Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2011 o 18:38, Szynkars napisał:

> Szynkrasie, akurat ModXStream Pro to chyba najmniej udana seria OCZ''a.

Pierwsze słyszę. Może nie jest to najnowsza konstrukcja, ale na pewno dobra.
Co do Twojego zestawu, to nie zaszkodziłoby dodać jakiś dysk twardy, nie sądzisz?
O karcie graficznej, która będzie bardzo mocno ograniczona przez procesor nie wspominam.


Wybacz.

Dysk twardy: Samsung F3 500GB

Razem dalej ok. 2900 zł, wszak w cenę HDD wliczałem, tylko dopisać zapomniałem.
Może i pierwsze słyszysz, ale jest to tylko solidny średniak. Solidny, bo i do OC, i do normalnego użytkowania spokojnie wystarczy, ale są znacznie sensowniejsze alternatywy, jak podany przeze mnie XFX (zresztą wystarczy popatrzyć na sekcje zasilania 12V, różnica jest naprawdę duża).
Co do karty graficznej - masz zdecydowaną rację, jednak jakiego by się aktualnie procesora nie dało (jedynym mocniejszym modelem do zastosowań "growych" jest I7 2600/2600K, który różni się tylko tym, że posiada osiem wątków i mnożnik zwiększony o jeden), GTX570 będzie przez niego ograniczony. Ale po to się daje wersje "K" intelowskich procesorów, żeby OC było proste, przyjemne i dające bardzo fajne rezultaty. A kiedy się odpowiednio I5 2500K wykręci, to już GTX570 ograniczany nie będzie, czyż nie?
Jeśli chcielibyśmy zawsze dawać grafiki, które nie będą ograniczane przez niepodkręcony procesor, to musielibyśmy się zatrzymać przy modelach sprzed roku (albo i wcześniej; Twój HD6870 też jest ograniczany przez procesor, choć jasnym jest, że mniej), wątpię, żeby to miało sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:52, Byl napisał:

Ale po to się daje wersje "K" intelowskich procesorów, żeby
OC było proste, przyjemne i dające bardzo fajne rezultaty. A kiedy się odpowiednio I5
2500K wykręci, to już GTX570 ograniczany nie będzie, czyż nie?


Naprawdę nie chce mi się z tobą spierać, zwłaszcza że nie mam czasu :)
Tak czy inaczej żeby wykorzystać pełen potencjał GTX 570 trzeba mocno podkręcić procesor. A do tego potrzebne jest dobre chłodzenie i płyta główna. Obudowa też się średnio nadaje do większego OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:00, Szynkars napisał:

> Ale po to się daje wersje "K" intelowskich procesorów, żeby
> OC było proste, przyjemne i dające bardzo fajne rezultaty. A kiedy się odpowiednio
I5
> 2500K wykręci, to już GTX570 ograniczany nie będzie, czyż nie?

Naprawdę nie chce mi się z tobą spierać, zwłaszcza że nie mam czasu :)
Tak czy inaczej żeby wykorzystać pełen potencjał GTX 570 trzeba mocno podkręcić procesor.
A do tego potrzebne jest dobre chłodzenie i płyta główna. Obudowa też się średnio nadaje
do większego OC.


Hehe, takie podejście do sprawy mi się podoba. Być może masz rację, być może ja mam rację - pozwól, że przy tym pozostaniemy. Miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:44, mrosi napisał:

> Właśnie postanowiłem kupić Western Digital wersji fioletowej za 200zł mśle że się
opłaciło:)

A skąd Ty wziąłeś taką barwę? WD produkuje dyski pogrupowane w trzy serie - zoeloną,
niebieską i czarną....;)
Może chodzi o Blue?

Fakt choodzi o blue:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:32, Byl napisał:

akurat ModXStream Pro to chyba najmniej udana seria OCZ''a


Dokładnie. Kiedyś może i MXSy miały jakiś tam sens, ale przy obecnej konkurencji... absolutnie nie. "Elektrycznie" MXS jest bardzo przeciętny (elektronika od Sirteca), stosunkowo niewielka moc na 12v, do tego bardzo krótkie okablowanie. W porównaniu do np. XFX Core w podobnej cenie (bardzo dobra elektronika od Seasonica, mocna dwunastka, dobre okablowanie) ten zasilacz jest absolutnie nieopłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu pełnego zestawu pc wraz z monitorem i win 7.
Na sprzęt mam 3000 zł, służyć będzie do grania, filmów i neta.
Najlepiej jeśli sprzęt kupowany i składany był by przez jeden ze sklepów internetowych nie chce bawić się w kupno w różnych sklepach i późniejszą zabawę ze składaniem.
stary komp ma 7 lat więc raczej się nie nadaję
poza nową myszką i klawą resztę trzeba dokupić
nie jestem fanbojem pozdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:37, onoff2222 napisał:

witam
Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu pełnego zestawu pc wraz z monitorem i win 7.
Na sprzęt mam 3000 zł, służyć będzie do grania, filmów i neta.
Najlepiej jeśli sprzęt kupowany i składany był by przez jeden ze sklepów internetowych
nie chce bawić się w kupno w różnych sklepach i późniejszą zabawę ze składaniem.
stary komp ma 7 lat więc raczej się nie nadaję
poza nową myszką i klawą resztę trzeba dokupić
nie jestem fanbojem pozdr ;)


A cóż by to miał być za monitor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 19:48, Byl napisał:

A cóż by to miał być za monitor?

lcd, led, 19, 22 tak naprawdę zdaję się na was w starym mam 17 crt ;P i jest spoko ale wiem że dzisiejszych standardach 19 to chyba minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:48, Byl napisał:

> witam
> Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu pełnego zestawu pc wraz z monitorem i win 7.

> Na sprzęt mam 3000 zł, służyć będzie do grania, filmów i neta.
> Najlepiej jeśli sprzęt kupowany i składany był by przez jeden ze sklepów internetowych

> nie chce bawić się w kupno w różnych sklepach i późniejszą zabawę ze składaniem.

> stary komp ma 7 lat więc raczej się nie nadaję
> poza nową myszką i klawą resztę trzeba dokupić
> nie jestem fanbojem pozdr ;)


A cóż by to miał być za monitor? (Wielkość, rozdzielczość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:51, onoff2222 napisał:


> A cóż by to miał być za monitor?
>
lcd, led, 19, 22 tak naprawdę zdaję się na was w starym mam 17 crt ;P i jest spoko ale
wiem że dzisiejszych standardach 19 to chyba minimum.



Co do monitora śmiało mogę Ci polecić dość tani, a porządny model BenQ - G2320HDB (ma 23'''', rozdziałkę FullHD i - ogółem - jest monitorem dość porządnym). Komputer oczywiście też skonfiguruję, ale to za czas jakiś, chwilowo nie mam na to wolnych zasobów umysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 19:55, Byl napisał:


Co do monitora śmiało mogę Ci polecić dość tani, a porządny model BenQ - G2320HDB (ma
23'''', rozdziałkę FullHD i - ogółem - jest monitorem dość porządnym). Komputer oczywiście
też skonfiguruję, ale to za czas jakiś, chwilowo nie mam na to wolnych zasobów umysłu...


ok dzięki za monitor i czekam na resztę pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 22:33, Szynkars napisał:

> Szynkars a polecisz jakiś komputer na tych stronach co podałeś do kupienia za 2000

> ??

Nie polecę bo każdy jest do kitu. Jeśli chcesz komputer 3 razy mniej wydajny, ze słabą
kartą graficzną, z jakimś niewiadomym modelem płyty głównej, obudową, która nie zna pojęcia
"chłodzenie" i zasilaczem no-name, który ulegnie awarii najdalej za rok, zabierając ze
sobą połowę komponentów komputera to takie gotowce są właśnie dla Ciebie. Jeśli chcesz
komputer 3 razy bardziej wydajny z porządnymi częściami i to w tej samej cenie to zwróć
uwagę na zestaw zaproponowany przeze mnie. Wybór należy do Ciebie.

Ulepszę tak jak mówiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o polecenie jakiejś dobrej obudowy, takiej w której zmieści się chłodzenie na procek Scythe Yasya. Maksymalny mój budżet na obudowę to z 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić GPU do komputera. Obecnie posiadam Radka 4350 Asus 512 Low Profile. I właśnie chce zakupić coś mocniejszego żeby dało się w coś pograć bo na tym radku nie da rady ;) Zastanawiam się nad 5670 1GB, którego można już dostać za 240zł. Procek, który posiadam to Athlon 2x 5000+ 2,66 GHz. Zainstalowane jest również 2GB RAM DDR2. Opłaca się inwestować w tą kartę ? Procek nie bedzie ograniczał ? I ewentualnie ilu watowy zasilacz bym potrzebował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:37, onoff2222 napisał:

witam
Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu pełnego zestawu pc wraz z monitorem i win 7.
Na sprzęt mam 3000 zł, służyć będzie do grania, filmów i neta.


Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ - 439 zł
Płyta główna: Asus M4A88T-V EVO/USB3 /AMD 880G/ - 349 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 140 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 139 zł
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 599 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł
Obudowa: Cooler Master Elite 430 (black) - 179 zł
Zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU - 190 zł
Monitor: Samsung B2230H (16:9, DVI, HDMI, Full HD) - 520 zł
System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL - 330 zł
Razem: 2975 zł

Co tu się rozpisywać. Dobry zestaw, wraz z Windowsem i monitorem o przekątnej 22". Nie zaszkodzi dokupić dodatkowe chłodzenie i podkręcić procesor by wykorzystać pełen potencjał karty graficznej i tym samym zwiększyć wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:10, Byl napisał:

Proponowana przeze mnie konfiguracja (składam w Crannie, tamtejsze ceny znam prawie na
pamięć, więc było szybciej):

Procesor: Intel Core I5 2500K
Płyta główna: AsRock P67 Pro3
Pamięć RAM: GoodRAM 4GB DDR3 1333MHz
Zasilacz: XFX Core 550W
Napęd DVD: Samsung SH-S223C SATA
Obudowa: Cooler Master Elite 430
Karta graficzna: Asus GeForce GTX570 DCII

RAZEM: ok. 2900 zł

Masz tu mocny, czterordzeniowy procesor podatny na podkręcanie (z odblokowanym mnożnikiem),
bardz mocną grafikę ze świetnym, cichym chłodzeniem, porządną obudowę i płytę główną.
Systemu nie zamieszczałem, ale jeśli go potrzebujesz, to kartę graficzną wystarczy zmienić
na Zotac GeForce GTX470 AMP! Edition. Kosztuje ona jakieś 400 zł mniej, za tę cenę spokojnie
kupisz Windows 7 Home Premium (koniecznie 64-bit).
Jeśli masz jakieś jeszcze pytania/wątpliwości, chętnie pomogę.


Bardzo fajny zestaw. Tylko mam jedno pytanie: Dlaczego karta graficzna Asus GeForce GTX 570 DCII jest o tyle droższa od karty Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP i dlaczego jest lepsza tzn. co dają te wszystkie dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:09, Szynkars napisał:

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 739 zł
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ - 420 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 140 zł
Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 - 190 zł
Karta graficzna: Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP - 679 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł
Obudowa: Cooler Master Elite 430 (black) - 179 zł
Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 239 zł
System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL - 330 zł
Razem: 3006 zł

Procesor masz z odblokowanym mnożnikiem. Podkręcanie to prosta sprawa, a jako że i5-2500k
ma ogromy potencjał OC, w przyszłości nie zaszkodziłoby dokupić dodatkowe chłodzenie
i go podkręcić, chociażby po to by wykorzystać pełen potencjał karty graficznej, a co
za tym idzie, zwiększyć wydajność.


Bardzo fajny zestaw. ;] Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się