Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Procesor słaby, nieopłacalny i w dodatku archaiczny (90 nm). Jeśli już musisz kupowac procka - kup nową płytę główną z AM3 + Athlon II X2. Wyjdzie niewiele drożej, ale bardziej przyszłościowo. Co do karty, lepszym wyborem będzie HD 5770, ze względu na podobną wydajność, wsparcie DX11, oraz wykonanie w procesie 40 nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... 3 strony temu piałem, że płyta wspiera proce AM3 więc w zależności od budżetu, możesz zainwestować za 200zł w Athlona x2 240, 350zł Athlona x4 620 czy nawet któregoś z Phenomów2, w najlepszym wypadku x4 925. Athlon 6000+ to high end z poprzedniej epoki, więc nie dość, że szit to jeszcze cenę ma zaporową. Grafikę weź jakiegoś 250GTS za 350zł, bo 9800gtx to stara nazwa i jeszcze poniżej 400zł nie schodzą, a za trochę więcej jest radeon 4870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ktora posiadam obsługuje tylko socket am2 a nie am2+czy am3 ktory posiada x4 925 . To kupie tego x4 925 i sie okarze ze pod płyte nie idzie ...; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 21:42, HighOctane napisał:

Ta płyta ktora posiadam obsługuje tylko socket am2 a nie am2+czy am3 ktory posiada x4
925 . To kupie tego x4 925 i sie okarze ze pod płyte nie idzie ...; )

Tak, a Gigabyte oszukuje swoich klientów :E ? http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist/ga-m61pme-s2_2x.html
Edyta. Wystarczy odpowiedni BIOS ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś na dole?

" (Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Częstotliwość of AM2+ CPU will not be impacted "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli to bedzie tak :
GEFORCE GTS 250
ASUS M4A785TD-M EVO
AMD PHENOM II X4 925

I do tego jeszcze zasilacz jaki ... ? mam 350 lub 400 nie wiem dokładnie (Chyba nie wystarczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja wszedłem i widzę wyraźnie "N/A" przy Phenomach II X4 w kategorii Socket AM2+. Może sam wejdź i przyjrzyj się ponownie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 22:09, TBKPredator napisał:

Nie wiem jak inni, ale ja wszedłem i widzę wyraźnie "N/A" przy Phenomach II X4 w kategorii
Socket AM2+. Może sam wejdź i przyjrzyj się ponownie. :P

Twoje trudności w czytaniu nie są moim problemem, a co do problemu autora - strona mówi mu jednoznacznie, co płyta obsługuje, a co nie. Jeśli z tej wiedzy nie zechce skorzystać, również nie jest to moim problemem. Dlatego z mojej strony EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, instaluje system i wszystko bardzo długo trwa (na poprzednim kilkuletnim PC sprawniej to szło...).... mam wrażenie że wgl komputer jest spowolniony... Nic w biosie na razie nie kombinowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 22:19, HighOctane napisał:

cod o płyty to jak patrze to pisze ze mam zintegrowana grafike ... ? (na kazdej płycie
jest zintegrowana grafika ?)


nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przeszkadza.

Zasilacz za niecałe 190 zł

http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-stealthxstream-500w.0.344704.html?attr=1:350960

Poza tym skoro zostało Ci jeszcze trochę kasy, ja bym dopłacił i brał HD 5770.

http://www.agito.pl/karty-graficzne/his-radeon-hd-5770-fan-h577fl1gd-1gb-ddr5-pci-e-box.0.363336.html?attr=248:457366

@Rafix_94

Jeżeli instalujesz Vistę lub 7 i widzisz napis "trwa przygotowanie do instalacji" przez jakieś 10 minut, to się nie przejmuj. Nie wiem czemu też tak miałem i po instalacji wszystko hulało jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instaluję na razie XP, bardzo długo trwa ta instalacja... Za długo moim zdaniem. Po instalacji też długo się wczytuje, dłużej niż na starym sprzęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się