Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2011 o 21:24, Geraltt napisał:

Przyzwoity gts 250 przy 550ti, albo 6850 radeon to jest dobry sprzęt ?.
Ja nie chcę we wszystko na minimum max na średnich.

Albo bf''3 na takiej grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:24, Geraltt napisał:

Przyzwoity gts 250 przy 550ti, albo 6850 radeon to jest dobry sprzęt ?

Ja to znam ludzi którzy jadą na 2x wolniejszych i nie widziałem żeby o to płakali. Choć faktem jest że GTS250 jest duuużo wolniejszy od Radeona HD6850 ^^

Dnia 29.12.2011 o 21:24, Geraltt napisał:

Ja nie chcę we wszystko na minimum max na średnich.

To uzbieraj na lepszą, trololo. Roznosisz ulotki przez miesiąc i masz na kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:32, Stian3D napisał:

Zapomnialem dodać, ze jestem zielony... jesli chodzi o PC. Ja wiem, ze nie ma sie co
cudów spodziewać po tych kostkach.przesylam 2 ss jak pisałes


Autentycznie zaskoczyłeś mnie tym że one ci działają. Bo widzę tam dosłownie mieszankę wedlowską z obecnymi kośćmi, łączyłeś je na cokolwiek dziwne sposoby. Cofam moje słowa - wymiana 2 małych kości i zostawienie tylko tej 1 GB powinno doprowadzić do znacznego skoku wydajności PC-ta. Bo w tej chwili to one pracują na 266 MHz CL3 co jest absurdalne. Po wymianie wszystkie powinny pracować na 400 MHz CL3 a to pomoże twojemu komputerowi w szybszym działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:40, ziptofaf napisał:

> Zapomnialem dodać, ze jestem zielony... jesli chodzi o PC. Ja wiem, ze nie ma sie
co
> cudów spodziewać po tych kostkach.przesylam 2 ss jak pisałes

Autentycznie zaskoczyłeś mnie tym że one ci działają. Bo widzę tam dosłownie mieszankę
wedlowską z obecnymi kośćmi, łączyłeś je na cokolwiek dziwne sposoby. Cofam moje słowa
- wymiana 2 małych kości i zostawienie tylko tej 1 GB powinno doprowadzić do znacznego
skoku wydajności PC-ta. Bo w tej chwili to one pracują na 266 MHz CL3 co jest absurdalne.
Po wymianie wszystkie powinny pracować na 400 MHz CL3 a to pomoże twojemu komputerowi
w szybszym działaniu.

Czyli koncowa odpowiedz to wywalic 2 kosci po 512 i 256 a tą 1 co mam z Kingsona zostawić i kupic nowe 2x po 1 gb te co podałem na allegro i koniec roboty ? ;> Nie bede klamal grzebalem w ramach przekladalem je z miejsca na miejsce dokupowalem jakies inne ale to wszystko na nic... i sie zdecydowalem zeby wsadzic ile moge i koniec inwestycji w starego pc. Niedlugo zaczne skupować częsci na nowego PC. Żeby byl na dzisiejsze gry typu Bf3 ale to juz inna bajka. Dzieki wielkie za pomoc ekspercie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:43, Geraltt napisał:

6850 za 600 można dostać widzę, na 1920:1080 będzie dobrze chodziła wiem pisali o tym
ale wolę spytać 20 raz.


A ja po raz 20 odpowiem że na 1920*1080 to o max. detalach możesz zapomnieć w takim BF3 na HD6850. Będziesz musiał je lekko zmniejszyć. Ta karta jest niezła ale nie przeceniaj jej.

@ Stian3D
Tak. I komp powinien ci od tego wyraźnie przyspieszyć bo jego obecne ustawienia to parodia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:51, Geraltt napisał:

A jaką muszę mieć do ultra ?.


Do max. detali w każdej grze w FullHD przy pełnej płynności? No to HD6950 czy GTX560Ti by się przydały, najlepiej podkręcone. I to jest rozsądne minimum. Tak to jest jak się kupuje wielgaśny monitor nie doceniając jak dużej mocy trzeba by na nim grać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ziptofaf uważam, że trzeba zacząć od wyjęcia kości 256MB i wtedy zobaczyć ustawienia CPU-Z (bo nie wiadomo jak z tą kością 512MB.
Ogólnie jednak 1,5 GB to i tak pewnie sporo jak na twój komputer (chociaż nadal nie znalazłem info co ty tam właściwie masz) i sądzę, że więcej pamięci nic ci nie da. W czasie działania komputera wciśnij CTRL+ALT+DEL i wtedy wyskoczy ci menedżer zadań. W zakładce procesy możesz zobaczyć ile pamięci jakie programy zużywają i wyłączyć te niepotrzebne jak grasz (najwięcej pewnie przeglądarka i GG). Zobacz sam ile zużywa COD 2 podczas gry, a się zdziwisz jak mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 22:02, charnjit013 napisał:

Wybaczcie, że się tak wtrącam, ale czy GeForce GTX 560Ti pozwoli na ultra detale i rozdz.
1280x960 w Battlefield 3 przy Windows 7 64bit, Intel Core i5 - 2400 i 4GB RAM?


Pewnie. W tak niskiej rozdziałce to i GTX460 by starczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 22:09, charnjit013 napisał:

Właśnie w tej chwili mam GTX 550Ti, no i prawdę mówiąc nie wystarcza :D. Gra wyraźnie
przycina.


Ano widzisz - jedna karta jest za niecałe 500 zł a druga dobija do 1000 ^^ Różnica wydajnościowa między nimi przekracza 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostra wkrótce będzie potrzebowała nowego PC, Jej obecny / a mój po, poprzedni / nie spełnia już swojej roli, mimo że siostra niewiele gra ale nawet gra w Lego Harry Potter nastercza problemy / wyłączająca się gra /
nie pamiętam już pełnej specyfikacji ale jest tam:
Athlon 64 x2 4200+
2GB RAM DDR2
ATI Radeon X1900XT
zasilacz 550 v

teraz trzeba by wymienić wszystko, łącznie z monitorem / bo też siada /, oprócz napędu, nagrywarki DVD, tak, aby komp był szybki, cichy i dało się na nim pograć
co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się