Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2011 o 21:45, damiank485 napisał:

Nie wiem czy tak fajnie brać laptopa bez systemu operacyjnego. Chyba że masz w domu windows
7/ vista. Jak masz xp to odradzam gdyż trzeba będzie do niego ściągnąć sterowniki karty
graficznej (bez problemu) oraz płyty głównej... A te z nowszych laptopów nie mają kompatybilności
z windows XP.

Z drugiej jednak strony - zazwyczaj jak weźmiesz laptopa już z systemem to ci nawrzucają takie ilości syfu że przez pół dnia trzeba się tego pozbywać (ja w końcu się poddałem z próbami wyrżnięcia Office''a 2010 w jakiejś "darmowej" wersji który się zadomowił na dodatkowej, chronionej partycji).

Dnia 25.12.2011 o 21:45, damiank485 napisał:

W tym laptopie co podał kolega wyżej to tylko procesor jest lepszy. Karta graficzna nawet
porównywalna...

Jeśli przewaga 20-30% to "porównywalne karty" to ja się zaczynam zastanawiać co ty za artykuły czytasz. Bo dla mnie to już naprawdę duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 21:56, Foost napisał:

Wygląda w porządku. Nie jakiś super wypas (mam nadzieję że nie planujesz na nim grać w Wiedźmina 2 czy coś w tym stylu bo będzie 0 klatek na sekundę, to jest sprzęt który pozwoli grać w średnio-wysokich detalach max. w Gothica 3) ale do większości zastosowań powinien wystarczyć.

Dnia 25.12.2011 o 21:56, Foost napisał:

Z tego co przeczytałem to ten i3 jest drugiej generacji więc powinien być wydajniejszy
od odpowiedników AMD.

Ten procek jest szybszy niż wszystko co AMD ma w ofercie. Mimo bycia jednym z najwolniejszych modeli Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 21:58, ziptofaf napisał:

> http://allegro.pl/piekny-5750g-intel-i3-2310m-4gb-320gb-nvidia-gt520-i2011441604.html

Wygląda w porządku. Nie jakiś super wypas (mam nadzieję że nie planujesz na nim grać
w Wiedźmina 2 czy coś w tym stylu bo będzie 0 klatek na sekundę, to jest sprzęt który
pozwoli grać w średnio-wysokich detalach max. w Gothica 3) ale do większości zastosowań
powinien wystarczyć.
> Z tego co przeczytałem to ten i3 jest drugiej generacji więc powinien być wydajniejszy

> od odpowiedników AMD.
Ten procek jest szybszy niż wszystko co AMD ma w ofercie. Mimo bycia jednym z najwolniejszych
modeli Intela.


Dzięki za odpowiedź. Na tym netbooku zamierzam przede wszystkim używać internetu i oglądać filmy. Czasami pograć w gry typu GTA:SA, Vice City.

Nie będzie problemów z zainstalowaniem na nim windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 21:51, ziptofaf napisał:

Jeśli przewaga 20-30% to "porównywalne karty" to ja się zaczynam zastanawiać co ty za
artykuły czytasz. Bo dla mnie to już naprawdę duża różnica.

Jakie 20-30%? 9600M ma około 5200 pkt. w 3dmark06, GT520M ma 5000 pkt. To nawet 10% nie jest. Tylko jakieś 4-5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 22:02, damiank485 napisał:

> Jeśli przewaga 20-30% to "porównywalne karty" to ja się zaczynam zastanawiać co
ty za
> artykuły czytasz. Bo dla mnie to już naprawdę duża różnica.
Jakie 20-30%? 9600M ma około 5200 pkt. w 3dmark06, GT520M ma 5000 pkt. To nawet 10% nie
jest. Tylko jakieś 4-5%.


Ehem, spójrz jeszcze raz na oba te laptopy. Jeden z nich ma 9600M GS...Tylko dwie literki różnicy w nazwie a kilkadziesiąt % w wydajności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Nie chodziło mi o to że będzie problem z zainstalowaniem windowsa 7 bo go nie będzie. Chodziło mi o to że jakbyś czasem miał xp to będzie trudno znaleźć sterowniki do płyty głównej kompatybilne z windowsem xp. Ale skoro masz win 7 to nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf korzystasz z usługi Orgin? Sorry , że tak pytam ale kurcze nie mogę nigdzie znalesc odpowiedzi na pytanie.
A muszę je dzisiaj uzyskać.
Wiem , że to nie ten temat ale naprawdę nie wiem gdzie mam napisać , może któryś z forumowiczów korzysta z usługi origin i mi pomorze. Otóż Zmierzam kupić gre na origin za pomocą karty płatniczej 2 kopie druga dla kolegi. Czy da się kupić ten drugi cd key jako prezent lub jakoś przekazać na drugie konto?Boje się, że jak kupie 2 kopie to mi te 2 cd-key''e przypisze do mojego konta i nie bd mógł mu dać. Jeżeli ktoś wie prosiłbym o pomoc.
Wielki dzięki. I jeszcze raz sorry , że zaśmiecam ten dział nie odpowiednim pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w planach zakup laptopa. Będzie on służył przede wszystkim do pisania tekstów, oglądania filmów oraz korzystania z internetu. Jednak chciałbym czasem na nim sobie pograć. Chciałbym wydać około 3tys i zastanawiałem się nad następującym modelem:
Asus X53SV-SX763V - 8 GB
Producent Asus
Gwarancja 2 lata
przekątna ekranu LCD 15.6 cali
podświetlany diodami LED
nominalna rozdzielczość LCD 1366 x 768 pikseli
procesor Intel® Core™ i5-2430M (2.4 GHz, 3 MB Cache)
wielkość pamięci RAM 8 GB DDR3 (1333 MHz)
pojemność dysku twardego 640 GB
interfejs dysku twardego Serial ATA5400 RPM
napęd optyczny DVD+/-RW DL
karta graficzna NVIDIA GeForce GT 540M (DirectX11, SM 5.0, PureVideoHD)
pamięć karty graficznej 2048 MB
wyjścia karty graficznej wyjście HDMI wyjście D-Sub
typ akumulatora 6-komorowy litowo-jonowy
pojemność akumulatora 5200 mAh
karta dźwiękowa wejście mikrofonu* stereo
czytnik kart pamięci SD MS-Pro MMC Memory Stick
komunikacja WiFi IEEE 802.11b/g/n LAN 1 Gbps Bluetooth
interfejsy 3x USB 1x USB 3.0
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność wbudowany mikrofon kamera 0.3 Mpix
zainstalowany system operacyjny Windows 7 Home Premium64

chciałbym prosić o porady czy to dobry wybór a jeśli nie prosiłbym o innepro pozycje.
Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam co sądzicie o tej konfiguracji jest ok czy może coś zmienić

Asrock P67 Extreme4 (B3)
Corsair Cooling Hydro Series H60
Procesor - Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX
Corsair 2.5'''' SSD Force 60 GB (Serial ATA3) 550MB/s 490MB/s 80k IOPs
Seagate 500 GB Barracuda (16MB, Serial ATA III)
be quiet! Dark Power PRO P9 - 650W
Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 XMS3 Dominator with DHX+
GeForce with CUDA GTX 560Ti MSI TWINFROZ OC 2048MB (PCI-E) TWINFROZ OC
obudowa Fractal Design Define R3 USB 3.0 Silver
cena 5361 zł cena z komputronik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie?

Czy opłaca się wymienić mój obecny procersor na dwurdzewniowy, i jak opłaca?
Gry w które gram, chodzą mi bardzo wolno, 15-20 FPS i często mam mocne spadki ilości FPSów, chociaż powinny przy tych samych ustawieniach grafiki chodzić z dwa razy szybciej. Mam tak w wielu nowych produkcjach! Wynika to chodźby z testów mojej grafy w necie. Wiem że moja grafika nie jest super, ale wydaje mi się że procek mocno ją ogranicza. Jak myślicie czy mam racje, czy warto go wymienić, ponieważ mam odpowiednią sumę na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Gdyby on był za 2, maksymalnie 2.5 tysiaka to polecam. Ale skoro 3 to w tej cenie można mieć coś z dużo lepszą kartą graficzną (GT540 nie jest zły ale już w takiego Wiedźmina 2 nie pograsz nawet w minimalnych ;))

Na twoim miejscu zainteresowałbym się z tym modelem:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2160883 - HD6770 będący o jakieś 30% szybszy od GT540M, reszta części porównywalna z modelem wybranym przez ciebie.
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/3247537 - GT555M zamiast GT540M, reszta chyba identyczna.

Wydajnościowo oba są niemal identyczne więc sam zobacz który ci się bardziej podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja to bym wymienił od razu na czterordzeniowego prawdę mówiąc :P Twoja płyta obsługuje Athlony X2, X3 i X4. Ja bym osobiście więc polował na jakiegoś X4. Ewentualnie jeśli wyjdzie ci za drogo (jak dobrze kojarzę to X4 640 kosztuje z 400 zł czyli niestety całkiem sporo), to kup sobie X3 450 (mniej niż 300 zł). Z całą pewnością warto bo jednordzeniowe procki to dzisiaj coś niespotykanego co do grania się nie nadaje w ogóle. Dwurdzeniowce są z kolei w bardzo podobnej cenie do 3 więc lepiej mieć ten dodatkowy rdzeń aniżeli go nie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erm... na GT540M nie pogra sie w wieska nawet na minimalnych? to ciekawe co za potwor siedzi w moich dwoch lapkach od asusa. Jeden z i5, drugi z i7. Na i5 na wysokich troszke tnie, na i7 plynnie..ofc bez aa i ubersamplingu chyba ;)

dokladne modele:

http://www.x-kom.pl/p/70597-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx200v-i7-2630qm-4gb-750-dvd-rw-7hp64x.html

http://www.x-kom.pl/p/69878-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx214-i5-2410m-4gb-750-dvd-rw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 19:06, Ichvander napisał:

Erm... na GT540M nie pogra sie w wieska nawet na minimalnych? to ciekawe co za potwor
siedzi w moich dwoch lapkach od asusa. Jeden z i5, drugi z i7. Na i5 na wysokich troszke
tnie, na i7 plynnie..ofc bez aa i ubersamplingu chyba ;)


Ehem, ustawienia jak na screenie poniżej.
Ilość fps-ów sprawdzana Frapsem w losowym savie: 20-25. Ja tego płynnym nie nazwę. No chyba że to przez sterowniki do grafy bo nie aktualizowane od dawna.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-540M.41715.0.html - a wedle tego to ja też widzę ledwie minimalne detale...

20111226191049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się