Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Filmy w wyzszych rozdzielczosciach beda ciac. RAMu wciaz troche malo, a procesor wolny.

Ja bym nie byl zadowolony z dzialania Win7 na tym sprzecie... jakies 6-7 miesiecy temu sprawdzalem czy dziala mi znaleziony w szufladzie Pentium 4 630 (3HGz i HT) + kosc 1 GB DDR2-533 i system troche mulil :) Co prawda Win7 dostosowuje sie troche do sprzetu, ale nie polecam instalowania go na wiekowym sprzecie (szczegolnie jesli ten HDD takze ma dobre kilka lat).
Powiedz Twojej znajomej, zeby zainstalowala sobie XP albo jakas darmowa dystrybucje Linuxa (do prac biurowych w sam raz, w dodatku szybszy od systemu MS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 15:37, Olamagato napisał:

No tak zapominam, że ja jakoś podświadomie biorę pod uwagę tylko te z aktywnym PFC, 80+ i odpinanymi > kablami.


Przeciez ten podany przeze mnie Corsair za 165zl takze ma aktywne PFC i sprawnosc > 80% (nawet nie wiem czy Corsair robi w ogole PSU, ktore nie maja certyfikatu 80 PLUS...). Nie jest tylko modularny.

Dnia 16.12.2010 o 15:37, Olamagato napisał:

Takie małe zboczenie. ;)


Poza odpinanymi to nie zboczenie, tylko standard (chyba, ze zakup nowego dobre zasilacza przewyzsza wartosc kompa :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 17:59, Citkowsky napisał:

Wystarczy dokupić jeszcze 512 ramu i będzie dało radę zainstalować WIN7 aby korzystać
z biurowych rzeczy plus ogladanie filmów i przegladanie neta?

Jak już napisał Shinigami jest to kompletnie bez sensu. Komputer ma jej służyć do uruchamiania systemu czy do domu?
Bo jak to pierwsze to może uda się na niego wpakować nawet windę 8. :)
Komputer z takimi parametrami bez dokupienia pamięci będzie miał problemy nawet z Windows XP, który w skrajnie niekorzystnym wypadku może zająć do 490 MB pamięci RAM. Z antywirusem i kupą śmiecia w autostarcie może mu nawet nie wystarczyć pamięci fizycznej do uruchomienia.
Obecnie ponieważ programy są coraz większe, nawet pakiet biurowy z 2010 r. potrafi zająć ponad 400 MB.
Do takiego komputera nie należy instalować najnowszych wersji programów, a i ze starszymi grami też będzie spory problem bez wymiany grafiki (pewnie AGP). Dzisiaj taka konfiguracja nadaje się wyłącznie do internetu i programów/gier z czasów premiery Windy XP - wtedy będzie śmigał. Żadnych MS Office 2007 i wyższych. A jeżeli już, to bardzo skąpo wybierając komponenty do instalacji (żadnych wodotrysków, cudów na kiju pracujących w tle, animacji itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

Co do działania XP to bez przesady. W drugim pokoju mam starego Athlona 2000XP+ z 1GB RAM i XP działa bez zarzutu.

Co do tego dlaczego Win7 to już wyjaśniam. Chodzi o to, że mamy go za darmo z uczelni a, że znajoma już 7 sobie pobrała i coś tam jeszcze to XPka już nie może bo przekroczyła roczny limit zamówień.

Cóż, dokupię jej kolejne 512 ram, sformatuję dysk, postawię Win7 i jak będzie się ciął to format i instalacja Xpka którego moze zamówie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 18:43, Citkowsky napisał:

Co do działania XP to bez przesady. W drugim pokoju mam starego Athlona 2000XP+ z 1GB RAM i XP działa bez zarzutu.

Ale pewnie nie próbujesz na nim uruchamiać Metro 2033, ani Assasin Creed II lub Office 2010 prawda? :)
Choć jakbyś się uparł, to i w ME2 jakoś na takim pograsz.

Dnia 16.12.2010 o 18:43, Citkowsky napisał:

Cóż, dokupię jej kolejne 512 ram, sformatuję dysk, postawię Win7 i jak będzie się ciął
to format i instalacja Xpka którego moze zamówie na siebie.

Spróbuj powyłączać co się da z usług i programów uruchamianych razem z systemem - system służy do uruchamiania programów. Tak naprawdę tylko ta funkcja systemu się liczy. Całą reszta to gadżety i podbieracze prądu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesor Athlon II X2 4800+

płyta główna MSI K9N NEO-F V2

pamięć 4Gb GoodRam DDR2 Dual Channel 4x1024MB 800MHz CL6.0

karta graficzna MSI GeForce 8800 GT OC 512MB DDR3 (fabryczny overcloking, test wydajności na stronie http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html)

dysk twardy Seagate 500Gb 7200 SATA

nagrywarka DVD-R Samsung SATA

zasilacz 500W Modecom PFC

Opłaca się kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta karta na najnowszych grach, będzie dawała grafikę na minimum. A tak wogule 8800 strasznie się grzeją.
Rzeby sobie pograć przyda ci się przynajmniej GeForce 9600, najlepiej 9800. Albo Radeon 4850 lub 4870. Z tego bym coś brał. Kosztują około 300 - 350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 20:34, sebastiano444 napisał:

Właśnie chodziło o coś do gier. Zbytnio się nie znam.


Bierz 4850 1gb DDR3 od Asus''a ;) Sam mam taką i jestem baaardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 20:49, sebastiano444 napisał:



Same gówna za przeproszeniem.Do tego niektóre używane ...
Za taką kwotę lepiej złożyć coś nowego i zoptymalizowanego ... bo np. po co 4 rdzeniowy procesor do tak słabej karty jak np. ta z pieszego zestawu ? Swobodnie starczą dwa rdzenie a i taniej wyjdzie ...
Napisz dokładnie co potrzebujesz do tego zestawu, i za jaką kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z goła inny problem. Dotyczy również upgrade''u, ale nie takiego zwykłego. Pokrótce opiszę moją sytuację.

Otóż zrezygnowałem ze stacjonarnego PCta idąc na studia. Kupiłem wtedy sobie notebook''a compala JFL92 o następującej specyfikacji:
Intel Core 2 Duo T8300 2.4 GHz
GeForce 8600M GT 512MB
4GB, Kingston DDR2-667
i do tego jakiś dysk 250 GB

Jak widać konfiguracja nie jest już zbyt nowa;) Nie ma co myśleć o nowych tytułach już od jakiegoś roku. Dlatego rok temu, poszedłem po rozum do głowy i kupiłem xbox''a 360 z monitorem HD 22''. Zafascynowałem się graniem na konsolach i we wrześniu tego roku zakupiłem PS3. Nadal kocham grać na konsolach, jednak do PC równiez mnie ciągnie - przede wszystkim z uwagi na gry blizzarda (SC2 i WoW). Mój lapek natomiast już troszeczkę niedomaga, a biorąc pod uwagę nadchodzącego WIEDŹMINA 2(notabene już przeze mnie zakupionego, pomimo braku sprzętu doń:P) i Diablo 3 oraz kilka innych fajnych pctowych gierek, warto byłoby się zaopatrzyć w nowy PC/notebook.

I tu pojawia się mój problem, ponieważ nie wiem, która z opcji wypadnie dla mnie korzystniej.

A oto możliwe opcje:

1) Sprzedaję mojego Compala uzyskując jakieś 1300 zł dokładam do tego 1700 i kupuję laptopa MSI GE600, o specyfikacji:

Intel Core i5-460M (Od 2.53 GHz do 2.80 GHz, 3 MB cache)
6144 MB (SODIMM DDRAM3, 1066 MHz
500 GB SATA 5400 obr.
16" 1366x768 glare
ATI Radeon HD 5730 1GB DDR3 + intel HD Graphics

2) Albo zostawiam mojego compala od użytku uczelnianego/mobilnego i głównie pracuję/gram na moim nowym PC, za powiedzmy 1700-1800 zł o specyfikacji (dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że posiadam już monitor HD):

Procek:Athlon X4 640 2MB BOX
Płyta:AsRock M3A770DE
Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W
Grafika: Gainward GTX460 1gb
Dysk: Samsung f3 500gb
Ram: 4gb goodram ddr3 1600mhz

Co o tym sądzicie? :) Wiem, że to z goła nietypowe pytanie o "upgrade", ale potrzebuję opinii innych graczy :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Znajomemu będę składał kompa. Na tą chwilę będę mu chciał sprzedać mojego wysłużonego C2D 4400 2GHz. Z racji że przylazł do mnie i pyta czy będzie się to opłacać(skromny budżet), zacząłem sie zastanawiać nad czymś z AMD, ale przyznam się że akurat z nimi nie jestem w temacie. Czy procki AMD Athlon II na AM3 to są dobre proce tak w porównaniu do Pentium dual core albo C2D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo mam pytanie czy pogram sobie w nowsze gry na takim kompie
Chipset Intel G31
Procesor Intel Pentium E6500
Częstotliwość taktowania 2,93 GHz
Pamięć RAM 3 GB DDR2 800 MHz
Dwukanałowa obsługa pamięci tak
Pojemność dysku 500 GB
Karta graficzna ATI Radeon HD5570
Pamięć karty 1024 MB
Karta dźwiękowa zintegrowana
Rodzaj napędu Super Multi DVD+/-RW/RAM
Karta sieciowa zintegrowana 10/100/1000 Mbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić spory upgrade na gwiazdkę.

Ze starego kompa zostawiam następujące podzespoły:

- Kartę graficzną - Palit Geforce GTS 250 1GB DDR3
- Zasilacz - Corsair 450W
- Nagrywarkę DVD Pioneer DVD RW DVR 116D


A chciałbym kupić:

- Płytę główną
- Procesor
- Pamięć ram
- Dysk twardy

Pomoglibyście dobrać mi jak najlepsze podzespoły? Ważne, aby do płyty głównej pasowała moja stacja Pioneer 116D. Pamięci ram chciałbym 2GB (2x1gb), ponieważ zostaję przy Windows XP Professional, a on niestety więcej nie obsługuje. I ogólnie, żeby wszystko do siebie pasowało :D Tzn. żeby proces współgrał z płytą główną itp.

Na wszystko mogę przeznaczyć 1000-1100zł. I teraz chyba najważniejsza rzecz. Zakupuję części w tym oto sklepie, więc proszę o zwracanie uwagi na ceny z tego sklepu:

http://malibu-pclweb.systemb2b.com/pricelist/pricelist.bytypesvendors.products.aspx?ProducerId=XXX&HID=16268


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić spory upgrade na gwiazdkę.

Ze starego kompa zostawiam następujące podzespoły:

- Kartę graficzną - Palit Geforce GTS 250 1GB DDR3
- Zasilacz - Corsair 450W
- Nagrywarkę DVD Pioneer DVD RW DVR 116D


A chciałbym kupić:

- Płytę główną
- Procesor
- Pamięć ram
- Dysk twardy
-Obudowa

Pomoglibyście dobrać mi jak najlepsze podzespoły? Ważne, aby do płyty głównej pasowała moja stacja Pioneer 116D. Pamięci ram chciałbym 2GB (2x1gb), ponieważ zostaję przy Windows XP Professional, a on niestety więcej nie obsługuje. I ogólnie, żeby wszystko do siebie pasowało :D Tzn. żeby proces współgrał z płytą główną itp.

Na wszystko mogę przeznaczyć 1000-1100zł. I teraz chyba najważniejsza rzecz. Zakupuję części w tym oto sklepie, więc proszę o zwracanie uwagi na ceny z tego sklepu:

http://malibu-pclweb.systemb2b.com/pricelist/pricelist.bytypesvendors.products.aspx?ProducerId=XXX&HID=16268

//EDIT//

Przepraszam za podwójnego posta, ale zapomniałem o obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się