Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2010 o 17:27, Codipar napisał:

Obudowa, którą podał Ci sprzedawca jest gorsza.W ztego co podaje producent ma tylko zamontowany
1 wentylator 120mm i miejsce na jeszcze 1x 120mm za to ta co ja podałem ma 1x 120/140
mm z przodu / 2x 120/140 mm po boku / 1x 120 mm z tyłu i 2x 120 mm na górze ... także
lepsza cyrkulacja powietrza i mniejsze temp. poza tym da się gdzieś chyba jeszcze w niej
upchnąć wentylator w rozmiarze 80 mm/90/120mm.ja bym się upierał przy tej i nie dał sobie
wciskać resztek z magazynu.
Nie wiem w jakiej cenie jest ten zasilacz co Ci podał ten sprzedawca ja natomiast poleciłem
Ci tego Corsair ze względu na to, że w podobnej cenie były tylko słabsze zasilacze ...
w tej chwili na ram.net.pl znalazłem dość ciekawą propozycję : Chieftec APS-550C 550W
modular - Zasilacz Ci wystarczy a poza tym ma odpinane kable dzięki czemu będziesz miał
porządek w obudowie i możesz zbić takim sposobem parę stopni na podzespołach. Jego cena
to ok 250 zł ... także taniej od Corsair o 50 zł ... ale jeśli wolisz mieć duży zapas
mocy na ewentualny upgrade w przyszłości to 650W będzie dobrym wyjściem.


No sęk jedynie w tym że właśnie tej obudowy nie ma na magazynach i też nie może jej zamówić więc polecil mi CoolerMaster Elite 330 lub 331 czarna i chyba wybrał bym ta 331. A przy zasilaczu jednak zostane 650 bo wole mieć większy zapas jakby co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakbyś mógł mi jeszcze powiedzieć czy bardzo dużo tracę na tej obudowie 33x i wyjaśnić mi co jest z tym dyskiem, że pisze SATA nie SATA II i czym się różni ten napęd w wersji BULK od wer. BOX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba powinny być SATA II, wersja BULK od Boxowej rożni się tym, że nie dostajesz opakowania ... tylko chyba sprzed w siatce antystatycznej ... nie wiem jak jest z dodatkami bo nigdy nie kupowałem takiej wersji ... w BOX masz wszystko. Jak masz jakiś inny sklep w mieście to poptaj tam o tego 370 .. ja np. komputer będę składał w 2 sklepach. W jednym Procesor i Ram a w drugim Płytę główną i obudowę ... a może nawet i procesor a w tym pierwszym tylko ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 19:09, blacklio2 napisał:

Dysk spokojnie jest SATAII, SATA nie jest teraz już produkowany



No chyba, że trzymają na magazynie od paru lat i próbują klienta wciskać ... nie z takimi rzeczami się spotykałem dlatego jak mam coś ustalonego co chcę kupić a mi sprzedawca na siłę wciska coś tańszego i twierdzi, że lepsze mi nie potrzebnie to albo idę do sklepu obok albo staję się niemiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie :)
gdybym kupił pendrive''a z usb 3.0 ( oraz oczywiście miał np laptopa z usb3.0 - mógłbym zainstalować na tym flashu win 7 ?
z tego co się rozglądałem miałby, 64 GB za 450 zł (85/55)... za tą cene z ssd miałbym jedynie... dopłacając około 80 zł też 64 GB .. (270/170)

opłaca się ? czy nie warto sobie takim czymś głowy zawracać /.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam taki zestaw:
-C2D E4400 2GHz
-GeForce 9800 GT Green Edition
-GEIL 2GB DDR2 CL5
-MSI MS 7282
-Fortron 400W
-HDD 400GB
-DVD

Chcemy zrobić upgrade proca, gdyż płyta którą kupiłem była tania(2-3 lata temu za 90 zł, potrzebowałem na już)
i nie mogę na niej podkręcać (mogę tylko podnieść mnożnik który jest oczywiście zablokowany). Wybór padł na Pentium Dual Core E5500. Jak myślicie, dobry wybór? Maks na to chce przeznaczyć 300zł, może być allegro, ale proc musi być nowy. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 12:44, blacklio2 napisał:

Nie widziałem dysku 1TB na SATAI, więc spokojnie jest na SATA II, w opisie dysku bardziej
chodziło o interface dysku jakim jest SATA a nie jego wersja


Chodzi mi ogólnie jakie triki robią sprzedawcy.Ten dysk na pewno jest w SATAII i tak jak piszesz w opisie chodzi po prostu o interface.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 12:48, blacklio2 napisał:

A możliwość podniesienia FSB nie masz??

Mam FSB/Memory ratio. Mam do ustawienia auto, 1:1.66 i 1:2. Po ustawieniu 1:66 ramy z 800 MHz przeszyly na 800 MHz. Niestey to tania płyta główna, która jest mocno okrojona w opcje podkręcania.

Znaczy się przeszły na 667 MHz , sry za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym ulepszyć komputer, tak aby nowsze gry nie zamulały ( już nie chodzi o jakość grafiki, ale o to, żeby płynnie grać). Mój komp:

Intel Core 2 duo 2.8 GHz
2GB RAM
GeForce 9600GT (512MB)

Myślałem na początek o zmianie płyty gł. na taką bez dual chanel, wtedy wcisnął bym jeszcze jeden GB pamięci ( mam windę XP). Co radzicie zmienić? Budżet ~ 500zł.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki model płyty głównej posiadasz.
Ale najlepiej kupić kartę graficzną.
Wymiana płyty zbyt dużo nie da. Chyba że masz jakiś szmelc.

A jeśli o kartę chodzi to w tej cenie dostaniesz ATI Radeon 5770 lub Nvidia GTS 450.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się