Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Płyta główna musi zostać zmieniona - nie ta podstawka. Możesz brać np MSI B75-G43. I dołóż do jakiegoś w miarę porządnego zasilacza 500W :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
co do płyty to B75 "gryzie" sie z 3350P, tutaj cytat "Kto myśli o podkręcaniu, ten powinien pamiętać, aby dobrać odpowiednią płytę główną (Z68/Z75/Z77). Popularne płyty B75 nie umożliwiają regulacji mnożników turbo.", więc nie wiem jaką wybrać.
A i pytanie czy dopłacać 40zł do MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III czy zostać przy tamtej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2013 o 20:02, ScaredOfGhosts napisał:

Myślę, że zamiast brać z windows 8 można by poszukać jakiegoś laptopa z i5 w tej cenie.
Tutaj płacisz niepotrzebnie za system. Ale w kategorii biały nie jest źle :)


Poszperam jeszcze może znajdę ten model bez systemu w innym sklepie, dałem tak dla porównania parametrów. Swoją drogą, jaka cena obejmuje system, powiedzmy tą 8 64?

Dnia 27.08.2013 o 20:02, ScaredOfGhosts napisał:

Poszperałem nieco jeśli chodzi o obróbkę zdjęć(bo nie mam o tym bladego pojęcia) i popraw
mnie( Ty, albo ktokolwiek:)), jeśli się mylę, ale tutaj liczy się CPU--->RAM--->Grafika.
Plus pewnie przestrzeń robocza. Więc podsumowując i biorąc pod uwagę nacisk na procesor:
Za +/- 2000(bo z tego co widzę to w takim przedziale bardziej szukasz) znajdziesz coś
co ma i5, 8GB ramu i kartę graficzną na poziomie Geforce 710m. To wszystko z matrycą
15,6.


Tak, masz rację, może za duży nacisk na kartę kładłem, lepiej spisze się tam i5. A co do budżetu, to przygotowane jest 2600 zł.

I to byłby całkiem przyzwoity sprzęt. Za kolor biały będziesz pewnie musiał trochę

Dnia 27.08.2013 o 20:02, ScaredOfGhosts napisał:

dopłacić. Tak jeszcze poglądowo:
http://www.x-kom.pl/p/148545-notebook-laptop-15-6-samsung-ativ-book-2-i5-3230m-8gb-750-dvd-rw-gf710m.html
Koło 2500 też znajdziesz podobną konfigurację z matrycą 17 cali(Tutaj vide ten Acer V3,
przytoczony wcześniej), z tym, że w tym przypadku o białym kolorze bym już zapomniał.


O Acerach, tak jak o Dell słyszałem same złe opinie, jestem trochę uprzedzony, ale może niepotrzebnie. Jak te firmy teraz stoją? Jak jeszcze się interesowałem przed kupnem swojego to wychwalało się Lenovo, Samsungi, Hawletty i Toshiby.

Dnia 27.08.2013 o 20:02, ScaredOfGhosts napisał:


Reszta, to detale( i dylematy typu większy dysk czy więcej ramu, a może SSD), które będziesz
musiał już sam dobrać. Tutaj będziesz musiał się zdecydować, czy będzie i3 i lepsza grafika(jak
w Lenovo y580) czy lepszy procesor i mniej wydajna karta.


Ten dysk starczy 500 Gb, właśnie zamiast tego wolałbym i5, w końcu laptop nawet dobrze prowadzony traci swoją żywotność, porządny procek będzie go chyba trzymał na poziomie przez te kilka lat. Jestem ciekaw czy jakikolwiek sprzęt ma 2 sloty, na SSD i HDD, czy ten zewnętrzny to konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 07:24, Grodhar napisał:

Poszperam jeszcze może znajdę ten model bez systemu w innym sklepie, dałem tak dla porównania
parametrów. Swoją drogą, jaka cena obejmuje system, powiedzmy tą 8 64?


Masz na myśli to, ile doliczają do ceny, jeśli laptop jest z systemem? Ciężko to ocenić, bo czasem zamiast systemu dodają większy dysk, albo RAM i cena jest taka sama. Jak ostatnio szukałem laptopa, to różnica wynosiła 150-200 złotych.

Dnia 28.08.2013 o 07:24, Grodhar napisał:

Tak, masz rację, może za duży nacisk na kartę kładłem, lepiej spisze się tam i5. A co
do budżetu, to przygotowane jest 2600 zł.

O Acerach, tak jak o Dell słyszałem same złe opinie, jestem trochę uprzedzony, ale może
niepotrzebnie. Jak te firmy teraz stoją? Jak jeszcze się interesowałem przed kupnem swojego
to wychwalało się Lenovo, Samsungi, Hawletty i Toshiby.
>

Ja osobiście o Acer''ach nie słyszałem żadnych opinii, Dell''a ostatnio mi ktoś chwalił. HP z kolei przeżywa teraz ciężkie czasy, przynajmniej było tak jeszcze kilka miesięcy temu.
Sam używałem do tej pory(i używam w tej chwili) 3 Asusy i złego słowa powiedzieć o nich nie mogę - żadnych awarii. Mam też starego IBM''a, które teraz produkuje Lenovo i działa już chyba 8 czy 9 rok.
Skoro już o ASUS''ach mowa, zobacz tę serię ASUS X
np. modele ASUS X550VC
http://allegro.pl/asus-x550vc-x550cc-i5-3230m-12gb-500gb-gt720m-gra-i3489567689.html
Bez gry i systemu, jeśli się taki znajdzie, będzie nawet taniej. A design jest elegancki, bywają także białe. Bateria też spisuje się ponoć nieźle.

Dnia 28.08.2013 o 07:24, Grodhar napisał:

Ten dysk starczy 500 Gb, właśnie zamiast tego wolałbym i5, w końcu laptop nawet dobrze
prowadzony traci swoją żywotność, porządny procek będzie go chyba trzymał na poziomie
przez te kilka lat. Jestem ciekaw czy jakikolwiek sprzęt ma 2 sloty, na SSD i HDD, czy
ten zewnętrzny to konieczność.

Sam mam teraz i5 pierwszej generacji i ciągle nie narzekam. Więc faktycznie warto dopłacić :) Co do dysku - w 17 calowych laptopach powinno być miejsce na dodatkowy HDD/SSD(ale zawsze warto spytać). W mniejszych raczej się to nie zdarza w tej cenie, ale możesz zrezygnować z napędu DVD i wsadzić tam kieszeń z dyskiem. Myślałem, że w tych wcześniejszych laptopach było właśnie takie rozwiązanie, ale sprzedają je z napędem co mnie zbiło z tropu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B75 nie gryzie się z tym procesorem :D To nie jest procesor przeznaczony do podkręcania, więc nie ma sensu przepłacać za płytę główną ;)
Najlepiej podaj linki do sklepu gdzie mają te karty to zobaczę czym się wersje różnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 10:47, pawbuk napisał:

B75 nie gryzie się z tym procesorem :D To nie jest procesor przeznaczony do podkręcania,
więc nie ma sensu przepłacać za płytę główną ;)


W takim razie ok ;)

Dnia 28.08.2013 o 10:47, pawbuk napisał:

Najlepiej podaj linki do sklepu gdzie mają te karty to zobaczę czym się wersje różnią
;)


http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-oc-hdmi-dvi-dp-n660-2gd5-oc-530163/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx660-twinfrozr-iii-2gb-ddr5-192bit-2dvi-hdmi-dp-box-n660-tf-2gd5-oc-517460/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 22:28, Narmo napisał:

> Możliwe żeby po wyjęciu baterii z mobo trzeba było wgrywać bios na nowo?
Nie.



Dostałem maila:

"Witam ja kupiłem u pana/pani płytę z procesorem. Złożyłem wczoraj wszystko i jest problem bo płyta odpala ale nie chce się włączyć obraz, grafika na pewno dobra bo sprawdzałem na innym komputerze, ram również, zasilacz nowy. Oddałem go do znajomego i obawia się że płyta jest uszkodzona. Jutro dokładnie się dowiem co i jak tylko nie wiem w razie uszkodzenia co z tym fantem zrobić. Druga sprawa nie mam gwarancji a za to mam pana papiery i płyty do grafiki i monitora benq."

Płytę wyjąłem sprawną z pcta, i leżała może niecały tydzień w pudełku, nie wiem co o tym sądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To teraz możesz się tylko zastanawiać czy:
a) masz zdjęcia płyty sprzed wysyłki żeby porównać z tym co dotarło do kupującego?
b) jaki rodzaj transportu został użyty/czy przesyłka była traktowana jako szkło czy wręcz przeciwnie, mogli nią sobie tam rzucać, jak dobrze zabezpieczyłeś pudło z nią?

Co należy zrobić? On oddaje płytę, ty oddajesz kasę, pewnie z kosztami transportu na twój koszt. Zdecydowanie nie zgadzaj się na ''po prostu'' oddanie pieniędzy bo zawsze istnieje szansa że kupujący po prostu chce cię oszukać - płyta jest sprawna ale jakoś nie uśmiecha mu się za nią płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć, pudełko zabezpieczone w maksymalny sposób, powkładałem te woreczki z powietrzem, ale on coś niezdecydowany czy działa czy nie, mają mu bios wgrywać dziś czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra na stan obecny mam coś takiego

Płyta główna: MSI B75A-G43
Procesor: Intel Core i5-3350P
Grafika: MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III
RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
Zasilacz: Corsair CX Series 500W

Czy proponujecie coś tu jezcze zmienić? A i czy 8GB RAMu jest potrzebne, czy 4 nie wystarczy? Szukam wszędzie zaczepeinia, żeby tylko zaoszczędzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 17:40, Murith napisał:

Czy proponujecie coś tu jezcze zmienić? A i czy 8GB RAMu jest potrzebne, czy 4 nie wystarczy?
Szukam wszędzie zaczepeinia, żeby tylko zaoszczędzić :P


4GB na razie wystarczy, ale 8GB na pewno zwiększa komfort użytkowania - miej więc w głowie, że trzeba będzie 4 GB dołożyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 15:57, zerohunter napisał:

Nie mam zdjęć, pudełko zabezpieczone w maksymalny sposób, powkładałem te woreczki z powietrzem,
ale on coś niezdecydowany czy działa czy nie, mają mu bios wgrywać dziś czy coś w ten
deseń.


Ale... coście się tego BIOS-u tak uczepili? Go się NIE DA ot tak sobie wymazać. Mógłbyś baterię na rok odłączyć i jedynym co by się stało to zresetowanie ustawień BIOS-u bo te muszą być przechowywane osobno. Ale sam BIOS jest nietykalny. Czy jak odłączysz dysk twardy od prądu to też ci wcina dane? Nie. Tak samo jest z płytą główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, a jest możliwość podpięcia tej płyty źle, albo nie podpięcia czegoś co mogło by ją zepsuć? Bo naprawdę mi się nie uśmiecha wracać kasę za coś, co wysłałem dobre na gwarancji jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 19:10, zerohunter napisał:

Nie wiem, a jest możliwość podpięcia tej płyty źle, albo nie podpięcia czegoś co mogło
by ją zepsuć? Bo naprawdę mi się nie uśmiecha wracać kasę za coś, co wysłałem dobre na
gwarancji jeszcze.


Odpowiedź brzmi - i owszem. Jak wepchniesz jakieś kable na siłę to jasne że zostanie uszkodzone. Czy też podłączenia do ruskiego zasilacza marki Xilentium który uzna że dobrze jest wepchnąć na linię 5V np. 7,5. Ewentualnie rzeczywiście uszkodzenie przy transporcie, jakiś tranzystor się urwał, możliwości jest od cholery i trochę. Zawsze wchodzi też właśnie próba oszustwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 20:06, ziptofaf napisał:

Odpowiedź brzmi - i owszem. Jak wepchniesz jakieś kable na siłę to jasne że zostanie
uszkodzone. Czy też podłączenia do ruskiego zasilacza marki Xilentium który uzna że dobrze
jest wepchnąć na linię 5V np. 7,5. Ewentualnie rzeczywiście uszkodzenie przy transporcie,
jakiś tranzystor się urwał, możliwości jest od cholery i trochę. Zawsze wchodzi też właśnie
próba oszustwa.

albo ktoś zapomniał podłączyć zasilania na CPU ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś złożyć mi maszynę? Od dłuższego czasu nie jestem na bieżąco z nowinkami i raczej nie dam rady sam złożyć sobie czegoś dobrego. Do rzeczy:
Komputer będzie służył przede wszystkim do grania, dlatego chciałbym coś co pozwoli mi na niezłych detalach grać przez najbliższe kilka lat. Chodzi mi o samą jednostkę centralną, bez dysku ani napędu optycznego bo to przełożę ze starego komputera (dlatego płyta główna powinna mieć 4 wejścia SATA żeby mi się to wszystko pomieściło). Fajnie by było gdyby karta graficzna była od Nvidii (ale niekoniecznie musi).
Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć na ten komputer to 2000zł (podzespoły) i do 200zł za obudowę ( http://proline.pl/?p=EMX+STARAY+BL - ta mi się podoba), czyli łącznie 2200 zł max.
Z góry dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się