Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ok, dzięki wezmę tańszą :) A jak z tym cooler''em do procka jaki byłby dobry dla intela i5 2500K do 150 zł? Bo ten z box''a na pewno wymięknie przy podkręcaniu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 09:39, lukaszqwerty napisał:

[M-I]


Troszkę naspamowałeś i narobiłeś mi pracy więc za spam otrzymujesz nie ostrzeżenie tylko degrad -1, ostrzegam, że jeszcze raz zobaczę podobne posty, do tych które ocenzurowałem czyli usunąłem ten link z facebooka to się pożegnamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 09:21, ScorppPL napisał:

Ok, dzięki wezmę tańszą :) A jak z tym cooler''em do procka jaki byłby dobry dla intela
i5 2500K do 150 zł? Bo ten z box''a na pewno wymięknie przy podkręcaniu ;(


Dorzucisz 15zł i masz potwornie dobre chłodzenie http://allegro.pl/scythe-ninja-3-scnj-3000-1155-1156-1366-am2-am3-i1582978262.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 12:10, sylwasss napisał:

Opłaca się jeszcze brać Radeon-a 6870 czy lepiej poczekać i kupić już 6950 tyle że 1GB
na pokładzie?

Na co mam niby czekać? Kasa sama nie spadnie znikąd... ale jeżeli uważasz że to dobre rozwiązanie to spoko poszukam popatrzę i pomyśle czy lepiej jest kupić 6970 zamiast 6870. Znacie może jakiś dobry sklep gdzie można właśnie to wszystko kupić i dowieźć do Szczecina, żeby jeszcze mi to poskładali bo jakoś nie czuje się odpowiednia osobą do zamontowywania cooler''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 12:25, ScorppPL napisał:

Na co mam niby czekać? Kasa sama nie spadnie znikąd... ale jeżeli uważasz że to dobre
rozwiązanie to spoko poszukam popatrzę i pomyśle czy lepiej jest kupić 6970 zamiast 6870.
Znacie może jakiś dobry sklep gdzie można właśnie to wszystko kupić i dowieźć do Szczecina,
żeby jeszcze mi to poskładali bo jakoś nie czuje się odpowiednia osobą do zamontowywania
cooler''a.


Heh. Akurat zadałem pytanie dotyczące mojej sprawy. Sam zastanawiam się od dłuższego czasu nad zmianą grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 12:27, sylwasss napisał:

> Na co mam niby czekać? Kasa sama nie spadnie znikąd... ale jeżeli uważasz że to
dobre
> rozwiązanie to spoko poszukam popatrzę i pomyśle czy lepiej jest kupić 6970 zamiast
6870.
> Znacie może jakiś dobry sklep gdzie można właśnie to wszystko kupić i dowieźć do
Szczecina,
> żeby jeszcze mi to poskładali bo jakoś nie czuje się odpowiednia osobą do zamontowywania

> cooler''a.

Heh. Akurat zadałem pytanie dotyczące mojej sprawy. Sam zastanawiam się od dłuższego
czasu nad zmianą grafiki.

:) sorry nie ogarnąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 12:10, sylwasss napisał:

Opłaca się jeszcze brać Radeon-a 6870 czy lepiej poczekać i kupić już 6950 tyle że 1GB
na pokładzie?


Czekać. A potem kupić zwykłego, referencyjnego HD6950 (z jednego powodu - 99,9% tych kart daje się odblokować co zmienia je w HD6970. A to już jest BARDZO mocny sprzęt ;).

@ ScorppPL
OC w nazwie = podkręcona fabrycznie karta. Więc będzie szybsza niż zwykłe modele.

@ Crew_900
A procek się przegrzewa? Nie? No to po co zmieniać? :P Ja osobiście zmieniam pastę średnio raz na 2-3 lata, razem z procesorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ja nie mogę"...
Dzień i tyle będzie trzeba odpowiadać... Jedziemy.

@Szynkars - miałem ochotę napisać coś troszkę bardziej niemiłego, ale pozostanę przy: dziwne rzeczy wygadujesz (czyt. głupoty lekkie).
Przy tej cenie kompa po prostu nie ma sensu kupować duala. 8GB RAMu może nie będzie trzeba mieć za dwa lata, ale kiedyś się przydadzą (a znakomita większość ludzi nie kupuje komputera na rok czy dwa, tylko na lat znacznie więcej), więc dokładanie kilku złotych do duala, który nie tylko utrudni rozbudowę, ale też podwyższy wydajność kompa o całe 0,23947% (jak wynika z najnowszych badań...) wg mnie mija się z celem. Jeśli naprawdę uważasz, że koledze ScorppPL''owi są potrzebne te dwa dodatkowe punkty w 3DMarku (sorry, że się Ciebie z tym 3DMarkiem tak uczepiłem) i jest to powód dla dokładnia kilku złotych, które można przeznaczyć na znacznie sensowniejszy cel i przy okazji utrudniania sobie ewentualnej rozbudowy w przyszłości, to super. Moim zdaniem sensu to nie ma, Scorpp sam zdecyduje.
A konsole może i mają 512RAMu, ale nie mają też tak rozbudowanego systemu operacyjnego i nie mogą otwierać kilkunastu okien naraz. Kup sobie nowego kompa i właduj tam 512 RAMu, powodzenia.

@Sylwass - z tego, co mi wiadomo, HD6950 ma całkiem duży skok wydajności w stosunku do HD6870, w teorii warto, ale wszystko zależy od procesora (to, że uważam, że I5 2500K uciągnie bez problemu HD6850 nie oznacza, że procesor nie ma tu znaczenia).
Podaj model procka, przy okazji w miarę możliwości też zasiłkę (dokładny model, markę i moc), żeby się nie okazało, że Ci karty nie uciągnie, wtedy będziemy w stanie pomóc coś więcej.

@ScorppPL - wersja Gigabyte''a ma zmodyfikowane chłodzenie (powinno być wydajniejsze i cichsze) i jest fabrycznie podkręcona (wyższa wydajność od modelu referencyjnego) - Sapphire, jeśli dobrze widzę, jest referentem, co w praktyce będzie się przekładać na delikatnie (może nawet nie tak delikatnie) niższą wydajność i gorsze chłodzenie. Jak się mylę, to poprawcie, jestem czymś w rodzaju połowicznego fanboya nVidii (nie mam nic do kart ATI, z czystym sumieniem polecam je innym, ale nie zniósłbym myśli, że w moim kompie jest Radeon), więc nie orientuje się jakoś wybitnie w kartach AMD.
Na podkręcaniu się niespecjalnie znam, więc gadać głupot nie chcę, ale całkiem skutecznie możesz procka podkręcić na fabrycznym coolerze, więc kupowanie innego, "profesjonalnego" nie jest koniecznością, zależy od tego, jak bardzo chcesz podkręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 14:57, Byl napisał:

@Sylwass - z tego, co mi wiadomo, HD6950 ma całkiem duży skok wydajności w stosunku do
HD6870, w teorii warto, ale wszystko zależy od procesora (to, że uważam, że I5 2500K
uciągnie bez problemu HD6850 nie oznacza, że procesor nie ma tu znaczenia).
Podaj model procka, przy okazji w miarę możliwości też zasiłkę (dokładny model,
markę i moc), żeby się nie okazało, że Ci karty nie uciągnie, wtedy będziemy w stanie
pomóc coś więcej.


No i właśnie z prockiem może być zonk. Bo mam Intel Core2 Quad Q8400 2,66 GHz, nawet nie podkręcany. A zasiłka to: Corsair TX650W moc: 650W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 15:10, sylwasss napisał:

No i właśnie z prockiem może być zonk. Bo mam Intel Core2 Quad Q8400 2,66 GHz, nawet
nie podkręcany. A zasiłka to: Corsair TX650W moc: 650W


Zasiłka bardzo mocna... Przyznam, że nawet nie znam głębiej, ale raz, że Corsair, czyli firma raczej solidna (choć rewelacji nie ma), a dwa, ze ma 80 Plus Silver, więc żadnych problemów sprawiać nie powinna, śmiało możesz kompa modernizować.
Z procesorem będzie problem większy, bo nie ma do niego sensu kupować HD6950, po prostu proc w ogóle jego mocy nie wykorzysta. Nawet HD6870 będzie dość poważnie spowolniony (w grach nie obsługujących 4 rdzeni szczególnie). Q8400 jakoś wybitnie się nie kręci (chyba...), ale spokojnie powinieneś dojść do 3, 3,2GHz... Jeśli by się udało tyle z niego wyciągnąć, HD6870 miałby sens, ale HD6950 to raczej inwestycja na przyszłość (problem jest tylko taki, ze procesor jest za słaby na tę kartę, a już na pewno na odblokowanego HD6970, a jednocześnie jak na razie za mocny, żeby go wymieniać już teraz).
Podsumowując - kręć ile się da, ale HD6950 raczej nie kupuj. Przy okazji, jaką masz aktualnie grafikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 15:24, Byl napisał:

Przy okazji, jaką masz aktualnie
grafikę?


GeForce 9800 mi się spalił, tak że siedzę teraz uwaga uśmiejesz się na GeForce 210 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spoko nie kupie jakiś tam zmyślnego cooler''a tylko zostawię fabryczny, Mam zatem 4 konfiguracje
1.
Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 739 zł
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ 420 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 140 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 599 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł
Obudowa: Cooler Master Elite 430 okno (black) 199 zł
Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU 239 zł
Listwa zasilajaca: Ever Standard (1.5m) 35 zł
System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL 330 zł
Suma: 2930zł
2.
Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 739 zł
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ 420 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 140 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł
Karta graficzna: Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP 699 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł
Obudowa: Cooler Master Gladiator 600 Black (bez zasilacza) 249zł
Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU 239 zł
Listwa zasilająca: Ever Standard (1.5m) 35 zł
System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL 330 zł
Suma: 3080zł

i kolejne dwie konfiguracje czyli wymieszanie karty z obudową. Chyba lepsza jest jednak obudowa Cooler Master Gladiator 600 Black bo jest szersza ale nie wiem powiedzcie co sobie myślicie o takim połączeniu. Czy zasilacz 550 wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 15:43, ScorppPL napisał:

i kolejne dwie konfiguracje czyli wymieszanie karty z obudową. Chyba lepsza jest jednak
obudowa Cooler Master Gladiator 600 Black bo jest szersza ale nie wiem powiedzcie co
sobie myślicie o takim połączeniu. Czy zasilacz 550 wystarczy?


550W to zazwyczaj radzi sobie z 2 kartami graficznymi naraz. Więc spokojnie wystarczy. A drugi konfig mi się bardziej podoba z powodu lepszej karty graficznej ;) Co do budy - kwestia gustu. Prawda jest taka że obie zapewniają naprawdę przyzwoitą wentylację, Gladiator jest w tym aspekcie lepszy ale ma to znaczenie przy znaczącym podkręcaniu bądź kilku kartach graficznych obok siebie gdy każdy stopień się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz poradzi sobie bez najmniejszych problemów - uciągnie i taki konfig, i przyszły ew. upgrade, i jeszcze mocne OC. Zresztą SLI w nazwie to nie reklama, spokojnie tam możesz kolejną grafikę dołożyć, mocy wystarczy.
Drugi zestaw będzie trochę wydajniejszy, ze względu na mocniejszą grafikę. Sam proponowałbym Radeona HD6870 z Elite''m 430, obudowa Ci spokojnie wystarczy, a to, co na niej oszczędzisz dołożysz do grafiki.
Poza tym zestaw fajny, dalej obstawałbym przy jednej kości RAMu, ale jeśli wybrałeś dwie, nie ma problemu, i tak będzie dobrze.
Podsumowując - osobiście sugeruję Ci miks pierwszego i drugiego zestawu, z pierwszego wziąć obudowę, a z drugiego - grafikę. To chyba najsensowniejsza konfiguracja w tej cenie.

Edit. Hoho, Ziptofaf mnie uprzedził. Wybacz, po prostu "pisałem" tego posta od godziny (okno było otwarte), i nie było jak dowiedzieć się, że już odpisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy lepsza będzie obudowa Elite 430 bo jest po prostu cieńsza no i w zestawie ma tylko jeden wentylator (z przodu) a w Gladiatorze 600 są aż dwa (przód+ góra). Kupując 430 dokupiłbym może jakiś wentylator i zamontował go z tyłu. Czy to dobry pomysł? Do wyboru w sklepie są takie:
Tacens AURA Pro 120mm /9dB/
Tacens AURA 120mm /14dB/
SilentiumPC Zephyr 120 (13,9 dBA)
bequiet! SilentWings PWM BL023 120mm 16dBa
bequiet! SilentWings BL013 120mm 17dB

Nie chce zamawiać w innym sklepie więc mam tylko te do wyboru. Jakbym zdecydował się na Elite 430 to nie mam pojęcia który wybrać, doradźcie jakiś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie jeszcze jednego wentylatora nie jest takim złym pomysłem.
W zasadzie dowolny SilentiumPC powinien być dobry, i to właśnie na produkt tej firmy proponuję się zdecydować. Tanie i porządne.
Jeszcze jedna uwaga: raczej nie warto brać obudów z oknem jeśli NAPRAWDĘ nie zależy Ci na "podglądaniu" wnętrza komputera - nie dość, że droższe, to jeszcze po jakimś czasie okno się zabrudzi, i, jeśli nie będzie Ci się chciało czyścić go i od zewnątrz, i od wewnątrz, znacznie oszpeci obudowę. Jeśli nie oczekujesz od obudowy ww. możliwości, bierz wersję zwykłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się