Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2008 o 10:11, kalambur napisał:

Ziptofaf twój zestw o wieeeele bardzie mi sie podoba i już zaczynam robić kosztorys itp.
zaraz zacznę szkuać części :D Wielie dzięki mam nadzieje że w przyszłości ja komuś pomopge
: o
Temat bd śledził wiec się mnie nie pozbędziecie... ;]


Chcesz tu przetrwać? Życzę powodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 10:11, kalambur napisał:

Ziptofaf twój zestw o wieeeele bardzie mi sie podoba i już zaczynam robić kosztorys itp.
zaraz zacznę szkuać części :D Wielie dzięki mam nadzieje że w przyszłości ja komuś pomopge
: o
Temat bd śledził wiec się mnie nie pozbędziecie... ;]


Dobre, te dwa zestawy są prawie identyczne, nie zauważyłeś? No i skąd wiesz że sprzęt który do tej pory znałeś nie był właśnie wzięty z Księżyca? Te zestawy podane przez zipa i gangsterra składają się z samych popularnych, znanych i dobrych części dobrych firm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 14:12, Doreczek napisał:

Otóż przymierzam się do zakupu windowsa. Który wybrać XP home czy Professional ? Czym
te dwie wersje się różnią?


zależy do czego będziesz używał komputer jeśli tylko do grania surfowania po necie i pisania na wordzie to najlepiej kup home edition łatwo zaoszczędzisz 200zł a różnicy niezauwarzysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 15:02, Piciambeer napisał:

http://allegro.pl/item487403660_jp_moc_phenom_9550_4x2_2ghz_500gb_8gb_9800gt_dvdr.html

Kumpel chciałby kupić, IMO nie pasuje karta graficzna, RAM i zasilacz (nie dość, że za
mały, to noname). A wy jak myślicie? No i lepiej chyba żeby w prolajnie kupował albo
innym sklepie profesjonalnym?

>

Ten phenom spali ta badziewiata plyte.
Kumpel z innego forum mial dwie takie plyty i tego wlasnie phenoma...dwa razy spalil plyte a dokladniej mowiac spalily sie mosfety w sekcji zasilania.
Czujesz to ?...dwie takie same plyty kupil burak i zdziwiony, ze ta druga mu sie zjarala.
Za te pieniadze mialby pieknego asusa delux.

Ta oferta jest daremna...chlopaki zloza Ci lepszy konfig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że ten mój kumpel ma takiego kolegę jak ja :D Kasę by w błoto wrzucił.

PS. Najnowsze info: Jego limit pieniężny to 2500zł, mogło by być minimalnie niżej jak się da bez straty wydajności...
Jeszcze nowsze info: Komp tradycyjnie ma służyć do grania :]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
2,5 tysiaka? Mocny PC da radę zrobić:
Core 2 Duo E8400
MSI P35 NEO-F
2GB RAM A-Data Extreme Edition
WD 500GB (AAKS)
Pioneer DVR-216
GeForce GTX260 Palit
CoolerMaster Elite 333 Black
Chieftec 500W
Suma: 2521 zł (www.gral.pl)
Dla odmiany zamiast Radeona HD4870 proponuję GTX260, bo różnica cenowa nieznaczna (30 zł), a wydajność identyczna. A poza tym zaraz mnie Misquamaqus zacznie wyzywać, że znowu Radeony polecam :)
A sam konfig, jak widać, słaby nie jest. Dobry procesor + porządna karta graficzna pozwoli na grę w max. detalach przez dłuuuugi czas.

PS Jak jest nieco za drogo, to zamiast GTX-a 260 trzeba wybrać Radeona HD4870 (dowolnego dystrybutora oprócz podkręconych modeli PowerColora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 15:23, blacklio2 napisał:

9 stycznia premiera nowych Phenomów radzę troszkę poczekać

>

Czytalem, ze kreca sie niemilosiernie...nawet do 5 ghz oczywiscie na azocie.
Ciekawe jaka cena ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:15, cmurder napisał:

Zip odezwij się do mnie na gg 7702466 mam sprawę

A ja mam GG!? :D
Jak musisz się ze mną skontaktować, to na moim gramsajcie znajdziesz Xfire i Skype. GG nie miałem, nie mam i mieć nie będę.


@Pawlo09
Płyta ostro przestarzała, warto wsadzić co najwyżej GeForce''a 7300GT. Procesor może być, co do RAM-ów - a co to za badziewia? Ta płyta obsługuje DDR1, więc lepiej kupić właśnie DDR1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 16:31, pikaczu71 napisał:

hmm mam pytanie jakie RAMy 4 GB polecacie do 300 zł ?? proszę o odpowiedź :P


OCZ 2x2GB Reaper 800MHz chłodzone heatpipe''m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2008 o 15:29, ziptofaf napisał:

Dla odmiany zamiast Radeona HD4870 proponuję GTX260, bo różnica cenowa nieznaczna (30
zł), a wydajność identyczna. A poza tym zaraz mnie Misquamaqus zacznie wyzywać, że znowu
Radeony polecam :)


Heh... wchodzę właśnie na gram.pl a tam informacja: "Radeony HD 4830 i HD 4870 - obniżka cen" Szybko zareagowali na to, że składasz kompy z GeFrocem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się