Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2008 o 22:34, mrosi napisał:

Pytam, bo słyszałem, że są kłopoty ze zdjęciem jej z procesora. Takowych nie ma z AC Silver5.
Jak zauważyłem Adikarius napisał o specjalnym płynie. Ty piszesz o zmywaczu (nie jestem pewien
czy to dobry pomysł żeby tak ostrymi płynami traktować procesor)... Chyba zostanę przy AC.


problemow nie ma ze zdjeciem jej z procka. Zmywacz nic nie zrobi procesorowi ale tak jak napisalem wszysto sprawdzalem polowa zmywaczem polowa wacikiem . wiec zmywacz nie koniecznie musi byc zwykly wacik ci wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Nie za bardzo rozumiem jedną rzecz. Na jakim złączu jest karta muzyczna X-FI MX Xtreme Audio? Czy mnie się zdaje czy to PCI-E? Jeśli tak, to rozumiem, że płyta główna winna posiadać przynajmniej dwa takie złącza? Nigdy nie miałem styczności z kartami muzycznymi więc pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje karty graficznej na którek gears of war chodziłby bez zająknięcia cena do 400zł albo 500 a wejście jakie mam to AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:40, mrosi napisał:

Pytanie z innej beczki. Nie za bardzo rozumiem jedną rzecz. Na jakim złączu jest karta muzyczna
X-FI MX Xtreme Audio? Czy mnie się zdaje czy to PCI-E? Jeśli tak, to rozumiem, że płyta główna
winna posiadać przynajmniej dwa takie złącza? Nigdy nie miałem styczności z kartami muzycznymi
więc pytam...



pewnie chodzi o PCI a nie PCI-E ;) jast taka subtelna różnica miedzy nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:42, kabak5 napisał:

Poszukuje karty graficznej na którek gears of war chodziłby bez zająknięcia cena do 400zł albo
500 a wejście jakie mam to AGP



no to moze byc problem ..jedyne co kupisz za to to x1950pro, ale musisz dobzre poszukac, zeby zmiescic sie w tym pulapie cenowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:43, GANGSTERR napisał:

pewnie chodzi o PCI a nie PCI-E ;) jast taka subtelna różnica miedzy nimi


Się domyślam. Dlaczego jednak złącze tej karty ma budowę __ _________ __ podczas gdy PCI ma budowę _________ __ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:47, DJ Danielus napisał:

Z tego co patrzyłem to u mnie większość kart rozszerzeń tak ma i jest OK. Podobna sytuacja
jak z AGP.


Znaczy, że co. Ten jeden krótki wystaje poza slot? Czy jak? Czy wraz z tym długim wchodzi do dłuższej części slotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:45, mrosi napisał:

> pewnie chodzi o PCI a nie PCI-E ;) jast taka subtelna różnica miedzy nimi



Zwykle PCI-Ex x1 to takie krociutkie cos dlugosci tak mniej wiecej polowy zwyklego PCI. Te dlugie PCI-Ex w ktore pakuje sie karty graficzne to sa x8 lub x16.
Z kolei odnosnie Xi-Fi Xtreme Audio to jest to karta na zwykle PCI (wiem bo taka mam)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Rozumieć. Wszystko jasne. Cholerka, całe życie człowiek się uczy. Ależ sobie szwagier wymyślił... Muzykę będzie tworzył i zażyczył sobie porządnej karty muzycznej. Choć jak znam życie to najporządniejsza raczej nie jest - ot takie ciut więcej niż minimum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:50, DJ Danielus napisał:

Wszystko się mieści w slocie, tyle tylko, że w pewnym miejscu jest przerwa:
_________ __
__ _______ __



metoda obrazkowa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim PC jadę na zintegrowanej i jakoś nie mam zastrzeżeń :) Na drugim jest Creative Sound Blaster - różnica jest, ale trzeba się wsłuchać.

GANGSTERR
A jak! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:55, DJ Danielus napisał:

Ja na swoim PC jadę na zintegrowanej i jakoś nie mam zastrzeżeń :) Na drugim jest Creative
Sound Blaster - różnica jest, ale trzeba się wsłuchać.

GANGSTERR
A jak! :D


najprostsze metody sa najlepsze ;)

żeby miec dobry dzwiek trza mieć dobre glośniki i dobrą karte. Jak ma sie tylko jedną rzecz to szalu nie ma...(ja mam zintegrowanego realteka o sredniej jakosci i mimo glosnikow za 350 zł dźwiek nie powala...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

U mnie działa w zasadzie zintegrowany, a tak naprawdę w postaci karty PCI (tak sobie akurat Asus wymyślił), SoundMax ADI1988b BlackHawk. Podłączony jest do mini wieży LG. I wierz mi, że nie mam powodów do narzekań. A słuch mam raczej wymagający. Kino domowe wybierałem poprzez półroczne poszukiwania, odsłuchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starenkie juz glosniki Creative 2.1 i sluchawki Fatal1ty Gaming i zintegrowana karte muzyczna (Na GB P965P-S3) i nie narzekam :) wg. mnie dzwiek jest czysty ;) czego nie moge powiedziec o dzwieku z mp4 (Pentagram R Touch :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 00:20, mrosi napisał:

/.../

U mnie działa w zasadzie zintegrowany, a tak naprawdę w postaci karty PCI (tak sobie akurat
Asus wymyślił), SoundMax ADI1988b BlackHawk. Podłączony jest do mini wieży LG. I wierz mi,
że nie mam powodów do narzekań. A słuch mam raczej wymagający. Kino domowe wybierałem poprzez
półroczne poszukiwania, odsłuchy...



Ja mam moduł Karajan (realtek ALC 850) i Głośniki Creative I-Trigue 3400 i dźwięk zły nie jest, ale glosniki maja znacznie wieksza możliwości. Mam wrażenie, ze moja mp3 od creativa (zen v) z słuchawkami za 10 zł lepiej gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:58, GANGSTERR napisał:

żeby miec dobry dzwiek trza mieć dobre glośniki i dobrą karte. Jak ma sie tylko jedną rzecz
to szalu nie ma...(ja mam zintegrowanego realteka o sredniej jakosci i mimo glosnikow za 350
zł dźwiek nie powala...)


Ja mam Audigy SE i głośniki za 250 i nie narzekam ;) Pewnie,że muzyczną czy głośniki mógłbym mieć lepsze ale po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się