Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2008 o 16:56, blacklio2 napisał:

No rzeczywiście, wybór duży, ceny też niezłe. Przed kupnem kompa porównam iComp z Landcom. W tym drugim co prawda nie ma PowerColor HD4870, ale i tak chyba kupię HD4850 :/ No, chyba że ceny sprzętu do listopada pójdą w dół i kupię sobie e8400 zamiast e7200 (który HD4870 zapewne nie uciągnie) w co wątpię :/
PS: Tak, znów muszę odłożyć zakup kompa... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:05, GANGSTERR napisał:

> http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-732
kiedy ja kupywałem ta karte płaciłem 715 zł w tym sklepie


To było wieki temu :)
Dodaj zwyżki waluty dolara i euro i sprawa wyjaśniona

Kapizak1

No, chyba że ceny sprzętu do listopada pójdą w dół i kupię sobie e8400 zamiast e7200 (który HD4870 zapewne nie uciągnie) w co wątpię :/


Marzenia fajna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:05, GANGSTERR napisał:

kiedy ja kupywałem ta karte płaciłem 715 zł w tym sklepie

Podbijam - tydzień temu kupiłem ją za 699 zł na GRALu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko: co możnaby dokupić (przykłądowo dodatkowe 2GB RAMów) aby komputer o takich parametrach pracował jak najwydajniej ,znaczy.. żeby np. procek czy karta nie zmulały bo pamięci jest za malo ,lub tez inne karta zmula bo CPU za wolne.Po prostu nie wiem czy wszystko jest dobrze skompletowane.

C2D 2,2 @ 2,8GHz
2x1GB OCZ 800MHz DDR2
HD 3870 512MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:42, Logan10 napisał:

A takie pytanko: co możnaby dokupić (przykłądowo dodatkowe 2GB RAMów) aby komputer o
takich parametrach pracował jak najwydajniej ,znaczy.. żeby np. procek czy karta nie
zmulały bo pamięci jest za malo ,lub tez inne karta zmula bo CPU za wolne.Po prostu nie
wiem czy wszystko jest dobrze skompletowane.

C2D 2,2 @ 2,8GHz

to nic nie mówi, masz 4 serie C2D..E4xxx, E6xxx, E7xxx, E8xxx

Dnia 11.09.2008 o 17:42, Logan10 napisał:

2x1GB OCZ 800MHz DDR2
HD 3870 512MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 18:38, GANGSTERR napisał:

> A takie pytanko: co możnaby dokupić (przykłądowo dodatkowe 2GB RAMów) aby komputer
o
> takich parametrach pracował jak najwydajniej ,znaczy.. żeby np. procek czy karta
nie
> zmulały bo pamięci jest za malo ,lub tez inne karta zmula bo CPU za wolne.Po prostu
nie
> wiem czy wszystko jest dobrze skompletowane.
>
> C2D 2,2 @ 2,8GHz
to nic nie mówi, masz 4 serie C2D..E4xxx, E6xxx, E7xxx, E8xxx
> 2x1GB OCZ 800MHz DDR2
> HD 3870 512MB

E7xxx i E8xxx nominalnie pracowały z zegarami powyżej 2,2(nie jestem pewien co do E7xxx) tak więc pozostaje E4 , lub E6 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 18:40, Solstheim napisał:

E7xxx i E8xxx nominalnie pracowały z zegarami powyżej 2,2(nie jestem pewien co do E7xxx)
tak więc pozostaje E4 , lub E6 .


ale to i tak nie teleturniej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:52, Logan10 napisał:

Sorry , E4500

podkręcic jeszcze troche proca i co najwyżej wymienić grafe na coś lepszego (np. HD 4850-kwestia budżetu) a reszta zostawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:21, Galadin napisał:

Co sie w tym kraju znowu dzieje? Praktycznie nie można dostać HD4870 od Asusa czy Gigabyte,
a innych firm jest też niewiele lub nie ma w ogóle. No i ceny poszły w górę jak cholera.


Hehe ja czekalem juz 2 tyg( naszczescie tylko na karte). Dzisiaj zobaczylem na komputroniku, ze z niedostepnego asusa pojawil sie status na wyczerpaniu wiec zadzwonilem do sklepu gdzie mi skladaja. No i sie dowiedzialem, ze dzisiaj juz zlozyli bo dostali dostawe, ale jakis wadliwy byl ten radek ( czarne plamy na ekranie) wiec jutro z nowa dostawa juz prawdopodobnie bede mial kompa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel już poleciał do sklepu, poleciłem zaufany ''ośrodek'' - tam mu ewentualnie pomogą :)


@GANGSTERR
Musi, nie musi - mnie to martwi, bo płytę główną kupiłem właśnie z myslą o wymianie procka, a jak się okaże, że to niemożliwe to kupa forsy pójdzie w błoto...
Poza tym to już nie pierwsze takie jaja z S775 - kiedyś też była jakaś płyta głowna chyba Asusa, która nie obsługiwała jakiegoś procka, pomimo, że teoretycznie - w papierach - mogła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2008 o 22:37, Ballonik napisał:

@GANGSTERR
Musi, nie musi - mnie to martwi, bo płytę główną kupiłem właśnie z myslą o wymianie procka,
a jak się okaże, że to niemożliwe to kupa forsy pójdzie w błoto...
Poza tym to już nie pierwsze takie jaja z S775 - kiedyś też była jakaś płyta głowna chyba
Asusa, która nie obsługiwała jakiegoś procka, pomimo, że teoretycznie - w papierach -
mogła...

680i obsługuje FSB 1333 (tak wyczytałem) wiec ewentualna aktualizacja Biosu i możesz wsadzać procesory 45 nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ma ktos moze tego 4850 Palita ? :)

http://allegro.pl/item432110882_tanio_palit_hd4850_4850_ati_625_1986mhz_512mb_ wwa.html

Bo w sumie do wydania mam 500zł (wiec na karte moge przeznaczyc maksymalnie 470-480 plus ta przesyłka) Czy ta karta rozni sie jakos znacząco od np takiego gigabyte czy asusa ? Bo widze ze chłodzenie ma troszke skromniejsze i zastanawiam sie jak u niego bedize z temperaturami i głosnoscią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 22:37, Ballonik napisał:

Musi, nie musi - mnie to martwi, bo płytę główną kupiłem właśnie z myslą o wymianie procka,
a jak się okaże, że to niemożliwe to kupa forsy pójdzie w błoto...

Podstawowa zasada - nie kupuje się komputera w częściach! Bo później można się ocknąć z ręką w nocniku, kiedy okaże się, że jednak nie ma tego, co miało być, za drogie albo coś nie pasuje :/ Lepiej dozbierać pieniędzy trochę dłużej i kupić wszystko naraz, żeby mieć pewność, że będzie działało jak należy.
Zresztą wymiany pojedynczych elementów rzadko kiedy dają znaczny przyrost osiągów komputera, a kiedy kupuje się kolejną część za miesiąc/kilka miesięcy, to ta kupiona już wcześniej kosztuje sporo mniej i w sumie człowiek wychodzi trochę na barana, a już na pewno tak się czuje ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niekoniecznie....
Jedynym "stałym" elementem w moim komputerze jest płyta główna (od ok. roku). Reszta podzespołów była sukcesywnie wymieniana (co 2, 3 miesiące) - grafika, procesor, zasilacz, obudowa...
Wszystko zależy od rozeznania i możliwości określenia czy dany podzespół się przyda, czy się sprawdzi. Niestety czasami bez fizycznego wypróbowania nie da się tego sprawdzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 02:35, Quatre napisał:

> Musi, nie musi - mnie to martwi, bo płytę główną kupiłem właśnie z myslą o wymianie
procka,
> a jak się okaże, że to niemożliwe to kupa forsy pójdzie w błoto...
Podstawowa zasada - nie kupuje się komputera w częściach! Bo później można się ocknąć
z ręką w nocniku, kiedy okaże się, że jednak nie ma tego, co miało być, za drogie albo
coś nie pasuje :/ Lepiej dozbierać pieniędzy trochę dłużej i kupić wszystko naraz, żeby
mieć pewność, że będzie działało jak należy.
Zresztą wymiany pojedynczych elementów rzadko kiedy dają znaczny przyrost osiągów komputera,
a kiedy kupuje się kolejną część za miesiąc/kilka miesięcy, to ta kupiona już wcześniej
kosztuje sporo mniej i w sumie człowiek wychodzi trochę na barana, a już na pewno tak
się czuje ^_^


He ? Od kiedy zmiana karty graficznej przynosi niewielki przyrost osiagow ?
Jedyne co warto zmieniac w kupie to para plyta glowna + procesor.
Ja tam wymieniam cos w kompie srednio co 6 miesiecy i jeszcze nie mialem sytuacji , zeby mi cos z czyms nie chcialo dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 02:19, Widek napisał:

Witam mam pytanie ma ktos moze tego 4850 Palita ? :)

http://allegro.pl/item432110882_tanio_palit_hd4850_4850_ati_625_1986mhz_512mb_ wwa.html

Bo w sumie do wydania mam 500zł (wiec na karte moge przeznaczyc maksymalnie 470-480 plus
ta przesyłka) Czy ta karta rozni sie jakos znacząco od np takiego gigabyte czy asusa
? Bo widze ze chłodzenie ma troszke skromniejsze i zastanawiam sie jak u niego bedize
z temperaturami i głosnoscią:)


ja mam takie dwie kupiłem za 430zł za sztukę :P nie mogę porównać z hałasem generowany przez takiego gigabyta czy asusa ale ja praktycznie swoich kart nie słyszę... no chyba że odpalę 3d marka 06 który obciąży mi znacząco GPU (bo żadna gra jeszcze tego nie zrobiła) to wtedy słychać taki szum... (prawie jak w muszelce ;p )


temperatury są od 78 do 100 (weź pod uwagę że są dwie i grzeją się na wzajem, a i nie mam wentylatora z tyłu obudowy, nawet zasilacz z tego co widziałem nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 09:57, Michaelius napisał:

He ? Od kiedy zmiana karty graficznej przynosi niewielki przyrost osiagow ?


może wtedy gdy zostanie ograniczona przez np. procek (jak jest w moim przypadku CF Radeon 4850 i E8400, a powinien być quad)

Mam pytanie jakiego quada polecalibyście do CF 4850 Palita??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się