Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2011 o 18:41, diabolo20 napisał:

Odpowie ktoś na moje pytanie?


Możliwe że będzie lekko ograniczona, ale nie do tego stopnia, by się tym przejmować. Jeśli masz dodatkowe chłodzenie na procesor, to podkręć go jeszcze nieco.
Swoją drogą jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 17:17, Szynkars napisał:

> Co mi powiecie o grach na tych kompach ?

Czyżby gotowce z allegro? Przeczytaj to dokładnie:
http://forum.cdaction.pl/Chcesz-kupic-komputer-na-Allegro-lub-w-supermarkecie-Koniecznie-przeczytaj-t125008.html
Na obu sprzętach pograsz najwyżej w sapera / pasjansa, o nowych grach możesz zapomnieć.
Jeśli chcesz kupić komputer, to odpowiedz na pytania z przypiętego posta. Złoży się coś
lepszego i bardziej opłacalnego.


Nie, patrzyłem ulotkę z (chyba) Media Marktu. Chodzi mi o komputer przeznaczony głównie do grania w granicach 1300-1500zł. Stacjonarny komputer, żaden laptop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 20:20, Szynkars napisał:

Czy do zestawu należy doliczyć jakieś peryferia, tj. system operacyjny, klawiatura itp.?


Chodzi mi tylko o jednostkę centralną. A system operacyjny to Windows 7, jak już wspomniałem żeby najbardziej się do gier nadawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Athlon II X3 450
259 zł

Płyta główna:
Asus M5A78L/USB3
279 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
78 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 500GB F3 (HD502HJ)
146 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD6770 1GB
387 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
76 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 310 Pure Black
132 zł

Zasilacz:
Tacens Radix IV 450W
146 zł

Razem: 1503 zł

Trzyrdzeniowy procesor, przyszłościowa płyta główna z obsługą AM3+, dość wydajna karta graficzna i porządny zasilacz. Dodatkowo można spróbować odblokować czwarty rdzeń procesora, z kolei do obudowy przydałoby się dokupić jakiś wentylator na przód. Wtedy poprawią się warunki chłodzenia podzespołów i cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy. Jeśli chodzi o pamieć RAM, to 4GB jest zupełnie wystarczająca ilością do gier. W przyszłości można pokusić się o dokupienie drugiej kości, oraz wymianę procesora i karty graficznej. Ogólnie taki zestaw powinien być w stanie uciągnąć większość dzisiejszych gier na średnich, czasem wysokich detalach. Na zestawach z allegro czy supermarketów nawet nie odpaliłbyś żadnej nowej gry. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2011 o 21:16, Szynkars napisał:

Trzyrdzeniowy procesor, przyszłościowa płyta główna z obsługą AM3+, dość wydajna karta
graficzna i porządny zasilacz. Dodatkowo można spróbować odblokować czwarty rdzeń procesora,
z kolei do obudowy przydałoby się dokupić jakiś wentylator na przód. Wtedy poprawią się
warunki chłodzenia podzespołów i cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy. Jeśli chodzi
o pamieć RAM, to 4GB jest zupełnie wystarczająca ilością do gier. W przyszłości można
pokusić się o dokupienie drugiej kości, oraz wymianę procesora i karty graficznej. Ogólnie
taki zestaw powinien być w stanie uciągnąć większość dzisiejszych gier na średnich, czasem
wysokich detalach. Na zestawach z allegro czy supermarketów nawet nie odpaliłbyś żadnej
nowej gry. Ceny z techplanet.pl.


Hmm.. czyli mówisz, żeby zrobić "składaka" ? Dzięki, to dla mnie istotna wiadomość, nie chcę kupić byle czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 23:05, DambialkoX napisał:

Hmm.. czyli mówisz, żeby zrobić "składaka" ? Dzięki, to dla mnie istotna wiadomość, nie
chcę kupić byle czego :)


Tak, to zdecydowanie lepsze wyjście niż kupowanie gotowca. Po prostu sprawdź ceny w sklepach i kup tam, gdzie będzie najtaniej (byle nie w ram.net i esc.pl).
Jeśli chodzi o gotowce, to nie wspominam już o słabej jakości podzespołów w nich zawartych (jak chociażby zasilacze no-name), przez co po jakimś czasie połowa komputera może pójść z dymem. Karty graficzne umieszczone w takich komputerach (czyli najczęściej GF GT 430 / GT 520) po prostu nie są do grania. Z 1GB pamięci na pokładzie potrafią wykorzystać może 128MB. Gotowców po prostu się nie kupuje i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2011 o 23:15, Szynkars napisał:

Tak, to zdecydowanie lepsze wyjście niż kupowanie gotowca. Po prostu sprawdź ceny w sklepach
i kup tam, gdzie będzie najtaniej (byle nie w ram.net i esc.pl).
Jeśli chodzi o gotowce, to nie wspominam już o słabej jakości podzespołów w nich zawartych
(jak chociażby zasilacze no-name), przez co po jakimś czasie połowa komputera może pójść
z dymem. Karty graficzne umieszczone w takich komputerach (czyli najczęściej GF GT 430
/ GT 520) po prostu nie są do grania. Z 1GB pamięci na pokładzie potrafią wykorzystać
może 128MB. Gotowców po prostu się nie kupuje i tyle w temacie.


No ok dzięki serdeczne za radę, chyba nawet mój obecny komputer też jest składany. Tyle, że to dobry komp na wcześniejsze lata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 23:15, Szynkars napisał:

Tak, to zdecydowanie lepsze wyjście niż kupowanie gotowca. Po prostu sprawdź ceny w sklepach
i kup tam, gdzie będzie najtaniej (byle nie w ram.net i esc.pl).


Heh, troche mnie zmartwiłeś bo miałem tam zamówić- dlaczego nie powiienem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 01:38, JJZ_master napisał:

Heh, troche mnie zmartwiłeś bo miałem tam zamówić- dlaczego nie powiienem?


Po prostu poczytaj tematy o niesolidnych sklepach na forach komputerowych. Opineo nie jest dobrym źródłem informacji na temat sklepów, gdyż przykładowo esc.pl ma tam głównie dobre oceny, podczas gdy w rzeczywistości jest nieco inaczej. Dokładniej mówiąc sklep ten ma od czasu do czasu problemy z serwisem i realizacją gwarancji. Ceny również do najniższych nie należą. Dobrymi i tanimi sklepami są techplanet.pl, morele.net, agito i proline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 19:10, Szynkars napisał:

> Odpowie ktoś na moje pytanie?

Możliwe że będzie lekko ograniczona, ale nie do tego stopnia, by się tym przejmować.
Jeśli masz dodatkowe chłodzenie na procesor, to podkręć go jeszcze nieco.
Swoją drogą jaki masz zasilacz?

zasilacz noname 600W oraz chłodzenie Spartan HE923 (niedawno wymieniane) a co do dalszego podkręcania niestety płyta główna blokuje dalsze podkręcenie (fachowiec mi podkręcał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 28.08.2011 o 09:50, diabolo20 napisał:

zasilacz noname 600W


Nie ma zasilaczy noname.... kazdy jakos sie nazywa.
Otworz bude i przepisz marke i moc zasilacza z tabliczki znamionowej na zasilaczu (zaznaczone na czerwono).
Najlepiej zrob fotke i daj na forum.
Przyklad na fotce:

20110828105944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 16:19, Bralo napisał:

Jaki kolega ma zasilacz ? i ile może przeznaczyć na kartę graficzną ? może uda się coś
lepszego znaleść.
A co do tych kart to GTX 280 jest wydajniejszy od GTS 450.

Mówi, że w następnym tygodniu ma zamówić zasilacz OCZ fatal1ty 550W, a na kartę zamierza przeznaczyć tak do 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w temacie o zasilaczach, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi, więc spytam się tutaj. Chcę włożyć do kompa kartę Gainward GeForce GTS 450. Tyle tylko, że boję się o cały komputer, od razu mówię, nie znam się na zasilaczach. Da radę ten ATX Power Supply 400-P4? Procesor Intel Pentium Dual-Core E5200 (nie podkręcany), 4 GB RAM i Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:23, faraoneek23 napisał:

> Jaki kolega ma zasilacz ? i ile może przeznaczyć na kartę graficzną ? może uda się
coś
> lepszego znaleść.
> A co do tych kart to GTX 280 jest wydajniejszy od GTS 450.
Mówi, że w następnym tygodniu ma zamówić zasilacz OCZ fatal1ty 550W, a na kartę zamierza
przeznaczyć tak do 400 zł


Jak do 400zł to kolega znajdzie używaną GF GTX 280 jeszcze na gwarancji , ale jeszcze może być troszeczkę gorszy , ale w niektórych grach nawet lepszy ale nowy Radeon HD 5770.

http://www.hwcompare.com/1149/geforce-gtx-280-vs-radeon-hd-5770/ tu masz test pomiędzy tymi kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:25, juke napisał:

Napisałem w temacie o zasilaczach, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi, więc spytam
się tutaj. Chcę włożyć do kompa kartę Gainward GeForce GTS 450. Tyle tylko, że boję się
o cały komputer, od razu mówię, nie znam się na zasilaczach. Da radę ten ATX Power Supply
400-P4? Procesor Intel Pentium Dual-Core E5200 (nie podkręcany), 4 GB RAM i Windows 7.


Ile czasu ten zasilacz pracuje w komputerze ?
Czas zmienic na cos nowego i porzadnego np. xfx 450:

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-450w-135mm-80-p1-450s-xxb9-379506/

Bedzie na pare lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki PC od mojego kumpla(bez zasilacza i dysku,przełożone z starego blaszaka) za 250pln
Co warto w nim wymienić ale w rozsądnej cenie żeby poprawić osiągi(głownie chodzi mi o grafike i pojemny HDD)

Zasilacz: Modecom feel 350ATX
Płyta Główna: Gigabyte GA-M61PME-S2
Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+
Ram: GoodRAM 2x 2GB ddr2 pc2-6400
Grafika: GeForce 8500GT
HDD: WD 80GB na ATA ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się