Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../
Obie płyty dają dobre wyniki w podkręcaniu, ja bym brał tę opartą na P43, bo czytałem o przypadkach kiedy nowe procki nie uruchamiały się na płytach z P35 bez aktualizacji BIOS-u....
Jeżeli chodzi ci o poważne podkręcanie, to granicą na 99% nie będzie płyta główna, a raczej pamięci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 13:05, Crew 900 napisał:

Jakie są aktualnie najlepsze dyski twarde dostępne na rynku ? Chodzi mi o bardzo szybkie
i bardzo stabilne .... , po prostu najlepsze


Wśród typowych dysków na SATA - WD Velociraptor.
Wśród dysków na SCSI (używane między innymi przez serwery): Seagate Cheetah X15K.5 jest dość dobry - kosztuje ok. 1400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX Vista Upgrade XTC Edition

To są ramy jakie biorę do tego procka i płyty głównej - czyli chyba dobre?

Jeszcze dla pewności poczekam na inne opinie na pytanie z poprzedniego postu, a więc w skrócie - czy płyta GA-EP43-DS3L będzie dobra do podręcania, czy lepiej wziąć starszą konstrukcję (i droższą!) GA-EP35-DS3R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 13:12, Crew 900 napisał:

Chodzi mi do komputera , żeby pasował do płyty głównej ASUS P5B

Serial ATA II (1) zewnętrzny
Serial ATA II (5)
ATA/133 (1)

Do ATA II


WD Velociraptor :) Ale jako, że pewnie nie masz takiej kasy, to bierz WD z serii AAKS (za 190 zł masz model 500GB). Można kupić dwa takie i połączyć w macierz Raid0, co daje prawie 2x zwiększenie szybkości transferu :) Choć i jeden dysk z tej serii jest naprawdę szybki.
PS Nie ma czegoś takiego jak ATAII. Jest Serial ATA II, czyli inaczej SATAII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 13:18, Crew 900 napisał:

A by pasował ten do mojej płyty głównej ? :
http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wewnetrzne_ATA_/_SATA/Dyski_3_5__desktop_/ Seagate/Serial_ATA_II/Barracuda_seria_7200_11_32MB_cache/16MB_zastosowanie_komputery
_stacjonarne/Seagate_500_GB_Barracuda_7200_11_32MB_Serial_ATA_II_/pelny,id,46548/


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 13:21, Crew 900 napisał:

A poleciłbyś go ? :)

Nie czytałem żadnych recenzji serii 7200.11 Seagate. Więc brałbym WD z serii AAKS, bo wiem, że na 100% to dobre dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie odpowiedzieli od komputronika , karta nie jest możliwa do naprawy i nie mają tej co im wysłałem do reklamacji , proponują wymianę na inną grafikę a takich samych parametrach , proponuję o poradę , już upatrzyłem sobie radeona hd 4870 ASUS , najwyżej bym im dopłacił , ale jak by nie chcieli wymienić z GeForce na Radeona to potrzebuję jakiegoś nowego GeForce , do GeForce tak cena do 800 zł .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który zasilacz cichszy - Chieftec czy Cooler Master?

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

czy

Cooler Master Extreme Power 460W ?

Oczywiście ważna też jest wydajność ale chyba oba bez problemu wystarczą do E7200, radka 4850 i płyty gigabyte.

Kupuję komputer na agito.pl, więc niestety nic innego tam nie znalazłem w tej cenie (dopiero Corsair VX450 450W ale on kosztuje aż 192 zł)

Proszę o szybką pomoc, i z góry naprawdę dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O CoolerMasterach nic nie wiem. Chieftec uchodzi za głośny (dla mnie nie). To tez zależy, jaką masz tolerancjena ta głośność. osobiscie uważam, ze warto dopłacić i kupić tego corsaira. Ewentualnie kup go w innym sklepie (mozna dostac juz od ok 170 zł). Montaż zasilacza to dziecinna sprawa wiec pownieneś sobie poradzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to trochę spam, ale chyba będziesz zadowolony, jeśli ktoś potwierdzi ''wersję'' Gangstera. Mam właśnie takiego Chiefa i chociaż nie jest to zasilacz z najwyższej półki, to jest to kawał solidnej roboty, która się nie rozleci po miesiącu użytkowania. Co do głośności - wydaje mniej więcej taki sam hałas jak boxowy wentylator od procka [AMD x2] - więc nie jest głośny. Niemniej Corsair będzie dużo lepszym wyborem, ale wcale nie mówię, że Chieftec jest zły. Jeśli masz pieniądze, lepiej weź Corsaira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się