Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2010 o 11:26, Pernia napisał:

/.../


To ja juz sam nie wiem ... JAk pisałem do jednego gościa to pwiedział ze pojdzie pod tą płyte , a teraz sie dowiaduje od Ciebie ze niestety nie bedzie pasować ... ;(( To ja juz nie wiem ... ;) A to jaką byś radził płyte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist/ga-m61pme-s2_2x.html
Płyta obsługuje procki AM3, z tym że z TDP niższym niż 125W. Więc radzę "dla świętego spokoju" X4 925 kupić, albo coś słabszego troszkę i nie musisz do tego kupować wiaderka Arctic Silver.
Edyta. To słuchaj się tego gościa co Ci mówił, że pójdzie ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Byłem w paru sklepach i nigdzie nie mają płytki Gigabyte MA770 UD3 w rev. 2.0
Jedyny ratunek to zakup na allegro.
Jak to jest w przypadku gwarancji jak kupie od sklepu z innego miasta poprzez allegro?
W ogóle często mobasy są fabrycznie uszkodzone? Musze szybko zamówić tą płyte.
Poradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 14:55, Vehabir napisał:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist/ga-m61pme-s2_2x.html
Płyta obsługuje procki AM3, z tym że z TDP niższym niż 125W. Więc radzę "dla świętego
spokoju" X4 925 kupić, albo coś słabszego troszkę i nie musisz do tego kupować wiaderka
Arctic Silver.
Edyta. To słuchaj się tego gościa co Ci mówił, że pójdzie ^^.

nom, widzę jak obsługuje, ''socket AM2''. NIe słyszałem nigdy o wstecznej kompatybilności AM3 z AM2, powiedz mi coś o tym. Do tego jak byk w specyfikacji jest napisane obsługa procesorów Athlon/Sempron. AM2 nie równa się AM2+, a tym bardziej AM3
@HighOctane:
nie wiem jaką masz obudowe. Ta płyta to wymiary miniATX, i jeżeli regularne ATX ci się nie mieści, to polecić mogę:
http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gigabyte_GA-MA785GMT-UD2H_785G_VGA_HD4200_DDR3_SATA2_RAID_GBLAN_mATX_AM3_25.html
natomiast przy zwykłej, regularnej ATX:
http://www.gral.pl/preview/AMD/Gigabyte_770T-UD3_AMD_770_DDR3_SATA2_RAID_FW_GBLAN_ATX_AM3_42.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(Dla tych mniej rozgarniętych: zjeżdżając w dół strony i wyszukując w niej dany procesor możemy się dowiedzieć, od której wersji BIOSu jest obsługiwany. Jeśli nie jest, znajdziemy napis N/A)"
Procki AM3 mają kontroler DDR2, więc mogą bez problemu pracować w płycie AM2 jeżeli tylko ona je obsługuje (patrz: tabelka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


esc.pl/gral.pl
W przypadku gwary jest tak, że poprostu płytka w pudełeczko, owijasz, i wysyłasz do nich. Żadnych kłopotów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 16:28, Vehabir napisał:

"(Dla tych mniej rozgarniętych: zjeżdżając w dół strony i wyszukując w niej dany procesor
możemy się dowiedzieć, od której wersji BIOSu jest obsługiwany. Jeśli nie jest, znajdziemy
napis N/A)"
Procki AM3 mają kontroler DDR2, więc mogą bez problemu pracować w płycie AM2 jeżeli tylko
ona je obsługuje (patrz: tabelka).

O, faktycznie. Jak wklepałem w gugle płytę główną to jak mi wyskoczyło socket AM2, to nawet nie szukałem dalej. Fakt jest obsługiwany, my bad, ale ja mimo wszystko quada phenoma nie łączyłbym z ddr2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż płyta obsługuje Phenoma, którego chcesz wsadzić, z racji nie najmocniejszej sekcji zasilania na niej, radziłbym nie szaleć z prockami o wysokim TDP. Czterordzeniowy Phenom 925 to raczej taki max, co bym wsadził, a na dobrą sprawę może nawet bym poprzestał na Athlonie X4 (mimo teoretycznie takiego samego TDP, jednak ten drugi pobiera mniej prądu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..........

Tylko, że ja potrzebuję konkretnie rev 2.0 a na gralu nie jest to podane. Pomoże ktoś?

Co powiecie o tej aukcji?
http://allegro.pl/item924883536_ga_ma770_ud3_rev_2_0_sb710_am2_am3_aoc_fv_zabrze.html

Warto brać, nie ma ryzyka dużego, że coś nie halo z kartą? Musze miec dosyc szybko tego mobasa bo juz zamówiłem Athlona X3 435 u siebie w sklepie i na piatek musze miec mobasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca ma mimo wszystko prawie 50 negatywów, więc ja bym nie ryzykował. Zadzwoń do grala i zapytaj, czy jest rev 2, najprostsze wyjście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 16:48, Pernia napisał:

sprzedawca ma mimo wszystko prawie 50 negatywów, więc ja bym nie ryzykował. Zadzwoń do
grala i zapytaj, czy jest rev 2, najprostsze wyjście. :)


Mi nie chodzi o negatywy bo co to jest 50 negatywów przy 15000 pozytywów gdzie większość negów tyczy się tego, że przesyłka długo szła.
Głównie chodzi mi o sprawy związane z gwarancją.
Znalazłem na esc.pl jeszcze z rev. 2.0 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_230&products_id=19271

Kupował ktoś tam coś? Jak z gwarancją i obsługą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w esc ja ostatnio kupowałem mojego radzia, obsługa fajna, miła, fajni ludzie tam pracują. Nie wydaje mi się zebyś miał jakiekolwiek problemy tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 17:33, Pernia napisał:

w esc ja ostatnio kupowałem mojego radzia, obsługa fajna, miła, fajni ludzie tam pracują.
Nie wydaje mi się zebyś miał jakiekolwiek problemy tam.



długo czekałeś na przesyłkę? Ja musze miec tego mobasa do piątku najpóźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 17:56, blacklio2 napisał:

ESC bardzo w porządku sklep i szybka przesyłka, zero problemu z gwarancją



Dzięki. Czyli można ufać, że jak w opisie podali, że to rev 2.0 to rzeczywiście tak będzie? :) To już na prawdę ostatnie pytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 18:01, Czarek188 napisał:

No chyba jak tak napisali to tak jest no nie? ;)


Pytam bo jak dzisiaj pytałem w sklepach u siebie w mieście to się dziwili, że ktokolwiek podaje konkretny numer rewizji i żebym się nie zdziwił, że jak zamówie mobasa z rev 2.0 to dostanę z inną stąd też moje pytanie upewniające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się