej częstotliwości ..

Poszukaj jakichś 667 MHz CL4 lub CL3 (GeIL na pewno robił 667 MHz CL3).

Znalazłem lecz tylko na allegro .
LINK : http://allegro.pl/item413531685_geil_ddr2_ultra_cl3_667_2x1gb_od_importera_wawa_ss.h tml
Jeśli możesz to napisz czy za tą cenę warto kupić te kości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 22:17, kubeq24 napisał:

Co jest lepsze GF 9800 GTX czy 9800GTX+?
I czy mają jakieś szanse z radkiem 4850?

Weź pod uwagę że Radek4850 to 450zł , a GTXy to chyba 8xxzł w zależności od firmy.
Tutaj masz test, wykresy z bardzo wielu gier w różnych trybach zobacz w co grasz, i która wydajność cię zadowala(Dodam od siebie ze za 900zł masz Radki 4850 x 2 w crossfire które już stare GTXy biją na głowę)
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311&action=all tylko zostaw kompa tak na 10minut bo strona ma dobre ponad 25mb(pełno zdjęć i wykresów) wiec chwile zajmie jej wczytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 22:38, Solstheim napisał:

> Co jest lepsze GF 9800 GTX czy 9800GTX+?
> I czy mają jakieś szanse z radkiem 4850?
Weź pod uwagę że Radek4850 to 450zł , a GTXy to chyba 8xxzł w zależności od firmy.
Tutaj masz test, wykresy z bardzo wielu gier w różnych trybach zobacz w co grasz, i
która wydajność cię zadowala(Dodam od siebie ze za 900zł masz Radki 4850 x 2 w crossfire
które już stare GTXy biją na głowę)
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311&action=all tylko zostaw kompa tak na 10minut
bo strona ma dobre ponad 25mb(pełno zdjęć i wykresów) wiec chwile zajmie jej wczytanie.


Wiem czytałem testy.W prawie wszystkich grach GTX jest lepszy.A co do ceny to znalazłem GTXa za 599 zł.(GTX+ 540zł)Tylko niewiem czym jest 9800GTX+.Czy to jest tylko lepsza budowa(55nm) i ta sama wydajność czy gorsza/lepsza wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 23:04, Ajacu15 napisał:

Powiedzcie czy te zastawienie kompa LINK: http://www.allegro.pl/item407190121_rewelacja_athlon_x2_6000_4gb_500gb_ati_4850
.html
znalezione na allegro jest dobre?Zaznaczam ,że chcę aby wszystkie najnowsze gry chodziły
mi na full detalach ;)


jeden z najlepszych zestawow jakie widzialem na allegro, ale ja bym na twoim miejscu dołożył z 200-300 zł (jesli jest taka możliwość) i kupił coś na intelu, bo ten zestaw ma kilka wad, a dwie najwieksze to nieznane ramy (pewnie jakies shitowe kingstony, bo na czyms oszczedzac tzreba) i zasilacz a raczej wyrob zasilaczopodobny (jakis tracer4life albo modecom feel)

moja propozycja to:
E8400
Foxconn P35A-S
2x2 GB Corsair XMS2 DHX 800 MHz CL 4
WD 500GB AAKS 16 MB
Corsair VX 450W
CoolerMaster Elite RC 33x (x to cyfra od 0 do 4)
Pioneer DVR 215

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się