Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2011 o 12:38, juke napisał:

> Bedzie na pare lat
Trzy lata w październiku. Czyli nie ma wyboru, zmieniać?


3 lata wystarcza bidulkowi.
Kup nowy, to bedzie spokoj.
Nie oszczedzaj na zasilaczu, bo to bardzo wazny element komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 13:10, Memorr napisał:

Kupiłem taki PC od mojego kumpla(bez zasilacza i dysku,przełożone z starego blaszaka)
za 250pln
Co warto w nim wymienić ale w rozsądnej cenie żeby poprawić osiągi(głownie chodzi mi
o grafike i pojemny HDD)

Zasilacz: Modecom feel 350ATX
Płyta Główna: Gigabyte GA-M61PME-S2
Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+
Ram: GoodRAM 2x 2GB ddr2 pc2-6400
Grafika: GeForce 8500GT
HDD: WD 80GB na ATA ;x



Zasilacz jeszcze pracuje ?... szacunek.
Procesor podkrecic do wartosci amd 6000 lub wymienic na ktorys z tych procesorow:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-M61PME-S2%28rev._2.x%29.html

Wybierz rewizje plyty glownej i dopasuj procesor.

Z dyskow, moze samsung:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/filtr/_155_0_167_0_0_0_0_0_0_0

Grafika w zaleznosci, jaki bedzie nowy zasilacz i procesor.


Podaj jak bardzo masz napakowany portfel, to sie cos konkretnego poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pisałem już o zmianie procesora, usłyszałem że podejdzie. Natomiast żeby była jasność jutro procesor zamawiam, podaje link do mojej płyty głównej, procesora który zamawiam. Mój zasilacz to Chieftec 500W, na obecnym procesorze mam chłodzenie Pentagramu więc raczej to zostawię. Chciałbym aby ktoś naprawdę obeznany sprawdził listę procesorów obsługiwanych przez moją płytę, napięcia itp i sprawdził czy na 100% procesor podejdzie. Tylko potrzebuję aby ktoś to zrobił po pierwsze porządnie, a po drugie z głową- osoba obeznana w temacie. Niestety moja wiedza na temat modernizacji komputera zatrzymała się na C2D oraz GeForce''ach 7600 dlatego potrzebuje kogoś na "czasie". Z góry dziękuję!

Płyta główna (jest tam wszystko) - http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NE/

Procesor (ten który mam kupić) - http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-955-black-edition-box-am3-krk-fv-i1782939833.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:00, Misquamaqus napisał:

/.../
> zasilacz noname 600W

Nie ma zasilaczy noname.... kazdy jakos sie nazywa.
Otworz bude i przepisz marke i moc zasilacza z tabliczki znamionowej na zasilaczu (zaznaczone
na czerwono).
Najlepiej zrob fotke i daj na forum.
Przyklad na fotce:

Jeszcze dokładnie sprawdze jutro ten zasilacz, a kto może mi powiedzieć czym się różni radeon 6950 od GeForce GTX 560 Ti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 16:10, diabolo20 napisał:

Jeszcze dokładnie sprawdze jutro ten zasilacz, a kto może mi powiedzieć czym się różni
radeon 6950 od GeForce GTX 560 Ti


Chyba na pierwszy rzut oka widać, że nazwą :) A tak na poważnie - wydajność obu kart jest podobna, jednakże w niektórych modelach HD6950 1GB można odblokować dodatkowe jednostki, co zwiększy wydajność karty. Niestety, aktualnie odblokowanie tych jednostek jest mało prawdopodobne (ale zawsze jest szansa).
Modele HD6950 z 2GB pamięci na pokładzie nie są opłacalne.
Pamiętaj też, że zanim zabierzesz się za wymianę czegokolwiek, musisz się dowiedzieć, jaki masz zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 16:37, Memorr napisał:

Nie. Wszelkie dyski z serii Green są zauważalnie wolniejsze od normalnych serii, a więc tym samym mniej opłacalne. Sprawdź Samsunga HD502HJ i Samsunga HD103SJ.

Dnia 28.08.2011 o 16:37, Memorr napisał:

W jaki sposób mam ten procek podkręcić?

Poniżej masz instrukcję co do tego, jak podkręcić procesor:
http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

Dnia 28.08.2011 o 16:37, Memorr napisał:

Co do grafy i zasilacza to: Grafika do 300pln/Zasilacz do 250pln.

Czyli na obie rzeczy masz w sumie 550 zł. Jako zasilacz weź XFX Core 450W. Zostaje 350 zł na kartę. Rozejrzyj się za Radeonem HD5770 / HD6770.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 16:15, 4ny4 napisał:

BIOS zaktualizowany do wersji 5001. Więc pasuje ?

Zgodnie z tym co na tej stronie jest podane to pasuje, a że strona asusa to chyba wiedzą co działa na ich płytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:00, Misquamaqus napisał:

/.../
> zasilacz noname 600W

Nie ma zasilaczy noname.... /.../

Ale tam, nie ma... Gdybym takich w przeszłości nie miewał, to bym Ci uwierzył. Są, najłatwiej taki znaleźć w komputerze z supermarketu. Niestety, zdjęcia Ci nie załączę, bo dawno wywaliłem ten szajs. Teraz w starym, zapasowym, komputerze mam Chieftec''a, a w nowszym Antec''a. Cieftec też nadzwyczajny nie jest, u mnie nawaliła jedna linia, tak, która odpowiadała za zasilanie wentylatora obudowy. Nic więcej, ale temperatura rosła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu... zasilacz musi sie jakos nazywac, nawet jako firma "krzak", ale sie nazywac.
Inaczej nie bedzie dopuszczony do sprzedazy.
Są tracery, mustangi, weż mnie :))), ale sie nazywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 18:44, Misquamaqus napisał:

Krzysiu... zasilacz musi sie jakos nazywac, nawet jako firma "krzak", ale sie nazywac.
Inaczej nie bedzie dopuszczony do sprzedazy.
Są tracery, mustangi, weż mnie :))), ale sie nazywaja.

G***o prawda. Jeszcze raz piszę, że gdybym takowych nie miał, to bym Ci uwierzył. Ale miałem! Zresztą, pogadam z właścicielem osiedlowego punktu komputereowego. Jak uda mi się zrobić zdjęcie takiego "no name", będziesz mi wisiał skrzynkę piwa. No, będę wspaniałomyślny. Małą zgrzewkę, ot, taki czteropak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:14, KrzysztofMarek napisał:

G***o prawda. Jeszcze raz piszę, że gdybym takowych nie miał, to bym Ci uwierzył. Ale
miałem! Zresztą, pogadam z właścicielem osiedlowego punktu komputereowego. Jak uda mi
się zrobić zdjęcie takiego "no name", będziesz mi wisiał skrzynkę piwa. No, będę wspaniałomyślny.
Małą zgrzewkę, ot, taki czteropak.


Jasne że są, w starym kompie takie coś miałem - bez tabliczki znamionowej ani niczego co mogłoby sugerować markę zasilacza. A na paragonie napisane tylko "zasilacz 300W" ^^ Ale dzisiaj trudniej już takie dostać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej jednak strony ktoś takie zasilacze musiał wyprodukować, a potem dany sklep musiał takie zasilacze kupić. Nie wiadomo kto je wyprodukował, ale ktoś wyprodukował. Musiała być jakaś firma, która to zrobiła, chociażby i o nazwie "No-name", zwłaszcza, że w sklepach internetowych pośród poszczególnych marek zasilaczy widnieje także nazwa "no-name". Pewnie nawet sam sklep nie wie, kto je zrobił :)
Zresztą nad czym tu dyskutować, no-name to no-name, czyli ogółem nic specjalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 17:32, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> > zasilacz noname 600W
>
> Nie ma zasilaczy noname.... /.../
Ale tam, nie ma... Gdybym takich w przeszłości nie miewał, to bym Ci uwierzył. Są, najłatwiej
taki znaleźć w komputerze z supermarketu. Niestety, zdjęcia Ci nie załączę, bo dawno
wywaliłem ten szajs. Teraz w starym, zapasowym, komputerze mam Chieftec''a, a w nowszym
Antec''a. Cieftec też nadzwyczajny nie jest, u mnie nawaliła jedna linia, tak, która
odpowiadała za zasilanie wentylatora obudowy. Nic więcej, ale temperatura rosła...

Najprawdopodobniej linia się uwaliła przez rezonans równoległy, który po jakimś czasie powstać mógł z racji tego, że podłączyłeś urządzenie indukcyjne równolegle do kondziołka na filtrze. Elementy RLC z czasem zmieniają swoje parametry i po drodze mogły trafić na takie, które ze sobą rezonowały, popłynął potężny prąd, silniczek wytrzymał, bo to tylko drut, ale kondzioł już nie musiał. Ale naprawa byłaby raczej banalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym, że silniki wiatraków są silnikami prądu stałego i niby rezonansu nie powinno być. Prawda jest taka, że nie są do końca silnikami prądu stałego. Są to tzw. mikrosilniki o trzech zębach (z komutacją elektroniczną), które wywołują okresowe tętnienia prądu przez nie przepływającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
obecnie posiadam taki sprzet:
Asus P5KC
C2D E6550 @ 3Ghz
4 GB Ram 800 Mhz
GeForce GTS 450
Chieftec 560W (dokladnego modelu nie pamietam, jesli potrzebne bedzie to napisze).
I mam takie pytanie. Czy za ~350zl oplaca mi sie wymienic procesor na Core 2 Quad Q8300? Chlodzenie mam porzadne (chyba:P) - Scythe Mine rev.B. dotychczasowe procki schladzalo b. dobrze, mysle ze z tym quadem w razie co, tez powinno sobie poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 21:24, Ichvander napisał:

GeForce GTS 450


Mogę się mylić, dlatego poczekaj na komentarz osób bardziej obeznanych w temacie, ale osobiście chyba inwestowałbym w kartę graficzną. GTS450 mocno ustępuję choćby nawet GTS560. Wolałbym kartę zmienić. C2D zawsze miało niezłą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 21:24, Ichvander napisał:

Witam,
obecnie posiadam taki sprzet:
Asus P5KC
C2D E6550 @ 3Ghz
4 GB Ram 800 Mhz
GeForce GTS 450
Chieftec 560W (dokladnego modelu nie pamietam, jesli potrzebne bedzie to napisze).
I mam takie pytanie. Czy za ~350zl oplaca mi sie wymienic procesor na Core 2 Quad Q8300?
Chlodzenie mam porzadne (chyba:P) - Scythe Mine rev.B. dotychczasowe procki schladzalo
b. dobrze, mysle ze z tym quadem w razie co, tez powinno sobie poradzic.


Pewnie, ze warto.
Karta odzyje i fps podskoczy w garch wielowatkowych.
Trzeba tylko procesor podkrecic, bo ma niskie fabryczne taktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się