Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2008 o 00:31, BAMPERS napisał:

Gości to masz w knajpie , tu jest forum. Jest udaną do czasu włączenia aa.
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=8800gt_3870hd&strona=2
Gangster - mizerne riposty masz. Mówisz bronie jak fan... , robisz to samo!
Zastrzegam że nie posiadam tej grafiki .


potwierdzam z tym AA kumplowi na phenomie 4 rdzeniowym 2,5GHz 3 GB ramu i na (bądź co bądź już nie najlepszej karcie) radku z serii 36xx gta san andreas tnie przy włączonym AA

// Komp kupiony jakiś zestaw w niezbyt dobrym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po części związane z tematem:

Słyszałem, że istnieje taki kabel USB który połączy dwa kompy. Wraz z wymianą kompa będę musiał skopiować z 30GB danych. Na jakiej to działa zasadzie. Dwa kompy muszą być podłączone pod prąd, ale czy trzeba do drugiej jednostki monitor? Prosiłbym o jak najszersze wytłumaczenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> witam, jaka płytę główną polecacie i jaki procesor tak aby wykorzystać HD 4850. Cena
> 600-700 zł.
Intel
Płyta:
http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=MSI-P35+NEO2-FR
Procesor, albo E7200 - 390 zł i to praktycznie wyczerpuje przeznaczoną kwotę, albo E8400 który jest 100 zł droższy , a obecna rewizja się kręci nie wiele lepiej od E7200.

AMD ci nie polece, gdyż to platforma dla ambitnych, doświadczonych entuzjastów, takich jak rzecz jasna ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 10:36, BAMPERS napisał:

> witam, jaka płytę główną polecacie i jaki procesor tak aby wykorzystać HD 4850.
Cena
> 600-700 zł.
Intel
Płyta:
http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=MSI-P35+NEO2-FR
Procesor, albo E7200 - 390 zł i to praktycznie wyczerpuje przeznaczoną kwotę, albo E8400
który jest 100 zł droższy , a obecna rewizja się kręci nie wiele lepiej od E7200.

AMD ci nie polece, gdyż to platforma dla ambitnych, doświadczonych entuzjastów, takich
jak rzecz jasna ja ;)

polecaj, obecnie mam athlona 3000+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 10:12, lol94 napisał:

Mam pytanie po części związane z tematem:

Słyszałem, że istnieje taki kabel USB który połączy dwa kompy. Wraz z wymianą kompa będę
musiał skopiować z 30GB danych. Na jakiej to działa zasadzie. Dwa kompy muszą być podłączone
pod prąd, ale czy trzeba do drugiej jednostki monitor? Prosiłbym o jak najszersze wytłumaczenie
;]


Taki kabelek:
http://www.nokaut.pl/akcesoria/kabel-usb-2-0-laplink-do-laczenia-komputero w-2-0m.html
Jak się to szerzej odbywa to ci nie powiem, przypuszczam jedynie że obydwa nawzajem się rozpoznają jako pamięć masowa, czyli jeden monitor wystarczy. Ale nie rozumiem jednak takiego działania. Czemu nie wyjmiesz dysku po prostu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 11:10, BAMPERS napisał:

> Mam pytanie po części związane z tematem:
>
> Słyszałem, że istnieje taki kabel USB który połączy dwa kompy. Wraz z wymianą kompa
będę
> musiał skopiować z 30GB danych. Na jakiej to działa zasadzie. Dwa kompy muszą być
podłączone
> pod prąd, ale czy trzeba do drugiej jednostki monitor? Prosiłbym o jak najszersze
wytłumaczenie
> ;]

Taki kabelek:
http://www.nokaut.pl/akcesoria/kabel-usb-2-0-laplink-do-laczenia-komputero w-2-0m.html
Jak się to szerzej odbywa to ci nie powiem, przypuszczam jedynie że obydwa nawzajem się
rozpoznają jako pamięć masowa, czyli jeden monitor wystarczy. Ale nie rozumiem jednak
takiego działania. Czemu nie wyjmiesz dysku po prostu ?


No niestety nie miałem jeszcze okazji rozbijać kompa na czynniki pierwsze :) Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż Abit Ax78 - moja płyta ,mój Phenom 9850 BE na niej pracuje złoto.
http://www.inwazjapc.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=36209
I każdy Athlon 6000+ też tto zrobi. Tylko koniecznie na rdzeniu windsor f2 - 125 watt, podkręcisz go do 3,2 - 3,4 Ghz.i masz wypas.
http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/Athlon_64_X2_Dual_Core/AMD_Athlon_64 _X2_6000_BOX_Socket_AM2_125W_/pelny,id,53215,cpsrc,nokaut/
W przyszłości możesz sobie zapodać phenomka jak będziesz jak i ja miał taki kaprys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 00:31, BAMPERS napisał:

Gangster - mizerne riposty masz.

buhaha, mizerne riposty to masz ty...twoja odpowiedzi z posta na post są o połowe krótsze (jesli nie wiecej) Powód? nie masz co odpisać. jesli jest inaczej to wez mojego ostatniego posta (nie liczac tego) i odpowiedz na niego, tylko merytorycznie.

Dnia 23.10.2008 o 00:31, BAMPERS napisał:

Mówisz bronie jak fan... , robisz to samo!

A kto mówi, ze nvidia jest super i w ogole a ATI to same gówna robi ? Ty...ja odpowiadam argumentami na twoje, a ty na moj ostatni post odpowiedziałeś mi tylko, ze ja fanboy. Nigdy nie powiedziałem,ze GTX 260 czy też 280 to beznadziejne karty, bo wydajność mają, tylko są stanowczo za drogie i nie opłaca sie ich kupywać ze wzglęu na radeony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 14:40, Skie napisał:

witam -
jak wyciszyc kompa? Ostatnimi czasy jakoś smętnie wyje...


wyczyscic go (wydmuchac cały kuż), kupic cichsze wentyle, zakupic maty wygłuszające - rozwiazanie od najtanszego do najdrozszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do jakości nvidi...MLODY2K6 miał EVGA 8800 GTX KO3 czy jokos, wybulił na nią ponmad 2k zł i efekt był taki, ze ten GF mu się spalił, czy cos w tym stylu. Efekt taki, ze karta pojechała na serwis. Wiec nie wciskaj mi kitu, ze karty Nvidi sa bezawaryjne.

A co do wydajności HD 3870. Ty masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Pisałem wyraźnie, ze po catalystach 8,6 (lipiec - sierpien tego roku) wydajność wzrosła, również z AA, a ty dałeś test z listopada 2007 r., czyli ze ten test ma juz prawie rok

P.S. sorry za trzy posty pod soba, ale musiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 14:44, GANGSTERR napisał:

wyczyscic go (wydmuchac cały kuż),


Jak już mowa o czyszczeniu. Co się do tego najlepiej nadaje (w sensie czym to najlepiej/najłatwiej zrobić)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 15:18, igorn55 napisał:

> wyczyscic go (wydmuchac cały kuż),

Jak już mowa o czyszczeniu. Co się do tego najlepiej nadaje (w sensie czym to najlepiej/najłatwiej
zrobić)?


sprezone powietrze (dostepne w kazdym komputerowym)m ewentualnie jesli masz odkurzacz ze wstacznym biegiem to nim. Tylko uważaj, zeby nie zbliżaj plastikowej koncówki odkurzacza do podzespołow bo mozesz sobie spalic kompa (koncowka odkurzacza ma tendencje do elektryzowania sie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu po wielu dniach planowania oczekiwania i zbierania kasy wybieram się na zakupy
mam jeszcze prośbę doradzaliście pod Athlona takie płytki:
Gagabyte MA770-DS3 lub MA790X-DS4 lub MSI K9A2 CF-F czy mógłby ktoś uszeregować je pod względem jakości ewentualnie podać inne propozycje czegoś ciekawszego (wiecie zakupy chcę zrobić kompletne a nie zeby się okazało że wszystko kupiłem oprócz płyty ;-()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe złożenie zestawu (płyta, procesor, zasilacz, RAM i grafika) za ok. 1500 zł, który nadawałby się do Crossfire (nie od razu, na początek np. 4850 i gdzieś za rok drugą)? Jeśli nie, to ile trzeba wydać na takie coś? Czy może bardziej opłaca się wziąć od razu 4870? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich postach ktoś proponował tą MSI-P35 Neo2-FR IP35 s775 kartę . Czy jest ona dobra (OC etc.) . Ma możliwość CrossFire , za taką cenę brzmi zachęcająca. Czy uciągnie E8400 i 2x 4850? Jaka różnica wydajności będzie między 4870 , a 2x 4850 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 15:25, Zand79 napisał:

W końcu po wielu dniach planowania oczekiwania i zbierania kasy wybieram się na zakupy
mam jeszcze prośbę doradzaliście pod Athlona takie płytki:
Gagabyte MA770-DS3 lub MA790X-DS4 lub MSI K9A2 CF-F czy mógłby ktoś uszeregować je pod
względem jakości ewentualnie podać inne propozycje czegoś ciekawszego (wiecie zakupy
chcę zrobić kompletne a nie zeby się okazało że wszystko kupiłem oprócz płyty ;-()


MSI K9A2 CF-F fajna płyta ale potrafi być problematyczna
http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-940-AM2-AM3-f70/Msi-K9a2-Cf-Am d-790x-t253677.html&hl=MSI+K9A2+CF-F

Gigabyte MA790X-DS4 a następnie ekonomiczna mobo MA770-DS3, jeśli więcej chcesz wiedzieć o tych płytach luknij do forum z linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który z niżej wymienionych procesorów lepiej nadaje się do gier ?
(nie jestem zainteresowany kupnem, tylko jestem ciekaw).

Intel Core 2 Duo 6400 2,13ghz (tego mam)
czy
Intel c2d e6200 1,8ghz ?
Więc który lepszy ? Słyszałem, żę e6200 się nieźle kręci, lepiej od 6400, to prawda ?
Z góry thx za odp : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
599 zł

Płyta główna:
Asus P5Q Pro /intel P45/
460 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
220 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
630 zł

Zasilacz:
Corsair 650W [CMPSU-650TXEU]
359 zł

Suma 2268 na dzień dzisiejszy jeśli myślisz o CF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się