Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2011 o 11:46, Sericulum napisał:

Nie chce nikogo dobijać, ale nie kupuje się gotowców. Za te 1800 zł, można złożyć dobrego
kompa, które nowsze gry będą chodziły na medium może nawet na high.
"MOCNY I CICHY ZASILACZ
400W PFC SILENT
ZABEZPIECZENIA ANTY:
ZWARCIOWE, PRZEPIĘCIOWE, PRZECIĄŻENIOWE"
I jeszcze ten zasilacz... Przecież do takiego sprzętu trzeba mieć minimum 500W.


To ja wiem a nie mam 400 zł na zasilacz i 600 na kartę nie da rady, a brat nie chcę go sprzedać i nie chce żebym go sprzedał i kupił nowy inny.
Jak to sie mówi firma no-name a karta budżetowa podobno gts250 gainward green 512 jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobry zasilacz można znaleźć za 200 zł, ja Ci nie podam, bo się dobrze nie znam, ale są tutaj ludzie co Ci doradzą. Kartę można też używaną kupić, za mniejsze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 11:51, Sericulum napisał:


Dobry zasilacz można znaleźć za 200 zł, ja Ci nie podam, bo się dobrze nie znam, ale
są tutaj ludzie co Ci doradzą. Kartę można też używaną kupić, za mniejsze pieniądze.


Nie ufam używanym rzeczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 11:53, Xardasss napisał:

>
> Dobry zasilacz można znaleźć za 200 zł, ja Ci nie podam, bo się dobrze nie znam,
ale
> są tutaj ludzie co Ci doradzą. Kartę można też używaną kupić, za mniejsze pieniądze.


Nie ufam używanym rzeczom.

Tylko co , bo za 200 zasilacz a karta ile 600 ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić DOBRY zasilacz za trochę ponad 200zł NIE UŻYWANY.
Ten zasilacz co kolega podał wyżej jest bardzo dobry... Ale możesz przyuważyć jeszcze ten:
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/fortron-fsp600-80bpn-85-600w-oem,28313.html
238zł od fortrona.

Karte graficzna:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/vertex3d-ati-radeon-hd6850-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,23862.html
HD 6850. 598zł. Bardzo dobra wydajna karta graficzna. Równa GTX 460.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 12:22, Xardasss napisał:

Ile to wydatków jeszcze, ja musze nie wiem po kryjomu to robić.

Jak chcesz to są oczywiście tańsze opcje. Ta karta to już jest taki dobry model do grania. Ale są tańsze na których pograsz spokojnie w nowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok po tych poradach co do Intela zamiast AMD itp itd, postanowiłem poszperać po necie w poszukiwaniu benchmarków no i zmieniłem zdanie (i tu stokrotne dzięki za przekonanie mnie).

Zamierzam zmienić:
AMD Athlon II X2 265 na Intel Core i5-2500k 3.30
MSI 880GM-E41 na Asus P8P67 Intel P67 1155 DDR3

Dobra zmiana? Duża różnica będzie?

Kolejna sprawa to czy mój zasilacz wytrzyma 2x6850 ot Sapphire/OcUK/XFX i te powyżej?
Corsair GS700 700W 80+

I nie wiem czy RAM cokolwiek ciągnie, ale mam 8 GB od RipJaws Gaming Series DDR3 1333 i zamierzam dokupic kolejne 8 GB

I czy karta od AMD z prockiem od Intela i płytą główną będzie normalnie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 13:48, MK-VIP napisał:

Kolejna sprawa to czy mój zasilacz wytrzyma 2x6850 ot Sapphire/OcUK/XFX i te powyżej?
Corsair GS700 700W 80+


Ja mam takie pytanie tylko po co Ci karty w crossfire? Z doświadczenia wiem (sam miałem crossfire) że lepiej jest kupić jedną a porządną. Za cenę dwóch 6850 możesz kupić jakiegoś znacznie lepszego radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 13:52, Konrad162 napisał:

> Kolejna sprawa to czy mój zasilacz wytrzyma 2x6850 ot Sapphire/OcUK/XFX i te powyżej?

> Corsair GS700 700W 80+

Ja mam takie pytanie tylko po co Ci karty w crossfire? Z doświadczenia wiem (sam miałem
crossfire) że lepiej jest kupić jedną a porządną. Za cenę dwóch 6850 możesz kupić jakiegoś
znacznie lepszego radeona.


bo mam juz jednego i nie bede w stanie wydac kolejnych 200-250 na 6950, a kupujac dodatkowego 6850, nawet jezeli poprawi performance o 50% to warto (6850 po 100)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych problemów. i5 2500K to obecnie chyba najlepsza oferta dla gracza. Jedyne o co spytam to RAM. 16gb? Zajmujesz się programowaniem grafiki? Czy może masz zamiar stworzyć grę? 8gb to jest więcej niż za dużo do gier. I tak pozostanie aż do następnej generacji konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 14:05, MK-VIP napisał:

> 6850 za 100 zł? Czy coś źle zrozumiałem.
funtow


Już myślałem, że 100 zł. Ja bym się jeszcze zastanowił nad crossfire. Ale jeśli już się zdecydowałeś to bierz 6850. I na razie nie dokupuj kolejne 8GB RAM, bo niepotrzebny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 14:08, damiank485 napisał:

Nie będzie żadnych problemów. i5 2500K to obecnie chyba najlepsza oferta dla gracza.
Jedyne o co spytam to RAM. 16gb? Zajmujesz się programowaniem grafiki? Czy może masz
zamiar stworzyć grę? 8gb to jest więcej niż za dużo do gier. I tak pozostanie aż do następnej
generacji konsol.

Grafika, Adobe AE strasznie dużo pamięci zżera + RAM bardzo tani, bo tylko 40:).

Ok dziękuje bardzo za porady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam dlawiatury ;)

Razera Arctose odpuscilem, nie lezy mi. Najbardziej zalezy mi na duzym enterze. Klawiatura musi byc przewodowa. Duzo gram, ale dla funu wiec nie musze miec megawypasionego sprzetu dla gracza.

Jakies propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się