Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Hmmm....mam pomysł. :)

Może aby uniknąć ciągłych pytań w stylu "jaki nowy sprzęt opłaca się kupić" itd, to można by na jakimś gramsajcie albo w inny sposób pogadać w kilka osób, złożyć wspólnie kilka dobrych zestawów ze sprawdzonych/dobrze ocenionych podzespołów i wrzucić to jako główny post, przyklejony na górze na każdej stronie? Oczywiście podając też jeden, dwa zamienniki?

Owszem, są osoby które mają coś takiego na swoich gramsajtach, ale na gramsajty mało kto wchodzi, a poza tym nie chciałbym kogoś faworyzować lub potem aby ktoś czuł się odpowiedzialny, że jego zestaw nie spełnił oczekiwań klienta.

Takie zestawienie cenowe (nie podział na low, middle i high bo to moim zdaniem bez sensu) można co jakiś czas aktualizować, informując że pojawił się cenowo i jakościowo lepszy zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah! Dla potencjalnego klienta wydaje się dobry.

Ale jednak warto coś zmienić:
Foxconn P35A-S 370zł
E6750 570zł
2X Patriot 2x1GB 800MHz CL4 380zł
WD 500GB 360zł
8800GT 1020zł
be Quiet 500W 340zł
Pioneer 212 nagrywarka 120zł
Cytnik 50zł
3210zł, reszta na budę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 18:49, Galadin napisał:

Hmmm....mam pomysł. :)


Już było tutaj dwóch, którzy taki pomysł rzucili ale nie wypaliło.

Firaxo - sprzęt niby ok cenowo też nie drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dość dziwny problem. Posiadam zwykły, 230V zasilacz. Kupiłem sobie dzisiaj nową karte graficzną (wreszcie mogę grać w Wiedźmina), a dokładnie GeForca 7600GS. Lecz gdy tylko włączę grę, po jakiś 2 minutach wyskakuje mi 5-100 komunikatów o tym, że "karta otrzymuje zbyt mało prądu". Strasznie działa to na grę, bo wywala mnie do systemu, a gra toczy się dalej. Nie wiem czemu tak się dzieje. Czy ma to związek z podkręceniem procesora? Czy może muszę zasilacz wymienić? (Jeśli tak, to prosze o podanie niezłego modelu w granicach 100-150zł) A może poprostu muszę w BIOSie coś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK wiec Asus P5k-E / Deluxe, Foxcon Mars, z ciutkę niższego segmentu DFI Infinity Blood Iron ( zajefajne OC ), Foxconn P35A-S, Abit P35, MSI Neo2 FIR, Gigabyte P35-DS3R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 19:09, nazgul47 napisał:

Witam. Mam dość dziwny problem. Posiadam zwykły, 230V zasilacz. Kupiłem sobie dzisiaj nową
karte graficzną (wreszcie mogę grać w Wiedźmina), a dokładnie GeForca 7600GS. Lecz gdy tylko
włączę grę, po jakiś 2 minutach wyskakuje mi 5-100 komunikatów o tym, że "karta otrzymuje zbyt
mało prądu". Strasznie działa to na grę, bo wywala mnie do systemu, a gra toczy się dalej.
Nie wiem czemu tak się dzieje. Czy ma to związek z podkręceniem procesora? Czy może muszę zasilacz
wymienić? (Jeśli tak, to prosze o podanie niezłego modelu w granicach 100-150zł) A może poprostu
muszę w BIOSie coś zmienić?


Ma to związek najwidoczniej z zasilaczem bo jest za słaby - podaj ile ma W a jak chcesz nowy to modecom 350 albo amacrox warrior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 19:09, nazgul47 napisał:

? Czy może muszę zasilacz
wymienić? (Jeśli tak, to prosze o podanie niezłego modelu w granicach 100-150zł) A może poprostu
muszę w BIOSie coś zmienić?


Tak, raczej wina leży po stronie zasilacza. 230W do takiej karty to moim zdaniem za słabo. Zainwestuj w jakiś zasilacz co najmniej 350W, niemarkowy np. Feela 400W kupisz za około 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 19:15, nazgul47 napisał:

300W, jak sądzę. Wątpię była to wina za słabej mocy, bo przy innych grach tak się nie dzieje.


Być może po prostu Wiedźmin na maxa wykorzystuję kartę i pobiera max mocy stąd niedobory. W końcu Wiedźmin swoje wymagania ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 19:48, kakakakakak napisał:

Chce kupić kompa c2d 2.20 ram 2 gb kongst. 667mhz 8800gt dobry??


Tak ale zależy jaka płyta. Ramy mogłyby być 800 mhz CL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się