Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2011 o 14:06, diabolo20 napisał:

> Bedzie ja ograniczal. Ale jesli nie zamierzasz wykorzystywac pelnej mocy karty to
moze
> byc. Tylko zrob O/C tak gdzies do 3.5GHz
No to co mam zrobić jaką karte kupić aby procesor nieograniczał ją zbytnio?

I jeszcze jedno wyśle mi ktoś link z instrukcją jak podkręcać ten procesor czterordzeniowy bo nigdy tego nierobiłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 14:20, NecroVisioneR napisał:

Witam mam pytanie:czy istnieje możliwość połączenia dwóch komputerów?Chodzi mi o jakiś
kabel USB albo coś w tym stylu?


Taka możliwość istnieje - specjalny kabel USB, lecz łatwiej i taniej użyć skrosowanego kabla RJ-45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 23:26, kuba9876543210 napisał:

Tobie sie nie chce i chcesz zeby innym sie chcialo?! :D :D :D

Eh, czytanie ze zrozumieniem ginie w narodzie. Prosiłem o podanie bardzo przybliżonej ceny, żebym mógł dowiedzieć się mniej/więcej ile coś takiego jest warte (i nie oczekiwałem podania dokładnej sumy). Sam nie siedzę w temacie tak dokładnie, więc chciałem otrzymać odpowiedź od kogoś, kto mógłby ją znać.
W każdym razie- pytanie jest już nieaktualne.

Dnia 21.04.2011 o 23:26, kuba9876543210 napisał:

Podpowiem Ci jedno - sprzedajac na czesci bedzie latwiej sprzedac i prawdopodobnie troche
wiecej sie uda wyciagnac.

A i to wiem. Poza tym już sobie poradziłem i podjąłem decyzję.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytania.

I
Są jakieś sprawdzone informacje odnośnie premiery nowych procesorów AMD? Pytam bo podobno po ich premierze mają stanieć poprzednie modele. Na benchmark.pl w newsie sprzed kilku tygodni pisali o kwietniu tego roku. Prawda to?

II
Przeglądając zasoby Allegro i pobieżnie przeglądając podzespoły do nowego PC, znalazłem coś co się zwie Windows Update. W skrócie - mając Windowsa XP lub ViśtaWio mogę za mniejszą kwotę ulepszyć system do wersji zarówno BOX jak i wybierając pomiędzy 32 i 64 bitami.
Czy mając Windowsa XP OEM mogę go zainstalować na nowym PC, zainstalować Update i nie przejmować się limitem instalacji? co z rejestracją, czy nadal będzie widoczny w rejestracji jako XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 21:04, SpecShadow napisał:

II
Przeglądając zasoby Allegro i pobieżnie przeglądając podzespoły do nowego PC, znalazłem
coś co się zwie Windows Update. W skrócie - mając Windowsa XP lub ViśtaWio mogę za mniejszą
kwotę ulepszyć system do wersji zarówno BOX jak i wybierając pomiędzy 32 i 64 bitami.
Czy mając Windowsa XP OEM mogę go zainstalować na nowym PC, zainstalować Update i nie
przejmować się limitem instalacji? co z rejestracją, czy nadal będzie widoczny w rejestracji
jako XP?


wiem że to nie odpowiedź na Twoje pytanie, ale daruj sobie ten upgrade z jednej wersji do drugiej. Chociażby dlatego że zostają Ci śmieci starego systemu i dochodzą nowe z upgrade''a.

Wersja OEM teoretycznie z tego co pamiętam jest przypisana do komputera na którym jest zainstalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po za tym rozbawiłeś mnie w jednej sprawie chcesz 6 giga ram a system 32bit z czego to 32 bity będzie ci widzieć tylko jakieś 3giga ram nie pamiętam dokładnie ile :P

A prawda jest taka że naprawdę mało kto ma cenniki w głowie bo ceny się potrafią nawet w tyg zmienić
Wystarczy wejść na stronę wpisać po kolei części i możesz patrzeć po cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 09:21, MasterChiefGT napisał:

Po za tym rozbawiłeś mnie w jednej sprawie chcesz 6 giga ram a system 32bit z czego to
32 bity będzie ci widzieć tylko jakieś 3giga ram nie pamiętam dokładnie ile :P

Nigdzie nie pisałem, że chcę kupić taki sprzęt. Po prostu mam nieużywany komputer z zainstalowanymi 6 gb ramu (i resztą opisanego wcześniej sprzętu) i chciałem się dowiedzieć ile coś takiego jest warte. Tyle.
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaproponujcie jakiś porządny zestaw za około 2000zł z tym, że z mojego ''''starego'''' kompa powinno dać się wyciągnąć powiedzmy dysk twardy (Seagate 500MB ST3500320AS), napędy optyczne, kartę muzyczną i ewentualnie zasilacz (Chieftec 450W). Peryferia mam, a sprzęt ma być dla gracza. Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 09:44, Marko_Pele napisał:

Panowie, zaproponujcie jakiś porządny zestaw za około 2000zł z tym, że z mojego ''''starego''''
kompa powinno dać się wyciągnąć powiedzmy dysk twardy (Seagate 500MB ST3500320AS), napędy
optyczne, kartę muzyczną i ewentualnie zasilacz (Chieftec 450W). Peryferia mam, a sprzęt
ma być dla gracza. Byłbym wdzięczny za pomoc :)


Bez zasilacza, fotka nr.1
Z zasilaczem, fotka nr. 2

20110425105457

20110425105506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że jeśli nie jesteś fanboyem Nvidii, to kartę graficzną nie zaszkodziłoby zmienić na Gigabyte Radeona HD6850. Jest ok. 10% wydajniejszy od GTX 460 i na dodatek tańszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 18:30, Szynkars napisał:

Pamiętaj tylko, że jeśli nie jesteś fanboyem Nvidii, to kartę graficzną nie zaszkodziłoby
zmienić na Gigabyte Radeona HD6850. Jest ok. 10% wydajniejszy od GTX 460 i na dodatek
tańszy :)


Przyznam szczerze, że swojego czasu korzystałem z produktów obu firm, więc na pewno zdecyduje wydajność.
Misquamaqus - co to za Ram? Nie kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, co nieco już wiem ale zawsze warto spytać się o opinię. Posiadam kartę radeon 5850 ( za jakiś czas strzeli dwa latka) Chcę wymienić na coś nowszego ale zdecydowanie bardziej liczącego się w obliczaniu teselacji.

Myślę nad gtx 570, to na pewno sporo procentowy skok i czy naprawdę warto?

Obecnie gram w Crysis 2 - rozdzielczość 1920x1080 włączone wszystkie detale na max w zasadzie spadki są ale nie przeszkadzające w grze. Lecz gdyby zaimplementowano directx 11 w tej grze to ta karta już by sobie nie poradziła.
Reszta podzespołów procesor core i7 860 2,8 ghz, 2x2gb pamięci oraz zasilacz 650w (sprawność 80%) Czy jest dobra inwestycja czy nie warta poświęcania się dla teselacji któa będzie dużo bardziej sie pojawiać w grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wymiana nie ma zbytniego sensu, lepiej podkręć procesor. Wtedy powinieneś uzyskać większą wydajność. Podaj też markę zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się