Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No, nic - poczekamy do tego listopada, grudnia i jeżeli będzie kasa, to wtedy pogadamy
o ile wszystko pójdzie dobrze, to będę miał do wydania ok. 5 tys zł a może trochę więcej - cel zakupów:

dwa dyski twarde - 250GB na system i 1TB
obudowa
zasilacz / o ile będzie trzeba go wymienić /
grafika

pamięć zakupię sobie normalnie do tego czasu.

P.S; Radka już miałem, trzy razy ( 9600 PRO + TV, X1900XT i HD4870 ) ale z GeForce jestem chyba bardziej zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 21:09, Shoggun napisał:

Dzięki za tak obszerną odpowiedź a kiedy można się spodziewać tej nowej generacji, bo
brat mi kupił niestety gotowca z allegro i się rozglądam. A w wakacje co z segementu
nvidia bo pod nowego wiedźmina, również zmieniam złoma :).

Nowa generacja powinna zacząć wchodzić do sklepów w maju :) Tak przewiduję na podstawie doniesień prasowych i doświadczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 20:58, lis_23 napisał:

Heh, nowa grafa Vvidii kosztuje 45000 zł i nawet ona ma problemy z C3, więc nie jest
to opłacalny zakup, a GTX 6xxx może do tego czasu potanieją / tylko czy uciągną Wieska
3 na maxa?


Ehem, akurat grafa za 45000 ZŁ to raczej ci pociągnie C3 w Hiper Ultra OP Extreme Detalach - za taką kasę to się wkłada z 5x Nvidia Quadro i 24 rdzeni CPU (4x6 albo 3x8). Podejrzewam że z 300-400 fps-ów będzie spokojnie xD

Ale już poważniej - nie wiem czy jest sens dorzucać do GTX680. Samemu zapewne w najbliższych dniach kupię sobie PC-ta za ponad 4 tysiaki ale GTX680 w nim nie będzie. Z prostego powodu - dopłacasz 25% ceny do max. 6-7% wydajności więcej i poniżej 5% w stosunku do podkręconego GTX670 ( http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_670_FTW_Signature_2/14.html). Więc jeśli coś będzie działać płynnie na GTX670 to będzie też płynne na GTX680 i odwrotnie. Z kolei jeśli pojawi się gra która zadusi GTX670 to układ niewiele szybszy też nie da jej rady. Kolejnym modelem który dopiero potrafiłbym zrozumieć jest GTX Titan/GTX690/Radeon HD7990, przynajmniej te układy pokazują różnice w wydajności widoczną nie tylko w benchmarkach w stosunku do reszty kart.

Co do GTX570 kontra GTX670 - wyraźna różnica, czasem nawet na poziomie 30-40%. Częściej w okolicach 20-25%, sporo zależy od konkretnej gry. Choć faktem jest że referencyjna 670 wyprzedza o kilkanaście procent GTX580 w każdym tytule.

Zaś co do pamięci - 2GB chyba że grasz na 2-3 monitorach i rozdzielczościach przekraczających HD.

A jeśli chodzi o zasilacz - to jednak jest 750W więc obecny konfig obciąża go w naprawdę niewielkim stopniu, on wręcz śpi przez większość czasu i dostarcza mniej niż 50% swojej maksymalnej mocy. Zmieniać na razie nie musisz.

Z kolei jeśli chodzi o ciągnięcie Wieśka 3 - nie wierzę że CDP Red ma taki budżet i możliwości techniczne żeby zrobić coś bardziej wymagającego od Crysisa 3. A ten jednak na GTX-ach 670/680 działa całkiem sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;P, w takim razie skuszę się zapewne na GTX 670 - ten model ma fajne chłodzenie:

http://www.komputronik.pl/product/182045/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_670_Gigabyte_2GB_2xDVI_HDM_DPI_PCI_E_OC_kupon_150USD_in_game_value_World_of_Tanks-Planetside2-Hawken_.html

myślałem o GTX 690 ale boję się układów dwu rdzeniowych i problemów z konfiguracją gier pod nie
może nowe, jednordzeniowe GeForce będą lepsze od 670 i 680 a cena nie będzie astronomiczna? - choć wątpię to po cenie ich pierwszego modelu ;)
a buda którą pokazałem, dobra?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 21:29, Niewiernus napisał:

Tak jak przedmówca napisał - w czerwcu.
Procesory Intela na początku(3-4?), a z kartami graficznymi to nie wiadomo(?).


W wątku graficznym ktoś pisał, że nowe grafiki od obu producentów wyjdą dopiero w czwartym kwartale tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2013 o 21:16, ziptofaf napisał:


Zaś co do pamięci - 2GB chyba że grasz na 2-3 monitorach i rozdzielczościach przekraczających
HD.

Ja patrzę na to jeszcze poprzez pryzmat tegorocznych konsol " nowej generacji " i myślę, że gry z 2014, 15 roku mogą - aczkolwiek nie muszą, wymagać więcej niż te 2GB pamięci graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dzisiaj ta karta - boże co za maszyna, jest tak ogromny skok - crysis 3 wszystko na maks - w pierwszej misji od 36fps na zewnątrz do 61fps - coś pięknego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 14:56, Razor223 napisał:

Co sądzicie o takim zestawie, wszystko będzie w nim działało ? :)

http://www.morele.net/inventory/info/Fdc74W/ + http://pclab.pl/art33868-2.html


Spokojnie będzie wszystko działać :) Pewnie bym wybrał trochę inne część, żeby zestaw był tańszy, ale oczywiśćie nie będę Ci niczego narzucał ;)
A jaki masz plan wentylacji obudowy? Bo widzę, że kupujesz dodatkowe wentylatory :) Zasadniczo powinno być więcej wentylatorów wwiewowych (albo o większej wydajnośći) niż wywiewowych :) Obudowa ma odpowiednio zabezpieczone (siatka mesh) otwory wentylacyjne, żeby się tak nie kurzyła? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem przenośnego twardziela co najmniej 250GB, cenowo jakoś do 300zł i akurat zbiegiem losu w najnowszym numerze CD-Action test nośników zewnętrznych, na pierwszym miejscu Seagate Backup Plus, z pamięcią 1TB. Ktoś kto orientuje się w temacie może się wypowiedzeć co do tego?
Jeszcze sprawa etui - warto brac w ogóle jakieś specyficzne czy po prostu wybierać takie które mi się podoba, najlepiej na miejscu i będzie w moim mniemaniu odpowiednio ochraniać dysk? Jak wygląda sprawa wytrzymałości dysków przenośnych w wypadku takiego normalnego chodu? Raczej nie powinienem mieć problemów ze zmieszczeniem tego w wewnętrznej kieszeni w kurtce patrząc po wymiarach i z ostrożnością wobec tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2013 o 15:02, pawbuk napisał:

A jaki masz plan wentylacji obudowy? Bo widzę, że kupujesz dodatkowe wentylatory :) Zasadniczo
powinno być więcej wentylatorów wwiewowych lbo o większej wydajnośći) niż wywiewowych
:) Obudowa ma odpowiednio zabezpieczone (siatka mesh) otwory wentylacyjne, żeby się tak
nie kurzyła? ;D

Ogólnie to zestaw dla kumpla, a co do wentylacji to się właśnie nie do końca znam. Planowałem jedną 140 wepchnąć na górę a 120 na przód, oba wentyle mają jbc wprowadzać powietrze do budy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 15:38, Razor223 napisał:

Ogólnie to zestaw dla kumpla, a co do wentylacji to się właśnie nie do końca znam. Planowałem
jedną 140 wepchnąć na górę a 120 na przód, oba wentyle mają jbc wprowadzać powietrze
do budy.


Górny wentylator nie powinien wdmuchiwać powietrza, tylko je wydmuchiwać :D Z przodu i na dole umieszcza się raczej wentylatory wdmuchujące, z tyłu i u góry wydmuchujące :) Przemyśl jeszcze tą wentylację. Warto wydajne wentylatory umieścić z przodu i z dołu, a mniej wydajne z tyłu i z góry. W obudowie powinno wytworzyć się nadciśnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2013 o 16:04, pawbuk napisał:


Górny wentylator nie powinien wdmuchiwać powietrza, tylko je wydmuchiwać :D Z przodu
i na dole umieszcza się raczej wentylatory wdmuchujące, z tyłu i u góry wydmuchujące
:) Przemyśl jeszcze tą wentylację. Warto wydajne wentylatory umieścić z przodu i z dołu,
a mniej wydajne z tyłu i z góry. W obudowie powinno wytworzyć się nadciśnienie ;)


Z dołu, tzn?
ja obecnie mam tylko jeden wentylator z tyłu + miejsce po wentylatorku z boku obudowy - buda, którą będę chciał zakupić ma jeden, duży wentylator z przodu / nadmuch /, jeden u góry i jeden z tyłu, oraz miejsce na boczne wentylatory, ale gdzie jest ten '' dół '' o którym piszesz?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 16:11, lis_23 napisał:

Z dołu, tzn?
ja obecnie mam tylko jeden wentylator z tyłu + miejsce po wentylatorku z boku obudowy
- buda, którą będę chciał zakupić ma jeden, duży wentylator z przodu / nadmuch /, jeden
u góry i jeden z tyłu, oraz miejsce na boczne wentylatory, ale gdzie jest ten '' dół
'' o którym piszesz?.


Niektóre obudowy mają (np. moja) jeszcze miejsce na wentylator u dołu, obok zasilacza :) Z tego co wiem to wentylatory z boku nie są wskazane - tylko zaburzają przepływ powietrza ;) Ewentualnie też można montować wentylatory na koszyku na dyski, ale nie wiem czy to działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2013 o 16:19, pawbuk napisał:


Niektóre obudowy mają (np. moja) jeszcze miejsce na wentylator u dołu, obok zasilacza
:) Z tego co wiem to wentylatory z boku nie są wskazane - tylko zaburzają przepływ powietrza
;) Ewentualnie też można montować wentylatory na koszyku na dyski, ale nie wiem czy to
działa :D


A co myślisz o tej budzie, którą chcę sobie zakupić?:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=731&rectr_str_numer=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 10:58, Mefisto napisał:

Przyszła mi dzisiaj ta karta - boże co za maszyna, jest tak ogromny skok - crysis 3 wszystko
na maks - w pierwszej misji od 36fps na zewnątrz do 61fps - coś pięknego :)


W połączeniu z jakim procesorem masz tego GTX 670?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 17:07, TerrorHurtz napisał:

> Przyszła mi dzisiaj ta karta - boże co za maszyna, jest tak ogromny skok - crysis
3 wszystko
> na maks - w pierwszej misji od 36fps na zewnątrz do 61fps - coś pięknego :)

W połączeniu z jakim procesorem masz tego GTX 670?

core i5 2500k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się