Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2007 o 15:51, rafalski10 napisał:

Mam zamiar kupić sobie komputer po częściach trochę z esc.pl a troche z apollo.pl.Pózniej sam
go złoże.Mam pytanie jak to jest z gwarancja w tych sklepach.Ja mieszkam w Warminsko-Mazurskim(na
północy województwa)Jakby mi się coś uszkodziło to co mam zrobić??

Eee zadzwonić z info,że uległo awarii i odesłać do serwisu bądź pojechać do danego sklepu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:06, dawidos170 napisał:

> Mam zamiar kupić sobie komputer po częściach trochę z esc.pl a troche z apollo.pl.Pózniej
sam
> go złoże.Mam pytanie jak to jest z gwarancja w tych sklepach.Ja mieszkam w Warminsko-Mazurskim(na

> północy województwa)Jakby mi się coś uszkodziło to co mam zrobić??
>
Eee zadzwonić z info,że uległo awarii i odesłać do serwisu bądź pojechać do danego sklepu ?

A ja płacę za przesyłkę czy za darmo przesyłam??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:08, rafalski10 napisał:

> Eee zadzwonić z info,że uległo awarii i odesłać do serwisu bądź pojechać do danego sklepu
?
A ja płacę za przesyłkę czy za darmo przesyłam??;)


Z tego co się orientuję to w większości sklepów jest tak,że wysyłka do nich na swój koszt i oni dopiero odsyłają na ich koszt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakiś program, do zmniejszania prędkości obracania się wiatraków w komputerze? Głównie mi chodzi o ten na procesorze... Bo za głośno chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2007 o 16:08, rafalski10 napisał:

A ja płacę za przesyłkę czy za darmo przesyłam??;)


Takie informacje to beda umieszczone w gwarancji. Poza tym zanim kupisz cokolwiek to wpierw zadzwon do nich i sie upewnij czy to co pisza na swoich stronach jest zgodne z realiami. Ja tak zrobilem i wszystko jest jak nalezy. Teraz mam o wiele lepiej bo otworzyli sklep komputerowy po drugiej stronie ulicy przy ktorej mieszkam :):):)....teraz moge isc w kapciach do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:11, Falconer napisał:

Czy zna ktoś jakiś program, do zmniejszania prędkości obracania się wiatraków w komputerze?
Głównie mi chodzi o ten na procesorze... Bo za głośno chodzi.


A w biosie nie da sie tego ustawic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:06, dawidos170 napisał:

A w praktyce nie obsługuje czterech rdzeni poprawnie i znakiem zapytania jest czy obsłuży dwa.


A co powiesz o tej płycie?

Gigabyte GA-X38-DQ6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:37, mrosi napisał:

> A w praktyce nie obsługuje czterech rdzeni poprawnie i znakiem zapytania jest czy obsłuży
dwa.

A co powiesz o tej płycie?

Gigabyte GA-X38-DQ6


Już lepiej ;) Chipset Intela i o to chodzi ;) nVidia niby mówiła,że jej czipy będą zgodne a okazało się,że nie są - pisali o tym nie wiem teraz czy na egielda czy innym wortalu. Stąd odradzałbym brać na razie nForce jeżeli myśli się o 45 nm prockach od Intela w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:42, Dekerinho6 napisał:

Mam takie małe pytanko jakie chłodzenie jest lepsze WODNE czy Zwykłe?


Zdecydowanie wodne ale jest kosmicznie drogie. A jak nie jesteś maniakalnym clockerem to zwykłe chłodzenie wystarczy. Jak już naprawdę uprzesz się na mega OC to 2x120mm front+tył 1x80mm na bok obudowy i 120 na procka wystarczą żeby było chłodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:42, Dekerinho6 napisał:

Mam takie małe pytanko jakie chłodzenie jest lepsze WODNE czy Zwykłe?

Zależy od ceny. Zestawy wodne do 250 zł są gorsze niż powietrzne za150 (jak np. Scythe Ninja Plus).Jednak jeżeli ma się ok. 400-500 zł, to robi się opłacalne. Osobiście mam wodne, za które łącznie zapłaciłem niecałe 500 zł (a właściwie to kupiłem części i sam je złożyłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jest możliwość, że będę miał nowy monitor jeszcze przed nowym kompem, czyli w tym tygodniu. Tylko zastanawiam się, którego wybrać. Cena zadowalała by mnie ~800 PLN, a przekątna to min. 17 cali. Znalazłem pewien model- Benq FP93GX+ 19". Czy jest on dobry, bo w CDA go chwalili. Nie jestem pewien, czy można im ufać, dlatego zwracam się do Was. Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:44, dawidos170 napisał:

Gigabyte GA-X38-DQ6

Już lepiej ;) Chipset Intela i o to chodzi ;) nVidia niby mówiła,że jej czipy będą zgodne a
okazało się,że nie są - pisali o tym nie wiem teraz czy na egielda czy innym wortalu. Stąd
odradzałbym brać na razie nForce jeżeli myśli się o 45 nm prockach od Intela w przyszłości.


Moja płyty przyprawia mnie o konwulsje (prawie). Czuję, że procek nie może w pełni się rozwinąć. Wsparcie dla FSB1333 a jego obsługa to nie to samo przecież...
No i płytka obsługuje DDR2 - co ważne, żebym nie musiał pamięci zmieniać.
Z drugiej strony, pomimo sporej ilości ocen 10/10 dla tej płyty jakieś wewnętrzne awersje mam do Gigabyte.
Masz jakieś opinie o tej płycie? A może jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 17:03, kakakakakak napisał:

Jak uruchomić asus super memspeed w asusie p5kc??? bo mam pamięć ddr2 1066 a pokazuje mi 800
mhz??co jest nie tak??

Nie da rady tego zmienić. Te 1066 MHz to te pamięci osiągają tylko przy znacznym podkręceniu procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:59, mrosi napisał:

Moja płyty przyprawia mnie o konwulsje (prawie). Czuję, że procek nie może w pełni się rozwinąć.
Wsparcie dla FSB1333 a jego obsługa to nie to samo przecież...
No i płytka obsługuje DDR2 - co ważne, żebym nie musiał pamięci zmieniać.
Z drugiej strony, pomimo sporej ilości ocen 10/10 dla tej płyty jakieś wewnętrzne awersje mam
do Gigabyte.
Masz jakieś opinie o tej płycie? A może jakieś inne propozycje?


No właśnie to jest ten ból z nForcem, że wspiera ale nie obsługuje a przynajmniej nie poprawnie. Osobiście nic do gigabyte nie mam ale ostatnio faktycznie zjechał trochę na jakości z tego co słyszę. No i płyta kosmicznie droga. W cenie do 800 zł ( tyle mniej więcej kosztuje gigabyte ) masz Asusa P5E a potem to już wszystko powyżej 800 zł no a gdybyś tyle wydawał na płytę to na pewno DFI jest do polecenia czy Foxconn X38A01 a jeżeli nie chcesz koniecznie X38 to może P35 i Foxconn Mars ?

Wiesz co ? Zapytaj się jeszcze kogoś innego ale brałbym w ciemno - http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__2386/__Plyty_Glowne_DFI_LanParty_LT_X38_T2R_Lga775_ /

w porównaniu do znaka jest 8 dych różnicy, w komputroniku nie mają tego. Może gdzieś znajdziesz taniej - ale właśnie pcp przyszło mi do głowy więc sobie spojrzałem na płyty i musiałem porównać nazwy dwa razy by się nie pomylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 17:12, kakakakakak napisał:

Czyli nie potrzebnie kupiłem 1066??

A podkręcasz procesor? Jeżeli tak, to mogą się przydać. Choć z drugiej strony taki OCZ 800 MHz CL4 da radę wykręcić do 1100 MHz (a przynajmniej mi się tak udało), więc kupno droższych modeli jest pozbawione sensu.
PS Mam nadzieję, że te pamięci to nie Kingston 1066 MHz, bo one nigdy nie osiągają tej prędkości,nawet po znacznym podkręceniu procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się