Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2013 o 00:59, Zgreed66 napisał:

Ja tak sobie "popaczyłem" na wyniki procków w Crysis 3 na pclabie. To ta gra specjalnie
z proca nie korzysta.
Głównym ograniczeniem jest karta ;)
http://pclab.pl/art52489-9.html
3,4Ghz Ivy praktycznie ta sama wydajnośc na FHD jak 4,5ghz
EDIT: No i 4Modułowa VIshera się w końcu do czegoś nadaje.


A Widziałeś, na czym tam ( pc lab ) jeden gościu gra? - 2x GTX 690 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 01:03, lis_23 napisał:

A Widziałeś, na czym tam ( pc lab ) jeden gościu gra? - 2x GTX 690 ;)

o.O Nie, aż tak się nie wgłębiałem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już sam nie wiem. Rozmawiałem niedawno z kumplem i mi odradza radeona jako tego bardziej "wadliwego". Że niby na GF wszysko zawsze fajnie cyka (no moja gtx 560 Ti jeszcze nigdy mnie nie zawiodła- to fakt), a radeony albo physx nie obsługują albo coś innego. W testach w interesujących mnie grach jednak lepiej wypada GF GTX 660 Ti, tylko w nim mnie trochę przeraż szyna 192 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 01:23, ruden napisał:

W testach w interesujących mnie grach jednak lepiej wypada GF GTX 660 Ti, tylko w nim
mnie trochę przeraż szyna 192 bit.

Jak wypada lepiej to szyną nie ma co się martwić.
Teoretycznie szyna mogłaby mieć znaczenie przy wysokich rozdzielczościach AA, albo AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki charakter gry, gdzie większość obliczeń musi wykonywać karta graficzna :) Ja czekam na Total War: Rome 2 - to powinien być test dla procków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty AMD i Nvidii są podobnie wadliwe :) I jednak i druga firma od czasu do czasu wypuszczają też gorsze sterowniki :)
Możesz patrzeć jak się obie kart sprawują w konkretnych tytułach, ale nie wiesz do końca w co będziesz grał przez najbliższe 2-3 lata, bo na tyle kupujesz kartę. Jest więc to trochę kupowanie kota w worku, aczkolwiek obie kart powinny podobnie sobie radzić z różnymi grami w przyszłości.
Jeśli chodzi o PhysX, to nie jestem przekonany czy rzeczywiście to jest technologia przyszłościowa - musimy pamiętać, że nowe konsole będą oparte na rozwiązaniach AMD, a więc raczej będzie dominował Havoc.
W tej chwili pewnie bym kupił Radeona, bo w tej generacji ich stosunek cena/jakość jest moim zdaniem lepszy. Ale najlepiej jak będziesz się kierował zaufaniem do danej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 01:01, lis_23 napisał:

Akurat kupuję tam sprzęt od prawie pięciu lat i jeszcze mnie nie zawiedli ;)

Jak uważasz :) Moim zdaniem nie ma sensu się napalać na GTX680, tylko czekać na GTX770 lub 780, ewentualnie na karty AMD, które wyjdą pod koniec roku. Zmiana płyty głownej i procka na razie będzie bezsensowna - nadal to kart graficzne są ograniczeniem znacznym w grach, co widać choćby po wszelakich testach (np Crysisa 3). Na Twoim miejscu bym się nauczył podkręcać (zajmuje to kilka godzin - wiem, bo sam się tyle uczylem podkręcać, bez żadnej pomocy) i ewentualnie kręcił procka, a nie wydawał 1500 zł na nową płytę główną i procka.

Dnia 24.02.2013 o 01:01, lis_23 napisał:

Wiesz, już teraz mój sprzęt nie udźwignie " Crysisa 3 " na maxa w FHD ( inna sprawa,
że GTX 680 ponoć też ;) ) a co dopiero taki " Watch Dogs " czy " Wiedźmin 3 ".


W tej chwili na rozdzielczościach ponad FHD i maksymalnych detalach nawed dwurdzeniowe karty mają problemy z Crysisem 3 :) Więc ja bym się zupełnie nie przejmował - uruchomisz grę na śednich i też będzie spoko :) Jesli chodzi o takie Watch Dogs, to moim zdaniem będzie miało mniejsze wymagania sprzętowe niż Crysis 3. Trzeba brać poprawkę na to, że Crysis 3 jest nie tylko grą, ale głównie taką reklamowką możliwości CryEngine 3. Tak więc twórcy napakowali tam wszelkie możliwe rozwiązania w dziedzinie grafiki komputerowej, żeby przekonać innych do zakupu ich silnika :)

Jeśli dla kogoś gry komputerowe są prawdziwą pasją, a dobrze zarabia, to spokojnie sobie kupi komputer z 2xGTX690, żeby mu wszystko chodziło na maksymalnych. Caly zestaw będzie kosztował 20 tys. zł, a dla niektórych to jedynie pół roku odkładania (mówię o osobach zarabiających niecałe 10 tys. miesięcznie, a sam znam kilka takich osób) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 02:00, ruden napisał:

Jakoś tak bardziej wierzę w GeForce, ale trochę nastawiłem się na tego radka hd7950


W takim razie bierz HD7950 :)
Jesli miałbym brać ta kartę, to pewnie wybrałbym tego Gigabyte:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-2xminidp-box-gv-r795wf3-3gd-448543/ 1132 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 01:23, ruden napisał:

Kurcze już sam nie wiem. Rozmawiałem niedawno z kumplem i mi odradza radeona jako tego
bardziej "wadliwego". Że niby na GF wszystko zawsze fajnie cyka (no moja gtx 560 Ti jeszcze
nigdy mnie nie zawiodła- to fakt), a radeony albo physx nie obsługują albo coś innego.
W testach w interesujących mnie grach jednak lepiej wypada GF GTX 660 Ti, tylko w nim
mnie trochę przeraża szyna 192 bit.


Blablabla ^^
Zacytuję sam siebie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=64888
I tak właśnie wygląda obecnie sytuacja. Nie ma czegoś takiego jak idealnie działająca karta - czasem ci się trafi jakaś wtopa w GeForce, czasem w Radeonie, czasem w obu a czasem w żadnym. Najczęściej jest to ta ostatnia opcja. Bo co jak co ale wyobrażasz sobie żeby przy robieniu gry za miliony dolców nie dopasowano jej w ogóle do Radeonów i będzie tam źle działać? Przecież w segmencie kart graficznych u graczy AMD ma kilkadziesiąt procent rynku...

Co do PhysX - a to prawda. Teraz pytanie czy w tytułach które cię najbardziej interesują jest dla niego wsparcie? I czy jest ono warte więcej niż dodatkowe klatki na sekundę bo Radeon jest szybszy a PhysX chociaż zapewnia dodatkowe efekty (czasem ledwo widoczne, czasem nieco bardziej) to zwiększa zapotrzebowanie tak na moc procesora jak i karty graficznej. Tu już sam zdecyduj co wolisz.

W moim przypadku gdybym kupował komputer DO PRACY w Photoshopie czy renderingu 3D to brałbym GeForce''a z powodu technologii CUDA - AMD i jego Stream są gorzej wspierane. W przypadku grania jednak... liczą się nade wszystko klatki na sekundę, zwłaszcza że jeszcze nie mówimy o najwyższej półce cenowej jeśli chodzi o karty graficzne. Co z tego że teraz walnę sobie tego PhysX-a jeśli nadal mam kartę potencjalnie o 10-15% wolniejszą i gdy to już zacznie mieć znaczenie to na jednej będzie jeszcze względnie płynnie a na drugiej już niekoniecznie. Ale to jest tak jak ja to widzę, nie zmuszam nikogo do zgadzania się ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, poradzicie mi coś w sprawie ustawień karty i monitora?

Mam monitor Full HD, 60Hz. Problem w tym, że w grach multiplayer, gdzie fpsy są powyżej 60, występują u mnie "załamania obrazu" i mikroprzycięcia.

Chciałem zapytać, czy włączenie "Potrójnego Buforowania" + "Synchronizacji Pionowej" w ustawieniach karty rozwiąże ten problem?

*Niestety przez najbliższe 3 dni nie mogę sam tego sprawdzić, ponieważ jestem z dala od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 02:10, pawbuk napisał:

> Jakoś tak bardziej wierzę w GeForce, ale trochę nastawiłem się na tego radka hd7950


W takim razie bierz HD7950 :)
Jesli miałbym brać ta kartę, to pewnie wybrałbym tego Gigabyte:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-2xminidp-box-gv-r795wf3-3gd-448543/
1132 zł

No ja z kolei myślałem, o tym:
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7950-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-950-5000-wer-oc-overclock-chlodzenie-vapor-x-11196-09-40g-511674/
A to głównie z uwagi na taktowanie rdzenia- 950 i ciche chłodzenie.
Czy ten gigabyte nie lubi się pod obciążeniem rozpędzić z chłodzeniem i chodzić niczym kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 10:52, pawbuk napisał:

Jeśli Ci się ten Sapphire podoba, to go po prostu weź :)

Ale widziałem, że ten gigabyte trochę lepiej się spisuje w niektórych grach. Tylko zastanawiam się czy te 3 wiatraki nie emitują mega hałasu :DDDD
Masz jakieś doświadczenia z nim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 11:28, Jackal-pl napisał:

@Ruden: Jeszcze się nie zdecydowałeś?

Kurde sam już nie wiem co mam robić. Wiem, że to dziwne ;))). Ale czekam jeszcze na info od sklepów czy mają jeszcze kody na crysisa 3 i bioshocka. To przesądzi. No i pewnie kupię jakiegoś radeona hd7950. Początkowo chciałem Sapphire bo ma fajne i ciche chłodzenie, ale niestety tylko 2 lata gwarancji. Poza tym jeszcze myślałem nad gigabyte, bo chyba lepiej wypada niż sapphire w testach, tylko nie wiem czy te 3 wiatraki nie robią ogromnego hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 12:13, ruden napisał:

Ale widziałem, że ten gigabyte trochę lepiej się spisuje w niektórych grach. Tylko zastanawiam
się czy te 3 wiatraki nie emitują mega hałasu :DDDD
Masz jakieś doświadczenia z nim??


Nie mam doświadczeń, ale czytalem, że Gigabyte jest bardzo cichy i ma fajne temperatury. Nie jest to DirectCU Asusa, ale też jest bardzo dobrze :) Poza tym mam zaufanie do firmy Gigabyte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 12:46, ruden napisał:

Rozumiem, że te chłodzenie Asusa jest modelowe i jedne z lepszych w branży?

W większości przypadków tak, ale Asus się też bardzo ceni :) Dlatego moim zdaniem lepiej wziąć niewiele gorszego (jeśli chodzi o chłodzenie), a znacznie tańszego Gigabyte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 12:49, pawbuk napisał:

> Rozumiem, że te chłodzenie Asusa jest modelowe i jedne z lepszych w branży?
>
W większości przypadków tak, ale Asus się też bardzo ceni :) Dlatego moim zdaniem lepiej
wziąć niewiele gorszego (jeśli chodzi o chłodzenie), a znacznie tańszego Gigabyte :)

No poza tym te chłodzenie Asusa zajmuje z kartą3 sloty ;)))))) To już nawet nie potwór, ale kolos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się