Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Phenom 2 rdzeniowy do HD4890? To nie jest pomyłka lekko? 4 rdzeni nie odblokuje na 99%, bo AMD wprowadziło do tych phenomów już jakiś czas temu nowy rdzeń, to jest fizycznie uciętego Deneba, który ma poprostu 2 rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 21:38, GANGSTERR napisał:

Ja od kilku dni korzystam w kompie moich rodziców z klawy Modecom MC-5002 za 42 zł w mediamarkt i jest ona bardzo fajna.


Mam ta sama klawiature od lipca (poprzednia, ktora pozyczylem, musialem po roku zwrocic :P) dalem za nia 40zl i poza brakiem wiekszej ilosci przyciskow multimedialnych, prezentuje sie wzorowo. Pisze mi sie rownie wygodnie co na klawie za dwie stowy :) No i co rownie wazne, jest wytrzymala.

P.S. Co do tego posta:

- http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=48480

Jaki masz problem z tym routerem? Napisales, ze karta przestala lapac sygnal i musisz uzyc kabla, to nie wystarczy jak tylko podlaczysz router z kompem (Ethernet)? Jesli wczesniej miales Internet to to powinno wystarczyc, wszystko inne powinno byc juz skonfigurowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 22:05, Pernia napisał:

Phenom 2 rdzeniowy do HD4890? To nie jest pomyłka lekko?

dlaczego pomylka? uzasadnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 22:05, Pernia napisał:

Phenom 2 rdzeniowy do HD4890? To nie jest pomyłka lekko? 4 rdzeni nie odblokuje na 99%,
bo AMD wprowadziło do tych phenomów już jakiś czas temu nowy rdzeń, to jest fizycznie
uciętego Deneba, który ma poprostu 2 rdzenie.


Znowu zagrywka amd/ati...
Nie warto wziac cos normalnego ?
Dla czego intel poszedl do grobu ?
Wszystkie promocje tutejszych doradzicieli sa od amd a one sa po prostu tansze ze wzgledu na to, ze moznaa wlasciwie kto wie czy mozna odblokowac dodatkowe rdzenie.
Kot w worku...

Nie warto dac 100 zlotych wiecej za pewnosc ?
to jest jakas zagrywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 22:23, Luk4s napisał:

> Phenom 2 rdzeniowy do HD4890? To nie jest pomyłka lekko?
dlaczego pomylka? uzasadnij.

bo ihmo procek jest jak na taką kartę graficzną dosyć słaby, i mam wrażenie że może nie wykorzystać w pełni jej potencjału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 22:27, Pernia napisał:

/.../

z tym ograniczaniem karty przez proca to sie robi jakas mania. nie przesadzajmy. w wiekszosci gier nawet na stock proc na rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego radzą AMD/ATI, że najbardziej się opłaca? Ja - wieloletni fanboj Intela, musze przyznać, że ich sprzęt opłaca się brać tylko kupując nowego desktopa za 3+ tysięcy. No bo przepraszam bardzo, jak za dużo mniejszą cenę mogę mieć Phenoma X4, który oferuje świetną wydajność, DDR3, i super radka, a Intela E8400, który jest słabszy, ma martwą podstawkę, jest na DDR2, i do tego nvidia, która dodatkowe 3 stówy bierze za markę, no to przepraszam bardzo. Pierdziele to i biorę bardziej opłacalny sprzęt, a taki jest właśnie AMD/ATI. I nie, nie jest mi łatwo to mówić, a pewności to przy intelu nie ma większej niż przy AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2010 o 22:19, kuba9876543210 napisał:

Jaki masz problem z tym routerem? Napisales, ze karta przestala lapac sygnal i musisz
uzyc kabla, to nie wystarczy jak tylko podlaczysz router z kompem (Ethernet)? Jesli wczesniej
miales Internet to to powinno wystarczyc, wszystko inne powinno byc juz skonfigurowane.


Miałem normalnie neta przez wi-fi, ale pewnego dnia, po włączeniu kompa nie nawiazało połączenie i tak jest do dzis, i zeby miec neta, musze leciec kablem. Teraz w ogole nie moge wejść w ustawienia routera zeby odblokować sobie porty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 22:27, Misquamaqus napisał:

Nie warto dac 100 zlotych wiecej za pewnosc ?


A wiesz, że wyjątkowo się z tobą zgodzę? Odblokowywanie rdzeni - fajna sprawa, ale jako bonus. Gdy po prostu na nic więcej nas nie stać. Ale jeśli mamy możliwość, to jak najbardziej warto dopłacić, a nie liczyć na łut szczęścia.
Choćby dlatego sam sobie wczoraj sprawiłem pełnoprawnego X4 940 (za którego zapłaciłem 110 zł więcej niż X2 555) i jakoś nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 00:08, ziptofaf napisał:

> Nie warto dac 100 zlotych wiecej za pewnosc ?

A wiesz, że wyjątkowo się z tobą zgodzę? Odblokowywanie rdzeni - fajna sprawa, ale jako
bonus. Gdy po prostu na nic więcej nas nie stać. Ale jeśli mamy możliwość, to jak najbardziej
warto dopłacić, a nie liczyć na łut szczęścia.
Choćby dlatego sam sobie wczoraj sprawiłem pełnoprawnego X4 940 (za którego zapłaciłem
110 zł więcej niż X2 555) i jakoś nie żałuję.



Milo mi :)
Jakosc jest podstawa a nie tylko klepanie taniochy....

Sam zaczynalem od AMD i jestem jak najbardziej za tymi procesorami. Jest tylko jedno ale....

Intel polyka wszystko co robi amd.

dla czego mam chcwalic cos co jest slabsze ?

Dam 100 a nawet 200 zlotych za cos co mnie zadowoli i da mi stabilną wydajnosc zamiast miec "nadzieje", ze moge osiagnac cos odblokowujac.

To wyglada jak by amd chwytalo sie brzytwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 09:38, Misquamaqus napisał:

To wyglada jak by amd chwytalo sie brzytwy.

nie poleca sie tutaj ludziom AMD, bo jest ''nadzieja'' (niewielka - najlepsze serie juz dawno sie wyprzedaly), ze sie odblokują. po prostu w pewnych segmentach cenowych Intel nie ma niczego oplacalniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz kolejny piszę w podobnej sprawie. : )

Już niedługo moje urodzinki, kupiłem Radeona 4890 od HiSa (jedną z ostatnich sztuk dorwałem na komputroniku) i zastanawiam się teraz nad dobrą płytą główną, która wykorzysta jej możliwości. Jest jeden problem - starszy chce, by zawierała ona złącza USB 3.0. Do wykorzystania mam około 500 zł. Podstawka AM3. Reszta części już dobrana, dzięki waszej pomocy. : ) Zastanawiam się jeszcze czy aby na pewno brać procka AMD X4 955? Może za tą cenę znajdę coś lepszego? Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jak płyta ma miec USB 3.0 to tylko Gigabyte pod LGA 1156. Dwa, nie ma żadnych urządzen (ewentualnie jakies pojedyncze, bardzo drogie modele) i chyba nie szybko się pojawią. Trzy, jest taki fajny myk, żeby korzystać z USB 3.0 czy SATA 3 na tych płytach trzeba poświęcic przepustowość szyny PCI-E, którą wykorzystuje także karta graficzna.

Koszt Phenoma II X4 955 to ok 550 zł, koszt i5 750 to ok 720 zł, a jak już napisałem wcześniej, dla AMD nie ma płyt z USB 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 13:44, GANGSTERR napisał:

Po pierwsze, jak płyta ma miec USB 3.0 to tylko Gigabyte pod LGA 1156. Dwa, nie ma żadnych
urządzen (ewentualnie jakies pojedyncze, bardzo drogie modele) i chyba nie szybko się
pojawią. Trzy, jest taki fajny myk, żeby korzystać z USB 3.0 czy SATA 3 na tych płytach
trzeba poświęcic przepustowość szyny PCI-E, którą wykorzystuje także karta graficzna.

Koszt Phenoma II X4 955 to ok 550 zł, koszt i5 750 to ok 720 zł, a jak już napisałem
wcześniej, dla AMD nie ma płyt z USB 3.0

Dziwne, że na komputroniku jest kilka płyt z USB 3.0 na podstawkę AM3. Niżej podaje linki:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/91845/Podzespo_y_PC/P_yty_g_wne/Gigabyte_GA_790XTA_UD4.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/91845/Podzespo_y_PC/P_yty_g_wne/Gigabyte_GA_790XTA_UD4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra mój błąd. To w takim razie czym problem? Masz 500 złotych, to bierzesz jakaś płyte od Gigabyte i tyle. Pewnie zauważyłeś, że trzeba dość dużo dopłacić do tego USB 3 które jest w tej chwili kompletnie nie przydatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 14:33, GANGSTERR napisał:

No dobra mój błąd. To w takim razie czym problem? Masz 500 złotych, to bierzesz jakaś
płyte od Gigabyte i tyle. Pewnie zauważyłeś, że trzeba dość dużo dopłacić do tego USB
3 które jest w tej chwili kompletnie nie przydatne?

Po napisaniu poprzedniej wiadomości przeszukałem sklepy i znalazłem kilka płyt z USB 3.0, nie miałem zamiaru wytknąć Ci nie wiedzy. Zastanawiam się, czy ta cena jest uzasadniona. Czy za taką kwotę lepsza nie będzie płyta bez tego USB. Przecież można adapter dokupić (na allegro około 130 zł). Ale to już starszemu muszę powiedzieć. Mnie to USB nie jest potrzebne. Mogę liczyć na Twoją pomoc w doborze dobrej płyty głównej pod AM3 bez tego portu? Na pewno będę podkręcał sprzęt, no i chcę wykorzystać moc karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Na pewno będę podkręcał sprzęt, no i chcę wykorzystać moc karty graficznej.
"Nie do końca wiem ocb, jaki związek ma płyta główna, z wykorzystaniem mocy grafy zwłaszcza, gdy to proc może co najwyżej ograniczać grafikę, ale w wypadku phenoma2 x4 955 raczej nie będzie żadnych problemów.
Dobra płyta to każda z chipsetem g785 lub g780 np. GIGABYTE GA-MA770T-UD3P lub jakiś Asus czy Asrock, Wszystkie będą odpowiednie w cenie 300+/- 50zł. Więc problemu nie widzę. Phenomy nie kręcą się, tak jak C2D, więc IMO nie warto kupować płytę za 500+, która da tylko kilkanaście MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 14:55, Vehabir napisał:

>Na pewno będę podkręcał sprzęt, no i chcę wykorzystać moc karty graficznej.
"Nie do końca wiem ocb, jaki związek ma płyta główna, z wykorzystaniem mocy grafy zwłaszcza,
gdy to proc może co najwyżej ograniczać grafikę, ale w wypadku phenoma2 x4 955 raczej
nie będzie żadnych problemów.

Właśnie o to mi chodziło. Przepraszam za moją nie niewiedzę. : )
>Dobra płyta to każda z chipsetem g785 lub g780 np. GIGABYTE GA-MA770T-UD3P lub jakiś

Dnia 20.02.2010 o 14:55, Vehabir napisał:

Asus czy Asrock, Wszystkie będą odpowiednie w cenie 300+/- 50zł. Więc problemu nie widzę.
Phenomy nie kręcą się, tak jak C2D, więc IMO nie warto kupować płytę za 500+, która da
tylko kilkanaście MHz.

Zastanawiam się nad płytą Gigabyte GA-MA790XT-UD4P, z tego co czytałem jedna z lepszych płyt pod AM3 za rozsądne pieniądze, ewentualnie jak starszy będzie w stanie wyłożyć więcej zielonych, bankowo biorę Asusa Crosshair Formula III (po przetłumaczeniu mu, że USB 3.0 jest mu na razie nie potrzebne :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odebrałem tego w ten sposób.

Tu masz wersję bez USB 3
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_318&products_id=25782

a tu wersja z USB 3 (dodatkowa literka A)
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_318&products_id=19519

Jak widać, 60 zł wiecej.


Ja, mająć 500 zł na płytę AM3 prawdopodobnie wziąłbym tą:
http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigabyte-ga-ma790fxt-ud5p.0.341419.html?attr=264:428918

Ale jeśli ojca nie da się przekonać
http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigabyte-ga-790xta-ud4.0.361530.html?attr=264:428918

Niech sobie zada pytanie, czy naprawdę potrzebuje USB 3 i SATA 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było na PCLab, że Gigabyte samo się przyznało, że przy korzystaniu z SATA 3 czy USB 3 wykorzystywana jest szyna PCI-E, co zabiera przepustowość dla karty graficznej.

A phenomy kręcą się bardzo ładnie.

EDIT:

Proszę

http://pclab.pl/news40351.html

Nie wiem jak inni myślą, ale jeśli kupuje sie płyte z USB 3 czy Sata 3 to chce się ich maksymalną przepustowość, a nie tylko jakąś namiastkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się