Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2013 o 16:23, berbelek napisał:

Witam, jaki kupić zasilacz i płytę główną do procesora Intel Core i3-2120 3.3GHz? Będę
korzystał z wbudowanej karty graficznej.


A jaki budżet masz na to przygotowany? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka,
w sklepie komputerowym poprosiłem żeby złozyli mi komputer za 1500zł. Oczywiscie złożyli i wyszło im 1650zł. Pomijając lekkie naciąganie chciałe zapytać czy waszymzdaniem sprzęt jest wart swojej ceny. Będzie służył głównie do grania i miło by było pograć na wysokich ustawieniach graficznych(przy tym budżecie moze być ciężko) ale może jednak ocenicie to jako wystarczajacy sprzęt.
i3-3220
gtx650
4GB ram
zasilacz 400W
Co sądzicie o takim komplecie? Jutro idę złożyć ostatecznie zamówienie i może proponujecie jakieś zamienniki? albo kompletnie inną konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 19:08, Szczep_NML napisał:

Napisz model zasilacza i pamięci ram, płyty głównej, dysku.


zasilacz nie mam pojecia. razem w obudowie Logic. cokolwiek to znaczy. tyle wiem na ten temat.
ram to Kingston
płyta główna Asusa
karta Gigabyte
a dysk nie wiem. 500GB ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model, a nie markę. Poza tym ten zasilacz i obudowa to jakiś chłam z chin. Wybierz się jutro do tego sklepu, i wypytaj się o szczegóły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey prosiłbym o opinie o takiej konfiguracji:


płyta głowna: MSI FM2-A75MA-E35 AMD FM2 A75 HDMI RAID GBLAN mATX 259 zł
Procesor: AMD APU A10-5800k 3,8GHz BOX (FM2) BE 463 zł
ram: Patriot Viper 3 Intel Extreme Masters DDR3 2x4GB 2133MHz CL11 XMP 215 zł lub 16 GB 460 zł
zasilacz: Thermaltake Smart 450W 80+ Bronze Modular 14cm 204 zł
obudowa: Fractal Design Core 1000 Black 135 zł

1276 zł 8 GB ram
lub
1521 zł 16 GB ram

Max chce wydać właśnie 1500 zł
Dysk hdd już mam (ssd) oraz dvd.

Komputer przeznaczony do niemal ciągłego działania dlatego też chciałbym aby pobierał jak najmniej prądu.. oraz był o ile to możliwe szybki.
Przeznaczenie www, ps, edytory,

Zastanawiam się jeszcze czy nie brać modelu niższego (procka) a-5700 który to jest nieco wolnijeszy ale grafe na tą samą i pobiera tylko 65w zamiast 100

Na czym mi jeszcze zależy to poziom hałasu... chciałbym aby był bezgłośny.. patrzyłem na pasywne zasilacze ale to koszt 450 zł.... -_- W przyszłości chce zmienić radiator boxowy na coś większego.. bez wiatraczka...

Oraz czy nie zrobić samodzielnie obudowy... ?! i zaoszczędzić 135 zł . . .. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 18:37, Pietro90210 napisał:

Siemka,
w sklepie komputerowym poprosiłem żeby złozyli mi komputer za 1500zł. Oczywiscie złożyli
i wyszło im 1650zł. Pomijając lekkie naciąganie chciałe zapytać czy waszymzdaniem sprzęt
jest wart swojej ceny. Będzie służył głównie do grania i miło by było pograć na wysokich
ustawieniach graficznych(przy tym budżecie moze być ciężko) ale może jednak ocenicie
to jako wystarczajacy sprzęt.
i3-3220
gtx650
4GB ram
zasilacz 400W
Co sądzicie o takim komplecie? Jutro idę złożyć ostatecznie zamówienie i może proponujecie
jakieś zamienniki? albo kompletnie inną konfigurację.


Za tą cene ? odpada. Już moja konfiguracja jest o niebo lepsza.
W zintegrowanym w procesor grafie mam wydajność porównywalną do twojego zewnętrznego gtx650...
sam procesor szybszy... wiecej ramu i markowy zasilacz 80+
"Trochę" cię oszukali w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bardzo mi się podoba taki zestaw. Zasilacz nieznanej marki bo lepiej wsadzić taki który wybuchnie i spali ci podzespoły:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html - Logic mówisz? To jest na tej pięknej czarnej liście zasilaczy pt. czego nigdy nie kupować ani nawet nie tykać palcem.


Nie powiem, same podzespoły "bazowe" czyli procesor i karta jak na tę cenę to są całkiem fajne. Ale za to oszczędzono na WSZYSTKIM innym. Obudowa bez wentylacji powietrza, zasilacz warty 20 zł gdy sensowne zaczynają swoje ceny od 160 zł, dysk twardy nieznanej marki, podobnie płyta główna. Jakoś bym się nie odważył tego kupować. Nie powiem, samemu nie widzę możliwości w tym budżecie wpakowania Core i3 i GTX650 czy podobnego cenowo Radeona HD7770:
http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2012/10/04/evga-geforce-gtx-650-1gb-review/5 (test wydajności) bo po prostu na innych częściach trzeba nadmiernie oszczędzać i zacząć wsadzać śmieci. Ucinając koszta to tu to tam stworzyłem takie coś:
Core i3 3220
Gigabyte GA-H61M-S1
4GB RAM Kingstom 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
Asus DRW-24B5ST Black Sata
Radeon HD7750 PowerColor
SilentiumPC Brutus
Corsair CX430M Modular
Suma: 1646 zł (www.gral.pl)

Masz przynajmniej gwarancję że całość będzie działać poprawnie i nie wybuchnie ci w twarz bo jest markowy modularny zasilacz zgodny z certyfikatem 80Plus Bronze ważący ponad 2kg a nie jakieś półkilowe pudełko bez filtrów antyprzepięciowych które mimo 400W na papierze w praktyce oddaje maksymalnie 300. Karta AMD zamiast Nvidii bo te drugie sobie nieco gorzej radzą z dwurdzeniowymi procesorami. Wydajnościowo ogólnie powinno być podobnie do tego co ci tam zaproponowali w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 20:26, Chester001 napisał:

W zintegrowanym w procesor grafie mam wydajność porównywalną do twojego zewnętrznego
gtx650...

Nieprawda. Zgodzę się że GTX650 nie powala mocą obliczeniową ale też może nie przesadzaj:
http://pclab.pl/art51168-4.html
Niezintegrowany HD6670 jest o jakieś 33% szybszy od zintegrowanego 7660D. Z kolei GTX650 jest o blisko 50% wydajniejszy od HD6670. Więc jeśli przez "porównywalną" wydajność masz na myśli prawie dwukrotnie niższą to i owszem.

Dnia 10.03.2013 o 20:26, Chester001 napisał:

sam procesor szybszy... wiecej ramu i markowy zasilacz 80+

Ekhem. Szybszy to ten procek nie jest.
http://pclab.pl/art51168-8.html
Znajdź mi jeden tytuł gdzie A10 wyprzedza Core i3 ;) Bo ja tylko widzę jak zostaje wgnieciony w ziemię.

Ba, nawet jakby liczyć ten pobór energii to i tak wygląda to nieciekawie dla A10:
http://pclab.pl/art51168-15.html

Nawet jako fan AMD który nieodmiennie od lat ma u siebie Radeony nie mogę polecić ich procesorów. Do grania się toto nie nadaje za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 22:27, ziptofaf napisał:

Nawet jako fan AMD który nieodmiennie od lat ma u siebie Radeony nie mogę polecić ich
procesorów. Do grania się toto nie nadaje za nic.


Z kolei tutaj Ty przesadziłeś. Taki AMD X8 FX-8320 cenowo wypada dużo lepiej niż i5, w grach sprawuje się minimalnie gorzej, a przy obliczeniach korzystających z większej ilości rdzeni miażdży i5. No i na pewno jest bardziej przyszłościowy, zakładając, że nowsze produkcje zaczną wykorzystywać 5-6 rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 23:09, TerrorHurtz napisał:

Z kolei tutaj Ty przesadziłeś. Taki AMD X8 FX-8320 cenowo wypada dużo lepiej niż i5,
w grach sprawuje się minimalnie gorzej, a przy obliczeniach korzystających z większej
ilości rdzeni miażdży i5. No i na pewno jest bardziej przyszłościowy, zakładając, że
nowsze produkcje zaczną wykorzystywać 5-6 rdzeni.


Przykłady gier które wykorzystują 5-6 rdzeni na dzień dzisiejszy proszę. Co będzie za 2 lata to możemy sobie gdybać do woli ale jeśli w tej chwili tracę do 30% fps-ów na starcie w stosunku do Core i5 to nieszczególnie mi się to podoba. Bo to tylko znaczy że gry niezoptymalizowane pod więcej rdzeni (a coś nie widzę widocznego postępu w tej branży od lat) trafią do stanu gdy na Intelu będę mieć 35 fps-ów a na AMD 25. To już JEST widoczna różnica.

I testy wydajności które potwierdzają to o czym mówisz też poproszę. Już kiedyś doradziłem komuś na tym forum jeszcze by brał sześciordzeniowego Phenoma zamiast Core i5... Też uważałem że to będzie lepsze i bardziej przyszłościowe. Czy było? Nie. Dało się na tym grać, to nie była jakaś kosmiczna wtopa. Ale Core i5 byłby lepszy. I mogę uczciwie przyznać, moja ślepa wiara w zapewnienia producentów z tamtego okresu doprowadziły do debilnej porady z mojej strony.

Bo co normalnego użytkownika obchodzi to że w Cinebenchu będzie szybciej? Ja to chcę żeby mi Crysis działał płynnie. A w tej chwili o ile na Core i5 i mocnej grafice się da o tyle na prockach AMD możesz o tym zapomnieć bo wydajność pojedynczego rdzenia jest za wolna. Ja dałem link do pclaba który potwierdza moją tezę - A10 przegrywa w grach z i3.

Zresztą, niech przemówią liczby:
http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/5
Skyrim:
FX-8320: 202
Core i5 3470: 229
Diablo 3:
FX-8320: 212.4
i5 3470: 215.5
Dragon Age Origins:
FX-8320: 129.2
i5 3470: 157.4
Dawn of War II:
FX-8320: 65
i5 3470: 86
WoW:
FX-8350: 91.5
i5 3470: 120.7
Starcraft 2:
FX-8320: 45
i5 3470: 66

No ale niech będą te twoje zastosowania profesjonalne:

http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/4
Photoshop CS4: FX-y przegrywają nawet z i5 2500k
POV-Ray single-threaded: jak wyżej
Pov-Ray Multithreaded: punkt dla FX-ów.
W Cinebenchu podobnie - w single wygrywa Intel, w Multi Phenom.

No i tak przy okazji - dlaczego samemu masz więc tego i5 a nie FX-8320? Doradzasz sprzęt którego samemu unikasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz proszę o pomoc, bo dziś muszę zamówić zestaw. Kwota 1500 zł. Będę używał zintegrowanej karty graficznej z procesora. Komputer do pracy: internet, office itp, nic wymagającego. Nie będę go w przyszłości wyposażał w nowe części, no chyba że coś padnie. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się