Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No, w końcu przekonałem rodziców i jutro jadę po kompa.:) Jeszcze małe pytanko: czy takie coś ma sens?;P
1. Foxconn P35A- 389 PLN
2. Intel PDC E2160- 251 PLN
3. PDP Patriot Extreme Performance 2x1024 CL4- 187 PLN
4. WD Caviar 250GB AAKS (SATAII, 16MB, 7200)- 228 PLN
5. GeForce 8800GT Zotac AMP! Edition 512 MB- 1007 PLN
6. Chieftec Bravo BH-01B-B-B- 189 PLN
7. Chieftec GPS-450AA-101A (450W)- 171 PLN
Suma: 2422 PLN
Teraz jeszcze tylko małe pytanko: jeśli ten Zotac nie będzie dostępny, to którą grafę wybrać: Zotac (niepodkręcony), BFG OC, EVGA, Gigabyte, XFX?
Z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:38, DJ Danielus napisał:

> Danielus to mój Gigabyte ma max w okolicach 450 ;)
I tak w 100% tego nie wykorzystam - chcę mieć E6750, a ów procek osiąga średnio coś koło 470MHz
(magistrala). Sam procek ma b. wysokie taktowanie, tak więc w OC będę się bawił dopiero później
(i tak póki co będę jechał na BOXie).


Ja boxa już na starcie wymieniłem na AC Freezer 7 Pro. Jest 2x większy od Boxa. Gigabyte średnio osiąga 400 mhz czyli i tak nieźle bo daje to ponad 3 Ghz

Dnia 04.01.2008 o 22:38, DJ Danielus napisał:


PS. A grafa jaka? Chciałeś Radka 3850, ale ma się już pojawić 8800GS.


I będzie Radek. Miał być [cenzura] dzisiaj ale kurier go do sklepu nie dostarczył. jutro musi być. A co do 8800GS - powiem Ci tak. Ati robi lepsze high-endowe karty ale w middle króluje ATI. I nawet 8800GS czyli totalny kastrat 8800GTX rzekomo w cenie 8600GTS ( a niech będzie ) nie przekona mnie do tego,że polityka nVidii opiera się przede wszystkim na tym by jak się da ograć ATI nawet kosztem swojej marki oraz uznania wśród oczach ludzi ze zdrowym podejściem do tematu. Zadam Ci proste pytanie. Po co kupować 8800 Ultra ? jest GTX. Po co GTX ? jest GTS. Po co GTS ? Jest GT. Po co GT ? Będzie GS. GS wolniejszy od GT ale nadal ma być zabójczo wydajny i zjeść 3850 na śniadanie ? No ok. Ultra ~2400 GTX ~1900 GTS ~1400 GT~1000 GS~700 zł. Różnice cenowe ogromne a i tak na GS pogram w high przez najbliższy rok pewnie. Po co płacić więc więcej ? To na tej zasadzie się odbywa. O ile generacja 3 ma różnice w wydajności, które mogą być zrekompensowane ceną ( różnica 100 zł na pamięci 256 mb a 512 i coś koło tego między dobrym 3850 512 a 3870 z serii tańszych ) to w 88 nie widzę tego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:52, cichy10 napisał:

No, w końcu przekonałem rodziców i jutro jadę po kompa.:) Jeszcze małe pytanko: czy takie coś
ma sens?;P
Suma: 2422 PLN
Teraz jeszcze tylko małe pytanko: jeśli ten Zotac nie będzie dostępny, to którą grafę wybrać:
Zotac (niepodkręcony), BFG OC, EVGA, Gigabyte, XFX?
Z góry dzięki za pomoc :D


Powiem od razu - składasz w znaku prawda ? Jak nie będzie to XFX EVGA BFG OC a na końcu gigabyte. W sumie to raczej różnic nie odczujesz na referencyjnych kartach dopiero w wersji OC. No i pytanie czy ty sam będziesz komputer podkręcał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:38, DJ Danielus napisał:

> Danielus to mój Gigabyte ma max w okolicach 450 ;)
I tak w 100% tego nie wykorzystam - chcę mieć E6750, a ów procek osiąga średnio coś koło 470MHz
(magistrala). Sam procek ma b. wysokie taktowanie, tak więc w OC będę się bawił dopiero później
(i tak póki co będę jechał na BOXie).

PS. A grafa jaka? Chciałeś Radka 3850, ale ma się już pojawić 8800GS.

ale E6750 dużo nie podkręcisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:02, Onybic napisał:

E6750 do 3,6 sie kreci z tego co czytałem bez problemu. moze i wiecej


Człowiek pierdzieli głupoty nieziemskie więc lepiej w ogóle się tym nie przejmować. Wiara na def VCore ma 3.4 a wyciągają nawet 3.8 ze zmienionym napięciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:52, cichy10 napisał:

No, w końcu przekonałem rodziców i jutro jadę po kompa.:) Jeszcze małe pytanko: czy takie coś
ma sens?;P
1. Foxconn P35A- 389 PLN
2. Intel PDC E2160- 251 PLN
3. PDP Patriot Extreme Performance 2x1024 CL4- 187 PLN
4. WD Caviar 250GB AAKS (SATAII, 16MB, 7200)- 228 PLN
5. GeForce 8800GT Zotac AMP! Edition 512 MB- 1007 PLN
6. Chieftec Bravo BH-01B-B-B- 189 PLN
7. Chieftec GPS-450AA-101A (450W)- 171 PLN
Suma: 2422 PLN
Teraz jeszcze tylko małe pytanko: jeśli ten Zotac nie będzie dostępny, to którą grafę wybrać:
Zotac (niepodkręcony), BFG OC, EVGA, Gigabyte, XFX?
Z góry dzięki za pomoc :D



lepiej sie chyba nie dalo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:55, dawidos170 napisał:

Powiem od razu - składasz w znaku prawda ?

Prawda, prawda :)
>Jak nie będzie to XFX EVGA BFG OC a na końcu gigabyte.

Dnia 04.01.2008 o 22:55, dawidos170 napisał:

W sumie to raczej różnic nie odczujesz na referencyjnych kartach dopiero w wersji OC. No i
pytanie czy ty sam będziesz komputer podkręcał?

sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:53, dawidos170 napisał:

Ja boxa już na starcie wymieniłem na AC Freezer 7 Pro. Jest 2x większy od Boxa. Gigabyte średnio
osiąga 400 mhz czyli i tak nieźle bo daje to ponad 3 Ghz

Początkowo nie będę podkręcał - teraz posiedzę na Linuksie, potem przesiądę się na system Microsoftu - po nowym roku braki kasy są, a piratem nie jestem.

Dnia 04.01.2008 o 22:53, dawidos170 napisał:

I będzie Radek. Miał być [cenzura] dzisiaj ale kurier go do sklepu nie dostarczył. jutro musi
być. A co do 8800GS - powiem Ci tak. Ati robi lepsze high-endowe karty ale w middle króluje
ATI. I nawet 8800GS czyli totalny kastrat 8800GTX rzekomo w cenie 8600GTS ( a niech będzie
) nie przekona mnie do tego,że polityka nVidii opiera się przede wszystkim na tym by jak się
da ograć ATI nawet kosztem swojej marki oraz uznania wśród oczach ludzi ze zdrowym podejściem
do tematu. Zadam Ci proste pytanie. Po co kupować 8800 Ultra ? jest GTX. Po co GTX ? jest GTS.
Po co GTS ? Jest GT. Po co GT ? Będzie GS. GS wolniejszy od GT ale nadal ma być zabójczo wydajny
i zjeść 3850 na śniadanie ? No ok. Ultra ~2400 GTX ~1900 GTS ~1400 GT~1000 GS~700 zł. Różnice
cenowe ogromne a i tak na GS pogram w high przez najbliższy rok pewnie. Po co płacić więc więcej
? To na tej zasadzie się odbywa. O ile generacja 3 ma różnice w wydajności, które mogą być
zrekompensowane ceną ( różnica 100 zł na pamięci 256 mb a 512 i coś koło tego między dobrym
3850 512 a 3870 z serii tańszych ) to w 88 nie widzę tego sensu.

OK, tak tylko spytałem. W zasadzie to tak zawsze bywa - zero litości....


bialas666

Wiadomo - może nie podkręcę go o 100% tak jak np. E4300, czy Pentium DC, ale potencję ma - po zmianie chłodziwa ok. 3,7GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:24, DJ Danielus napisał:

OK, tak tylko spytałem. W zasadzie to tak zawsze bywa - zero litości....

Tam mała pomyłka się wkradła odnosnie tego,że ATi robi lepsze high end - of course nVidia ;)

A to zero litości to o moim wywodzie czy o polityce nVidii ? :P To jest to,że zaraz wyjdzie 8800GS i może poczekać - ja mam dość czekania ;) Mi HD3850 wystarczy :) Na razie wszystko będzie chodziło na full potem średnie a na końcu low. i wtedy jak zacznie mi większość gier odmawiać współpracy nastąpi czas nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:27, dawidos170 napisał:

A to zero litości to o moim wywodzie czy o polityce nVidii ? :P To jest to,że zaraz wyjdzie
8800GS i może poczekać - ja mam dość czekania ;) Mi HD3850 wystarczy :) Na razie wszystko będzie
chodziło na full potem średnie a na końcu low. i wtedy jak zacznie mi większość gier odmawiać
współpracy nastąpi czas nowego kompa.

Zero litości jeśli chodzi o nVidię - niby chcą utrzymać ATI, a jednak coraz bardziej przyczyniają się do ich kryzysu. Nie mówię, że AMD to kompletny szmelc, etc. Po prostu teraz kto inny jest górą, pech chciał, że złożył się na to dział procków i kart....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:30, DJ Danielus napisał:

Zero litości jeśli chodzi o nVidię - niby chcą utrzymać ATI, a jednak coraz bardziej przyczyniają
się do ich kryzysu. Nie mówię, że AMD to kompletny szmelc, etc. Po prostu teraz kto inny jest
górą, pech chciał, że złożył się na to dział procków i kart....


Nie dziel skóry na niedźwiedziu - to,że high end zdominowali i mają znaczny udział w low ( za sprawą 7300GT 7600GS ) nie oznacza, że ATI upadło. Middle bezkonkurencyjnie należy do nich za sprawą X1950Pro i 3850 szczególnie w wersji 512. Te karty się AMD/ATI udały i to trzeba przyznać. Ale faktycznie nie wystarczy to by wyjść z kryzysu w dziedzinie procesorów ( bo to dołuje AMD ) a na moje to bym wyrzucił na zbity pysk połowę softwarowców w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2008 o 23:34, dawidos170 napisał:


Nie dziel skóry na niedźwiedziu - to,że high end zdominowali i mają znaczny udział w low (
za sprawą 7300GT 7600GS ) nie oznacza, że ATI upadło. Middle bezkonkurencyjnie należy do nich
za sprawą X1950Pro i 3850 szczególnie w wersji 512. Te karty się AMD/ATI udały i to trzeba
przyznać. Ale faktycznie nie wystarczy to by wyjść z kryzysu w dziedzinie procesorów ( bo to
dołuje AMD ) a na moje to bym wyrzucił na zbity pysk połowę softwarowców w tej firmie.



Sytuacja może sie zmienić, kiedy AMD wypuści Phenomy x3 i x2, a także, kiedy naparwi buga zmniejszającego wydajność (mimo tego buga phenom jest na poziomie C2Q - te same taktowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:51, GANGSTERR napisał:


>
> Nie dziel skóry na niedźwiedziu - to,że high end zdominowali i mają znaczny udział w low
(
> za sprawą 7300GT 7600GS ) nie oznacza, że ATI upadło. Middle bezkonkurencyjnie należy
do nich
> za sprawą X1950Pro i 3850 szczególnie w wersji 512. Te karty się AMD/ATI udały i to trzeba

> przyznać. Ale faktycznie nie wystarczy to by wyjść z kryzysu w dziedzinie procesorów (
bo to
> dołuje AMD ) a na moje to bym wyrzucił na zbity pysk połowę softwarowców w tej firmie.



Sytuacja może sie zmienić, kiedy AMD wypuści Phenomy x3 i x2, a także, kiedy naparwi buga zmniejszającego
wydajność (mimo tego buga phenom jest na poziomie C2Q - te same taktowanie). Poza tym, ATI zaraz zaatakuje low end swoim HD 34x0 a także high-end swoim HD 3870 X2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:51, GANGSTERR napisał:

Sytuacja może sie zmienić, kiedy AMD wypuści Phenomy x3 i x2, a także, kiedy naparwi buga zmniejszającego
wydajność (mimo tego buga phenom jest na poziomie C2Q - te same taktowanie)


Ee ale który Phenom ? Bo chyba nie 9500 - ten dostaje po dupie od 6750 :/


3870 X2 może się okazać dużym niewypałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:52, dawidos170 napisał:

> Sytuacja może sie zmienić, kiedy AMD wypuści Phenomy x3 i x2, a także, kiedy naparwi buga
zmniejszającego
> wydajność (mimo tego buga phenom jest na poziomie C2Q - te same taktowanie)

Ee ale który Phenom ? Bo chyba nie 9500 - ten dostaje po dupie od 6750 :/


3870 X2 może się okazać dużym niewypałem...



Może, ale nie musi ;)

a co do phenoma,jedyne co pamietam z czego czytalem, to to, ze phenom jest na poziomie obecnego Quada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:03, GANGSTERR napisał:

a co do phenoma,jedyne co pamietam z czego czytalem, to to, ze phenom jest na poziomie obecnego
Quada


A ja widziałem testy to był słabszy 9500 od jakiegoś tam Penryna ale takiego w fazie jeszcze opracowania i nawet E6750 to już się boję co to będzie z Penrynami jak na całego wejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:07, dawidos170 napisał:

> a co do phenoma,jedyne co pamietam z czego czytalem, to to, ze phenom jest na poziomie
obecnego
> Quada

A ja widziałem testy to był słabszy 9500 od jakiegoś tam Penryna ale takiego w fazie jeszcze
opracowania i nawet E6750 to już się boję co to będzie z Penrynami jak na całego wejdą.



Sprawa bedzie jasna dopiero wtedy, kiedy wyjdzie nowa rewizja Phenoma, a intel wypuści penryma ;) teraz to tylko suche przypuszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się