Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2011 o 14:11, 4RileH napisał:

ale nie trzeba w sensie ze nie traci sie przy tym wydajnosci kompa? Bo slyszalem ze przy
wymianie podzespolow powinno sie robic format


Nie nic nie tracisz. Monitor komunikuje się tylko z kartą graficzną i jego zmiana nie ma najmniejszego wpływu na działanie komputera. Z procesorami to różnica mogła by być gdybyś zmieniał na inną podstawkę, ale wtedy dochodzi wymiana płyty głównej co pociąga za sobą inne kluczowe do działania komputera podzespoły a tak to zyskasz wydajność tylko (coś jak kręcenie procesora a po podkręcaniu nie stawia się systemu na nowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

He, he
Będzie, będzie. Czekam na przesyłkę - nowa buda, mobo, proc, pamięci i nagrywarka (stary LG nie chce już nagrywać DVD DL a nowego firmware nie ma). Zostawię tylko zasiłkę, grafę, chłodzenie na procka. Jestem ciekaw jak będzie teraz hulać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 12:49, mrosi napisał:

Jak dla mnie za mało miejsca.Niestety ta propozycja to blisko
dwukrotny Twój budżet...

http://www.yooki.pl/index.php?p4783,obudowa-fractal-design-define-xl-black-pearl

No nie, owszem, tyle to mogę na kartę/procesor wydać, gdybym potrzebował, ale na pewno nie na budę.

Wśród kandydatów jest też ta:

http://aukcjewp.wp.pl/gigabyte-3d-mars-black-sklep-kurier-24h-i1565406312.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad czymś porządnym, ze swojej strony mogę polecić CM Dominator II 692. Buda zdecydowanie lepiej rozwiązana / wykonana od tej którą podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja w Gigabyte bym nie inwestował. Znam poprzednie modele i szału nie było. Fakt, ten jest z aluminium. To duży plus. Ale z kolei przy montażu musisz uważać. Przykładowo, w czasie przykręcania kart rozszerzeń trzeba ostrożnie dawkować siłę, bo aluminium jest miękkie i łatwo zerwać gwint. Miałem już prywatnie obudowę z aluminium - Lian Li "Blue Ring". Teraz jakoś bardziej jestem przekonany do staowych konstrukcji. Buda CM jest ciężka i zbudowana z grubej blachy. Nie ma szans żeby cokolwiek się wyginało. Gdyby nie to że Enforcer jest midi-tower, sam bym sobie ją zapodał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 16:22, mrosi napisał:

Gdyby nie to że
Enforcer jest midi-tower, sam bym sobie ją zapodał.

Jest jeszcze NZTX:

http://aukcjewp.wp.pl/obudowa-nzxt-guardian-921-mega-nowosc-i1572634140.html
Trochę za festyniarska, i:

http://aukcjewp.wp.pl/nzxt-tempest-evo-wysylka-24-h-polecamy-i1568414366.html
Nieco pod Antece (?)

Po prostu mam blade doświadczenie, dotąd korzystałem z takich prostych obudów z "rączką" (zaje-wygodne), ale duże chłodziary nie wchodzą. A swego czasu zakupiłem tę Enermaxa, kupa blachy, owszem, jest, ale za to miękkiej i źle spasowanej. Oprócz "stabilności" - najważniejsze, żeby wyjścia USB/ear/mic/eSATA nie wychodziły z boku, bo to pomysł z d***.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupic dysk twardy jakiej firmy polecacie. Obecnie posiadam z firmy seagate i się niestety sypnoł 2 raz tąd wym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tempesta miałem prywatnie. Całkiem fajna buda. Grubość blach nie ma się nijak to tej z Enforcera czy HAF 912, ale to przyzwoita buda. Przypadłością tych modeli są przepalające się diody w panelu frontowym, te długie, niebieskie kapilary na "skrzydłach"). Praktycznie w każdym egzemplarzu padają.
Z testowanych przeze mnie Cooler masterów, dobry model to ten:
http://www.yooki.pl/index.php?p4087,obudowa-cooler-master-haf-912-plus-rc-912p-kkn1-gp

To w zasadzie Enforcer ze zmienionym panelem frontowym. I zmieściłbyś się spokojnie w budżecie.

Tu możesz poczytać:
http://www.frazpc.pl/artykuly/463841,Cooler_Master_HAF_912_Plus_-_atak_faza_druga.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 16:43, diabolo20 napisał:

Witam zamierzam kupic dysk twardy jakiej firmy polecacie. Obecnie posiadam z firmy seagate
i się niestety sypnoł 2 raz tąd wym.


Aktualnie jedynym sensownym HDD jest Samsung F3 (zarówno wersja 500, jak i 1000GB). Bardzo szybki, bardzo solidny, nie psujący się. Przy tym bardzo tani (1TB kosztuje ok. 190 zł, 500GB można dostać kilkadziesiąt złotych taniej).
Nie ma sensu inwestować w Seagate (awaryjne) ani WD (droższe, a wcale nie lepsze od Samsunga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

diabolo20
ja akurat nie mam problemów z dyskami Seagate
natomiast stanowczo odraczam zakup WD Green Power ... padaka gwarantowana
jeśli zraziłeś się do Seagate to polecam Samsunga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 17:19, milady10 napisał:

diabolo20
ja akurat nie mam problemów z dyskami Seagate
natomiast stanowczo odraczam zakup WD Green Power ... padaka gwarantowana
jeśli zraziłeś się do Seagate to polecam Samsunga

Sasmung już nie istnieje, całość przejęła właśnie Seagate.
WD jedynym ich minusem jest prędkość, na pewno nie niezawodność. Mam WD, miałem WD, nigdy mnie nie zawiodły.
Samsungi to kapitalne dyski, ale gwarancję i w ogóle wszystko obsługuje Seagate.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 11:13, David741 napisał:


Nie opłaca.

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ - 439 zł
Płyta główna: Asus M4A77T /AMD 770, DDR3-1600/ - 239 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 140 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 139 zł
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 599 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł
Obudowa: Cooler Master Elite 430 (black) - 179 zł
Zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU - 190 zł
Razem: 2015 zł

Komputer co najmniej ze 3 razy lepszy od tego zaproponowanego przez Ciebie. Lepszy procesor, o wiele wydajniejsza karta graficzna, porządna obudowa i zasilacz. Co do sklepu to nie polecam kupowania w Komputroniku. Nie dość że drogo, to jeszcze zakładają plomby na obudowy. Dobre, porządne sklepy to techplanet.pl i morele.net, ewentualnie agito lub gral. W tych sklepach kupuj części, jak będziesz miał szczęście to może wszystkie komponenty będą w jednym sklepie to od razu złożą Ci komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 X2 Dual
Core Processor 3800+
2.01 GHz, 2,00 GB RAM
NVIDIA GeForce 7600 GT

Co w tym kompie ulepszyć najpierw,aby gry wyglądały ładniej i płynniej chodziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:22, bobobo napisał:

Co w tym kompie ulepszyć najpierw,aby gry wyglądały ładniej i płynniej chodziły?


Na początek podaj kwotę, jaką możesz przeznaczyć na modernizację.
Podaj też więcej szczegółów Twojej obecnej konfiguracji, tj. model płyty głównej, pamięć RAM i zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 16:52, Byl napisał:

> Witam zamierzam kupic dysk twardy jakiej firmy polecacie. Obecnie posiadam z firmy
seagate
> i się niestety sypnoł 2 raz tąd wym.

Aktualnie jedynym sensownym HDD jest Samsung F3 (zarówno wersja 500, jak i 1000GB).
Bardzo szybki, bardzo solidny, nie psujący się. Przy tym bardzo tani (1TB kosztuje ok.
190 zł, 500GB można dostać kilkadziesiąt złotych taniej).
Nie ma sensu inwestować w Seagate (awaryjne) ani WD (droższe, a wcale nie lepsze od Samsunga).

Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala (HD502HJ) jak rozumiem to ten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się